Rüyada Acele Etmek

Rüyada acelecilik ettiğini görmek iyiye işaret değildir. Acele ile iş yaptığını görmek de, pişmanlığa delâlettir. Acele işler şeytandandır.

Bazıları demişlerdir ki:
— Dine ait bir şeyde acele ettiğini görmek iyidir. Dünyaya ait bir işte acele etmek ise bunun zıddıdır. Meselâ ere müstehak olan bir kızı evlendirmek, bu hususta acele etmek evlâdır.

Kir manî demiştir ki:
— Rüyasında acele etmeyip itidal üzere hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına nail olur.

İbn-i Sîrîn hazretleri de: Acele, rüyada nedamete işarettir, buyurmuştur.
. . .

“Rüyada Acele Etmek” ile ilgili 1 yorum var.

  1. admin

    ; hata yapmaya, pişman olmaya delalet eder.

    Hayır işlerinde acele etmek iyiliğe, şer işlerinde etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye, Acele yürümek zindeliğe, tembelliğe, hastanın acele etmesi ölmesine, Dünyalık konularda acele ettiğini görerek bundan sıkıntı duymak, işleri temkinli olarak yapmaya delalet eder.

Bu sayfada Rüyada Acele Etmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Acele Etmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Acele Etmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)