Rüyada Altın Bulmak Görmek

 

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada altın bulmak görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Altın Bulmak ruya tabiri ve ruya yorumları altın bulmak rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

Rüyada Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder, Eski altın sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altından mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana işaret eder. Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir. 

Rüyada altın görmek, rüyada altın takmak

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir. Rüyada beşi bir yerde beş altın görmek beş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, rüyasında Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.

Rüyada altın işlemek, dövmek

Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder. Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca delalet eder.

Rüyada altın görmenin anlamı, rüya tabiri nedir?

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir.

Rüyada altın yüzük görmek, altın yüzük takmak

Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır. Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. insanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.

Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Altın para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.

Rüyada altın bulmak, sikke altın bilezik, külçe altın veya altın gerdanlık

Rüyada altın bulduğunu gören kedere ve sıkıntıya uğrar. Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden ayrilir. Külçe altın görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altın görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmiş (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altin görmek hüzüne ve endiseye delalet eder. Bazen altın gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Üzeri yazılı sikke halinde (madalyon ve altın para gibi) altın görmek ne hayra ve ne de serre yorumlanir. Fakat yorumcularin bir çogu altin görmeyi hiç bir zaman hayra yormazlar. Rüyada altından yapılmış kap ve benzeri seyler gören, derde ugrar. Levha halinde veya çubuk seklinde altın görmek, şiddetli sıkıntıya düşer. Bir rivayete göre, altın zarar ve hüzündür.

Rüyada altin bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastir. Altini külçe ettigini gören kimse ser ve helaka ugrar. Bir kimse evinin altindan oldugunu görse o eve yangin isabet eder. iki elinin altin oldugunu gören kimse issiz kalir, çalisamaz.

Altın ile ilgili diğer rüya tabirleri

Altın ümit, iyi sıhat demektir. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına,iki elinin altın olduğunu görmek,felç olunacağına, iki gözünün altın olduğunu görmek, kör olmaya, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Bir kadın rüyasında altın veya altindan yapılmış süs eşyası takması hayir ile yorumlanir. Rüyasinda altin yedigini gören para biriktirir. Sandiklarda ve bavullarda kapali olarak altin görmek, mal kazanacagina delalet eder. Bagli kese veya torbalarda altin görmek de bu seklide yorumlanir.

 

Ebu Said El-Vaize göre; rüyada altin görmek iki sekilde iyi degildir: Birincisi Arapça adi zehep oldugu için gitmek manasina benzerliginden, digeri rengi sari oldugu için hastaliga delalet etmesindendir. Bunlarin yorumu ise hüzün ve kederdir. Hatta evinin altindan yapilmis oldugunu görenin evi yanar.

Eline altin lira geçtigini gören ya hükümet tarafindan bir zarara ugrar veya elindeki serveti yok olur. Bir rivayete göre de para cezasi öder veya hastalik dolayisiyla bütün parasini harcar. Altin erittigini gören kötü bir isi için mahkemeye düser ve davayi kaybettigi gibi, üstelik halkin diline de sakiz olur.

Danyal (AS)a göre; Rüyasinda elinde bir kaç tane altin para tuttugunu gören, bir isten dolayi canı sıkılır veya aleyhinde söylenen sözleri isitip üzülür. Elindeki altinlarin sayisi azsa ona göre ugrayacagi dert ve keder de az olur.

Ibn-i Sirine göre; rüyada elinde bes tane altin bulundugunu gören halk arasinda makbul olacak bir is yapar. Elinde bir tek altin gören güzel bir eve sahip olur.

Yaninda sayilari çift olmak üzere yüzden veya binden fazla altin oldugunu gören (esya tahmini) (muhamminlikexsper) ilmini ögrenmis olur. Birine bir altın verdiğini görmek veya lirayi kaybettigini gören bildigi seyi unutur.

Kirmaniye göre (RA); rüyasinda bir altin buldugunu gören çocugu yüzünden bir musibete ugrar. Bir çok altın bulduğunu görmek ise bir çok zahmet ve sıkıntıya düşmek demektir. Bir rivayete göre rüyada bir çok altin görmek kendisine birakilan bir emanetle yorumlanir. Bir çok altını olup bunlari baskalarina dagittigini gören kendisinden alacakli olanlara haklarini verir. Bir miktar altin bulup bunlari iyi bir yere saklayan, kendisine verilen sirri saklar. Altın para bastığını gören, farzlari yerine getirir ve halkin hakkini öder. Rüyasinda yerden altin topladigini gören bir is sahibi olur.

