Rüyada Ayakkabı Görmek

 

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada ayakkabı görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Ayakkabı ruya tabiri ve ruya yorumları ayakkabı rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

Rahat ve güzel ayakkabı hayır ve berekete, güzel geçime ve dünya rahatlığına, Dar ayakkabı gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder.

Zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir.

Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

Rüyada Ayakkabı görmek; zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir. Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır.

Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır. Yeni ayakkabılar hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir.

Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayakkabı vitrinde veya dükkanda ise yeni bir iş veya konu olabilir. Ayakkabı sarı ise hastalığı işaret eder.

Rüyada ayakkabı mest ve benzeri ayaga giyilecek seyleri görmek Danyal Aleyhisselamin kavline göre; kis zamaninda hayir ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder. Yorumcular mest ve ayakkabinin tabirinde ayri, ayri yorumlar yapmislardir.

Ibn-i Sirine göre; ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi gören evlenir. Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir. Ayagina mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydigini görmesi, korku ve sikintiya düsmesine, veya birinin hilesine ugramasina veyahut hapse girmesine yorumlanir.

Ayakkabi giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabi giydigini görmesi korkusundan kurtulacagina isarettir. Bir rivayete göre de deniz yolculuguna çikar. Ayaginda delik iki kundura olup ayaklarinin göründügünü görmek herkesin onu kiskandigina ve parasinin çokluguna delildir.

Ayakkabilarindan birinin ayagindan çiktigini, veya delindigini görenin yari mali elinden gider. Eger ayakkabilarinin ikisi de delikse bütün mali elinden gider. Bir çift ayakkabi giydigini gören, iki kadinla evlenir.

 

Koyun derisinden yapilmis bir çok ayakkabi satin aldigini gören veya kendine bagislandigini gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabilarin eline geçtigini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eger güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanir.

Ayakkabilari yirtilip ayaklarinin çiplak kaldigini görmek, esinin ölümüne delalet eder. Rüyada ayagindaki kunduralarini çikardigini görmek, muradinin olacagina isarettir. Bu rüyanin sahibi eger tutuklu ise serbest kalir. Kunduranin altinin delinmesi eslerden birin ölümüne, kunduralari çaldirmak veya kaybedip bulamamak gam ve sikintidan kurtulmaya, kunduraya kalip geçirdigini görmek, biriyle evlenmeye delalet eder.

Cabirül Magribiye göre; rüyasinda ayakkabilarinin bir kuyuya veya buna benzer bir yere düstügünü gören, esinden bosanir. Ayakkabilarini tanimadigi bir adama sattigini görenin esi vefat eder. Ayakkabisinin çalindigini görmek bir belaya düsecegine delildir. Vahsi hayvanlarin ayakkabilarina saldirip onu parçaladiklarini görmek, bazi kimselerin esine tecavüzde bulunacaklarina isarettir.

Cafer-i Sadıka göre (r.a); ayakkabi yumusak olup ayak içinde rahat ederse bu alti sekilde yorumlanir: Es, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de söyle diyor: Ayakkabi giymek ticaret için sefere çikacagina delalet eder. Ayakkabinin dar olmasi sikintiya ve borca isarettir. Yeni ayakkabi giymek mali muhafaza ve korumak manasina gelir. Ayakkabinin altinda yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrildigi esinden kedere ugrar. Bir rivayete göre aralarinda düsmanlik meydana gelir. Ayakkabinin altina yama ve pençe vurulmus oldugunu ve bu pençenin sökülmek üzere oldugunu gören, dul bir kadinla veya erkekle evlenir. Kirmizi renkli ayakkabi giydigini gören bir yola çikmaya niyetli ise bu yolculuga bir müddet çikamaz.

Halid ül- Isfahaniye göre; ayakkabinin içine kalip koydugunu gören bir kadinla münasebette bulunur. Ayakkabilarinin ayagindan çiktigini gören gam ve kedere düser. Yaninda ayakkabisi oldugu halde onu giymeyip yalin ayak dolastigini gören, bir mala kavusur, fakat ondan faydalanamaz. Çarik ve yemeni de ayni sekilde yorumlanir. Fakat rüyasinda çarik veya yemeni görmek köylüler için hayirli, ama sehirliler için hayra yorulmaz.

