Rüyada Balık Görmek

 

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada balık görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Balık ruya tabiri ve rüya yorumları balık rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

Rüyada balık görmek, mal ve ganimete delâlet eder. Küçük küçük balıkları görmek üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir. Baliklar memleketin askerlerine, deniz de devlete benzetilir. Kendisi suda bir balik avliyorsa, fenalik verecek bir haber isitir.

Rüyada balık görmek rüya tabirleri

Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, içi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yataginda balik görmesi deniz yolculugunda bulunan bir kim-se için hastalanmaya; bulanik suda balik avlamak tasa, kaygi ve-ya sikintiya; baligi diri, diri yedigini görmek, mülk sahibi olacagina veya bir çocugu dogacagina isarettir. Suda yüzen balıklar da yaklaşan kısmetlerdir.

İmam Nablusi demiştir ki: “-Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir.”

Rüyada balık tutmak, rüyada balık tuttuğunu görmek

Rüyalarda balık daima kısmet sayılır. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve mutluluk işaretidir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, kendi alın teriniz sayesinde elinize para geçecek demektir. Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.” Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır.

Rüyada balık yemek

Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, kendisine helâl olan hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Böyle bir rüya gören dikkatli olmalıdır.

 

Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Rüyada balık görmek, gördügü balığın sayisi belli ise kadina, belli degilse, yagma edilmis mala delalet eder. Denizin dibinde büyük ve taze baliklari bir yerde toplanmis olarak görmek, onlari teker, teker balığı denizden çikarip yemek veya bölmek o kimseye adi geçen baliklardan çikardigi kadar yagmadan, çok mal düsecegine delalet eder.

Rüyada balık avlamak

Büyük balik avlamak de menfaat ve hayra yorumlanir. Küçük baliklar elde edilecek gelirin kesilmesine isarettir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya işaret eder. Balık rüyası islami rüya tabirleri açısından çokça yoruma sahiptir. Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Bir kimsenin rüyada bir balığın karnında bir mühür bulduğunu görmesi, devlet, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada sazan balığı görmek

Rüyada sazan balığı görmek, evlenmek isteyen bir kimsenin evlenmesine, veya baskasi ile ortaklik kurmasina ve iyilige yorumlanır. Rüyada sazan balığı görmek, bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir.

 

Rüyada yunus balığı görmek

Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete işaret eder. Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder.

Rüyada tuzlu balık görmek

Ibn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır. Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delâlet eder. Bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi, duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadr ve şanının yüce olmasına işarettir. Rüyada tuzlu balık görmek, devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan kurtarır.

Rüyada büyük balık görmek

Büyük balık o ülkenin büyük devlet ada-mi veya basbakanidir. Rüyada büyük balık görmek, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi olarak tâbir edilir. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı olay ile tâbir olunur: Vezir (bakan), Asker, Bakire kız, Ganimet, Gam, Hizmetçi. Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

Rüyada balık satmak

İsmail el-Eş’aş der ki: “- Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder.”

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Eski Tanıdık Görmek adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 yasin ocak,

rüyamda bir ırmağın üzerindeki köprüden geçerken köprüde balık tutan insanlar vardı. bu insanlardan bir tanesi oltayı çektiği anda köprünün üstüne tam önüme devasa büyük bir balık düştü balığın üzerine atladım ve kayarak köprüden aşağıya indik sonra insanların yardımıyla tutmaya çalıştık fakat balık tekrar suya girdi balığı tutan kişi suyun içinde balığın sırtına bindi ve bıçak darbesiyle balığı etkisiz hale getirmeye çalışıyordu.

