Rüyada Ayakkabı Görmek

 

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada ayakkabı görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Ayakkabı ruya tabiri ve ruya yorumları ayakkabı rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

Rahat ve güzel ayakkabı hayır ve berekete, güzel geçime ve dünya rahatlığına, Dar ayakkabı gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder.

Zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir.

Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

Rüyada Ayakkabı görmek; zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir. Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır.

Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır. Yeni ayakkabılar hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir.

Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayakkabı vitrinde veya dükkanda ise yeni bir iş veya konu olabilir. Ayakkabı sarı ise hastalığı işaret eder.

Rüyada ayakkabı mest ve benzeri ayaga giyilecek seyleri görmek Danyal Aleyhisselamin kavline göre; kis zamaninda hayir ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder. Yorumcular mest ve ayakkabinin tabirinde ayri, ayri yorumlar yapmislardir.

Ibn-i Sirine göre; ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi gören evlenir. Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir. Ayagina mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydigini görmesi, korku ve sikintiya düsmesine, veya birinin hilesine ugramasina veyahut hapse girmesine yorumlanir.

Ayakkabi giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabi giydigini görmesi korkusundan kurtulacagina isarettir. Bir rivayete göre de deniz yolculuguna çikar. Ayaginda delik iki kundura olup ayaklarinin göründügünü görmek herkesin onu kiskandigina ve parasinin çokluguna delildir.

Ayakkabilarindan birinin ayagindan çiktigini, veya delindigini görenin yari mali elinden gider. Eger ayakkabilarinin ikisi de delikse bütün mali elinden gider. Bir çift ayakkabi giydigini gören, iki kadinla evlenir.

 

Koyun derisinden yapilmis bir çok ayakkabi satin aldigini gören veya kendine bagislandigini gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabilarin eline geçtigini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eger güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanir.

Ayakkabilari yirtilip ayaklarinin çiplak kaldigini görmek, esinin ölümüne delalet eder. Rüyada ayagindaki kunduralarini çikardigini görmek, muradinin olacagina isarettir. Bu rüyanin sahibi eger tutuklu ise serbest kalir. Kunduranin altinin delinmesi eslerden birin ölümüne, kunduralari çaldirmak veya kaybedip bulamamak gam ve sikintidan kurtulmaya, kunduraya kalip geçirdigini görmek, biriyle evlenmeye delalet eder.

Cabirül Magribiye göre; rüyasinda ayakkabilarinin bir kuyuya veya buna benzer bir yere düstügünü gören, esinden bosanir. Ayakkabilarini tanimadigi bir adama sattigini görenin esi vefat eder. Ayakkabisinin çalindigini görmek bir belaya düsecegine delildir. Vahsi hayvanlarin ayakkabilarina saldirip onu parçaladiklarini görmek, bazi kimselerin esine tecavüzde bulunacaklarina isarettir.

Cafer-i Sadıka göre (r.a); ayakkabi yumusak olup ayak içinde rahat ederse bu alti sekilde yorumlanir: Es, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de söyle diyor: Ayakkabi giymek ticaret için sefere çikacagina delalet eder. Ayakkabinin dar olmasi sikintiya ve borca isarettir. Yeni ayakkabi giymek mali muhafaza ve korumak manasina gelir. Ayakkabinin altinda yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrildigi esinden kedere ugrar. Bir rivayete göre aralarinda düsmanlik meydana gelir. Ayakkabinin altina yama ve pençe vurulmus oldugunu ve bu pençenin sökülmek üzere oldugunu gören, dul bir kadinla veya erkekle evlenir. Kirmizi renkli ayakkabi giydigini gören bir yola çikmaya niyetli ise bu yolculuga bir müddet çikamaz.

Halid ül- Isfahaniye göre; ayakkabinin içine kalip koydugunu gören bir kadinla münasebette bulunur. Ayakkabilarinin ayagindan çiktigini gören gam ve kedere düser. Yaninda ayakkabisi oldugu halde onu giymeyip yalin ayak dolastigini gören, bir mala kavusur, fakat ondan faydalanamaz. Çarik ve yemeni de ayni sekilde yorumlanir. Fakat rüyasinda çarik veya yemeni görmek köylüler için hayirli, ama sehirliler için hayra yorulmaz.

Kirmani demistir ki: Yolculuga mahsus, alti iki katli postal ve çizme giymek sefere, sehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmege delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yeni bir ayakkabi giymek rüya sahibinin halinin sikintili olmasini isaret eder. Ancak rahat ayakkabi huzur ve rahatliga, evlenmek isteyen gençler için evlilige isaret eder. Ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi oldugunu gören evlenir.

Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir.

Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayağa giymek sıkıntıya girmektir. Elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya iş olabilir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek çok ani sıkıntıdır. Sarı ayakkabı hastalığa işarettir. Ayakkabıları çıkarmak kısa sürede sıkıntıdan kurtulmayı anlatır.

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Bülbül Görmek adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 saremin,

rüyamda ayakkabılarımın altını ayrıldığını gördüm.fakat ayakkabılarım temizdi.bu ne anlama geliyor acaba...Yorum yazarsanız sevinirim..

#2 ahmet,

saremin cevabınız aslında yukarıda yazıyor.

"Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir."

denmiş yani yırtık ayakkabı ile ayakkabının altının ayrılması hemen hemen aynı manaya gelebilir. sonuçta o da bir yırtılma çeşidi gibi görülebilir. bir de ayakkabıyı çıkarmanın tabirinden bahsetmiş yukarıda. o da sizin dediğiniz ayakkabının alt kısmının çıkarılması olarak görülebilir. yani her iki yorumu birleştirerek bir yorum yaparsak, tehlikeli bir durumla karşılacaksınız bu tehlikeli durum da bir ayrılık olacak sanırım.

tabi bu sadece bir tahmin ama gördüğünüz üzere yukarıdaki yorumdan yola çıkarak gittim.

siz her ihtimale karşı hayra yorun,
unutmayın ki en iyisini her zaman ALLAH bilir.

#3 admin,

ahmet bey rüya yorumunuz için teşekkürler. diğer rüyalarda da engin bilginizden yararlanmak isteriz ;)

#4 gül,

1 2 ay sonra evlenecek görümcem var. onun nisanlisinin yesil bir tepede ama arkasi ucurum diyebilecegim bir yerde sandalyde oturuyor.ustunde beyaz bir gomlek var ona acele atmesini dugune geckalacagini soyluyorum .o resim cektirip gelecegini soyluyor sonra ben tepeye tirmaniyorum bir koy evi iki katli penceresinde gorumcem gelinlikli ve yaninda halasi.onlari ayakkabilarimi bulamadigimi soyleyip gerisin geriye bayir asagi kosuyorum ama hep yesillik kiliseye giriyorum cocukarimin ayakkabilarini goruyorum onlari aliyorum elime kendi ayakkabimi da bulup aliyorum o arada sanirim kilisedeki din gorevlisini goruyorum ama net degilim ustumde dugun icin giydigim gece elbisesi var kahverengi ve yaldizli ayakkabımda ayni renk acik ayakkabi, ayakkabilari giymedim ama aldim ciktim. tam net degilim ama cocuklarimida kilisede gordum diye animsiyorum.

#5 esra,

Bende rüyamda ayakkabının sağ tekinin topuğunun yolda yürürken kırıldığını gördüm.Ama topuğun kırıldığını sonradan fark ettim ve geriye dönüp kırılmış olan topuğu buldum.Rüyamı yorumu nedir?Şimdiden çok teşekkürler....

#6 zafer,

Rüyamda bir caddenin suyla kaplı olduğunu gördüm ve bu caddede üzerimde beyaz uzun kollu bir gömlek ile yüzüyordum. Sonra caddenin bittiği yere kadar yüzdükten sonra suyun bir anda bittiğini gördüm ve geri döndüğümde sadece yerde çok ufak bir kaç bulanık su birikintisi kaldığını gördüm. Acaba bu ne anlama geliyordur.

#7 yasmin,

rüyamda halam bana giymediği ayakkabılarını getiriyor 4-5 tane bende deniyorum ama hepsi parmak uçlarından sıkıyor bende geri veriyorum ne anlama geliyor

#8 kederli,

rüyamda kardeşime ve kendime beyaz spor ayakkabı aldım.anlamı nedir acaba

#9 tuğba,

rüyamda beyaz ayakkabı gördüm arkadasımla senin ayakkabın değil benim ayakkabım daha temiz diyordum ama ayakkabı ayagımdaydı ve çok rahatdı.bu ne anlama geliyor...

#10 yalniz kurt,

ruyamda halamın oglu adidas ayakabı alıyor kendisine ama sari felanda vardi giydım co rahtti sizce bu neye delaldir yazarsanız sevinirim bide eski sevgilinle yatarken kafana şapka takması ve şapkada isim yazıpta silinmesi iyi gunler

#11 zehra,

rüyamda siyah rugan bol metalli açık uzun kemerleri olan rahat bir ayakkabı giydim.Yorumlarsanız sevinirim.Ama kemerlerini bir türlü bağlamayı beceremedim istediğim gibi...