Cabirül-Magribiye göre; rüyada bir altin buldugunu gören, kendisine birakilan emanetten dolayi taniklik yapmaya mecbur olur. Rüyada eline bir altin geçtigini görmek bir çok kimseler vardir ki, ertesi gün bir altın kazanirlar ve rüyalari aynen çikar. Rüyada üzerinde resim olan altin görmek dine aykiri bir yolda olduguna isarettir.

Caferi Sadika göre; altinlarin sayisi bes ise, bes vakit namaza delalet eder.

Rüyasinda kendisine altin paralar verildigini gören zulüm görür, kendisi verse zulüm eder. Bir kimseye bir kenari ezik veya kesik altin vermek veya ondan böyle bir altini almak, o iki kisi arasinda bir anlasmazlik veya dava olacagina delalet eder. Toprakta altin bulup aldigini ve o altinin elinde eridigini gören, annesi tarafindan kedere ugrar ama kisa bir zaman sonra o kederi geçer.

Bir ölünün kendisine altin para verdigini gören, zulümden kurtulur, ölünün altin verdigini, fakat kendisinin almadigini görmek, zulme ugramaga delildir. Elinde bir çok altin oldugunu, fakat bunlari muayene edince altin olmadiklarini görmek, hayal ettigi seyin hakikat olmak üzere iken, olmayacagini anlamasina isarettir.

Es-Salimiye göre; altin paralari bir kadinin basinda siralanmis olarak görmek, kadin için ziynete yorumlanir. Delik yahut silik altinlar görmek vehim ve kederin azalmasina isarettir.

Halid-ül Isfahaniye göre; eğer altin paranin üzerinde Allahu Tealanin ismi varsa hayirdir. Resim varsa hiç bir zaman hayra yorulmaz. Bir baska rivayete görede: Rüyada altin görmek kötü bir ise ve borca isaret eder.

Gözlerinin altin oldugunu gören kimsenin gözleri kör olur. Bir kimse rüyada altin külçesine rastgeldigini görse kendisinden bir mal gider. Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur. Kendisine büyük bir altin parçasi verildigini gören kimse büyük bir lütfa ve makama nail olur. Bazi tabirciler de Altin görmek, ferahliga, rizka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, ese, evlada, ilme, hidayete, altindan yapilari süs esyalarina yahut ziynete kiymetli elbiselerden bas örtüsü, taç ve bunlara benzer seylerin altin sirma ile örülmüsleri, kadin, karikoca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allahu Teala Hazretlerine yakinliklarina fakat yaldizlanmis seyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye isaret eder demislerdir.

Halis altın ve gümüşten olan şey, ihlasa, saf niyete ve anlasmaya ve saglam söze isaret eder. Altin veya gümüs ile yaldizlanmis olan sey ömrün kisaligina, islerin alt üst olmasina isaret eder. Bir baskasina altin vermek, seref, saninin artacagina altin saymak çok kisa bir hastaligin kolayca atlatilacagina isaret eder.

Altından bir şey giydiğini görmek yani (altın elbise giymek), kendisinin dengi olmayan birisi ile evlenmekle akrabalik kurar.Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur.

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Villa Görmek adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 bennu,

rüyamda koluma taktığım künyemi düşürüp kaybetmişim, sonraysa bulmuşum sanırım yine kolumdaydı ama hatırlamıyorum a bunu kaybetmemiş miydim diyorum

#2 cemil,

kız kaçırdıktan sonra zeytin ağacından altın topladığımı gördüm
ne anlama geldiğini söyleyip beni aydınlatırsanız sevinirim.

#3 suzan,

MERHABA

BEN RÜYAMDA BİLEZİKLERİMİ GÖRDÜM KOLUMDA TAKILI AMA KAYINVALDEMİN GÖRMESİNİ İSTEMİYORUM. ODA GÖRÜYOR BOZDURMAMIŞMIYDIN SEN ONLARI DİYOR HA EVET Bİ TANESİNİ BIRAKMIŞTIM DİYORUM SONRA BİLEZİKLERİME BAKIYORUM HEPSİ BURUŞUVERİYOR Bİ TENEKE PARÇASI OLUYOR BAK ZATEN ONLAR ALTIN DEĞİLKİ DİYORUM. BU RÜYAYI ÇOK MERAK ETTİM ANLAMINI YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER..

#4 zaferhan,

rüyamda tarla üzerinde buğday gibi serpilmiş cumhuriyet altınlarını topluyordum. Yanımda bir akrabam daha vardı ve oda topluyordu. aynı tarla üzerinde birkaç tane de altından plak buldum. Hepsini topladım. CEVAP GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM.

