Rüyada Dalga Görmek

Rüyada küçük ve ahenkli dalgalar görmek; sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.

Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir.

Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı değerlendirerek birden yükselir anlamındadır.

Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir.
Dalgalı denizde yüzmek bol para kazanmak demektir. Dalgaların kıyıya çarpması uzaklardan bir kısmet geleceğini haber verir.

Dalgalı deniz, başarının güç olacağına işaret eder. Dalgalarla boğuşan kişi, ani fırsattan yararlanarak, başa geçer.

Rüyada Dalga görmek değişiklikle de yorumlanır. Rüyasında bir kayık içinde olduğunu ve büyük dalgalara yakalandığını görmek, hayatta durmadan is degistirdigine ve hiç bir iste dikis tutturamadigina delalet eder.

Denizde yikanirken büyük bir dal-ganin üzerine gelip sizi denizin ortalarina sürükledigini görmek, büyük bir tehlike ile karsi karsiya oldugunuza delalet eder. Said El-Vaize göre: Dalga görmek dünya azabina isarettir.

Bekar biri için bu tür dalgalı rüyalar aşkta sorunlar olarak yorumlanır. Dalgalarla boğuşan bir insan, ani bir fırsattan yararlanarak birden yükselir.

Rüyasinda bir dalgaya kapildigini görmek Cenabi Hakkin (C. C.) rizasindan hariç isler yaptigina ve günahkar olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dalga görmek, azap ve siddete isarettir.
 
. . .

“Rüyada Dalga Görmek” ile ilgili 28 yorum var.

 1. EzGi

  Rüyamda kıyamet kopuyodu depremler oluyodu binbir çeşit afatlar oluyodu.Herkes Kelime-i şahadet getiriyordu.Ben Evdeydim.Sonra Birden Çok kötü deprem oLdu.Camdan Baktım Kocaman BiR deniz dalgası(Tsunami)gördüm.Çok büyüktü sanki bulutlardan geliyomuş gibiydi.sonra o dalga bizim eve doğru yaklaştı heryeri silip süpürdü herkes öldü.O gün bu gündür deprem ile tsunamiyi araştırıyorum.Nedense bende bi ilgi alanı oldu.Fobi olarakta çok kötü etkiledi.Bu rüyamı açıklarsanız çok sevinirim :)

 2. sevda

  rüyamda 6 katlı bir evin 5. katında oturuyorum camdan dışarı denize doğru bakıyorum , deniz birden kabarıyor ve dev dalgalar evlerin üzerine doğru geliyor yanımda arkadaşım var dip odaya doğru koşuyoruz cam altına saklanıyorum dalgalar evin cmlarını kırıyor ve evin içerisi biraz su ile doluyor sonra 5 kattan bakıyorum deniz tam bizim katın hizesında heryer sular altında kalmış . bir dalga daha geliyor dev bir dalga ellerimi havaya uzatıp, allahım bizleri affet bu azabı bizlere yaşatma affet bir şans daha ver allahım sen büyük ve çok kudretlisin diye yalvarıyorum sonra herşey bitti öldüm derken , bir bakıyorum sular çekilmiş ve uyanıyorum

 3. aslı

  sevgili;özgür arkadaşım ben rüyalarla çok ilgiliyim ve rüyalarım genelde hep doğrudan çıkar, çevremdede genelde bana yordururlar rüyalarını, öncelikle hayrolsun işallah:) ailenle sahilde eğleniyorsunuz bu senin günlük yaşamını temsil eder, ve sen bir dalga görüyorsun buda günlük yaşamında senin dikkatli ve tedbirli bir insan olduğuna işarettir.. dalgayı görüp uyarıyorsun yanındakileri;günlük yaşamında muhtemelen son dönemde tasvip etmediğin olaylar oluyor ve sen uyarıyorsun çevrendekileri( ya bu konu böyle niye görmüyorsunuz ben size katılmıyorum bu olaydan şu doğar vs ) gibi, ama uyardığın insanlar senin gibi geleceği mantıklı göremiyor olabilirler, dolayısı ilede uyardığın konuda bi zarar görecek olabilirler ve sende onların gördüğü bu zarara şahit olacaksın ve olay senin dışında gelişecek, sen bu tehlikenin dışında kalacaksın… ayrıca; o dalga seni ısrarla diğerlerinden ayırıyor ise kocaman bi zenginliğin olacak ve çevrene çok faydalı bir insan olacaksın:)))) benide unutma:)) sevgiler…