Kirmani demistir ki: Yolculuga mahsus, alti iki katli postal ve çizme giymek sefere, sehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmege delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yeni bir ayakkabi giymek rüya sahibinin halinin sikintili olmasini isaret eder. Ancak rahat ayakkabi huzur ve rahatliga, evlenmek isteyen gençler için evlilige isaret eder. Ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi oldugunu gören evlenir.

Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir.

Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayağa giymek sıkıntıya girmektir. Elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya iş olabilir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek çok ani sıkıntıdır. Sarı ayakkabı hastalığa işarettir. Ayakkabıları çıkarmak kısa sürede sıkıntıdan kurtulmayı anlatır.

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Bülbül Görmek adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 saremin,

rüyamda ayakkabılarımın altını ayrıldığını gördüm.fakat ayakkabılarım temizdi.bu ne anlama geliyor acaba...Yorum yazarsanız sevinirim..

#2 ahmet,

saremin cevabınız aslında yukarıda yazıyor.

"Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir."

denmiş yani yırtık ayakkabı ile ayakkabının altının ayrılması hemen hemen aynı manaya gelebilir. sonuçta o da bir yırtılma çeşidi gibi görülebilir. bir de ayakkabıyı çıkarmanın tabirinden bahsetmiş yukarıda. o da sizin dediğiniz ayakkabının alt kısmının çıkarılması olarak görülebilir. yani her iki yorumu birleştirerek bir yorum yaparsak, tehlikeli bir durumla karşılacaksınız bu tehlikeli durum da bir ayrılık olacak sanırım.

tabi bu sadece bir tahmin ama gördüğünüz üzere yukarıdaki yorumdan yola çıkarak gittim.

siz her ihtimale karşı hayra yorun,
unutmayın ki en iyisini her zaman ALLAH bilir.

#3 admin,

ahmet bey rüya yorumunuz için teşekkürler. diğer rüyalarda da engin bilginizden yararlanmak isteriz ;)

#4 gül,

1 2 ay sonra evlenecek görümcem var. onun nisanlisinin yesil bir tepede ama arkasi ucurum diyebilecegim bir yerde sandalyde oturuyor.ustunde beyaz bir gomlek var ona acele atmesini dugune geckalacagini soyluyorum .o resim cektirip gelecegini soyluyor sonra ben tepeye tirmaniyorum bir koy evi iki katli penceresinde gorumcem gelinlikli ve yaninda halasi.onlari ayakkabilarimi bulamadigimi soyleyip gerisin geriye bayir asagi kosuyorum ama hep yesillik kiliseye giriyorum cocukarimin ayakkabilarini goruyorum onlari aliyorum elime kendi ayakkabimi da bulup aliyorum o arada sanirim kilisedeki din gorevlisini goruyorum ama net degilim ustumde dugun icin giydigim gece elbisesi var kahverengi ve yaldizli ayakkabımda ayni renk acik ayakkabi, ayakkabilari giymedim ama aldim ciktim. tam net degilim ama cocuklarimida kilisede gordum diye animsiyorum.

#5 esra,

Bende rüyamda ayakkabının sağ tekinin topuğunun yolda yürürken kırıldığını gördüm.Ama topuğun kırıldığını sonradan fark ettim ve geriye dönüp kırılmış olan topuğu buldum.Rüyamı yorumu nedir?Şimdiden çok teşekkürler....

#6 zafer,

Rüyamda bir caddenin suyla kaplı olduğunu gördüm ve bu caddede üzerimde beyaz uzun kollu bir gömlek ile yüzüyordum. Sonra caddenin bittiği yere kadar yüzdükten sonra suyun bir anda bittiğini gördüm ve geri döndüğümde sadece yerde çok ufak bir kaç bulanık su birikintisi kaldığını gördüm. Acaba bu ne anlama geliyordur.