#5 ali oğuz,

rüyamda elimde allah ismi yazılı altınlar gördüm lütfen yorumunuzu yazıp yollarsanız sevinirim teşekkürler

#6 nuray meral,

Rüyada altın küpe taktığımızı görmek ne anlama takabül ediyor ve bu durumun kız yada erkek olmasında fark ediyor mu?
Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..
Kolay gelsin, iyi çalışmalar!

#7 zeliha,

rüyamda düğünüm olacak çok kalabalık bir ortam var sonra saç yaptırmaya gitmek için dışarı çıkıyoruz alay oluyo ve kayınvalidem altın atmaya başlıyo insanlarla beraber altınları toplaya toplaya gidiyoruz bu arada annemlerin oturduğu evin önüne geldiğimizde ben geri dönüp kalan altınları topluyorum genelde beşibiyerde tabir edilen altınlar var ve parlak renkli ama adi çabuk kırılan altınlardan ve takı setlerinden kolyelerde buluyorum ve hepsini sol avucumun içine toplayıp bakıyorum..

#8 şule,

merhaba ben rüyamda ilk önce elimde küçük bir altın parçasının denize düşerken yakalamam oldu ve arkasından bir yerden geçerken orada tam altın buldum 2 adet aldım ve daha başka kişilerde yerden altın topladı altın bulduğum için çok sevindim ve bulduğum altının tam altının birtanesinin 2 kat olduğunu gördüm

#9 şule,

merhaba rüyamda evimin koridorunun tavanında beyaz yılana benzeyen ama küçük bir şey gördüm sonra birisi gelip öldürüyor ama yere düşünce ayagımın bilekten aşşağısına sarılıyor ellerim kollarım uyuşuyor daha sonra evimin kapısının önüne (içeri kısma )sıvı bişey akıtıyor o sıvı kezzap gibi köpükler veriyor ne anlama geldiğini mail adresime yorumlarsanız sevinirim saygılarımla

#10 ugur,

slm rüyamda kız arkadasımla birlikte biyerdeyiz ve bna Allah tarafından tam hatrlayamıyorum ama duvara galiba yazılar geliyo böyle harfler sayılar vs. sonra sıranın üstünde o yazılar bi paranın üstünde cıkıyo ben takip ediyorum ve para en sonunda arapca Allah yazılı bir altın oluyo elime alıyorum ve 4 tane oluyo biri düsüyo bn tekrar elime alıyorum su işe bak Allah ne büyük diyorum sonra uyanık düstüm nedir acaba bunun anlamı mail olarak atarsanız cok sevinirim. Saygılarımla...

#11 seher,

ruyamda esi evimizin duvar dibinde yol kenarinda altinlar vardi yerde.guzel parlak bilezikler zincir vede 4-5 adet de altin para vardi onlari görup topluyorum ve kimse görmesin diye sakliyorum.bu ne anlama geliyo lutfen yazin

#12 engin,

Merhaba; Rüyamda ağaç kavuğunu içinden üstünde 50.000 yazan külçe altın ve altın saplı bıçaklar topluyorum.Ne anlama geldiğini bana yazarsanız çok sevinirm,teşekkürler.

#13 bekir,

rüyamda evimizde annemle beraber kesenin içinde altınlar buluyoruz. sonra onların annemin ilerde lazım olur diye sakladığı kendi altınları olduğunu öğreniyorum. bu rüyanın anlamı nedir acaba yorumlayabilen varsa mail atabilirse sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

#14 çiğdem,

rüyamda bir dağ başındayız. annem ve kardeşimle. traktörümüz varmış ve çamura saplanmış. onu kurtarmak için polisler geliyor. eşim polis ondan dolayı etkilenmiş olabilirim. babamda polismiş ve bana orada babamın şehit olduğu haberini getiriyorlar. babam 97 yılında rahmetlik olmuştu. polisler traktörümüzü çekerek çıkarırlarken dağdan taşlar yuvarlanıyor. yola saçılan taşlar aslında kömürmüş. taş kömürünün altından bir tane avuç içi büyüklüğünde üzeri paraya benzeyen parlak bir altın buluyorum. sonra aramaya devam edince 10 kadar kömürden dolayı siyahlaşmış altın liralar buluyorum. ordaki diğer kişilerle beraber topluyoruz.
rüyamın anlamını mail atarsanız çok sevinirim.
teşekkürler...

