Rüyada Ay Görmek

Rüyada ay görmek, insanın bütün istediklerine kavuşacağına, maddi ve manevi bakımdan rahatı, huzuru temsil eder.

Rüyada görülen gökteki ay adaletli yöneticiye, büyük alime, hayırlı oğlan çocuğuna, Ayı kucaklamak kadın ve erkek için güzel simalı biriyle evlenmeye, Ayı puslu görmek yaşıtı olmayan biriyle evlenmeye delalet eder…

Ayın kendi evinde doğması kadın için erkek çocuğa, Ayın güneşten büüyük görünmesi başbakanın (vezirin) devlet başkanına (sultana) üstün gelmesine, Ayın bulutlar içinde kaybolması arzu edilen şeyin zamanının geçmesine, Ayın doğurması, arzu edilen şeyin kolay elde edilmesine, Alı eline almak veya böyle görmek evlenmeye, Ayın bir yeri veya evi aydınlatması devletten gelecek iyiliğe, Ayışığında yürümek anne şefkatine, Aya bakıp onun üzerinde kendi yüzünü görmek hasta için vefata, değilse erkek çocuğa, Ayın güneşe dönüşmesi baba tarafından mirasa ya da yardıma işarettir. 

Rüyada Dolunay görmek vezirin azledilmesine, yönetimde bulunan kişinin sonunu geldiğine, Ay ve güneşe secde etmek şerli bir işte yöneticinin yardımında olmaya, Ay ve güneşin kişinin kendisine secde etmesi ana-babanın ondan hoşnutluğuna, Ayın karanlık görünmesi ve koyu bir bulutiçine girmesi yönetimden gelecek kötülüğe, Ayın parçalanması ya da ikiye bölünmesi hükümetin dağılmasına ya da üst düzey bir yöneticinin vefatına işaret eder.

Ayışığı gizlenen şeylerin duyulmasına; Hilal eşin hamile kalmasına, yöneticiye, kumandana, ansızın meydanagelecek hayra, asi kimse için tövbe etmeye, Ayın hilal biçiminde görünmesi hacca, Hilalin doğup, ardından hemen batması arzu ve isteklerin sonuçlanmamasına, Hilal bazen savaş ve şiddete, Dolunay güzel ahlaklı insana, Ayı yükselirken görmek makam ve merte, iş hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler, kazançlı çıkmanıza neden olacak demektir.

Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hastalığa veya sevgiliden ayrılmaya işarettir.

İş hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler, kazançlı çıkmanıza neden olacak demektir. Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hastalığa veya sevgiliden ayrılmaya işarettir.

Ay, devlet baskani ve devlet büyükleriyle yorumlanir. Ayi kendi mali gibi elinde tuttugunu gören, büyük bir devlet memuru olur. Ayla savastigini görenin, hükümet adamlari ile arasi açilir. Kendisinin ay oldugunu veya ayin yerinde oturdugunu görmek, yüksek bir mevkie erisecegine isarettir. Ayi karanlik veya gök yüzünden baska bir yerde görmek, devlet adamlarinin bazi islerde zorluklara ugrayacaklarina delalet eder. Ibn-i Sirine göre: ayi tam yuvarlak (Bedir halinde) görmek, bir büyük adamin ölümü ile yorumlanır.

Ayın iki parçaya bölündükten sonra, tekrar birleştiğini görmek, büyük bir adamin hasta olup, tekrar iyilesecegine isarettir. Ay bedir halinde iken. baska bir yildizla çarpistigini görmek, iki memleket halkinin birbirleriyle savasacaklarina delalet eder. Bazen de iki devlet büyügünün birbirleriyle rekabet halinde olduklarina isarettir. Cabirül

Magribiye göre; Ayı yanında veya elinde gören adam evlenır. Eğer ay hilal halinde ise, evlenecegi insan kendinden daha asagi bir siniftandir. Eger tam daire halinde ise, asil ve kendisinden yüksek bir siniftandir.