#7 yasmin,

rüyamda halam bana giymediği ayakkabılarını getiriyor 4-5 tane bende deniyorum ama hepsi parmak uçlarından sıkıyor bende geri veriyorum ne anlama geliyor

#8 kederli,

rüyamda kardeşime ve kendime beyaz spor ayakkabı aldım.anlamı nedir acaba

#9 tuğba,

rüyamda beyaz ayakkabı gördüm arkadasımla senin ayakkabın değil benim ayakkabım daha temiz diyordum ama ayakkabı ayagımdaydı ve çok rahatdı.bu ne anlama geliyor...

#10 yalniz kurt,

ruyamda halamın oglu adidas ayakabı alıyor kendisine ama sari felanda vardi giydım co rahtti sizce bu neye delaldir yazarsanız sevinirim bide eski sevgilinle yatarken kafana şapka takması ve şapkada isim yazıpta silinmesi iyi gunler

#11 zehra,

rüyamda siyah rugan bol metalli açık uzun kemerleri olan rahat bir ayakkabı giydim.Yorumlarsanız sevinirim.Ama kemerlerini bir türlü bağlamayı beceremedim istediğim gibi...

#12 rehber01,

sml.ben her akşam birden çok rüyalar görüyorum. bunlardan en sık olanı galiba sürekli ayakkabımın kaybolması... hep merak ediyorum bunun bir izahı olmalı diye. en son bu gece de ayakkabılarımın çalındığını ve sadece eski yırtılmış ayakkabımın kaldığını gördüm, haliyle telaşlandım "böyle işe nasıl giderim diye".
bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

#13 sema,

Rüyamda misafirliğe gittiğim bir evden çıkıyordum. Kapıda ayakkabılarımı giyerken giydiğim ayakkabının üst kısmının tam ortadan ikiye ayrıldığını gördüm. Ve bu ben ayakkabıyı hic zorlamadığım halde çok kolay bir şekilde oldu. Yani zorlayıpta bir yırtılma sözkonusu değil, kendiliğinden ayrıldı. Bana bunun yorumunu yapabilir misiniz?

#14 gülay,

rüyamda şuan ölmüş olan eski komşularımı gördüm ve yeni aldığım ayakkabımın altının çivileri sökülmüş çıkmıştı bende daha yeni aldım niye çıkmış diyorum elimde bakıyorum yorumunu yaparmısınız

#15 şirin,

ben rüyamda bi konvesin ayağıma 1 boybüyük olduğunu gordüm ne demek merak ettim bunu yayınlaya bilirseniz sevinirim teşekkürler eki

#16 murat,

İyi Günler.ben bundan bir süre önce rüyamda en çok giydiğim siyah üzerine altın sarısı çizgili ayakkabılarım var.O ayakkabılarımı Babaanneme verdiğimi gördüm.Ama rüyada aramızda hiç bir şekilde konuşma geçmedi.Yorumlarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.İyi Günler dileklerimle.

#17 dilek,

apartmanın 6 katındayım aşaği iniyorum gördüğüm kapıların önünden bozuk paraları alıp iniyorum. 1. kata gelince bir yaşlı dede ye bu tpladığım paraları veriyorum ve oda allah binlerce kez raz olsun deyip duasını aliyorum bi ses duyup sana birini göstercez diyorlar ve karanlık bi eve girip gözünü aydınlatan bi odaa içeri girdiğimde arkası dönük kahve rengi hırkalı bir zat oturuyo tam yanına yaklasdım yüzünü gördüm ve aniden uyandım cok korkdum o anda karsılaşir karsılaşmaz cok etkilendim bu ruyadan ölümü hatırladım sonra bir süre uyuyamadım sonra aklıma veysel karani geldi.. o mu diye düşündüm hala etkisindeyimm

#18 tatar,

rüyamda arkadaşlarım evine gidiyorum ve yeni ayakkabı almışım ve bu ayakkabımın benzeri ile değiştirildiğini gördüm ve ayağıma giyiyorum diyorumki bu benim ayakkabı değil yanyana 2-3 ev var arkadaşlar ayakkabııyı kim aldıysa versin diyorum ama kimse vermiyor, verin diyorum göreve gidecem diyorum gene vermiyorlar, ayakkabaıının önünde birinin üzerinde kız resmi diğerinde çicek resmi gördüm yorumlarsanız sevinirim

#19 özge,

rüyamda büyük bir apartman vardı içeri girdiğimde her dairenin kapısının önünde birden fazla ayakkabı var ben kendi evime girmek isterken kapı kapalı en üst kata çıktığımda ailem orda ve orası çok kalabalık içeridende kardeşimin kahkası geliyo lütfen yardınmvı olun bu ne anlama geliyo bir akrabamızda buna benzer rüya görmüştü ertesi gün kaza oldu acaba buda öyle bişeyme yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden tşk ederim

#20 gokhangokhan,

merhabalar
yabancı uyruklu hic tanımadıgım bir adamla kendi ayakkabılarımı degiştiriyorum.rahat we beyaz.sonra benimle konuşmaya calısıyor fakat dilini bilemdigimi söylüyorum we gidiyoruumm. yorumlarsanız sewinirim
cok telekkürler kolay gelsin ...

#21 nurumm,

Selamunaleyküm
Rüyamda ailecek gemiye binip denize gidiyormuşuz, kıyıya vardığımızda yağmur yağıyor ve ben kapalı olduğum için girmicem diyorum yağmur yağdığı için ablamda girmiyor.O sırada kaptan ayakkabıları çıkarın diyor ve ev gibi biryere giriyoruz ama çok kalabalık, sonra ben ayakkabılarımı bulamıyorum ve çok ağlıyorum her yere giriyorum, bir odada yatan bir çocuk ve başında annesi var tüm odalara bakıyorum birsürü ayakkabı var ama benimkisi yok oturup çookk ağlıyorum, ve sonra ayakkabı önümde ve birşey olmuş mu diye giyiyorum ve ağlamam kesiliyor..

Yorumlarsanız sevinirim,

#22 sevil,

Slm ben de rüyamda birinden kacarken yüksek bir yerden atladigimi fakat bana birsey olmadigini gördüm bunun yorumu nedir?

#23 bahar büyüklü,

rüyamda daha çok kırmızı beyez olna ayakkabıyı nın eşini aryordum ama bulamadım çok beydim ama eşi yoktu daha sonra kahve rengi ayakkabı istedim ama çok güzel ayakkabı olmasına rağmen bitürlü benim ayağıma göreni bulamyordum siyah ayakkabı denedim oda aynı şekilde bitürlü bulamıyordum o şekilde uyandım ama rüyamda sıkıntılı deyildim seçiyor olduğum için bide bana hediye vriliyordu seç diye ama istediğim gibi bulamdaığıma üzüldüm sadece

#24 betül,

rüyamda ayakkabıcı dükkanındayım ve 3 adet ayakkabı alıyorum bunlardan 2 tanesi kahverengi bir tanesi teşile yakın bi renkk önce bu ayakkabıları deniyorum sona beğenip alıyorum

#25 damla,

Rüyamda Kalabalık Ve Çok Büyük Bir Camideyim,Okadar Büyükki Ben Bu Caminin En Sonunu Göremedim İçinde Koştuğumu Bile Hatırlıyorum.Ve Olay Bundan Sora Başlıyo Aslında Ben Namaza Duranların Yanından Geçiyorum Ama Ben durmuyorum Namaza Ve Daha Sora Herkez Dağılıyo Camii Den Ve Ben De Çıkıyorum Okdadar Kalabalıkki Anlatamam.Ve Ayakkabıların Olduğu Bölümdeyim Ayakkabımı Arıyorum Arıyorum Ve Bir Türlü Bulamıyorum ,Herkez Giyinip Gidiyo Ayakkabısını Ama Ben Bir Türlü Bulamadım Ve Daha Sora Çaresiz Çıktım Oradan Bir Terlik Aldım Ayağıma Ve Daha Sora Sinirlenip O terliğide Çıkardım Ayağımdan Yalınayak Yürüdüm Yol Boyu.... Böyle Bir Rüyaydı YorumLarınızı BekLiyorum Arkadaşlar..