#15 ibrahim,

S.aleyküm ; rüyamda berrak açık mavi bir su birikintisi içinde kendimi altın bilezik ve gümüş toplarken gördüm ama gizli topluyormuşum.annemin ise aynı yerde benden daha fazla altın topladığını fakat bunların helal olup olmadgını birbşkasına sorarken gördüm yorumlayıp mail atarsanız sevinirim şimdididen teşekkürler

#16 serda,

sekamun aleykum ben rüyamda eskiden tanıdıgım arkadaşlrımla calışıyorum bir dere yatagına geliyoruz orada suya giriyorum arkadaşlarım suyun dışında ama bir de bakıyorum su ile birlikte altınlar geliyor işlenmiş altın bilezik liralar ben gizli gizli topluyorum ama bunun anlamı nedir acaba beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşk ederim calışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla msn adresime gönderirseniz sevinirim

#17 ayse,

ben malatyalıyım giresuna gittim orda söyle bir rüya gördüm rüyamda biz fındık toplamaya giderken kadınlarla birlikte ben tahta eski bir kapısı olan bir kücük yer oda gibi ama kücük bir yere giriyorum kadınlar önde ben arkadayım onlar ilerliyolar ben oraya giriyorum orda içi oyuk dik bir taş var içinde bulanık bir su var elimi o suya sokuyorum ve elime kırık bilezikler geliyor kendi kendime diyorumki bu bi gelinin altınları diyorum bu raya bırakmıs sonra tekrar elimi sokuyorum içi oyuk su dolu tasa içinden saglam kalın 2 bilezik cıkıyor koluma takıyorum ve diyorumki bende kalsın kimseye sölemeyeyim alırlar bu gelin altınları diyorum ona vereyim ve tekrar sokuyorum ALLAH lafzı olan bir kolye cıkıyor içinden onuda boynuma takıyorum ve cıkıyorum ordan diyorum ki onlara sölemiyim alırlar gelinin altınlarını tsk yorumlarınızı bekliyorum allaha emanet olun

#18 tunc,

selamlar

rüyamda ceyrek altin ve cumhuriyet altini buldum. ne anlama geldigini mail adresime gönderirseniz sevinirim. tesekkürler

#19 zinnur,

Selamün aleyküm
Rüyamda tarlada çalışırken (yanımda tanımadığım kişiler de var tabi birden )tarihi eserler bulduk heykel ve heykelcikler gibi. Biz onları yavaş yavaş karıştırırken, yıkarken küçük külçeler şeklinde altınlar vardı baştan kolumu uzatamıyorum ama yanımdakşler altınları alıyorlardı nihayetinde ben de alabildim daha sonra altından yapılmış tencere kapakları ve bir sürü küçük tarihi altın buldum.
Yorumlarınızı bekliyorum,teşekkürler.

#20 abdullah,

selamün aleyküm.
mevlanın selamı ve lütfu sizinle olsun
-Muhterem ve mübarek bir teyze benim ile bir zatın hayırlı işi için istihareye yatmış ve rüyasında gelincik tarlasında gelincik topluyomuş.
bunu dinimizdeki yorumunu yaparsanız sevinirim.
Cenab-i hak şimdiden razı olsun

#21 deniz,

mrb.rüyamda evdeyim sabah oluyo çocuk odasının balkon kapısının açık olduğunu fark ediyorum.kapıdan çıkıp balkona bakıyorum annem yok sonra tekrar baktığımda küçük küçük altınlar var. içlerinden bitanesi kızımın annem geliyor sonra bakıyorum heryer çakıl ve ben çakılların üzerindn toplamışım altınları.sonra çatal iğneye topladım altınları taktım ve ben üzerime taktım altınları daha sonra uyandım
yorumu nedir acaba hamileyim çocuğumla ilgili bişey yoktur inşallah

#22 serpil,

Merhabalar. Rüyamda aile dostlarımız ile kuyumcuya gidiyoruz. Hepsi üst kata gidiyor. ben alt katta altınlara bakıyorum. hiç bir zaman altın alabilecek bir param olmadığını düşünürken (orada rengi gümüş olan bir takı görüyorum. ne olduğunu soruyorum. onlar tavuk altın diyorlar. yani beyaz altınmış.) üst kata gidenler geri geliyor. bir kıyafet var getirdikleri. altın işlemeli. onu olacaklarmış evlenecek olan kişinin kayınpederine. birde sapsarı altın bir saat gösteriyorlar. Bende erkekte altın güzel durmuyor diyorum. kıyafet de çok güzel ama erkege altın almayın diyorum. bir çift geliyor. babamız çok begenecek bunu. diyor. oradakilerde almaya karar veriyor. ben ise sözümün geçmedigini ve yapabilecek birşeyim olmadığı için hiçbirşey söylemeyerek onlarla birlikte dışarı çıkıyorum.