 4. aslı

  sevgili hatice; öncelikle hayrolsun:) oğlun denizler kadar zengin olacak ve çok mutlu olacak sende buna şahit olacaksın:))) çok güzel ve hayırlı bir rüya:)) sevgili arkadaşım rüya ile ilgili bir kıssa paylaşmak isterim sizinle ve diğer arkadaşlarla, vaktiyle bir adam oğlunu denizde boğulurken görmüş, hemen hazırlanıp diğer bir köydeki rüya yorumcusu olan adama gitmek için yola çıkmış, yolda giderken bir adam görür, adam; sorar nereye köylüm? rüyayı gören cevap verir; rüyamda oğlumu denizde boğulurken gördüm gidip falanca kişiye yordurmaya gidiyorum der, diğer adam bunda ne varki okadar yol gidiyorsun oğlun denizde boğulup ölecek, der.. rüyayı gören biraz gerilir ve yoluna devam eder.. yorumcunun yanına varır ve anlatmaya başlar, yorumcu hayrolsun anlat hele der; adam anlatır; oğlumu rüyamda denizde boğulurken gördüm, neye çıkar acep? yorumcu allahın izniyle oğlun çok zengin olacak denizler kadar büyük bir mirasa ve makama sahip olacak der, ve ardından ekler buraya gelirken kimseyi gördün mü? anlattın mı der? adam; evet bi köylü gördüm anlattım . yorumcu; peki nasıl yordu rüyanı? oğlun denizde boğulup ölecek dedi:( der.. yorumcu ah be arkadaşım rüyayı kötü yorana önce hayrolsun demeyene rüya anlatılır mı?önce hayrolsun demek kesinlikle gerekir, hayır dilemek hayro yormak şarttır.. ve malesef oğlun denizde boğulup ölecek, eğerki kimseye anlatmadan bana geleydin hemen hayra yoracaktık ve oğlun denizler kadar zengin olacaktı, ama şimdi ilk kötüye yorulmuş üzgünüm oğlun ölecek der.. kıssadan anladığımız gibi herşey iyi dilekle hayırla sonuçlanıyor , öncelikle olaylara ve rüyalara öyle bakmak gerekir, besmele çekip hayra yormak en güzeli, rüyalarınız tümden hayra çıksın işallah… sevgiler:)

 5. damla

  öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben bu rüyayı 5-6 defa gördüm ama yerler farklı şimdi rüyama geçebilirim (en korktuğum rüyayı anlatıyorum ) birgün biz halamların evindeyiz yanımdada benden yaşça büyük bi koşumuz var balkona çıkıyorum 3. kattan bakıyorum denize…sonra deniz hırçınlaşmaya başlıyor ve dalgalar ters yöne yani bizim tarafa doğru yöneliyor.dalgalar bize yaklaştıkça büyüyor resmen tsunami dalgası oluyor ben şaşkınlıkla bakakalıyorum ve dalga evden içeri giriyor ve dalganın girmesiyle beraber evi akrepler sarıyor o an evi su kapladığı için nefessiz kalıyorum ve akreplerden çok korkuyorum dalgayla mücadele ediyorum nefessiz kaldığımı hissediyorum ama bir türlü boğulmuyorum sonra zaten korkudan uyandım ama bunun gibi rüya çok gördüm lütfen bi tabir edebilir misiniz çok korkuyorum :(

 6. sevgi

  ben rüyada kocaman bir gemi görüyordum fakat geminin yukarısı yani devamıda bir apartman uzantısı gibiydi.aşagısıda gemının denıze bakan balkonuydu.kenarlıklarıda vardı.ve orada ınsanlar vardı daha dogrusu yarısı benım tanıdgım dgrlerı ıse tanımadıgım ınsanlaardı.benım yukarıda durup seyrettıgım yer asagıdakı balkondan cok yuksektı.ve arkadslarımında durdugu balkon denızde cok cok yuksektı.yanı buyuk bır dalganın ulasamayacagı kadar.fakat oyle bır dalga cıkıyorkı bı anda herkesı yutuyor.ınanılmaz kocaman bır dalgaydı.butun denızın suları toplanmısta bızım bulundugumuz alana bosaldı sanki.ama ben ve benım yanımda bulunanlara bısey olmuyordu.dalganın gelmesıyle ınsanların kaybolması bır oldu.ve tekrar ettı bırkac kez ama aralıklarla.fakat her dalgadan sonra hıcbırsey yokmus gıbıydı ortalık yanı herkes sakındı.fakat ben hep oradan uzaklasma planları yapıyordum.gıtmeye calısıyorduk.ve yanımda annem ve kardeslerımın varlıgınıda hıssedıyordum.sonra uyandım..ama korkunc bır ruyaydı cok etkısınde kaldım..allah hayra yorsun ınsallah..

