Rüyada Ayakkabı Görmek

Rahat ve güzel ayakkabı hayır ve berekete, güzel geçime ve dünya rahatlığına, Dar ayakkabı gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder.

Zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir.

Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

Rüyada Ayakkabı görmek; zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir. Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır.

Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır. Yeni ayakkabılar hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir.

Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayakkabı vitrinde veya dükkanda ise yeni bir iş veya konu olabilir. Ayakkabı sarı ise hastalığı işaret eder.

Rüyada ayakkabı mest ve benzeri ayaga giyilecek seyleri görmek Danyal Aleyhisselamin kavline göre; kis zamaninda hayir ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder. Yorumcular mest ve ayakkabinin tabirinde ayri, ayri yorumlar yapmislardir.

Ibn-i Sirine göre; ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi gören evlenir. Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir. Ayagina mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydigini görmesi, korku ve sikintiya düsmesine, veya birinin hilesine ugramasina veyahut hapse girmesine yorumlanir.

Ayakkabi giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabi giydigini görmesi korkusundan kurtulacagina isarettir. Bir rivayete göre de deniz yolculuguna çikar. Ayaginda delik iki kundura olup ayaklarinin göründügünü görmek herkesin onu kiskandigina ve parasinin çokluguna delildir.

Ayakkabilarindan birinin ayagindan çiktigini, veya delindigini görenin yari mali elinden gider. Eger ayakkabilarinin ikisi de delikse bütün mali elinden gider. Bir çift ayakkabi giydigini gören, iki kadinla evlenir.

Koyun derisinden yapilmis bir çok ayakkabi satin aldigini gören veya kendine bagislandigini gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabilarin eline geçtigini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eger güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanir.

Ayakkabilari yirtilip ayaklarinin çiplak kaldigini görmek, esinin ölümüne delalet eder. Rüyada ayagindaki kunduralarini çikardigini görmek, muradinin olacagina isarettir. Bu rüyanin sahibi eger tutuklu ise serbest kalir. Kunduranin altinin delinmesi eslerden birin ölümüne, kunduralari çaldirmak veya kaybedip bulamamak gam ve sikintidan kurtulmaya, kunduraya kalip geçirdigini görmek, biriyle evlenmeye delalet eder.

Cabirül Magribiye göre; rüyasinda ayakkabilarinin bir kuyuya veya buna benzer bir yere düstügünü gören, esinden bosanir. Ayakkabilarini tanimadigi bir adama sattigini görenin esi vefat eder. Ayakkabisinin çalindigini görmek bir belaya düsecegine delildir. Vahsi hayvanlarin ayakkabilarina saldirip onu parçaladiklarini görmek, bazi kimselerin esine tecavüzde bulunacaklarina isarettir.

Cafer-i Sadıka göre (r.a); ayakkabi yumusak olup ayak içinde rahat ederse bu alti sekilde yorumlanir: Es, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de söyle diyor: Ayakkabi giymek ticaret için sefere çikacagina delalet eder. Ayakkabinin dar olmasi sikintiya ve borca isarettir. Yeni ayakkabi giymek mali muhafaza ve korumak manasina gelir. Ayakkabinin altinda yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrildigi esinden kedere ugrar. Bir rivayete göre aralarinda düsmanlik meydana gelir. Ayakkabinin altina yama ve pençe vurulmus oldugunu ve bu pençenin sökülmek üzere oldugunu gören, dul bir kadinla veya erkekle evlenir. Kirmizi renkli ayakkabi giydigini gören bir yola çikmaya niyetli ise bu yolculuga bir müddet çikamaz.

Halid ül- Isfahaniye göre; ayakkabinin içine kalip koydugunu gören bir kadinla münasebette bulunur. Ayakkabilarinin ayagindan çiktigini gören gam ve kedere düser. Yaninda ayakkabisi oldugu halde onu giymeyip yalin ayak dolastigini gören, bir mala kavusur, fakat ondan faydalanamaz. Çarik ve yemeni de ayni sekilde yorumlanir. Fakat rüyasinda çarik veya yemeni görmek köylüler için hayirli, ama sehirliler için hayra yorulmaz.

Kirmani demistir ki: Yolculuga mahsus, alti iki katli postal ve çizme giymek sefere, sehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmege delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yeni bir ayakkabi giymek rüya sahibinin halinin sikintili olmasini isaret eder. Ancak rahat ayakkabi huzur ve rahatliga, evlenmek isteyen gençler için evlilige isaret eder. Ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi oldugunu gören evlenir.

Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir.

Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Ayağa giymek sıkıntıya girmektir. Elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya iş olabilir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek çok ani sıkıntıdır. Sarı ayakkabı hastalığa işarettir. Ayakkabıları çıkarmak kısa sürede sıkıntıdan kurtulmayı anlatır.
. . .

“Rüyada Ayakkabı Görmek” ile ilgili 82 yorum var.

 1. hacer

  rüyamda 3 yaşindaki kizima ayakkabi almaya magazaya gidiyorum. Ayakkabı mağazası 3 katlı lüks bir mağaza. Kızıma ayakkabı alıyorum ve bir tanede kendime beğeniyorum,ayakkabıyı beğeniyorum ve ayağıma çok rahat oluyo. Kasaya geldigimde ünlü bir bayan mankenle karşılaşıyorum,kendi kendime bu mankenin burda ne işi var parayamı ihtiyacı varda burda kasiyerlik yapıyor diye kendi kendime söyleniyorum. Sonra elimde kızıma aldığım ayakkabıya yetecek para olduğunu farkediyorum.cüzdanımı açtığımda banada kızımada fazlasıyla yetecek desteyle para olduğunu görüyorum.sonra kasiyere eski ayakkabılarımı yukarda unuttuğumu söylüyorum.kasiyer sen zahmet etme ben getirtirim diyo ve ayakkabılarımı getirip paketliyolar ve alıp oradan ayrılıyorum. Lütfen yorumunu mailime atarsanız memnun olurum saygılar…

 2. Merve engin

  Rüyamda Beyaz ayakkabı gördüm ama anlamını bir türlü bulamıyorum…Yardımcı olur musunuz ?

 3. Nermin

  Rüyamda daglık bır yerdedik ama bzm okulmus ora neyse bende topuklu ayakkbı vardı ve bitkin bir haldedim ndense yürümekte zorluk cekyodm markte grdim bseyler almaya ama orda bsey devırdgm ıcn adam kovdu bnı ve bend hrsızlık yapmadım ya alt trafı düsürdm özr dilrim dedim ve alşverise dvam ettim.ne oldusa tekrar kovldum.bu sfer bide bı erkekle tanşmıstim yanımda o vardı yürüyoduk ve uyandm tekrar yattgmda yne bn canta bkıydm ve o sırada ikı esarplı kadın ve bır cocuk aralrnda planlı bır sekılde hrsızlık yaptlar bende gördüm ve drek söyldım bz onlrı aramaya ckmstk ve bulmdk snra magazaya tekrar dndük orada bnım eskı erkek arkadasm clısıymus ve ksacası beni dövdü. Szdn cvp beklyrum hayırlara dıyelim

 4. Fırat

  Rüyamda bi iş görüşmesine gideceğim ve bi mağazaya gidip üstüme kıyafet alacağım bi bayan bana alcağım kıyafetleri gösteriyor bi ayakkabı alcam siyah bir ayakkabı veriyor bana ayakkabıyı beğenmiyorum ve almıyorm tam bilmiyorum ama evimde sanırım bi ayakkabım var yeşil ve güzel bir ayakkabıydı fakat ayakkabıyı giymedm sonrasını hatrlamıorum :( bunu yorumlar mısınız ?

 5. büşranur

  rüyamda teyzemgilde oturuyoruz ama teyemgil evde değil.ablamla ben bi de kuzenimin bebeği var. ablamla sohbet ediyoruz.daha sonra kapıdan eski sevgilimi(2 ay önce ayrıldık) görüyorum yukarı doğru çıkıyor.sonra bana kendi terliğiyle kendi ayakkabısını veriyor ama bunlar tek yani eşleri yok.ben soruyorum bunları neden getirdin diye ama daha sonra uyandım.ne demek acaba yorum yaparsanız çok sevinirim.

 6. sitem

  Rüyamda bir yere gidiyordum beyaz kalın çorap giydim ve beyaz onu kapalı dolgu topuklu ayakkabı giydim mevsim kıştı galiba ki evden çıktım biraz yürüdüm sonra durdum bu havada bu ayakkabı giyilir mi dedim eve dogru gittim sonrasını hatırlamıyorum rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

 7. sitem

  Rüyamda sevdiğim kişiyle dargındık daha önce hiç görmediğim bir evdeydik birde arkadaşım vardı oda bizi barıştırmaya çalışıyordu. sonunda barıştık.Bana beyaz küçük çiçekli çiçeği beyaz olan bir yüzük verdi bunu çıkarma dedi kendi parmağında da alyans vardı yorumlarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

Bu sayfada Rüyada Ayakkabı Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Ayakkabı Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Ayakkabı Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)