Rüyada Boşandığını Görmek

Rüyasında bekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder.
Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

Rüyayı gören kişi evli ise kederlenir, bekarsa aşkla ilgili düş kırıklığına uğrar.
Bosanma görmenin yorumunda bir çok tabirciler ayri, ayri yorumlarda bulunmuslardir.

Ebu Sait El-Vaize göre: karisini bosadigini gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalistigi yerden ayrilir. Diger bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa isinden atilir. Rüyada karisini kesin surette bosadigini gören, elindeki isini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez.

Rüyasinda karisini bosadigini ve sonra onu kiskandigini gören, tekrar almak için yalvarir. Çünkü yorumculara göre kiskanmak hirstir. îbn-i Sirine göre: rüyasinda karisini bosadigini gören serefini ve itibarini kaybeder. Eger rüya sahibinin baska bir karisi var-sa malinda eksilme olur. Karisi olmadigi halde rüyasinda karisini bosadigini görenin eceli yaklasmistir.

Kirmaniye göre: rüyada kadın boşamak su sekilde tabir olunur: Zenginlik, ortaktan ayrilma, isinden ayrilma, ticaretini terk, malinin elinden çikmasi, istemedigi bir seyin olmasi, Karısını boşadığını gören, en sadik bir dostunu siddetle azarlar veya onu suç-lar. Karisini bosadigini gören, eger dindar ise, dünyadan elini çe-ker ahiret için mesgul olmaya baslar. Ibn-i Kesire göre: rüyada esinden bosandigini görmek, er-kekse bulundugu bir iste basarisiz olmaya, kadin ise evlenecegine delalet eder.

Abdülgani Nablüsiye göre: bosanma rüyasi karikoca arasindaki bagin daha da kuvvetlenmesi demektir. Bekar bir kimse rüyada karisindan bosandigini görürse, bir kiza asik olur. Genç bir kizin bu rüyasi onun evlenecegine isarettir. Bazilarina göre ise; bosanma genellikle iyiye yorumlanmaz. Evli bir insanin rüyasinda bosandigini görmesi, eger hakikatte bekar ise tanistigi insandan ayrilacagina, evli ise esinden bosanacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir erkegin hanimim bosamasi, hayra yorumlanmaz. Böyle bir rüya, geçimin daralmasina veya gerçekten ayrilik olmasina ya da ikisinden birinin vefat etmesine isaret eder. Bu rüyayi evli kadin görürse, kocasiyla arasina baska birisinin girmesiyle tartismalarin çikmasina, dolayisiyla da üzüntülere sebep olacagina, eger rüya sahibi (kadin) hasta ise düsman olarak birbirleriyle yasamlarim sürdüreceklerine isarettir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.
. . .

“Rüyada Boşandığını Görmek” ile ilgili 7 yorum var.

 1. serkan

  mrhaba.ben boşandım ve boşandığım eşimle ruyada bır yerde oturuyorduk bu ne anlama gelıyor acaba saygılar..

 2. lila

  selam ben boşandığıma pişman olacağımı bile bile boşanıyodum ne anlama geliyor acaba ? şimdiden teşşekürlerrr

 3. SELMA KINIK

  mrb ben rüyamda eşimin beni iki kadınla aldattığını ve boşandığımızı gördüm acaba yorumlaya bilirmisiniz teşekürler

 4. avcı

  slm ben 10 aydır eşimle ayrıyım 10 aydan sonra eşimle boşandım bunca zamana kadar eşimi 2 veya bilemedin 3 defa rüyamda gördüm barışmısız hiç bişey olmamış gibi yanıma geliyor gülüyor bu nedemek acaba acil tarafından bildirirseniz sevinirm.SAYGILAR..

 5. ebru

  merhaba rüyamda ben boşanmıyordum ama çevremdekiler boşanıyordu.eski mahallemdeyim ve bizim yakın olduğumuz komşu ve akrabalarımız aynı günde hepsinin boşanma haberlerini alıyorduk tek tek.bu ne anlama geliyor yardımcı olabilir misiniz?

 6. sultan

  rüyamda…… boşanma anını görmedim….eşimden boşanmışım boşanmamdan dolayı babam gibi sevdiğim birinin yanında (normalde tanımıyorum)işe başlamışım yardımcısı olarak sekreter gibi başarılıymışım da arkadaşlarına övünerek anlatıyo işte çok başarılı falan baya masa başında çalışıyorum kızımda bendeymiş onu görmedim ama varlığını hissettim ….. bu kadar lütfen cevabını yazarsanız sevinirim …sultan

 7. Zeynep

  Rüyamda eşim le boşanmıstık ve o başkasıyla evliydi biyerde karşılaştık ve konuştuk boşanıp tekrar benimle nikah kıymak istiyodu çok mutlu olmuştum ilk nikahımızda giydim elbiseyi mi giyim diye soruyodum yorumlayın lütfen

Bu sayfada Rüyada Boşandığını Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Boşandığını Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Boşandığını Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)