 7. birsen

  rüyamda devamlı deniz dalgasının yükseldigini ve heryeri sular aldıgını görüyorum mı nevi kusinamı adlandırılıyor düngecede aynısı gördüm tatildeyim kuzenım ailemle gezeken cok yüksek dalgalar bize dogru geliyor ve herkes kacış icinde ben vekuzenımde bi magazaya girip kabine saklanıyoruz ama kabın ve sırtımız dalga ya dogru ve her yere sular yüksek sekılde vuruyor ama bize degmeden geri cekiliyor binevi kabin bizi sudan koruyor ve sular cekıldigin gördügümüzde cıkalım ailemizin yanına gitmek isterken tekrar aynısı oluyor ve tekrar aynı yere saklanıyoruz ve ardından nıhayet cıkıyoruz eve varınca aynısı tekrar oluyor ve eve giriyoruz evin üstünden sular geciyor tekrar geri gidiyor bi panıkle kuzenım kayboluyor onu denızın icinde ama kenar kısmında oturmus ellerini dizlerine kitlemiş sekilde buluyoruz suya giriyorum onu cagırdıgımda ıse sadece ben burda otuyorum diyor aksama dogru biz tatilimiz bitmiş ailemle eve dönmek icin vapura binmek zorunda kalıyoruz korkmusuz sonucta ama hic birsey olmadan eve varıyoruz ben böyle dalga tasması deniz tasması cok görüyorum anlamları neyi gösteriyor yorumuma verecegınız cevap icin şimdiden cok tesekkür ederim saygılarla

 8. özlem

  hayır olsun :) ben rüyamda iskeleye gitmişim vapura binicekmişim halamda var yanımda ama denizde aniden dalgalar yükseliyor vapur zıplıyo yerinde o dalgalardan dolayı sonra dalgalar iskeleye kadar geliyo ve bizi sırılsıklam yapıyo:) ne alaka bilmiyorum bizde öle ıslanınca şemsiye açıyoruz o fırtınadan ve dalgadan dolayı şemsiyenin demirleri kafama batıyo çok acıyodu hatta sabah kalktım kafamın acısı hala devam ediyodu
  bilgilerinizden dolayı şimdiden çookk teşekkürler:)

 9. selay

  rüyamda tusunami gibi dev dalgalar bulunduğum şehri basıyordu her yer su altında kalıyordu insanlar çığlık çığlığa boğuşuyordu.sonra dalga kendini geri çekti her yer yerle bir olmustu cesetler ortaya cıkmıstı..ben nasıl olduysa kurtulmayı başardım… lütfen yorumlar mısın rüya ya daha önce 2 kez daha gördüm