#12 rehber01,

sml.ben her akşam birden çok rüyalar görüyorum. bunlardan en sık olanı galiba sürekli ayakkabımın kaybolması... hep merak ediyorum bunun bir izahı olmalı diye. en son bu gece de ayakkabılarımın çalındığını ve sadece eski yırtılmış ayakkabımın kaldığını gördüm, haliyle telaşlandım "böyle işe nasıl giderim diye".
bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

#13 sema,

Rüyamda misafirliğe gittiğim bir evden çıkıyordum. Kapıda ayakkabılarımı giyerken giydiğim ayakkabının üst kısmının tam ortadan ikiye ayrıldığını gördüm. Ve bu ben ayakkabıyı hic zorlamadığım halde çok kolay bir şekilde oldu. Yani zorlayıpta bir yırtılma sözkonusu değil, kendiliğinden ayrıldı. Bana bunun yorumunu yapabilir misiniz?

#14 gülay,

rüyamda şuan ölmüş olan eski komşularımı gördüm ve yeni aldığım ayakkabımın altının çivileri sökülmüş çıkmıştı bende daha yeni aldım niye çıkmış diyorum elimde bakıyorum yorumunu yaparmısınız

#15 şirin,

ben rüyamda bi konvesin ayağıma 1 boybüyük olduğunu gordüm ne demek merak ettim bunu yayınlaya bilirseniz sevinirim teşekkürler eki

#16 murat,

İyi Günler.ben bundan bir süre önce rüyamda en çok giydiğim siyah üzerine altın sarısı çizgili ayakkabılarım var.O ayakkabılarımı Babaanneme verdiğimi gördüm.Ama rüyada aramızda hiç bir şekilde konuşma geçmedi.Yorumlarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.İyi Günler dileklerimle.

#17 dilek,

apartmanın 6 katındayım aşaği iniyorum gördüğüm kapıların önünden bozuk paraları alıp iniyorum. 1. kata gelince bir yaşlı dede ye bu tpladığım paraları veriyorum ve oda allah binlerce kez raz olsun deyip duasını aliyorum bi ses duyup sana birini göstercez diyorlar ve karanlık bi eve girip gözünü aydınlatan bi odaa içeri girdiğimde arkası dönük kahve rengi hırkalı bir zat oturuyo tam yanına yaklasdım yüzünü gördüm ve aniden uyandım cok korkdum o anda karsılaşir karsılaşmaz cok etkilendim bu ruyadan ölümü hatırladım sonra bir süre uyuyamadım sonra aklıma veysel karani geldi.. o mu diye düşündüm hala etkisindeyimm

#18 tatar,

rüyamda arkadaşlarım evine gidiyorum ve yeni ayakkabı almışım ve bu ayakkabımın benzeri ile değiştirildiğini gördüm ve ayağıma giyiyorum diyorumki bu benim ayakkabı değil yanyana 2-3 ev var arkadaşlar ayakkabııyı kim aldıysa versin diyorum ama kimse vermiyor, verin diyorum göreve gidecem diyorum gene vermiyorlar, ayakkabaıının önünde birinin üzerinde kız resmi diğerinde çicek resmi gördüm yorumlarsanız sevinirim

#19 özge,

rüyamda büyük bir apartman vardı içeri girdiğimde her dairenin kapısının önünde birden fazla ayakkabı var ben kendi evime girmek isterken kapı kapalı en üst kata çıktığımda ailem orda ve orası çok kalabalık içeridende kardeşimin kahkası geliyo lütfen yardınmvı olun bu ne anlama geliyo bir akrabamızda buna benzer rüya görmüştü ertesi gün kaza oldu acaba buda öyle bişeyme yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden tşk ederim

#20 gokhangokhan,

merhabalar
yabancı uyruklu hic tanımadıgım bir adamla kendi ayakkabılarımı degiştiriyorum.rahat we beyaz.sonra benimle konuşmaya calısıyor fakat dilini bilemdigimi söylüyorum we gidiyoruumm. yorumlarsanız sewinirim
cok telekkürler kolay gelsin ...