Ayı parlak bir şekilde evinin içinde görmek, büyük bir devlet adami tarafindan mutluluga ulastirilacagina delalet eder.

Ayin baska bir evden dogdugunu veya çiktigini görmek, bir kimseden hayir ve menfaat görecegine delildir. Ayi tutulmus görmek, memleket ve memleket büyüklerinin bazi zorluklar çekecegine isarettir.

Ayın hilal olarak doğduğunu veya yavas, yavas büyüdügünü görmek, o memlekette sonradan devlet baskani olacak bir çocugun dünyaya geldigine delalet eder. Gök yüzünde bir ayin dogdugunu ve onu baskalarina gösterdigini görmek, gören kimsenin ecelinin yaklastigina delalet eder.

Cafer-i Sadika göre; rüyada ay görmek on iki sekilde yorumlanir : Baskan, devlet adami, arkadas, sef, erkek, baba, anne, koca,es, sahip, hayir ve menfaat, hizmetçi. Rüyanin görülüs sekline göre bunlardan uygun olani alinarak, rüya yorumlanir.

İbn-i Fudalea göre; ay bazen erkek evlat ile yorumlanir.

Bir kisinin kendi koynundan bir ay çiktigini görmesi, onun bir erkek çocugu olacagina isarettir. O ayin yavas, yavas büyüyerek göge yükseldigini görmek dogan çocugun büyüdügünde iyi bir evlat olacagina ve isinde basari kazanacagina delalet eder.

Rüyada ayı güneşle birlikte görmek, iki büyük kisiden hayir ve menfaat görecegine isarettir. Günesi ay ile kavga eder görmek ise, iki büyük kisinin birbirlerini çekemediklerine ve aralarinin açilacagina isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada ay görmek, adaletli bir devlet baskanina veya büyük bir alim yahut güzel bir oglan çocuguna ya da, yalanci bir adama isaret eder. Ayin isigini bulanik bir halde gören kimse, akrani olmayan bir kimseyle evlenir.

Rüyada ayın kaybolduğunu görmek rüya sahibinin hayır ve serden istediği şeyin neticeye varmasına işaret eder. Rüyada aya baktığını ve yüzünün seklini ayda gördügünü gören kimse, ölür.

Ayın karardığını gören kimse, eger devlet baskani ise onun idaresinde bulunan kimselerin, onun emir ve fermanina itaat etmelerine isaret eder. Rüyada ayin günes oldugunu görmek rüya sahibinin babasi veya esi tarafin dan izzet, seref, hayir ve mala nail olmasina isaret eder.

Hasta olan veya deniz yolculugunda bulunan kimse için ay görmek, helak olmaya isaret eder. Zengin bir kimse, ayin bulutla örtüldügünü görse, servetini kaybeder. Bir kadin rüyada, bir yerde ayin oldugunu ve ellni aya uzattigi halde yetisemedigini görse, o kadinin erkek bir çocuk arzu ettigine, fakat bu arzusuna kavusamayacagina, ancak eger kadin hamile ise, kiz çocuk doguracagina isaret eder.

Günes ve aya secde ettiğini görmek, rüya sahibinin büyük bir günah islemesine isaret eder. Bir isinin gizli tutulmasini arzu eden bir kimse, rüyada ayi görse, o isi meydana çikar. Bir kimse ayin tutuldugunu veya siyah yahut kirmizi oldugunu görse, ayin nisbet edildigi kimsede degisiklik ve eksiklik meydana gelir. Bazen ay görmek, bir kisi ile dost ve arkadas olmaya isaret eder.

Bazen de ay görmek kumara ve bahse girerek oynanan oyuna isaret eder. Ayin yarildigini ve iki parça oldugunu görmek bir alametin çikmasina isaret eder. Ayin ilk gecelerinde ayi onbes günlük görmek, rüya sahibinin halinin güzdlesmesine isaret eder.

Ayi hilal seklinde görmek, iyi degildir.
. . .

