Rüyada Balık Görmek

Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle taabir edilir.

Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya, Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, içi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete işaret eder.

Balık daima kısmet sayılır. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir.

Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve mutluluk işaretidir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, kendi alın teriniz sayesinde elinize para geçecek demektir.

Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır.

Rüyada balik görmek, gördügü baligin sayisi belli ise kadina, belli degilse, yagma edilmis mala delalet eder. Denizin dibinde büyük ve taze baliklari bir yerde toplanmis olarak gör-mek, onlari teker, teker denizden çikarip yiyor veya bölüyorsa o kimseye adi geçen baliklardan çikardigi kadar yagmadan, çok mal düsecegine delalet eder. Büyük balik o ülkenin büyük devlet ada-mi veya basbakanidir.

Baliklar memleketin askerlerine, deniz de devlete benzetilir. Kendisi suda bir balik avliyorsa, fenalik verecek bir haber isi-tir. Büyük balik avliyor görmesi de menfaat ve hayra yorumlanir. Küçük baliklar elde edilecek gelirin kesilmesine isarettir. Rüya-sinda sazan baligi görmek, evlenmek isteyen bir kimsenin evlenmesine, veya baskasi ile ortaklik kurmasina ve iyilige yorumla-nir.

Yataginda balik görmesi deniz yolculugunda bulunan bir kim-se için hastalanmaya; bulanik suda balik avlamak tasa, kaygi ve-ya sikintiya; baligi diri, diri yedigini görmek, mülk sahibi olacagina veya bir çocugu dogacagina isarettir. 

Suda yüzen balıklar da yaklaşan kısmetlerdir.
. . .

“Rüyada Balık Görmek” ile ilgili 110 yorum var.

 1. yusuf

  s.a rüyamda kendi evimde misafir odasında büyük bir akvaryum içinde balık varmıydı hatırlamıyorum olabilirde içi su dolu akvaryum fakat bu akvaryum yan yatmış bi şekilde su sızdırıyordu mobilyanın cekmecesine yere hiç su gelmedi sadece cekmeceye doluyodu patlar diye endişelendim ama patlamadı sadece su sızdırdı bu kadar hocam

 2. lan babaaa

  rüyamda sadece büyük ve turuncu büyük bir balık vardı babam balığı akvaryumdan başaka bir akvaryuma görtürecekti fakat babamın çok durumca öldü ben öldüğüne inanmadım leğene koydum balığı tutmayya korkuyordum tutmaya çalışırken yüzgeci koptu balık birden insan oldu ve nefes alıyordu üzeriNE su döktüm uyanı su dökiyimmi dedim insan olmuş balık su orada dedi ben leğene koyduğum zaman tekrar balık oldu ve yüzmeye devam etti.

 3. betüss

  4 – 5 gecedir ayni ruyayi goruyorum akvaryumda yeni dogmus kucuk kucuk balikar var. akvaryumdan yere zipliyolar ben onlari kurtarmaya calisiyorum ama baliklar 15 -20 tane var

 4. derya

  Rüyamda bacağımın baldır kısmında içinde balık vardı.garip ama evet bacagımın içinde yüzen balık gördüm.sonra bir kene yapışıyo ve iki bacagımda sanki yanmış deri olur ya onun gibi oluyor.doktora gidiyorum anlatıyorum balığı keneyi doktorda bşyn yok fln dio.çok degişik bi anlam bulamadım.yorumlayabilrseniz çok sevinirim.

 5. songul

  S.a hocam ben ruyamda buyuk bor baligin ustunenoturmusum ve kar’in ustune beni bir yere goturuyodu. Yollara zehir saciliordu ama baliga bise olmadi beni yukari dogru goturdu sonra orda cami icin hayrimiza gozleme falan yaptik isimiz bitince karda yuruyerek indik.

Bu sayfada Rüyada Balık Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Balık Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Balık Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .