Rüyada Armut Görmek

Rüyada görülen armut; hayra, mal ve nimete, Armudu mevsiminde yemek ve evinde armut görmek toplu mala, Mevsimi dışında armut yemek hastalığa, Armut ağacı bekar kız için evlenmeye, hamile kadın için erkek çocuğa delalet eder.


Neşeli ve keyifli olmaktır. Mevsimsiz armut yediğinizi gördüyseniz, bir haram mal kazanabilir ya da hastalığa yakalanabilirsiniz. Armut almak ertelenecek bir yolculuğa; ham armut,üzüntüye işarettir.Ağaçta görmek ise, başarılı olacağınızın habercisidir.Hasta birinin armut ağacı görmesi, ölüme yorulur.Armut satmak ise, zorluklarla karşılaşacaksınız demektir.

Armut yediğinizi gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanabilirsiniz. Ağaçta birçok armut görmek ise başarının işaretidir.

Rüyada mevsiminde görülen armut, kısmettir. Mevsimsiz armut ise dedikodudur.
Rüyada armut görmek mevsiminde ise helal mala, eger rengi sari ise hastaliga; eksi ise kedere isarettir.

Cafer-i Sadik (r.a) demistir ki: Rüyada armut görmek bes sekilde tabir edilir: Helal mal, zenginlik, iyi bir es, murat, menfaat. Rüyada sulu armut yedigini görmek bir tüccardan menfaat bulacagina, kadinin armut görmesi bir çocugu olacagina delalet eder.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada armut görmek, rüya sahibinin kavusacagi mala isaret eder. Rüyada armut yiyen kimse mal ve nimete erisir. Armudu mevsiminde yemek hayra, mevsiminin disinda yemek haram mala isaret eder. Armut agaci, hamile kadin için erkek çocuga, bekar kiz için kocaya isaret eder. Mevsiminin disinda görülen armut, hastaliga isaret eder.

Bazi tabirciler armut için hastalıktır dediler. Bunda asil olan hastalikla beraber malla tabir edilmektir. Rüyada bir takim armutlari elde gören kimse, toplu bir mala varis olur. Bazi tabirciler, armut hayra delalet eder. Çünkü o bozulmadan bir müddet durur, dediler.

Bazen de armut agaci, hasta için onun ölümüne ve topraga defnedilmesine delalet eder. Mevsiminin disinda görülen armut, hastalik ve vereme delalet eder.

Armut yediğinizi gördüyseniz, bir hastalığa yakalanabilirsiniz. Ağaçta görmek ise, başarının habercisidir.
. . .

“Rüyada Armut Görmek” ile ilgili 6 yorum var.

 1. firat nihat

  Sayinyormcu ben Armut gördim agctan kaprdim ve yedim cok tatlidi selam yorumunuz bekilyorum Tesüker

 2. cansu

  ben rüyamda katil olmuşum ama yanlışlıkla olmuşum polisler beni tutuklamadan ben karakola gitmişim ama gittiğim yer marketmiş polisler bana bekle dediler bende bekliyorum bir kadınla tartışıyorum o da beni silahla vurucaktı derken biri silahı elinden aldı polisleri beklerken gelmediler bende gideyim bari dedim sonra dışarı çıktım ama kayboldum bi delikanlı arkamdan geldi ben otobüse binerken bu kadar bir de armut gördüm ham armut yorumu mail adresime gönderirseniz çok mutlu olucam teşekkürler

 3. ibrahim

  ben rüyamda armut gördüm sonra kopardım yedim bazıları çok büyüktü ve annemde yanımdaydı sonra birinin kaza yaptıgını gördüm ve terkar gelp baktıgımda armut çogalmıştı nedir bu hikmet…

 4. gülşen irez

  yolda ben babam ablam kız kardeşim yürüyoruz ama babamı tekerlekli sandalyede görüyorum bana küs konuşmuyo sonra ablam ben kız kardeşim babamdan ayrılıp başka yoldan yürüyoz kız kardeşlerim beni suçluyo bende inatlarına bağırıyorum seviyorum lan diye amcamın bahçesine varıyoz armut ağacından düşen armutları toplamaya ablamlar armut alıyo ben yerde kocaman çok büyük armut görüyorum ama almıyorum teneke içinde sarı bir salkımda kara üzüm var ben siyah üzümü alıyorum orada uyanıyorum

 5. fatma duru

  rüyamda çok uzun ve ulu, yüksek bir ağaç var. yanımda biri var 7, 8 tane armut var kocaman armutlar koparıp ağacın dibine koyuyorum, sonra armutları balkondan biri bakıyor tek tek ona veriyorum, yorumlarsanız sevinirim. mail adresime gönderirseniz sevinirim. saygılar.

 6. göknaznur

  sevgili yorumcu ben rüyamda armut topladıgımı gördüm ama adedi bayaa fazla idi. nedir bu hikmet cevabınızı 4 gözle bekliyorum şimdiden teşekr ederim hürmetler efendim.

Bu sayfada Rüyada Armut Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Armut Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Armut Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)