#21 nurumm,

Selamunaleyküm
Rüyamda ailecek gemiye binip denize gidiyormuşuz, kıyıya vardığımızda yağmur yağıyor ve ben kapalı olduğum için girmicem diyorum yağmur yağdığı için ablamda girmiyor.O sırada kaptan ayakkabıları çıkarın diyor ve ev gibi biryere giriyoruz ama çok kalabalık, sonra ben ayakkabılarımı bulamıyorum ve çok ağlıyorum her yere giriyorum, bir odada yatan bir çocuk ve başında annesi var tüm odalara bakıyorum birsürü ayakkabı var ama benimkisi yok oturup çookk ağlıyorum, ve sonra ayakkabı önümde ve birşey olmuş mu diye giyiyorum ve ağlamam kesiliyor..

Yorumlarsanız sevinirim,

#22 sevil,

Slm ben de rüyamda birinden kacarken yüksek bir yerden atladigimi fakat bana birsey olmadigini gördüm bunun yorumu nedir?

#23 bahar büyüklü,

rüyamda daha çok kırmızı beyez olna ayakkabıyı nın eşini aryordum ama bulamadım çok beydim ama eşi yoktu daha sonra kahve rengi ayakkabı istedim ama çok güzel ayakkabı olmasına rağmen bitürlü benim ayağıma göreni bulamyordum siyah ayakkabı denedim oda aynı şekilde bitürlü bulamıyordum o şekilde uyandım ama rüyamda sıkıntılı deyildim seçiyor olduğum için bide bana hediye vriliyordu seç diye ama istediğim gibi bulamdaığıma üzüldüm sadece

#24 betül,

rüyamda ayakkabıcı dükkanındayım ve 3 adet ayakkabı alıyorum bunlardan 2 tanesi kahverengi bir tanesi teşile yakın bi renkk önce bu ayakkabıları deniyorum sona beğenip alıyorum

#25 damla,

Rüyamda Kalabalık Ve Çok Büyük Bir Camideyim,Okadar Büyükki Ben Bu Caminin En Sonunu Göremedim İçinde Koştuğumu Bile Hatırlıyorum.Ve Olay Bundan Sora Başlıyo Aslında Ben Namaza Duranların Yanından Geçiyorum Ama Ben durmuyorum Namaza Ve Daha Sora Herkez Dağılıyo Camii Den Ve Ben De Çıkıyorum Okdadar Kalabalıkki Anlatamam.Ve Ayakkabıların Olduğu Bölümdeyim Ayakkabımı Arıyorum Arıyorum Ve Bir Türlü Bulamıyorum ,Herkez Giyinip Gidiyo Ayakkabısını Ama Ben Bir Türlü Bulamadım Ve Daha Sora Çaresiz Çıktım Oradan Bir Terlik Aldım Ayağıma Ve Daha Sora Sinirlenip O terliğide Çıkardım Ayağımdan Yalınayak Yürüdüm Yol Boyu.... Böyle Bir Rüyaydı YorumLarınızı BekLiyorum Arkadaşlar..

#26 tuğçe,

yeni evliyim.dün gece rüyamda. annem kendine beyaz spor ayakkabı almış ama görünüşü büyük 39- 40 numara gibi ben tek ayağıma deniyorum geri çıkarıyorum ne demek teşekkur ederım

#27 özge,

Rüyamda gerçekte var olan cok acık kahve botlarımın renginin biraz daha koyulaştığını ve yenilendiğini gördüm. Ne anlama geldğini anlamaya çalışıyorum.

#28 tuğbis,

rüyamda dört veya beş katlı bir yerdeyiz fabrika gibi mazayada benziyo neyse dışarıda felaket kar yağıyo kardan dolayı arada bir sallanıyoruz ben iki kere düşme tehlikesi yaşıyorum sonra kendi terliğim yerine başkasının siyah teliğini giydiğimi fark ediyorum kendi terliğimi arıyorum bulamıyorum bde ben başörtü taktığımı görüyorum neyse dışarı çıkıyoruz güç bela kardeşimi annemi komşularımızı arıyorum korkuyorum onlara bişey oldu diye önce komşularımız gözüküyolar sonra annem ve kardeşim gözüküyo işte böyle cevap yazarsanız sevinirim

#29 zehra,

rüyamda,kahverengi bi çizme almişim,cizmenin topugunun kırıldıgını gördüm.ama topugun kırıldıgını sonradan fark ediyorum ve cok üzülüyorum aglıyorum hiç durmadan..işte böyle yorumlarsanız sevinirim.