#26 tuğçe,

yeni evliyim.dün gece rüyamda. annem kendine beyaz spor ayakkabı almış ama görünüşü büyük 39- 40 numara gibi ben tek ayağıma deniyorum geri çıkarıyorum ne demek teşekkur ederım

#27 özge,

Rüyamda gerçekte var olan cok acık kahve botlarımın renginin biraz daha koyulaştığını ve yenilendiğini gördüm. Ne anlama geldğini anlamaya çalışıyorum.

#28 tuğbis,

rüyamda dört veya beş katlı bir yerdeyiz fabrika gibi mazayada benziyo neyse dışarıda felaket kar yağıyo kardan dolayı arada bir sallanıyoruz ben iki kere düşme tehlikesi yaşıyorum sonra kendi terliğim yerine başkasının siyah teliğini giydiğimi fark ediyorum kendi terliğimi arıyorum bulamıyorum bde ben başörtü taktığımı görüyorum neyse dışarı çıkıyoruz güç bela kardeşimi annemi komşularımızı arıyorum korkuyorum onlara bişey oldu diye önce komşularımız gözüküyolar sonra annem ve kardeşim gözüküyo işte böyle cevap yazarsanız sevinirim

#29 zehra,

rüyamda,kahverengi bi çizme almişim,cizmenin topugunun kırıldıgını gördüm.ama topugun kırıldıgını sonradan fark ediyorum ve cok üzülüyorum aglıyorum hiç durmadan..işte böyle yorumlarsanız sevinirim.

#30 fatmana,

ruyamda eskı sozlumun bana kahverengı ayakkabılarını bıraktıgını benım almadıgımı sonra arkamdan gelip tekş,ini tekrar baa verdiğini gördüm

#31 recep,

slm ben ruyamda bır arkadaşım arabasıyla gelıp benden ayakkabılarımı ıstıyor once vermıyorum ama sonra verıyorum ayakkabılarım çok beyaz ve çokta guzel gorunuyordu sonrada internetten annem ayakkabı alıyor bılgısayarın kasasından çok gusel işlemelı bıraz spor bır sıyah ayakkabı gıyınıyorum sızce anlamı ne demek yorumlarsanız sevınırım

#32 ayşen,

rüyamda yüksek bir yerdeydim yanımda birileri vardı burası 3000metre diyorlardı. ben yüksekten korkarım iyki çıkmamış diyorum ama yüksekteydim.
birde kara çarşaflı kişilerle birlikte kıbleye dönmüşüz namaz kılıyoruz . bakıyordum herks değişik kılıyo sankı hacca gitmişim gibi değişik insanlar vardı. çok fazla kişi yoktu camıde olabilir. birde aynı rüyada yenı ayakkabı almısım giyyodum bi küçük vardı bi büyük bide orta ben orta büyüklükte olanı giyyodum .
hepsini aynı rüyada gördüm

#33 ayşen,

lütfen ne anlama geldigini yazabilirmisiniz?

#34 ahmet,

S/a Rüyamda Bir Berberdeyim Süet Kısa Bot Şeklinde Bir Ayakkabım Var Nedendir Bilinmez Ayakkabımı Çıkarmışım Oturuyorum Bir Berber Dükkanında Biri Koltukta Traş Oluyor Traş Olana Benim Ayakkabımı Temizleyerek Benim Ayakkabımı Methedip Anlatıyor Birde Ayakkabmın Üzerine Süt Gibi Bir Şey Dökerek Temizlemeye Kalkıyor Ama Benim Ayakkabım Temiz Dedim Neden Temizliyorsun Daha Temiz Olacak Diye Cevap Verdi Ve Daha Sonra Ayakkabılarım Kayboldu Aramaya Başladım Ama Bulamadım Biri Yanıma Gelerek Bana (1)Çift Ayakkabı Uzattı Siyah Renkte Eski Biri Tam Ayağıma Göre (42)Numara Diğeride (50)Numara Var Rahatlıkla :)) Yorumlarsanız Sevinirim İyi Çalışmalar Selametle Kalın

#35 yağmur,

rüyamda siyah ve rahat spor ayakkabı giyiyordum yerdeydim ve sevgilimin ardından gidiordum anlamını merak ediorum cevaplarsanız sevnirim hayırlı akşamlar...

