Rüyada Altın Bulmak, Görmek

Rüyada Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder, Eski altın sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altından mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana işaret eder. Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir. 

Rüyada altın görmek, rüyada altın takmak

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir. Rüyada beşi bir yerde beş altın görmek beş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, rüyasında Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.

Rüyada altın işlemek, dövmek

Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder. Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca delalet eder.

Rüyada altın görmenin anlamı, rüya tabiri nedir?

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir.

Rüyada altın yüzük görmek, altın yüzük takmak

Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır. Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. insanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.

Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Altın para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.

Rüyada altın bulmak, sikke altın bilezik, külçe altın veya altın gerdanlık

Rüyada altın bulduğunu gören kedere ve sıkıntıya uğrar. Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden ayrilir. Külçe altın görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altın görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmiş (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altin görmek hüzüne ve endiseye delalet eder. Bazen altın gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Üzeri yazılı sikke halinde (madalyon ve altın para gibi) altın görmek ne hayra ve ne de serre yorumlanir. Fakat yorumcularin bir çogu altin görmeyi hiç bir zaman hayra yormazlar. Rüyada altından yapılmış kap ve benzeri seyler gören, derde ugrar. Levha halinde veya çubuk seklinde altın görmek, şiddetli sıkıntıya düşer. Bir rivayete göre, altın zarar ve hüzündür.

Rüyada altin bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastir. Altini külçe ettigini gören kimse ser ve helaka ugrar. Bir kimse evinin altindan oldugunu görse o eve yangin isabet eder. iki elinin altin oldugunu gören kimse issiz kalir, çalisamaz.

Altın ile ilgili diğer rüya tabirleri

Altın ümit, iyi sıhat demektir. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına,iki elinin altın olduğunu görmek,felç olunacağına, iki gözünün altın olduğunu görmek, kör olmaya, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Bir kadın rüyasında altın veya altindan yapılmış süs eşyası takması hayir ile yorumlanir. Rüyasinda altin yedigini gören para biriktirir. Sandiklarda ve bavullarda kapali olarak altin görmek, mal kazanacagina delalet eder. Bagli kese veya torbalarda altin görmek de bu seklide yorumlanir.

Ebu Said El-Vaize göre; rüyada altin görmek iki sekilde iyi degildir: Birincisi Arapça adi zehep oldugu için gitmek manasina benzerliginden, digeri rengi sari oldugu için hastaliga delalet etmesindendir. Bunlarin yorumu ise hüzün ve kederdir. Hatta evinin altindan yapilmis oldugunu görenin evi yanar.

Eline altin lira geçtigini gören ya hükümet tarafindan bir zarara ugrar veya elindeki serveti yok olur. Bir rivayete göre de para cezasi öder veya hastalik dolayisiyla bütün parasini harcar. Altin erittigini gören kötü bir isi için mahkemeye düser ve davayi kaybettigi gibi, üstelik halkin diline de sakiz olur.

Danyal (AS)a göre; Rüyasinda elinde bir kaç tane altin para tuttugunu gören, bir isten dolayi canı sıkılır veya aleyhinde söylenen sözleri isitip üzülür. Elindeki altinlarin sayisi azsa ona göre ugrayacagi dert ve keder de az olur.

Ibn-i Sirine göre; rüyada elinde bes tane altin bulundugunu gören halk arasinda makbul olacak bir is yapar. Elinde bir tek altin gören güzel bir eve sahip olur.

Yaninda sayilari çift olmak üzere yüzden veya binden fazla altin oldugunu gören (esya tahmini) (muhamminlikexsper) ilmini ögrenmis olur. Birine bir altın verdiğini görmek veya lirayi kaybettigini gören bildigi seyi unutur.