#23 cansu,

rüyamda kocam toprakların içinden çeyrek altın bulup bana veriyor bir sürü cebim altın doluyor sonra yanım da bi tane daha kadın var ben altınları aldıkça bana bozuluyor yolda gidiyoruz bir sürü çayrek altın buluyorum üst üste sıralanmış şekilde bi tane de adamın biri var o da bir sürü bilezik bulmuş yanımda ablam var ve yerde iki tane yüzük biri evlilik yüzüğü biri de söz yüzüğü ben onları alıyorum yerden sonra bi yolun ağzın da tek taş alyans gümüş onu alamıyorum bir de rüyayı gündüz görüyorum beni aydınlatırsanız çok sevinirim

#24 cansu,

iyi günler ben gerçekte hamileyim ve rüyamda çocuğum doğmuş benim annem kaynanama kuran okuyor ama sesleri duymuyorum bana sadece sus diyorlar sonra bir ses duydum bir baktım örtünün altında çocuk ve biz hepimiz korkuyoruz bu nerden çıktı diye kimse konuşamıyo bana anne bana süt ver diyor ısrarlı bir şekilde ben korkudan dua ediyorum ihlas süresi ni çocuk ta benle beraber dua ediyor kolumdan sımsıkı tutmuş bende yüzüne baktım ilk orda daha yaşına girmemiş yürüyor konuşuyor uyandığımda hala dua ediyordum ve ondan 2 hafta sonra karnımda öldüğü için kürtaj oldum bu rüya beni çok etkiledi cevbınız için şimdiden allah razı olsun allaha emanet olun

#25 saadet,

selamlar
rüyamda mendil büyüklüğünde bezin içine sarılmış 5-6-7 tane bilezik bezi açıyorum tam koluma takarken başka bir bezdede 5-6 tane cumhuriyet altını oluyor bilezikleri takacağımda uyanıverdimlütfen yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

#26 dilek,

rüyamda nişanlıiken kadir gecesinde nişan yüzüğüm parmağımda iken3-4parçaya bölündü avcuma döküldü stres içinde uyandım .lütfen yorumlarmısınız teşekkürler,

#27 yusuf,

yeşillik arasında gezerken, önce bir tane cumhuriyet altını buluyorum,çok seviniyorum, sonra adım atıyrm bi tane daha hatta bi sürü , anlıyorum ki birisi düşürmüş, toplamaya devam ediyorum,ve arada bir tanede alyans var çok güzel onuda alıyorum,iki cebimi dolduruyorum cumhuriyet altınlarıyla,üzerine bakıyorum altınların sanki eski zamanlardan kalan gibi ama adı cumhuriyet işte:) böyle bi rüya işte ,sonunda altınlar ile ne yaptığımı göremedim...hayrolsun diyecem ama okuduğum yorumlar itibariyle şer olması daha büyük ihtimal...sizce?
not:bu arada yatırım olarak biriktirdiğim cumhuriyet altınları var,devlet memuruyum,bekarım...
saygılar...

#28 münevver,

rüyamda teraziye çıkarıldım ye büyük bir televizyon ağırlığında yarım altın çıktı bunun anlamını söyleyin lütfen....

#29 tuluhak,

rüyamda babam kendisinede banada altın bilezik almiştı ama sahteydi nedemek acaba (buarada tövbe için istihare namazı kılmlştlm kabul olmadımı acaba diye üzüldüm)

#30 ceyda nur,

rüyamda otobüste uyuyorum benle birlikte bir iki kişi daha var ailemden oldugunu düşünüyorum onlarda uyuyo sonra tam uyanıyorum el frenini indiriyorum bakıyorum denize 1 metre kalmış çekmesen denize gidiyoruz.ayrıca otobüsü kimse kullanmıyor kendi gidiyordu

#31 cennet,

rüyamda evlendigimi gelinlıklı oldugumu gordum temızdı.bır suru altın takıldıgını damadın altın cuzdan ıcınde bırsuru kucuk altın bıleklık bılezık verdıgını gordum.2taneydı aynı cuzdandan boynuma asıyordum.bekarım bu arada.yorumlarsanız cok sevınırım.