#36 harbi kız,

selamün aleyküm ben rüyamda sevdiğim min ayakabısı bizim evdeymiş rengi beyadı ne anlma geliyo merak etim yorum larsanzız sevinirim hadi eyvalah

#37 asiye,

Rüyamda pembe yazlık terliğimi kaybettim.Aramak için düştüğü yere geri döndüm fakat bulamadım.Acaba ne anlama geliyor.

#38 güral,

RÜYAMDA AYAKKABIM ÇALINMIŞ VE TERLİKLE DOLAŞIYORDUM. YOLCULUGA ÇIKIYORMUŞUM Bİ BAKIYORUM AYAMDA AYAKKABI YERİNE TERLİK VAR KOŞA KOŞA EVE GİDİYORUM AYAKKABIM YOK. KİMİN ÇALDIGINIDA ÖGRENİYORUM AMA BULAMIYORUM. DAHA SONRA KENDİME YENİ AYAKKABI BAKIYORUM AMA ALMIYORUM... AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM...

#39 sercan,

rüyamda teyzem bana beyaz bir ayakkabı alıyordu bu nasıl yorumlanır net bi yanıt istiyorum şimdiden engin bilginizden dolayı teşekkür ederim..

#40 ayşe,

merhaba.rüyamda ayakkabımın ucuna çamur bulaşmış ama ayğımda erkek ayakabısı var sonra birden dik bir yokuşu çıkıyoruz yokuştan aşağı bulanık köpüklü sular akıyor bu sefer ayakkabılarım ıslanıyor ayakkabımada köpük geliyor bende çamur temizlendi diye seviniyorum yorumlarsanız çok sevinirim.teşekkürler

#41 yonca,

Rüyamda arkadasımın elbisemi giydiğini ve yırttığını gördüm . beni seven bi çocuk vardı beni beklerken gördm daha sonra ben kuaföre gittim annesiyle babasıda ordaydı gelip annesi ve babasına bi konusma yaptı kendimi tutamaıp ağladığımı gördm ve rüyamda ayakkabımı kaybettim. biri bana terlik verdi giymem için oda yırtık çıkmıştı.rüyamda elimde fincan tabağı buldum ve 7 sayısı vardı bişiler yazıodu. lütfen yorumlarmısın çok acil şimdiden teşekkürler:'(

#42 yasemin,

merhabalar
rüyamda erkek arkadaşımın spor ayakkabılarının ayağımda olduğunu yürürken fark ediyorum ve bana biraz büyük oldukları için yürürken ayağımdan çıkıcak gibi hissediyorum bunun yorumunu yaparsanız çok sevinirim
şimdiden teşekkürler...

#43 derya,

merhabalar,
rüyamda ayakkabılarımı yedim.evet.
benim 2 çift ayakkabım var birtanesinin tekini yedim.sonra digerinin tekinide yedim diger tekin de ucundan ısırdım sonra aaa yemeseydim keşke dedim sonrada neyse yeni bir çift alırım aynısından die kendimi teselli ettim.anlıyacagınız yeni iki çift ayakkabım vardı birer tekini yedim.sonra pişman oldum ama yedigime..bu rüya beni çok etkiledi...yorumlarınızı bekliyorum..

#44 avare,

rüyada ayakkabılarımı ve kolyemi kaybettiğimi onun hemen akabinde de bulduğumu gördüm.Çok güzel yağmur yağıyordu, rüyanın sonunda da bir nehrin ortasında buldum kendimi bir sürü balık vardı avuç avuç elime alıyordum.Acaba ne anlama geliyor.

#45 oğuz arıcı,

RÜYAMDA AYAKKABILARIMDAN BİR TANESİNİN TOPUĞUNUN KIRIK OLDUĞUNU GÖRDÜM.İNSANLAR HALAY ÇEKMEK İSTİYORLARDI VEDE ÖNÜMDE 2 TANE KIZ VARDI.BEN UTANARAK GİTMEYİ İSTEMİYORDUM FAKAT BANASESLENİYORLARDI.KIZIN 1 TANESİNİN BELİ SIRTINA KADAR AÇIKTI VEDE HALAY ÇEKMEYE BAŞLADIKLARINDA AYAKKABILARI ÇIKARDIKLARINI GÖRDÜM VEDE BENDE AYAKKABILARIMI ÇIKARDI.