#2 bayram,

rÜYAMDA SÜS BALIGI GÖRDÜM.SAYISI BELLİ DEĞİLDİ TAHMİNEN 10 TANE VARDI.İŞTE VE AŞKTA İŞİN AÇILACAK DİYOR:d:d HADİ HAYIRLISI

#3 barış,

Rüyamda Denizin dibinde arkadasım ile duruyorum(Nefes alıyoruz yanlız)we arkadasım ismini su an hatırlamadıgım bir deniz canlı türünü aramamı söylüyor tam aramaya yeltenirken bi anda bir sürü balık (sayısını bilmediğim) geliyor ve içlerinde bir balık türü varki cok acayip birşey balıgın her tarafında sivri sivri iğneler var ve her biri bi kemik kalınlıgında aralıklarla bu balık turunu gordukten sonra arkadasımla hemen denizi terk ediyoruz ve kız arkadasımın annesini görüyorum bir diolaga girdikten sonra sonlanıyor rüya

#4 ersin ilhan,

rüyamda bir kızı kaçırıyorum ve bütün polisler bizi arıyorlar polis memuru olan babamda kimligini kullanarak bizi saklıyor ve kaçırıyor.gün boyu abimle biz evlenme mevzusunu konuştuk ve bekarız tabirlerinizi bekliyruz teşekkürler..

#5 gunel,

rüyamda balık yediğimi gördüm ama balıkların içi kokmuş gibi böyle rengi yeşilimtrak balığın büyük kılçıkları vardı kılçıkları temizlerken aralarındaki iyi etlerinide yedim . tabağıma tekrar balık kondu ama başıyla birlikte başıda yılan başıydı şaşırdım bu yılan ama dedim sonra uyandım . lütfen yorumlarmısınız .

#6 gülşah,

merhaba,
sürekli rüyamda balık görüyorum ama balığı her elıme alısımda balığın karnında bi balık daha görüyorum sonra üzülüyorum hamileymiş diye zarar verdım mı acaba dıye üzülüyorum.bir seferınde de denızdeyım ayaklarımın oldugu yerde balıklar yuzuyordu.ama anlam veremedım balıgın karnındakı balıga.bır yorum getırırsenız sevınırım

#7 adanus,

Merhaba.
Bugün rüyamda eşimin, çocuğumun, anne ve babamın bir balık tarafından yutulduğunu ardından da balığın kayıplara karıştığını gördüm. Dini açıdan yorumu ne şekilde olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla...

#8 serap,

merhaba rüyamda büyük büyüy baliklar gördüm nasil anlatayim kovalarin icine dik dik yerlestirilmis hepsi yasiyor nasil vazoya cicek koyarsiniz öyle ama büsürü vardi renkli renkli seviyordum sus kalipda ölmesinler diye urasiyordum ama bitanesi ölüyor galiba orayi pek hatirlamiyorum yorumunuz rica ediyorum kafama cok takildi

#9 selveraslan,

iyi günler,rüyamda bir içi su dolu kova içinden su fışkırıyor aralıklarla her fışkırışta büyük büyük parlak ve turuncu renkli balıklar meydana geliyor yaklaşık 7_8 adet 1_2 adet yavru balık görüyorum.fakat bunların yenmediği söyleniyor bir erkek tarafından.çok acayip bir rüyaydı açıklarsanız sevinirim dinimizce neye delalet eder.saygılar.

#10 gülay,

rüyamda eşime kızıyorum sürekli nasıl bana bunu yaparsın diye namaz kıl diyorum kendi elimdede seccade var ve namaz kılmak için seccadeyi açıyorum içinden ölü 2 tane balık çıkıyor yorumlarsanız sevinirim

#11 banu,

Ruyamda denizde yuzerken buyuk kocaman siyah bir yunus baligi beni kovalamaya basladi. Beni yutacagini dusunerek hizla yuzuyordum. Zaman zaman havalanip tekrar denize daliyordum o da benimle ayni hareketleri yapiyordu, pesimden ayrilmiyordu. Derken daha derinlere dogru yuzmeye basladim ve orada binlerce balik vardi. onlarla birlikte buyuk baliktan kacmaya calisiyorduk. Balik sevimli bir balikti, yalniz cok buyuk oldugu icin beni yutacak dusuncesiyle ondan korkuyla kaciyordum, zaman zaman ucuyordum.