#30 fatmana,

ruyamda eskı sozlumun bana kahverengı ayakkabılarını bıraktıgını benım almadıgımı sonra arkamdan gelip tekş,ini tekrar baa verdiğini gördüm

#31 recep,

slm ben ruyamda bır arkadaşım arabasıyla gelıp benden ayakkabılarımı ıstıyor once vermıyorum ama sonra verıyorum ayakkabılarım çok beyaz ve çokta guzel gorunuyordu sonrada internetten annem ayakkabı alıyor bılgısayarın kasasından çok gusel işlemelı bıraz spor bır sıyah ayakkabı gıyınıyorum sızce anlamı ne demek yorumlarsanız sevınırım

#32 ayşen,

rüyamda yüksek bir yerdeydim yanımda birileri vardı burası 3000metre diyorlardı. ben yüksekten korkarım iyki çıkmamış diyorum ama yüksekteydim.
birde kara çarşaflı kişilerle birlikte kıbleye dönmüşüz namaz kılıyoruz . bakıyordum herks değişik kılıyo sankı hacca gitmişim gibi değişik insanlar vardı. çok fazla kişi yoktu camıde olabilir. birde aynı rüyada yenı ayakkabı almısım giyyodum bi küçük vardı bi büyük bide orta ben orta büyüklükte olanı giyyodum .
hepsini aynı rüyada gördüm

#33 ayşen,

lütfen ne anlama geldigini yazabilirmisiniz?

#34 ahmet,

S/a Rüyamda Bir Berberdeyim Süet Kısa Bot Şeklinde Bir Ayakkabım Var Nedendir Bilinmez Ayakkabımı Çıkarmışım Oturuyorum Bir Berber Dükkanında Biri Koltukta Traş Oluyor Traş Olana Benim Ayakkabımı Temizleyerek Benim Ayakkabımı Methedip Anlatıyor Birde Ayakkabmın Üzerine Süt Gibi Bir Şey Dökerek Temizlemeye Kalkıyor Ama Benim Ayakkabım Temiz Dedim Neden Temizliyorsun Daha Temiz Olacak Diye Cevap Verdi Ve Daha Sonra Ayakkabılarım Kayboldu Aramaya Başladım Ama Bulamadım Biri Yanıma Gelerek Bana (1)Çift Ayakkabı Uzattı Siyah Renkte Eski Biri Tam Ayağıma Göre (42)Numara Diğeride (50)Numara Var Rahatlıkla :)) Yorumlarsanız Sevinirim İyi Çalışmalar Selametle Kalın

#35 yağmur,

rüyamda siyah ve rahat spor ayakkabı giyiyordum yerdeydim ve sevgilimin ardından gidiordum anlamını merak ediorum cevaplarsanız sevnirim hayırlı akşamlar...

#36 harbi kız,

selamün aleyküm ben rüyamda sevdiğim min ayakabısı bizim evdeymiş rengi beyadı ne anlma geliyo merak etim yorum larsanzız sevinirim hadi eyvalah

#37 asiye,

Rüyamda pembe yazlık terliğimi kaybettim.Aramak için düştüğü yere geri döndüm fakat bulamadım.Acaba ne anlama geliyor.

#38 güral,

RÜYAMDA AYAKKABIM ÇALINMIŞ VE TERLİKLE DOLAŞIYORDUM. YOLCULUGA ÇIKIYORMUŞUM Bİ BAKIYORUM AYAMDA AYAKKABI YERİNE TERLİK VAR KOŞA KOŞA EVE GİDİYORUM AYAKKABIM YOK. KİMİN ÇALDIGINIDA ÖGRENİYORUM AMA BULAMIYORUM. DAHA SONRA KENDİME YENİ AYAKKABI BAKIYORUM AMA ALMIYORUM... AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM...

#39 sercan,

rüyamda teyzem bana beyaz bir ayakkabı alıyordu bu nasıl yorumlanır net bi yanıt istiyorum şimdiden engin bilginizden dolayı teşekkür ederim..

#40 ayşe,

merhaba.rüyamda ayakkabımın ucuna çamur bulaşmış ama ayğımda erkek ayakabısı var sonra birden dik bir yokuşu çıkıyoruz yokuştan aşağı bulanık köpüklü sular akıyor bu sefer ayakkabılarım ıslanıyor ayakkabımada köpük geliyor bende çamur temizlendi diye seviniyorum yorumlarsanız çok sevinirim.teşekkürler

Rüyada ne gördünüz?   Bu rüyayı nasıl gördünüz?

Rüya tabirleri için üye olmadan rüyanızı anlatabilirsiniz.