#46 merve,

rüyamda 3 tane ayakkabı gördüm 2 tanesi bnm 1-2 hafta gördüğüm fakat alamadığım ayakkabıydı.bi tanesi yeşil ayakkabı idi yanımda kendi ablam vardı ve bu ayakkabıyı çok beğenmişti. 3 ayakkabıyıda giymedim . ne olur bana yorum yazın....

#47 serpil,

ya ben rüyamda şuanda ayagımda olan beyaz ayakkabılarımı gördüm onlar tabanından ayrılıyolar ama ayrıldıktan sonra bir sürü çeşit çeşit kullanabileceğim ayakkabım oluyooo ne anlama geliyo acaba beni aydınlatırmısınz çok korktum bu yorumları okuduktan sonra korkmamın asıl sebebi ne görsem rüyamda gerçekleşiyooo lütfen beni aydınlatın

#48 sudenaz,

rüyamda ayakkabımı kaybediyorum ama bi süre sonra ne bi eşini sonra diger eşini buluyorum lütfen yorumlarsanız çok sevinirim

#49 hüseyin akpınar,

Rüyada ayakkabı görmek her türlü güce işarettir ayakkabı yere sağlam basma aracıdır korunma aracıdır rüyalar iyi bir kimseye anlatılırda iyiye yorum yaparsa sonuç iyi çıkar kötümser kimselere tüya anlatmak doğru değildir kötüye yorarlar kötü sonuç verebilir rüya görüpte uyandığında sıkıntılı olursa mutlaka bir ekmek parası kadar sadaka vermeye niyet etmeli ve ilk fırsatta vermelidir sadaka kazayı belayı def eder

#50 hilal,

rüyamda eski sevgilimin evine giriyorum.evde kimse yok.yatak odasına gözüm ilişti birden.yatagın üstündeki yorgan dağınık.yatak toplanmamış.bütün odaları geziyorum her tarafta karısının terlikleri var.ne kadar masraf yaptırmış adama bu kadar terlik alınırmı diyerek sinirleniyorum.

#51 şeyma,

rüyamda bi mağazaya giriyorum bi ayakkabıyı çok beğeniyorum satıcı gelip beğendinmi diye soruyo evet diyorum ama ayakkabıyı ilk giyerken çok beğenmeme, rahat etmeme rağmen ayağıma bi bakıyırum ayakkabı yırtık pırtık. ama ben bunu alamam çok pahalı diyorum satıcı da tamam ozaman ben onu hediye ediyim sana diyo.çok seviniyorum ama bi yandan da kafam karışık ben bunu nasıl dikicem şimdi diyorum. onu yapıştırmaya çalışıyorum.

#52 ayşegül,

rüyamda ayağıma büyük ayakkabı almıştım ve topuk yerinden yırtılmalar başlamıştı ben çok ayakta durup çalıştığım için kırıldı ayakkabı topuktan

#53 döndü karadeniz,

ben sanki bi okula gidiyorum okulda yeni ayakkabı veriyorlar herkeze seçin diyorlar birsürü yeni ayakkabı deniyorum süslü düz topuklu birtürlü ayağıma uygun ayakkabıyı seçemedim ve uyandım sizce anlamı nedir şimdiden teşekkürler

#54 fatma gümüş,

rüyamda başka biri bir sürü aykkabıyı mutfaktaki lavabonun içine bırakıyor....her türlü ayakkabı var .
aynı kişi yine çok miktarda ayakkabıyı başka birinin lavabosunun içine bırakıyor......