Kirmaniye göre (RA); rüyasinda bir altin buldugunu gören çocugu yüzünden bir musibete ugrar. Bir çok altın bulduğunu görmek ise bir çok zahmet ve sıkıntıya düşmek demektir. Bir rivayete göre rüyada bir çok altin görmek kendisine birakilan bir emanetle yorumlanir. Bir çok altını olup bunlari baskalarina dagittigini gören kendisinden alacakli olanlara haklarini verir. Bir miktar altin bulup bunlari iyi bir yere saklayan, kendisine verilen sirri saklar. Altın para bastığını gören, farzlari yerine getirir ve halkin hakkini öder. Rüyasinda yerden altin topladigini gören bir is sahibi olur.

Cabirül-Magribiye göre; rüyada bir altin buldugunu gören, kendisine birakilan emanetten dolayi taniklik yapmaya mecbur olur. Rüyada eline bir altin geçtigini görmek bir çok kimseler vardir ki, ertesi gün bir altın kazanirlar ve rüyalari aynen çikar. Rüyada üzerinde resim olan altin görmek dine aykiri bir yolda olduguna isarettir.

Caferi Sadika göre; altinlarin sayisi bes ise, bes vakit namaza delalet eder.

Rüyasinda kendisine altin paralar verildigini gören zulüm görür, kendisi verse zulüm eder. Bir kimseye bir kenari ezik veya kesik altin vermek veya ondan böyle bir altini almak, o iki kisi arasinda bir anlasmazlik veya dava olacagina delalet eder. Toprakta altin bulup aldigini ve o altinin elinde eridigini gören, annesi tarafindan kedere ugrar ama kisa bir zaman sonra o kederi geçer.

Bir ölünün kendisine altin para verdigini gören, zulümden kurtulur, ölünün altin verdigini, fakat kendisinin almadigini görmek, zulme ugramaga delildir. Elinde bir çok altin oldugunu, fakat bunlari muayene edince altin olmadiklarini görmek, hayal ettigi seyin hakikat olmak üzere iken, olmayacagini anlamasina isarettir.

Es-Salimiye göre; altin paralari bir kadinin basinda siralanmis olarak görmek, kadin için ziynete yorumlanir. Delik yahut silik altinlar görmek vehim ve kederin azalmasina isarettir.

Halid-ül Isfahaniye göre; eğer altin paranin üzerinde Allahu Tealanin ismi varsa hayirdir. Resim varsa hiç bir zaman hayra yorulmaz. Bir baska rivayete görede: Rüyada altin görmek kötü bir ise ve borca isaret eder.

Gözlerinin altin oldugunu gören kimsenin gözleri kör olur. Bir kimse rüyada altin külçesine rastgeldigini görse kendisinden bir mal gider. Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur. Kendisine büyük bir altin parçasi verildigini gören kimse büyük bir lütfa ve makama nail olur. Bazi tabirciler de Altin görmek, ferahliga, rizka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, ese, evlada, ilme, hidayete, altindan yapilari süs esyalarina yahut ziynete kiymetli elbiselerden bas örtüsü, taç ve bunlara benzer seylerin altin sirma ile örülmüsleri, kadin, karikoca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allahu Teala Hazretlerine yakinliklarina fakat yaldizlanmis seyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye isaret eder demislerdir.

Halis altın ve gümüşten olan şey, ihlasa, saf niyete ve anlasmaya ve saglam söze isaret eder. Altin veya gümüs ile yaldizlanmis olan sey ömrün kisaligina, islerin alt üst olmasina isaret eder. Bir baskasina altin vermek, seref, saninin artacagina altin saymak çok kisa bir hastaligin kolayca atlatilacagina isaret eder.

Altından bir şey giydiğini görmek yani (altın elbise giymek), kendisinin dengi olmayan birisi ile evlenmekle akrabalik kurar.Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur.
. . .

“Rüyada Altın Bulmak, Görmek” ile ilgili 88 yorum var.