“Rüyada Ay Görmek” ile ilgili 29 yorum var.

 1. atakan

  selam.rüyamda gökyüzünde 5 6 adet belki daha fazla ay görüyorum.işle ilgili bir parti toplantı gibi bir yerdeyim.

 2. atilla karaoglan

  Detayını anlatmayacağım ama ;çünkü kendimde korkmayla birlikte sevinç ve mutluluk yaşadım
  Rüyamda Peygamber efendimiz geldiler, fakat yüzünü göstermedi, sonra İki ay ortaya çıktı bir tanesi tam dolunay, daha sonra bulutların arasından yavaş yavaş büyüyerek bir dolunay daha çıktı.Fakat ikinci dolunayın üzerinde bir ev ve o evin çatısında Türk Bayrağı asılı idi.Fakat Türk Bayrağı ne kırmızı ne siyahtı fark edemedim.Fakat hilal ve yıldız vardı bundan eminim.Daha sonra ben çevremdekiler bunu gösteriyordum.Kendi köyümdekilere” bu mucizedir ” “bunu tüm dünya gördü ” vs . derken başka b ir olay daha oldu. İrkildim. Lütfen çok acil cevaplarmısınız

 3. latif

  arkadşlar gece yatarken dikkatli uyuyun uykunuzu tam alın… ruyayı gördüğünüz sabah veya akşam ne zamansa kalkınca buhakak üzerinizi kontrol edin… eğer üzeriniz açık kalmışsa ruya için tabir aramayın zira açıkta görülen ruyalar gerçekleri yansıtmaz :)

 4. aytac

  ay tutulması ayın üzerine gelen gezegenin üzerinde arabca allah yazısı ve arabca okuyamadığım başka yazılar vardı tanıdığım birçok kişiye gösteriyorum eşimde dahil yazıları görünce allahım bizi affet diyerek sağa sola koşturup duruyolar ben ne yazıyo banada söleyin diyorum senlik bişey yok diyolar ortalık mahşer yeri gibi oluyo lütfen yorumlarmısınız

 5. ali çelik

  Rüyamda ay (dolunay şeklinde) ve güneş birlikte doğuyor, doğma esnası tan yerinin ağarması zamanı her yer yeni aydınlanıyor ve ben onları görünce ellerimi açıp ayet-el kürsi yi okuyor dua ediyorum.. ne anlama geliyor cvplarsanız memnun olurum.

 6. Mert

  son zamanlarda gitmek istediğim okul için maddi zorlukları karşılayamadığımdan dolayı aşırı stres yaşıuyorum ve bir şekilde bulmam gereken yüklü bir para var.bir kısmını halletsemde baya bir miktat kaldı. gecelerim uykusuz geçiyor. aynı sıkıcı stresi kafama takarak geçen gece uyudum. rüyamda benimle okula gelmek isteyen arkadaşlarımla bir parkta oturuyorum. bir anda gök yüzüne kafamı çeviriyorum. 1 Tane ay görüyorum. bakın diyorum çok değişik bu gün ay.. dememe kalmadan 2.3. ve en son 4.ay’ı görüyorum. ilk gözüken 3 ay dolunay şeklinde. sonucusu hilal şeklinde. sizde görüyormusunuz diyorum. hiç biri farketmiyor. sadece ben görüyorum o ayları. ve daha sonra uyanıyorum. gördüğüm en gerçekçi ve uyandığımda acaba rüyamıydı dediğim sayılı rüyalarımdan biriydi. çok merak ediyorum ne anlama geldiğini .