#32 muharrem,

selamlar rüyamda yerden cumhurıyet altını buldum sanırım kuyumcuya gıdıyordum onu paraya çevırecem ama başkasına aıt olduğunu düşünüp kuyumcuya sordum yerde bulduğumu sordum herhalde bırısı düşürmüş dıyorum kuyukcuda evet işte şu gelen dıyordu onun işte dedı bulduğum altın bıraz eskımıştı sankı parmaklarım lada sılıyodum cevap gelırse sevınırım

#33 ozden,

ben rüyamda hani deniz kenarında sular cekilince daha once otlara,taşlara takılan eski kopmus oltalar olurya iste öle olta ucu yerine bir gerdanlıgın ucunu buluyorum toprakta ve ucunu takip etttikce yukarı kaldırdıkca topraktan sökülüp geliyor hepsini alıyorum avcumda topluyorum ve baya bir ip yumagı gibi oluyor kafamdan da satsam bunu 200-300 bin tel eder iyi borclarımdan kurtulurum felan diye aklımdan geciyorum.1 hafta kadar önce de yine topragın cok az altında bir miktarı görülebilen farklı renklerde küçük nazar boncukları toplamıstım bu iki rüyamı yorumlarmısınız ve iki rüya arasında bag varmı acaba merak ediyorum.email olarak gönderirseniz sevinirim.Allah razı olsun iyi calısmalar...

#34 kadir,

Selamun Aleyküm;
eşim rüyasında beni parmağımda altın yüzükle görmüş,bana dönüş yapmanızı rica ederim

#35 tuğba,

rüyamda altın bir yüzük buluyorum ve parmağıma takıyorum kocaman bir taşı var sonrada ev görüyorum evin kapısı sonuna kadar açılmış bu kapı niye açık diye içeri giriyorum

#36 selma,

rüyamda derenın ıcınde cok sayıda altınlar vardı ben deyıl onu bır başkası topluyor ve onu herkese dagıtıyordu bana vemıyordu bırde yemız bır denızde gemılen gecen yolcular gemı devrılıyor toplu ölümler gercekleşiyordu iclerinden bı kac kişi kurtarıyordu can kurtaranlar o denızın dıbındede cokca altınlar varmış öyle işte ne anlama geldigini merak edeyorum yardımcı olurmusun

#37 aslı,

MERHABA,BEN RÜYAMDA HİÇ TANIMADIGIM BİR ARKADAŞIMLA YERDEN ALTIN CUMHURİYET ALTINI VE ONLARIN DAHA BÜYÜKLERİNİ TOPLUYORDUM AMA ARKADAŞIMDAN ÇOK BEN ALTIN BULUYORUM YERDE RÜYAMI YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM

#38 zuzu,

Merhabalar...

Bana gökten üzerinde arapça ALLAH yazısı olan, kocaman güzel bir madalyon indi...
Bana göre epey büyüktü, ama güzeldi...Zinciriyle birlikte gelip boynuma takıldı...

Keşke birisi Allah rızası için yorumlasa...

#39 sevgisiz,

rüyamda tanımadığım bir arkadaşımla sandala binmişiz deniz derin değil ekmek kırıntıları ve şerçeler doluydu denizi üstünde,ve elimizi denize atıyoruz,bilezikler,parfüm tavla zarıve pulu buluyoruz bu ne demektir çok merak ediyorum mail adresime gönderirseniz sevirim

#40 derya,

Merhaba,
Ruyamda merdivenden inerken bir altin buldum, kimin oldugunu tam bilmeden aldim cebime koydum. Daha sonra iki uc tane kunye gordum, ve sahibinin kim oldugunu biliyordum. Bunlara dokunmadim ama daha sonra bu kolyeninde bu kisiye ayit oldugunu bildigim halde cikartmadim cebimden.

#41 tuba,

ya rüyada altın çalmak iki eli dolu altınlar altın bilezik olması neye delalet eder ço k merak ediyorum yorumu bekliyorum

#42 arzu,

mrb.ben rüyamda nişanlımla giderken eski bi kalenin içinden geçiyoruz.ve bu arada nereyi kazsak altın çıkıyor.kimse görmesin diyede saklıyoruz.bu nedemektir.