Lutfen ruyamin yorumunu yapar misiniz? Cok merak ediyorum

#12 taner,

Sayın yorumcu,

Rüyamda şimdiki başbakan bana büyük bir çupra balığını içini güzel bir şekilde doldurmuş ve fırinda buğulamış balık yemeği sundu. bende yedim çünkü görünümü ve kokusu taze idi. Yorumlarsanız sevinirim.

#13 günay kaya,

kılçıklı balık görmek ne anlama gelmektedir.balık yiyodum içinde bol bol kılçık vardı

#14 zeynep,

rüyamda evimize 2 tane balık almışız küçük beslemek için bi tanesi suda yüzüyodu bi taneside bişeyin arasına girmiş bende onu ondan çıkarmaya çalışıyodum tabi çıkarmaya çalışırken suyun içinde değildi su dışındaydı ondan hızlıca kurtarmaya çalışıyordum ölmesin die. yorumlarsanız sevinnirim merak ettim baya.

#15 semra,

sa.ben hamile bir bayanım bir kızım olacak nasipse rüyamda çocuğumu doğurmuşum ama bir balık olarak elimde bebek çantası gibi birşey var ve içi temiz su dolu.onun içinde taşıyorum balığı ve canlı sonra kardeşime gösteriyorum elime alıyorum onun eline veriyorum ama sudan çıkmasına rağmen yaşıyor.hatırladığım birşeyde gözünün kenarında küçük kahverengi bir iz vardı.çok garip geldi bana.yorumlarsanız çok sevinirim. çook merak ettim.teşekkürler.

#16 ayşe,

rüyamdadevamlı beni bogalarla köpekler kovalıyor bide sık sık hayvanlarla konuşuyorum bunlar genelde at oluyorbunları çok sık olsun bunların yorumunu yazarsanız çok sevinirim yorumlarınızı bekliyorum

#17 ibrahim,

rüyamda gök yüzünde balıklar yağıyordu bu rüyanın tabiri nedir acaba beni aydınlatırsanız sevinirm

#18 servet,

rüyam da bir sürü koca balıkların suyun üstünde yüzdüğünü ve benimde onları yakaladığımı görüyordum.Allahın izniyle aylardır duosını ettiğim dileğim gerçekleşecek.hz. Muhammed`i(s.a.s.)canımdan daha çok seviyorum. selam efendiler efendisi............ filistin için israili ortadan kaldırmak lazım.Allahın(c.c.) izniyla hamasa katılırım............

#19 cemil,

rüyamda temiz bir akarsu gördüm ama ikiye bölünmüştü tam ortasından ve bide o akarsu dan çıkan küçük kuşları gördüm çok güzel bir rüya idi.ALLAH hayırlara vesile etsin

#20 gözde,

yha ben rüyamda fazla büyük olmasada büyük bi balığı yanımda yatarken gördüm gözlerimi açıodum balık yüzümü tam ısırcak oluo ben uyanıyorum.... BU NE OLUYO Kİ

#21 emel,

rüyamada iki renk deniz gördüm uzak kısım lacivert yakın kısım mavi daha sonra deniz kenerında bahçede yemek hazırlarken bir bey eliyle büyük büyük balıklar yakalayıp bana verdi bende onları temizledim pişirmek için ama balılar 1 mt re vardı enson bir balık yakaladı poşetin içindeydi denizden çıkarırken. sonra onu tekrar denize attık sahipli diye . ama deniz çok yosunlı ve pisti balıkları net görebiliyoduk o pisliğe rağmen

#22 ilknur,

rüyamda annemlerin eve bi poset dolusu pisirmek icin balik aldiklarini gördüm. sonra o posetden onlari annem bi tencere gibi biseyin icine bosaltirken, o kadar cok balik cikiyormus ki, hic bitmiyormus, hatta sasiriyorum daha nekadar cikicak icinden diye.. hayirlidir insallah

#23 handan,

rüyamda balık tuttuğumu ve bu balığın yavru bır kopek balığı olduğunu göruyodunve hemen kancayı ağzundan çıkarıyodum ve uyandım...