 7. berkan

  Çok etkisinde kaldığım bir rüya gördüm yardım ederseniz allah sizden razı olsun rüyamda son derece güzen ve berrak bir gecede ayı gökyüzünde gördüm. sonra ay bir gümüşten topa dönüşüp önüme düştü bende topa tekme atınca tekrar gökyüzüne yükseldi ne anlama geldiğini bana meil yoluyla bildirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 8. müfide

  ben de bu gün rüyamda üç tane ay gördüm
  birincisi evin dışarıdaki avlusuna çıkıyorum ve tam karşımda oluyor kocaman dolunay şeklinde rengi sarı turuncu arası korkup çığlık atıyorum ve anneme hayretle gösteriyorum sonra gökyüzünde sağa doğru bakıyorum ki iki tane normal büyüklükte ve hilal şeklinde iki ay daha var ve ikisi birbirine dönüyor () gibi br şekil yani….
  ne demek olduğunu yazarsaız sevinirim beni bir hayli korkuttu…

 9. aslı

  rüyamda kalabalık bir yerdeydim. yanımda çok yakın bir erkek çocukluk arkadaşım vardı. sonra beraber o kalabalık yerden dışarıya çıktık.yürümeye başladık. karşı tarafımızda gök zifiri karanlıktı ve önce ayı gördüm.dolunay şeklindeydi.çok tepede değildi nerdeysa göğün yarlısında duruyordu. çok güzel görünüyordu.derkenondan daha aşağıda sol tarafta aydan daha küçük,yuvarlak ne tam beyaz ne tam sarı çevresinin küçük bir kısmını da aydınlatan bi gök cismi gördüm. sonra akamı döndüm ve göğün o tarafını aydınlık olduğunu ve tepede de güneşin parladığını gördüm. gördüklerime çok şaşırdım.arkadaşıma da gösterdim. bir süre iki tarafa da şaşkınlıkla baktık. ve bir süre sonra tekrar geri döndük güneşin olduğu tarafa ve yürümeye devam ettik.biraz yürüdük ve şağ tarafta birinin veya bişeyin olduğunugörünce duraksadık ve orda rüyam bitti.
  yorumlarsanız sevinirim..

 10. gul

  sabah namazindan sonra gordum bu ruyayi.. once cok kucuk bunalukli bi gunes gordum ve sislere kayboldu gozyuzunden ondan sonra kafami cevirdim ve yine gokyuzune bakiyordum ve hic gormedigim buyuktukle bi tam ay gordum.. sanki elimi uzatsam dokunacaktim.. yanimda bi kiz arkadasim vardi ve ona soyle dedim ” bak simdi bu ay batacak ve baska bi ay dogacak.. kafami yan tarafa yonettim ve orda baska bir ayin dogdugunu farkettim.. o oburudunden daha kuccuktu.. kucuk ay tam olana kadar buyuk ay batmaya basliyodu ve dunya buyuklugunde batiyordu.. bu ne anlama geliyor??

 11. selim

  rüyamda gökyüzüne bakıyorum gökyüzünden bir şey kaydığını fark ediyorum onun yuvarlak gökyüzündeki ay olduğunu anlıyorum sağ tarafa döne döne kırmızı renkteki ayın kendi etrafında dönerek parçalandığını yok olduğunu görüyorum yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

 12. seda

  rüyamda salonumuzun pençeresinden baktıgımda ayın neredeyse pençereyi kaplayacak kadar büyük oldugunu gördüm . ay dolunay şeklindeydi .lütfen benim rüyama bir yorum yapın lütfen.

 13. sabriye

  rüyamda evi teröristler basmiş evin avizerini söküp götürüyorlar sonra hp beraber oturup yemek yiyoruz komşumuzun kızı çorba içerken uzurine döktü…yorumunuzu bekliyoruz inşalah…

 14. nilay

  rüyamda metroda giderken pencereden dışarı bakıyorum ve gündüz vaktinde kocaman bir dolunay ve ayın içinde dünya. dünyanın sadece kara parçaları var deniz kısımlarını ayın beyazlığı oluşturuyordu. hemen ayın fotoğrafını çektim. nasıl yorumlanır bilmiyorum ama rüyayı görürken bir sıkıntı hissetmedim.yorumunuzu bekliyorum

Bu sayfada Rüyada Ay Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Ay Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Ay Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)