#43 mehmet,

rüyamda büyük bir geminin içindeydim. gemiden insanlar denize atlayıp yüzüyolardı bende atladım denize yüzüp gemiye geri çıktım. çıktığımda geminin güvertesinde altın paralar saçılmıştı ve iki kişi altınlar için kavga ediyordu. bunlardan biri benim arkadaşımdı ve paralarda çalıntıymış. kavgayı arkadaşım kazanıyor ve bende paraları toplamasına yardım ediyordum. paraları elime eldığımda üzerinde eve benzer resimler vardı. ve avuç içi büyüklüğündeydi. paraları yerden ve küplerinden toplayıp bidonlara dolduduk ve o sırada polis geldi ben hemen gemiden karaya indim ve sonra geri dönüp altınları alarak evime sakladım polis evimide aramasına rağmen altınları bulamadı. bu karışık rüyanın anlamı nedir açıklaya bilirmisiniz.

#44 cemo,

meraba rüyamda bizim köyün kenarında beş on kişi dikiliyoruz karşı yamaçta bir tarla var orayı kepce ile kazıyorlar biraz kazdıktan sonra kazdıkları yerin hemen yan tarafı çököyor ve altın paralar fışkıtıyor herkez koşuyor ve toplamaya başlıyor bende topluyorum iki çuval kadar sonra köydeki eve götürüyorum saklayarak ama evin avlusu çok kalabalık bissürü kadın var bizim köylüler bi kadın görüyor altınları bende oona senin oğlunda topladı diyorum fakat burası bizim ev değil başka bi evmiş nedir bu rüyanın yorumu

#45 servet,

Rüyamda bir akrabamın evinin önünden geçerken kapısının önünüde cumhuriyet altını buluyorum, ondan sonra cumhuriyet altını alıp cebinme atıyorum,sonra teyzem çıkıyor oğlum sorma teyzen kızının düğünde altınları düşmüş onu arıyoruz diyordu bende ayıp olur diye cebinmden artık çıkaramıyordum. Acaba rüyam neye delalet ediyor.

#46 duygu sönmez,

rüyamda bir bodrumda babamla arkadaşları altın buluyorlar ama gidip almıyorlar sonra ertesi gün biri gidip o altınları çalıyor bize altınlar çalındı diye haber geliyor ben ve ailem bodruma inmiyoruz yere dökmüş çalarken altınları orda buluyoruz sonra annem almayın günah diyor almıyoruz ama nasıl olduysa benım vücudumda o altınlarda birtane kalmıs babamın arkadaşları geliyor beni aryorla altın ortaya cıkıyor bana kızıyorlar o sırada uyandım ne anlama geliyor bir bilen var mı acaba

#47 ayşegül,

rüyamda büyüklü küçüklü altın buluyorum ve bu bulduğum altınları hiç sevmediğim biribana haber yolluyor bulduğum altınların kendisine ait olduğunu sölüyor bende o kişiye veriyorum bu rüyanın yormunu merakla bekliyorum teşekürler..

#48 hüseyin,

merhaba ben kayseri develi ilçesinden yazıyorum ben rüyamda komşumla yolda giderken duvar yıkılıyor ve altınlar dökülüyor ve paylaşıyoruz yorumlarsanız memnun olurum

#49 cezmi,

mrb. rüyamda annemle bir yere doğru yolculuk yapıyorduk. sanıırm yolda kaza olmuştu öncede ama kimse yoktu. yerde altınlar vardı. ben altınları toplamaya başlıyorudum. anneme buun sahibini bulaalım diyordum. annem hayır bunlar bizim diyordu. bi zbulduk bizim olur diye. sonra babam geliyordu. "orada bağırmanı lazımdı kime ait di,ye sahibi çıkmazsa sizindir" diyordu. ancak anname halen ısrarlı bizimdiye ben de adama vermemiz için halen ısrara ediyordum. acaba rüyamın anlamını açıkllayabilir misniz. teşekkür ederim.

#50 mehtap,

rüyamda pis,kayalıkla dolu bi denize yüzmek için atlıyorum..biraz dibe indiğimde 13 adet altın bilezik bulup alıyorum fakat bilezikleri amcam elimden alıyor siz beceremezsiniz ben bozdurur size parasını getirrim diyerek..içim gidiyo amcamın bi hile yapıcanı biliyorum ama almıyorum elinden saygıdan dolayı..sizce bu durumun açıklaması nedir? şimdiden teş.ederim

#51 denizzz,

rüyamda altın dolu bir kap vardı 200 altın içinde o kap kırılıyo altınlar yere saçılıyo sonra ben yeni bir kap alıp daha fazla altınlar koyuyorum içine toparlıyorum altınları yerden

#52 zeynep,

rüyamda kolumda geniş altın bir bilezik sol kolumda sağ kolumda ise 2 tane bilezik sağ parmağımda tek taş yuzükle alyans sol parmağımda ise alyans ama altını çewiriyorum üzerinde yuwarlak bi şekil we allah yazıyodu ne anlama geliyo ewli değilim

#53 gökhan,

rüyamda çamurlu bir yolda yürürken irili ufaklı uzun çubuk şeklinde altınları çamur un içinden topluyorum. Hem altın para hem külçe hemde çubuk şeklinde altınlar buluyorum. Bazı altın paraların üzerinde kadın resmi gördüm.