#24 elif,

bende rüyamda balık tutmaya çalışıyordum denizde bilgisayarda eline çok para geçecek diyor inşallah hayırlısı

#25 yılmaz,

Rüyamda bir bayanla biz karşılaşıypz o camları siliyor sonra ona bakıyorum ama o bana bakmıyo ben bakıyorum ve onla eve ğiriyoz ve sonra onla balık yiyoz dizime yatıyor o

#26 nalan,

Rüyamda yunus kadar büyük bir balık fakat yüzü sanki buldog köpeği andırıyor ama çok sevimli ben ilk farkediyorum insanlara gösteriyorum çok korkuyorum denizdeki diğer insanları uyarmaya onlara zarar vermesini engellemeye çalışıyorum

#27 beytullah menevşe,

rüyamda bir derede balık avlıyorum.serpmeyi atıyorum ve kocaman kocaman 5*10 tane alabalık avlıyorum.sonra balıkları canlı canlı tutup elimle poşete koyuyorum.balıklar kaçmaya çalışıyor.sonra derede tekrar balık tutmaya devam ediyorum...yüce Allah'ım hayırlara vesile etsin

#28 özge,

rüyamda oturduğumuz ev bomboştu , hiç eşya falan yok , annem ve ben varız sadece , balık boş evin içinde su olmadan yüzüyor havada , kocaman turuncu bir balık , kedim balığın peşinde koşuyor , biz balığa kedi zarar vermesin diye pencereyi açıyoruz balık pencereden çıkıyor kendim arkasından atlıyor , bi bakıyoruz kedi aşşağı düşmemiş alt katın balkonunda duruyor , ama balık gitmiş .
anlamı varmı bilmiyorum ama balık iyidir , ama gitti .

#29 suat yılmaz,

rüyamda balık tutuyordum. sonra tuttuğum balığın yarım olduğunu fark ettim. ortadan kuyruk kısmı yoktu.ama balık çok canlıydı. daha sonra irili ufaklı bir sürü balık tuttum ve o renkli balıklar vardı arkadaşlara alın bunları akvaryuma koyarsınız dedim. kırmızı japon balığı gibi bir tanesi ölüydü.bunu nasıl yorumlarsınız.

#30 yusuf,

ruyamda bi derenin kenarinda oluyorum.ama dere oyle berrak oyle temiz ki guzellikten bakilmiyor suya.dereden kovayla su aliyorum.o anda derede cesit cesit baliklar oluyor.ben onlari yakalamaya calistikca onlar kaciyor sanki isiracaklarmis gibi yapiyorlar ben elimi geri cekiyorum.icinden kirmizi bi balik guya bir dilsiz insan gibi bana isaret ediyor.1tane veririm sana diyor.veriyor ve o anda o balik bir genc kiz oluyor.hatta 3 tane oluyorlar.aralarindan 1tanesini sec al diyor.3ude birbirine benziyor ben aralarindan en iyisini(ortancalarini)secip aliyorum.balik diyor bana ki 1 gunlugune bende diyorumki bana verdin mi daha alma hep bende kalsin ben oyle anladim.icimdende diyorum ki ya bu kiz benimkine ne kadar cok benziyor boyuda ayni.sonra beraber oluyoruz resmi yerlere falan gidiyoruz ailecek.kalabalik yerlerde oluyoruz.bi arkadas diyorki nerden gittin buldun bunu sanki begenmezmis gibi.benimde moralim bozuluyor.oyle devam ediyor.