#55 kenan,

Rüyamda abimemi kendimemi ayakkabı alıyım diye düşünürken, abimin bi sürü ayakkabısı var ben yine kendime alıyım diyorum ve dükkandan elimde bir çanta ve içinde siyah ayakkabılarla çıkıyorum.
__________
Sabah uyanıyorum telefonum calıyor, müdürüm izinimin bitmesine 3 gün kala işe başlamamı söylüyor.
__________
şimdi rüyammı kötü, ayakkabımı kötü, müdürümmü kötü. Sevgilerimle...

#56 erkan hoş,

selamların en güzeli her daim sizinle olsun ben rüyamda yeşil bir ayakkabı aldığımı gördüm zaman sonra değiştirmek ıstedım ama bır türlü gerı veremedım ve kızdım ayakkabıları çıkardım kendı sıyah ayakkabılarımı gıydım ama bağcıkları bağlayamıyorum bağlasamda kendiliğinden çözülüyor yok oluyor yanı giymek nasip olmadı öyle uyandım acaba bu rüyadaki hikmet nedır?

#57 orhan günay şahin,

S.A. Rüyamda kışlık giydiğim çift tabanlı botlarımın yüzünü göremediğim bir kadın tarafından botlarım ayağımdayken zorla botumun birisin alttan ilk tabanını söküp attığını görüyorum.
Hayır olur İnşallah... Şimdiden teşekkür ediyor hayırlı günler diliyorum...

#58 elif,

rüyamda biri benden 6,5 milyon para istiyor fakat ben yok diorum sonra isteyen kız gidiyor .yanımdaki kız parayı veriyor niçin vermedin dior.elimi cebime koyuyor ve sadece 2 liram olduuunu sölüyorum .sonra yanımdaki kız parayı veriyor .büssürü bozuk para .sonra gidip para isteyen kızı buluyorum .kız seninmi diye soruyor .baskasınınsa almam diyor.benim diyorum .sigara için istediini sölüyor.

#59 tugba,

merhabalar 3gündür rüyamda aynı şeyi görüyorum doğu tarafında bir ildeyiz her yer dağlık köy gibi bir yer yine olaylar oluyor heryer karışık teröristler felan var çarşı gibi bir yer çok kalabalık her defasında iki polis koşarak geliyor arkasında birsürü terörist o iki polisi gördüğümüzde anlıyoruzki onlar geliyor hızlıca koşuyoruz fakat en son rüyamda yine aynı olay bu sefer yemyeşil ayakkabılarım varmış onları kaybediyorum o sırda uzaktan biri ayakkabıların burda diyor ben ona koşmaya doğru başlarken yine o iki polis geliyor arkası kalabalık ayakkabıları alıp koşmaya başlıyorum ama koşamıyorum kardeşim yer gösteriyor saklanıyorken uyanıyorum çok etkileniyor ve korkuyorum 3kez aynısı oluyor anlam çıkartamıyorum yardımcı olurmusunuz?

#60 elifatilla,

merhabalar...ben ilginç bir rüya gördüm paylaşmak istedim.yorumunu gerçekten merak ediyorum.düğün gibi bir yere gidiyorum.gelinliğimi giyiyorum nedense.bu arada ben evliyim.eşimle gidiyoruz.bir sürü insan tabi ki.içeri girerken ayakkabılarımı çıkarıyorum geniş bir ayakkabılık var bir sürü gelin ayakkabısı.içeri giriyoruz.ben normalde tatlıyı pek sewmem ama orda masa masa çikolatalı vanilyalı çilekli dilim dilim tatlılar pastalar.öyle bir heves ve iştahla çileklli pastlardan bir sürü yiyorum ki anlatamam.gidicez dışarı çıkıyorum ayakkabılarımı bulamıyorum.ama nasıl arıyorum.ağlıyorum bulamıyorum diye.sonra acayip bir yağmur bastırıyor.ayakkabıları bırakıp arabaya gidiyoruz ıslanmıyalım diye.geri döndüğümde ayakkabıları gene aramaya baslıyorum ve buluyorum gözümün önünde bir yerde olmasına ragmen bulamadıgımı farkediyorum.böyle bir rüya sizce yorumu nedir

Rüyada ne gördünüz?   Bu rüyayı nasıl gördünüz?

Rüya tabirleri için üye olmadan rüyanızı anlatabilirsiniz.