#54 frat,

Şuan dedem felç geçirdi ve yoğun bakımda .Rüyamda dedemin cebinden çıkan kağıtlara bakarak amcamla beraber bi yerleri kazıp altın çıkarıyoruz.Bu dedemin iyi olacağı demekmi ?

#55 hacer,

ruyamda tanıdık yaslı bır amcadan altın bebek kareseklınde bır altın ıcınde allg yazısı bırde dua vardı errahmanırahım yazıyordu bırde ahmentubılllahı

#56 inci tanesi,

Rüyamda annemle yürürken toprağın üzerinde bir taşın girebileceği bir çöküntüye taş fırlatıyorum ayağımla. sonra o çöküntü taş atmamla büyüyor ve toprağın içinde küçük bir küp içinde altın külçe ve altın tozu buluyorum... annemle alıyoruz külçeyi ve bir yere götürüyorum. hatta götürürkende annemle sıkıntı içindeydik ALLAHIN bize gönderdiği bir yardımmı diye de konuşuyoruz. Rüyada altın görmek hayırmı şermi bilen varsa yorumlayabilirse sevinirim

#57 hakan,

rüyamda altınları buldum ama tek başıma değil amcam bikaç akrabam daha war sonra altınları walizime koydum ama paylaştıktan sonra yaşadığım yere gelmek için yola çıkacaktımki bir abimizi gördüm 2 3 araba bizim ilçedeler çoğunu tanıyorum bu kişilerin nese sordum nereye gidiyonuz diye gel götürelim senide dediler bu arada toplandık bi kahvede oturuyoruz ben walizi arabanın arkasına attım bide şu warki küçük külçe altın bunlar çok wardı alırken dedimki içimden 20 tane bana yeter fazlasını istemem neyse kahvedeyiz bizim memlekette hep beraber oturuyoz bi ara camdan baktım birisi arabanın arkasından waliz alıyor ama benimki değil.Yola çıkçaz bi haber geliyor abilerim geri dönmek zorunda kalıyor ben iniyom arabadan ama koşarak bi dere warmış onu geçmeye çalışıyorum tam ortasındayken aklıma altınlara bakmak geliyor çantayı açıyorum boş..

#58 sabahat,

selamünaleyküm benim rüyamı tabir edermisiniz ben rüyamda bi yere gitmek istiyorum bi dere var ama başka yol varmı diye bakarken bi kadın yanımda beliriyo tanımadığım biri bu bana dereden gidebileceğimi sölüyo o arada kendimi derede buluyorum bi yılanı öldürüyorum elimde kürekle ama hayvanı paramparça ediyorum derede çok su yok uzunca bi dere diğer ucu görünmüyo küreği bırakıp kenara dereden çıkarken o sırada bi başka yılan daha paramparça olmuş duruyo öylekitanınmayacak halde unufak olmuş derede derenin öbür tarafı bildiğim biyer oldukça güzel görünüyodu binalar falan şimdiden teşekkür ederim

#59 derman,

rüyamda bir kalabalığın önünde ailem karşında bir yerde para altın kazanmışım kazandığınm altın ve demir sarı paralar üzerime yağıyor kucağım düşen para benim oluyor bende kucağımı açtım ve kucağım doldu. taşınanlar ise kalabalığın oldu. bu rüyamın anlamın çok merak ediyorum. altınla ilgili bir sürü yorum okudaum ama duruma göre değişiyor . ben 24 yaşında bekar bir bayanım..

#60 rukiye,

rüyamda büyük külçe altın fabrikasında geziyorum tanımadığım birkaç yetkili kişi konu hakkında işeyler anlatıyor.o sıada tanıdık bir arkadası görüyorum erkek orada çalışıyormus.yanına gidip ona yardım etmeye çalışıyorum elime alıyorum külçe altnı elim yanıyor gibi oluyor o alıyor sonra parmakalrımın derisi büzülmüş soymaya çalııyor..garip bir rüyadı.hayırlısı olsun inş..

Rüyada ne gördünüz?   Bu rüyayı nasıl gördünüz?

Rüya tabirleri için üye olmadan rüyanızı anlatabilirsiniz.