Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek, mal ve ganimete delâlet eder. Küçük küçük balıkları görmek üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir. Baliklar memleketin askerlerine, deniz de devlete benzetilir. Kendisi suda bir balik avliyorsa, fenalik verecek bir haber isitir.

Rüyada balık görmek rüya tabirleri

Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, içi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yataginda balik görmesi deniz yolculugunda bulunan bir kim-se için hastalanmaya; bulanik suda balik avlamak tasa, kaygi ve-ya sikintiya; baligi diri, diri yedigini görmek, mülk sahibi olacagina veya bir çocugu dogacagina isarettir. Suda yüzen balıklar da yaklaşan kısmetlerdir.

İmam Nablusi demiştir ki: “-Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir.”

Rüyada balık tutmak, rüyada balık tuttuğunu görmek

Rüyalarda balık daima kısmet sayılır. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve mutluluk işaretidir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, kendi alın teriniz sayesinde elinize para geçecek demektir. Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.” Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır.

Rüyada balık yemek

Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, kendisine helâl olan hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Böyle bir rüya gören dikkatli olmalıdır.
Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Rüyada balık görmek, gördügü balığın sayisi belli ise kadina, belli degilse, yagma edilmis mala delalet eder. Denizin dibinde büyük ve taze baliklari bir yerde toplanmis olarak görmek, onlari teker, teker balığı denizden çikarip yemek veya bölmek o kimseye adi geçen baliklardan çikardigi kadar yagmadan, çok mal düsecegine delalet eder.

Rüyada balık avlamak

Büyük balik avlamak de menfaat ve hayra yorumlanir. Küçük baliklar elde edilecek gelirin kesilmesine isarettir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya işaret eder. Balık rüyası islami rüya tabirleri açısından çokça yoruma sahiptir. Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Bir kimsenin rüyada bir balığın karnında bir mühür bulduğunu görmesi, devlet, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada sazan balığı görmek

Rüyada sazan balığı görmek, evlenmek isteyen bir kimsenin evlenmesine, veya baskasi ile ortaklik kurmasina ve iyilige yorumlanır. Rüyada sazan balığı görmek, bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir.
 

Rüyada yunus balığı görmek

Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete işaret eder. Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder.

Rüyada tuzlu balık görmek

Ibn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır. Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delâlet eder. Bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi, duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadr ve şanının yüce olmasına işarettir. Rüyada tuzlu balık görmek, devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan kurtarır.

Rüyada büyük balık görmek

Büyük balık o ülkenin büyük devlet ada-mi veya basbakanidir. Rüyada büyük balık görmek, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi olarak tâbir edilir. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı olay ile tâbir olunur: Vezir (bakan), Asker, Bakire kız, Ganimet, Gam, Hizmetçi. Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

Rüyada balık satmak

İsmail el-Eş’aş der ki: “- Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder.”
. . .

“Rüyada Balık Görmek” ile ilgili 110 yorum var.

 1. yusuf

  s.a rüyamda kendi evimde misafir odasında büyük bir akvaryum içinde balık varmıydı hatırlamıyorum olabilirde içi su dolu akvaryum fakat bu akvaryum yan yatmış bi şekilde su sızdırıyordu mobilyanın cekmecesine yere hiç su gelmedi sadece cekmeceye doluyodu patlar diye endişelendim ama patlamadı sadece su sızdırdı bu kadar hocam

 2. lan babaaa

  rüyamda sadece büyük ve turuncu büyük bir balık vardı babam balığı akvaryumdan başaka bir akvaryuma görtürecekti fakat babamın çok durumca öldü ben öldüğüne inanmadım leğene koydum balığı tutmayya korkuyordum tutmaya çalışırken yüzgeci koptu balık birden insan oldu ve nefes alıyordu üzeriNE su döktüm uyanı su dökiyimmi dedim insan olmuş balık su orada dedi ben leğene koyduğum zaman tekrar balık oldu ve yüzmeye devam etti.

 3. betüss

  4 – 5 gecedir ayni ruyayi goruyorum akvaryumda yeni dogmus kucuk kucuk balikar var. akvaryumdan yere zipliyolar ben onlari kurtarmaya calisiyorum ama baliklar 15 -20 tane var

 4. derya

  Rüyamda bacağımın baldır kısmında içinde balık vardı.garip ama evet bacagımın içinde yüzen balık gördüm.sonra bir kene yapışıyo ve iki bacagımda sanki yanmış deri olur ya onun gibi oluyor.doktora gidiyorum anlatıyorum balığı keneyi doktorda bşyn yok fln dio.çok degişik bi anlam bulamadım.yorumlayabilrseniz çok sevinirim.

 5. songul

  S.a hocam ben ruyamda buyuk bor baligin ustunenoturmusum ve kar’in ustune beni bir yere goturuyodu. Yollara zehir saciliordu ama baliga bise olmadi beni yukari dogru goturdu sonra orda cami icin hayrimiza gozleme falan yaptik isimiz bitince karda yuruyerek indik.

Bu sayfada Rüyada Balık Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Balık Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Balık Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)