Rüyada Alim Görmek

Rüyada Alim görmek, İnsanlar içinde övülmeye, Dar geçime, Şeref ve izzete, Bir yere bir bilginin geldiğini görmek oraya itibar kazandıracak bir şahsın gelmesine delalet eder.

Cafer-i Sadık (RA)’a göre; Rüyada alim görmek dört sekilde tabir olunur : Kadir ve kiymet, halk arasinda itibar, makam, adalet. Rüyada bir alimin elini öptügünü görmek, ilminden faydalanmaya; alimin kendisine bir sey verdigini görmek, dünya ve ahiretde yükselecegine, kendini alim ve halki elini öper görmek, halkin ondan hayir ve menfaat görmelerine; alimin ögrencilerine ders vermekle mesgul oldugunu görmek, ilim isteyenlerin çoğalacağina, bir alimden ders görmek, ulemanın ilminden faydalanmaya delalet eder. Bir alimin kendisini öptügünü gören işinde yükselir.

İbn-i Kesir’e göre; Rüyada bir cahilin halka öğütler verdiğini görmek, halk nazarında hakarete; bir kimsenin rüyasında kendisini alim görmesi şerefinin artmasına; bir alimin, kendisinden, uyanık iken halkın kötü olarak kabul edeceği bir halin meydana geldigini görmesi, alaya alınmasına; bir alimin kendisini yanına oturtup konuştuğunu ve güzel sözler söylediğini görmek, inancında eksikliğe, halk arasında hakaret göreceğine delalet eder.
. . .

“Rüyada Alim Görmek” ile ilgili 25 yorum var.

 1. ayhan

  MERHABA;RÜYAMDA MUHTEREM F.GÜLEN HOCAMIZI GÖRDÜM.BENİ ELİNİ UZATARAK KENDİNE YAKLAŞTIRIYORDU.O EL Kİ ÇOK UZUYOR VE ÇOK KIVRILABİLİYORDU.HALİMİ DE ÇOK VARLIKLI VE İYİ GÖRDÜM.BENİ KENDİSİNE ÇOK YAKLAŞTIRIP ELİMDEN TUTTU VE ÖYLECE YÜRÜDÜK.BEN ZAMAN ZAMAN ONUN ELİNİ ÖPÜYORDUM.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.ALLAH A (C.C.)EMANET OLUNUZ..

 2. hatice

  s.a ruyamda SAİD NURSİ yi gordum aradan iki ay gecti ama unutmadım .Said Nursinin cevresinde cok sayıda insan toplulugu ve ellerınde büyük beyaz bi çarşaf ve icin de kefenli bi ceset var.SAİD NURSİ benimle baya bi konusuyor ama ben sadece”benimde sana söylemek istedigim bişey var”diyor ,sadece bu söyledigini hatırlıyorum.lütfen bu rüyamı yorumlar mısınız inşaALLAH…

 3. cumali has

  ben daha önce feytullah hocayı pek tanımazdım rüyamda kayalık bir mahzen gibi değişik yeraltı gibi bir mekan feytullah gülen hoca ve yanında bir kaç kişi ile gördüm yerler çok kirli ve pisti feytullah hoca elinde bi şeyle burayı temizliyordu bana sen yanımdan ayrılma dedi rüyadan uyandım sabah ezanı okundu çoktandır sabah namazı kılmıyordum kılarken çok duygulandım çok ağladım allah tan utandım korktum titredim

 4. kader

  Ruyada hoca efendi yurt disi hizmetini teklif ediyo bende aileme ve sozlume sormadan kabul ediyorum ailemi ikna ederim diye dusunuyorum.kisa bi surede ucakla once istanbula gidiyoruz daha sonra yurt disina ama oranin adi yabanci oldugu icin aklimda tutamiyorumnerde oldugum onemli degil ne yaptigim onemli diyorum.bi abi sohbetine gidiyoruz orda ilk okuldan bi arkadasi vesimdi ki uni. Arkadasmi goruyorum birbirimize yardimci olacagimizi disunerek seviniyorum….sizce neye yorumlamaliyz

Bu sayfada Rüyada Alim Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Alim Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Alim Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .