Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.  

Hizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, Kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi şaşkınlık uyandıracak bir duruma, Büyük bıçak rızık ve hayra, Bıçağın kapalı olması ya da kılıfında bulunması zelil olmaya, yalancı şahitliğe, Kalem açacak bıçak yazma istidadı olan evlada yahut hesap yapmaya, Bıçağı bilemek bir iş için gayrete gelmeye, çocuk terbiyecisine yahut insanlara çalışmayı öğütleyen birine delalet eder.
Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir.

Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir. Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

Rüyada bıçak görmek, kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatında zarara uğrayacağınız anlamına da gelir.
. . .

“Rüyada Bıçak Görmek” ile ilgili 33 yorum var.

 1. suvay

  Hayırlı geceler kardeşim yeni evlenmiştim evliliğimim 3 gecesi rüyamda gördüklerimi size anlatacağım ve yorumlarınızı bekliyor olucam İVEDİ bir şekilde saygılarımla
  rüyamda eşim ile beraber uyuyorduk sacma gelebilir ama rüya işte kapı caldı eşim beni uyandırdı kapıda bir bayan var seni cağrıyor dedim ne kadı be uyusana diye hitap ettim eşime kalk dedi yaşlı bir teyze seni görmek istiyor neyse kalktım kapıya gittim yaşlı teyzeyi gördüm dediki gelini içeri gönder senınle özel konusacağım dedim busaatte mi evet dedi neyse hanımı içeri gönderdim başladı konuşmaya dedi ne kadar para istiyorsun eşin için dedim efendim dediki eşin için ne kadar para istiyorsun onu söyle işim var parasını verip gidicem yok dersen zorla götürecem kadını evin antresinden kapıya doğru sürüklemeye başladım kapı ağzına geldim kapını dışarı atıcam kadın birden 3 erkek güçüne sahip oldu tuttuğu biği fırlattı beni duvara ben nesıl olduğunun şokunda iken içeri ğirdi hanımı kolundan süreklemeye başladı dışarıya doğru bunu görür görmez enğel olmaya calışmak istedim yalnız 2 ğüçlü insan beni kollarımdan tutmuş idi ama etrafımda kimse yoktu ama tuttuğunu hissediyordum hiç bir yere kıpırdayamıyordum hanımı aldı gitti kadın benden uzaklaşmaya başladığında evin camına cıktım komsuşar yardım edin dedim bende gönlü olan halamın kızını gördüm ve ondan yardım istedim ve beni aşağı cağırdı bende mutfaktan ekmek bıcağını aldım indim aşağı be o görmediğim kolumdan tutan kişiler tarafından yine tutuldum boşuşmaya başladım onlarla tabii görmüyorum elimden bıcağı aldılar ve bana sapladılar 3-4 kez hisseetim ağrıyı canım cok yanıyor benden birseylerin eksildiğini hissediyorum ama kan yok neyse hatunu aldı ğitti yaşlı kadın sonra yaşlı kadının ğidişi ile ailem geldi babama dedim ambulans cağır cok kan kaybettim ölücem dedim ambulans cağırın babamın bana dediği kelime zaten ölüceksin ambulans yetişmeden dedi ve uyandım vucudumda morluklar vardı bıcak saplanan yerlerde cok feci ağrılar vardı kollarım 2 ğün iş görmedi öyle işte yorumlamanızı bekliyorum ilgi ve alakanız için tşkler…

 2. hüseyin

  rüyamda nişanlımın kefenli bir ölünün başında feryad ederek ağladığını gördüm ölünün dibinde ağzı kanlı keskin bir bıçak vardı… ne anlama geliyor yardım ederseniz sevinirim

 3. Bayan Y

  Ruyamda tanimadim bir dusmandan kaviyordum. Saklandigim yerde bicak gordum. Onu gorunce aldim. Kendimi korumak istedim. Ve birden kendimi evde gordum. Ayni gruba ayit olan baska bir dusman evime girdi ve dusmanim oldugunu gizledi, fakat ben anladim. Benden tuz istedi, verdim. Ardindan su istedi, verdim. Bana dediki tuz ve su karisimi bana lazim o yuzden istedim. Sonrada uyandim. Ruyami cok merak ediyorum. Yorumunuz icin Allah razi olsun.

Bu sayfada Rüyada Bıçak Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Bıçak Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Bıçak Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)