 1. ege

  selamlar iki gece üst üste rüyamda eşimle birlikte bir yere kapalı kaldığımızı görüyorum bitaneinde siahlı baskına uğruyoruz amazarar görmedn kurtuluyoruz banyoya saklanmışız birtanesinde teyzem evinde zorla tutuyor ama hiç kötü davranmıyor çıkmamızada müsad etmiyor kaçma planları kuruyoruz ve nihayet kaçıoruz fakat kaçarken eşim teyzemin mücevherlerini altınlarını alıyor aleni aıyor ama bi adam kapıda oturmuş eline teslim eder giibi veriyor eşimin ben alma anlaşılırsa aldığımız kötü olur diyorum dinlemiyor alıyor kapıdan çıkıp gidiyoruz

 2. ege

  selamlar eşim bebeğim ve ben bi taksiyle gezmeye gidiyoruz çok uzak bi yerde iniyoruz eşim diyorki şöföre burda hayvan pazarı varmı şöför kontağı üstünde bırakıp bize kurban bulmaya gidiyor bizde önümüzdeki birsürü kurbanlıkları birden farkediyoruz eşim hadi inelimde alalım mevlanaya gidelim diyor ve bidanesini kucağına alıp otoğara doğru gidiyoruz kafamı bi çeviriyorum yanımdaki eşimin ananesi ve kucağındada bebeğim koca bir çukura düşmüşler çekip kurtarmaya çalışıyorum bebeğim çok küçük olmasına rağman o bile çabalıyor kurtulmak için önce ebeği kurtarıyorum sonra ananeyi ve diyorumki ne taksicinin nede kurbaın parasını verdik ondan başımıza bu geldi hak yedik diyorum ananede aman kızın millet neler yapıyor bizim yaptığımın bişey değil merak etme diyor

 3. buse erdoğan

  rüyamda bir altını birisine takıyordum. bilezik değil normal bir altın takıyordum birisine

 4. halim

  slm ben rüyamda askerde olduğumu gördüm ve asker alanın hemen yanında bir yaratık gezindiğini gördüm ve bu yaratık dikkatimi çektiği gezindiği yere gidiyorum ve yaratık ordan gidiyor ben ordan 10-15 kadar külçe altın buluyorum bunu diğer askerlerde görüyor bazılarıyla altını paylaşıyorum.Komutanımlada altını paylaşıyorum ondan sonra benim bir küçüğüm olan erkek kardeşimde geliyor onada altın veriyorum. acaba bu rüyanın anlamı nedir eğer bilmiyorsanız anlamını yazmayın lütfen teşekkürler şimdiden…

 5. şerif köse

  rüyamda kucuk bır akar suda 5 tane altın aldım ve yanımdakı kısı daha almamı soyledıyınde olmaz hergun 5tane alabılrım dıyorum ve az ılerıde yesıllık bıyerde bır cocuk kunyesı buluyorum uzerınde 2 ısım yazıyo ve bırde babasının muhtar oldugu ve arıyorum muhtarlıkları ama sahıbını bulamıyorum elımde kalıyor muhtarlıkta kayınpederımı goruyorum onunla konusmadan ordan ayrılıyorum ruyamda ablamı kardesımı ve tanıdık bırkac kısı vardı……şimdiden teşekkür ederim

 6. m emin

  selamunaleyküm ilgili arkadaşlarım dün gece rüyamda çok sevdiğim bir aile dostumuzun eşi ve ben bir oda içerisinde konuşuyoruz ve her tarafa altın liralar bilezikler küpeler zincirler saçılmış durumda ve ben bozdurmak için topluyorum o sırada beyi geliyor yanımıza almamı söylüyor eşi ise bırakmıyor. yinede ben topluyorum kucağımı dolduruyor bu altınlar bazıları saçılıyor etrafa ama ben halen toplamaya devam ediyorum ve aniden uyandım ter içinde kalmışım. ne olduğunu bana yorumlayacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.saygılarımla.

 7. Gizem

  benim gördüğüm rüya deildi aslında okuldan gelmiştim annem ve babam çalışıyordu kardeşim Semih te okuldaydı ben o gün yalnız başıma evde televizyon izlerken kardeşim semihin ölüsünü karşıdaki koltukta gördüm ve hızlıca geçtim sonra oraya tektrar baktımda hiç bişey yoktu aradan 3 yıl geçti ben artık lise 1 im 7 eylül çarşamba günü sabahı babam işten gelmiş ben rüyamı hatırlamıyorum ama gözüm kapalı kardeşim semihin saçını çekmek istedimi durup dururken ama çektimi hatırlamıyorum kardeşimin canını yakmışım beni uyandırdın die kızdı ve orda babam işte gelmiş rüya grmüştür dedi sadece sesni duydum onun sonra kardeşim uykumu kaçırdım bilgisayarın başına geçti bilgisayara oturdu babamdan geceden çıkmış karşıdaki koltuğa yatmış KARDEŞİMİN ÖLÜSÜNÜ GÖRDÜM KOLTUKTA ve bi çığlık sesi geldi kardeşim babamın nefes alamadını söledi ambulans çağırdık çıktılar odadan ve o en acı sözü söledileer BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK Kardeşimin ölüsünü gördüm koltukta BABAM KALP KRİZİNDEN ÖLDÜÜÜ !!

 8. SATILMIŞ YILDIRIM

  RÜYAMDA 30 .40 PARÇA KÜCÜK ALTIN BULUYORUM VE BU ALTINI LARI POLİSE TESLİM EDİYİMDİYE ÇABAGÖSDERİYORUM BİR MÜCADELE İCİNDE BUNALDIM O SIRADA UYANDIM

 9. tuba

  altınım calınmıstı altınlarımın eskı eltım calmıs dıye gordum bende eltıme zor durumdayım dedım al bu altınları hakını helal et kocam cıkarmıstı dedı. teker teker vermeye basladı ve cok sevındım verdıkce neolur hepsını ver veremem dedı aglamaya basladım baslayınca tekrar cıkarıp verıyor sırayla buzdolabının arkasına teker teker cıkaryordu kunyelerı yuzuklerı hepsını

 10. Rahman

  rüyamda babam istanbula araba bakmaya gider. annemle ben okula giderim ama okul 1 hafta tatil olur. sonra annem babamın yanına gitmek için havaalanına gideriz. orada bir çok kişi bir kadının başına toplanır ama der ki: bugün buraya meteor düşecek ve içinden altın çıkacak der. 10 dk sonra meteor düşer ve metorun yanına gider onu kırarım içinden eritilmiş olan altın çıkar bir daha aynı meteordan düşer yine içinden sıvı altın çıkar biz bu altını alır derin dondurucuya koyarız ve altın düz halini alır ve zengin oluruz. ( RÜYANIN ANLAMINI AÇIKLARSANIZ LÜTFEN :) )

 11. Zeyneb

  Rüyamda anneannemin mezarı evin altındaymış. Bizde rahattsız olup ölüyü ordan kaldırıp başka yere koymak için kazıyoruz. Kazdığımızda birden fazla altından mücevherler buluyoruz. Bu altınları almak isteyenler de var. (Anneannem 16 yıl önce vefat etti)

 12. kmr

  rüyamda kuzenimin AŞK yazılı altın bi kolyesi vardı. rüyamda o kolye kaybolmuş ve ben onu denizden çıkardım. denizin altında bi kayanın üstünde o kolyeyle beraber bi sürü altın kolye ve yüzük vardı. sonra yüzükleri denedim yüzüğün birinde Z.ADEM yazılıydı ve çok büyük bi yüzüktü sonra içlerinden bi parmağıma oldu çıkaramadan uyandım bu rüya ne anlama geliyo(deniz çok berraktı bu arada) lütfen yorumlar mısınız

 13. Eshabil

  Rüyamda eski bir tanidigin bahçesindeki altinlari ben buluyorum ve o tanidik ölmüstü altıni bulup eve gidiyorum sonra ölen kişi beni arıyor o altınlar benim diyor biraraya geliyoruz sonrasini bilmiorum ne anlama gelir (Altın çeyrek ve cumhuriyetten oluşmakta)

Bu sayfada Rüyada Altın Bulmak, Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Altın Bulmak, Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Altın Bulmak, Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)