#31 yuskan,

rüyada balık görmek kısmet ve mülk ile yorumlanır. Benim yaşadığım bir örneği paylaşmak istiyorum. Bir gün rüyamda büyük ve simsiyah balıklar yakalandığını ve işyerimde sıra sıra dizildiklerini gördüm. 11 adet balık vardı. bunlardan 10 tanesini iş yaptığımız bir firmaya gönderiyorlardı sadece bir tane kalmıştı. ben sonuncu balığı iş yaptığımız firmaya göndermelerine engel oluyordum.SOn balığı rüyada tarrtım 33 kilo geliyordu. öylece uyandım.
Aradan 10 gün geçti ve iş yaptığımız firma bizi dolandırdı. tam 330 milyar. ben bizi dolandıracaklarını farkettiğim anda son siparişlerini iptal ettim tam 33 milyar . sonuncu balığın gönderilmesini rüyamda engelliyordum ve 33 kilo geliyordu. Rüya tam anlamıyla çıktı. Şimdi mahkemelik olduk. sonucunu bekliyoruz.
saygılarımla

#32 sinan,

ben yıllardır rüyamdabalık görrüm her çeşit kocaman pırıl pırıl suda
sürüler halinde, tek tek renk renk. yediğimde olmuştur. ama balık görmeyle ilgili yukarda yazanların hiçbiri olmadı. safsata bunlar arkadaşlar ne üzülün kötü bir rüyada nede sevinin iyi bir rüyada.

#33 şaşkın rüya,

ben rüyamda ailemle birlikte bir baraj kenarında balık yakalamaya çalışıyorum fakat acele etmeyince bir süre sonra görevliler tarafından barajın suyu çekiliyor ve ortalıkta kimse kalmıyorr su çekilmeden önce bir kişi gördümm ve koskocaman bir balık yakalamıştı fakat ben bir türlü yakalayamadım çünkü su denen bişey kalmamıştı ortada nolur bana cevap verin bu ne anlama geliyor

#34 sukru,

ben balik avlyordum nehirde asker guruyordum avda iki balik tutuyordum ikiside oluydu

#35 sukru,

ben balik avliyordum iki tane olu balik totoyordum ve asker goruyordum

#36 yavuz,

rüyamda aklımda olan ve evlenmeyi düşündüğüm kızla beraber balık yiyorduk.hem tutuyorduk hemde mangalını yapıyorduk..çok merak ettim...yorumu nedir acaba

#37 gökçe,

rüyamda gökyüzünde uçan 3 tane çok güzel balık gördüm.hayretle onların güzelliğini allahın güzelliğine bak sudan dışarda yaşayamayan balık gökyüzünde yaşıyor dedim ve bir tanesi gökyüzünden süzülüp bana geldi ama çok güzel bir balıktı..yorumunuzu bekliyorum

#38 nimet,

ben de akvaryum balıklarını gördüm rüyamda baya çoklardı..yorummm

#39 hakan yakın,

Merhaba...
Bu gece miraç kandiliydi epeyce bir dua ettim, sabah namazından sonra bir rüya gördüm böyle karışık tam neresi olduğu belli olmayan bir yerde balık tutuyorum ama elimle çok büyük balıkları tutup alıyorum sudan.Millet bana bakıyor bakın ben heme alıyorum diyorum yalış hatırlayabilirim belki ama 4-5 tane kocaman balık yakalıyorum.Bana soruyorlar nasıl ve nerden tuttun diye şurada bir yervar oradan yakaldım diyorum suya giriyorum yüzmeye balıkların yerini millete göstermek için sonrada uyandım sanırım yada rüyanın gerisini hatırlamıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

#40 seher,

merhaba
rüyamda bir bakıyorum eşimden başka bir kadın hamile,kadın doğum yapıyor bir erkek çocuk doguyor daha sonra bir bakıyorum bir tane bebek daha var bir bakıyorum ki oda süs balıgı ölmesin diye bir vanusun içine koyuyorum.lütfen rica etsem yorumlarmısınız?

Rüyada ne gördünüz?   Bu rüyayı nasıl gördünüz?

Rüya tabirleri için üye olmadan rüyanızı anlatabilirsiniz.