 10. aleyna

  rüyam çok acayipti bi arkadaşımla ben bir gemiye benzer bişinin üzerindeyiz tanımadığımız insanlar ve etraflardada iskele varmış(normalde benm amcam ve iş arkadaşları yemendeler limanlarda çalışıyolar bizde oradaki olan olaylardan dolayı insanları kurtarmaya gidmişiz arkadaşımla nese) gemi katman katman daire gibi bi kaç katı var biz denize bakıoz ve tsunami falan olayları varmış ve denizde 2 tane balık var biri kahverengili siyahlı beyaz katil balinalardan biri,diğeride hiç görmediğim acayip bi tür balık denizden balinanın çıkması ile birlikte koca bi tsunami oluşuo ve balıkla beraber gemiye doğru ilerliyorlar.balinanın yanında bizim boyumuzda olan balık biraz cambaz ve hareketli suyun içinde türlü türlü şeyler yapıo ve balina birden kayboluo ve o anda dalgalar ağır çekimde geliyor üstümüze ben ve arkadaşım merdivenlerden koşarak çıkmaya çalışıoruz ve yanımıza bakıyorum insanlar merdivenlerden ağır ağır çıkıolar bende onları görüp yürümeye başlıyorum su arkamızda dibimize tam topuğumuza düşüo ve sular geriye çekilmeye başlıo o arada bizim boyumuzda olan balık geminin parmaklık yerinden girio ve en alt katmanda duruo ve bizim gibi ayakta duruo hemde su yok sular çekilio ve balık ölmüo arkadaşımda normalde çok tırsak biridir ama o anda nasıl olduysa cesaretlenio ve ‘ben o balıkla ilgilenirim merak etmeyin’diyerek aşağıya iniyo ve balığa bi tane geçirio balık yere düşmüo ve sanki boks maçındaki gibi karşılıklı yumruklarını gösteriolar ve ben arkadan gelip elimde sert bişi var balığın kafasına indiriyorum balık yere düşüyo ve girdiği parmaklık arasından geri gidio ve bir kaç dk sonra dalga üsten o parmakların arasındaki boşluğun ordan içeri girio ve üçümüz ben arkadaşım ve balık suyun altında kalıyoruz tabi bu durumda balık avantazlı oluo biz ne kadar sert vursakta su vuruşlarımızı balığa hafif olarak iletiodu hatta su o kadar kuvvetli idi ki ayakta durmakta zorlanıoduk veeeeeeeeeeeeee devamında uyandım sat 10 30du devamını bilmiyorum ama rüyamın ne anlama geldiğini merak ediorum lütfen sölermisiniz burda bi sürü yorum var hangisi benim rüyama uyduğunu bilmiorum hala etkisindeyim bilgiler hakkında şimdiden teşekkür ediorum

 11. alaattin

  rüya tam olarak hatırlamıyom ama kaldırımın üstünde uzanıyom aşağı deniz etrafımda arkadaşlarım var ortalık bir anda sessiz sakinleşti üst tarafa baktığımda dağlar var yani çöl ortalık sakindi gece yarısıydı karanlık ben kaldırımın üstünde uzanıyom ve aşağı baktım dalganın kısmına hareket etmiyordu ve kısık bir sesle etraftakinlere dedimki biraz sonra tsunami olacak ve dalga kısmı hareket etmeye başladı dalganın 2 metre gerisinde kabarmaya başladı ve yükseldi hızlı bir şekilde dalga dağa doğru çıkıyodu biz diğer tepeye doğru koşuyoruz tepenin ucuna çıktık ve aileme sesleniyorum ben bildim tsunami olacak ben söyledim tsunami olacak diye bağırıyodum aileme ailemde bir şeyler anlatıyordu anlamadım tam olarak

 12. wortı

  suanda oturdugum evı gordum. denız kenarında oturuyorz bız ve evımız 3 katlı.enust kattan bakarken denızden gelen dalgayı farkettım ve annemlere seslndım fakt ses yoktu kımseden gelıyor dıye bagırmaya basladım.daha sonra dalga bıkac kkere yukseldı. evıımz yuksekte ve dalga ılk sıradkı evlerı vurdu denz kenarı olanlrı daha snra baya bı yukseldıı onun yukselmsyle bende bagırmaya basladım gelıyor dıye oyle bır dalga geldıkı bızım eve ulastı catıya vurduu ve pencereden baktıgımda 2 kata kadar heryer suyun altında kalmıstı ve suyun ustunde gezen 2 kısı vardı tanımıyorm. bır cocuk vardı bısıkletlı babamı soruyodu dustu sulara kaldrdım onu toprlandı ve gıttıı ck ılgnctııı..

 13. mecburi istikamet

  Rüyamda köydeki evimizdeyim camdan dışarı bakıyorum deniz tam dibimde bir anda sular bulutlara kadar yükseliyor denizin dibindeki kumları görebiliyorum.yükselen dalgalar tek damla su serpmeden iniyor.tıpkı Hz. Musa için Kızıl denizin ikiye bölünmesi gibi bir şeydi.sonra ben korkup içeriye gidiyorum.içerde tanımadığım bi adam var ama rüyamda tanıyorum.üstümde açık gri bi thsört var sadece iç çamaşırı yok.bu adam bana korkma gel beraber duş alalım dio ben kabul etmiyorum sıçrayarak uyandım.sevgilimle beraber istihareye yatmak istiyoruz bu rüya onunla alakalı bi haber yada uyarı olabilirmi.şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu sayfada Rüyada Dalga Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Dalga Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Dalga Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)