Rüyada Define Bulmak, Görmek

Rüyada define bulduğunu görmek Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.
 

Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.
Rüyasinda define bulduğunu gören hasta olur. Bir yikik yerde define buldugunu gören o hastaliktan kurtulamaz, ölür veya hastaligi uzar. Eger bir mahalle içinde bulursa hastaliktan kurtulur.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rizka ve ganimet malina isarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuga ve disan atilmis seylere isarettir.

Rüyada define görmek, ilme isaret eder. Binaenaleyh rüyada bir defineye rastladigini gören kimse, eger talebe ise ilme isarettir. Eger esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanin birçok sehirlerde nail olacagi is ve görevlere isaret eder.

Rüyada içinde az bir mal olan bir define buldugunu gören kimsenin, çabuk atlatacagi bir sikintiya isaret eder. Eger onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere isaret eder. Bazen de defineye kavusmak rüya sahibinin ölümüne isaret eder.

Rüyada bir define gördügünü gören kimse, zengin olur ve hakim tarafindan onun zenginligi ile hükmedilir. Rüyada büyük bir mala rastladigini gören kimse, sehid olur. Define, isleri kolaylastirmaya isaret eder.

Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kiza isaret eder.

Bazen define insanin biriktirip yigdigi ve zekatim vermedigi mala isaret eder. Define kar ve ticaret edecek yere isaret eder. Bazen hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye isaret eder. Bazen de kaybolmus bir seyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir seyi hatira getirmeye isaret eder.

Bir kimse rüyada bir define bulsa ve oraya girmeye mani bazi seyler oldugunu görse, o kimsenin cimri ve zekatim vermeyen bir adam olduguna isaret eder. Eger o kimse alimse, llminde cimrilik ettigine, eger vali ise, hükmü altinda bulunan kimseler hakkinda adaletsizlik yaptigina isaret eder.

Define soyu sopu temiz bir çocuga ve mala isaret eder. Rüyada görülen define kisinin hanimidir. Bundan dolayi hazinesinin yikildigini gören kimsenin hanimi ölür. Define

Rüyada görülen define isleri gizlemeye ve örtülü hanima ve güzel elbiselere isaret eder. Eger define üzerinde ona kavusmaya mani bir sey yoksa, o kadinin müsrif olduguna ve namusunu korumadigina isaret eder.

Bu rüya kadın olmayanlar için iyidir. Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.
. . .

“Rüyada Define Bulmak, Görmek” ile ilgili 13 yorum var.

 1. FERHAT

  rüyamda köyüme gitmiştim ve yanlış nasıl bulduğumu hatırlamıyorum ama bir akrabamın evinde bir hazine sandığı buldum, içini açtığımda ağzına kadar dolu değildi, içinde çoğunlukla altın yüzük ve bilezik vardı, daha sonra içinde biraz alıp cebime koydukdan sonra sandığı paylaşım yapılana kadar amcam tarafından saklanması için amcama verdim, daha sonra amcam o sandığı cami gibi bir küçük bir mescide bırakıyordu ve bende o sandığı kontrol için bir kere gidip baktım sandık orta yerde duruyordu ancak ikinci sefer gidip baktığımda sandığı saklıydı bu nedenle göremedim. Rüyamı yorumlarsanız ve yorumunu mail adresime gönderirseniz sevinirim.

 2. osman

  selamun aleykum ben rüyamda kalabalık bir odanın ortasında ufak bir toprak zemini olan bir oda toprağı az bişey kazıyorum kazdıkca eski dönemlere ait üzerinde insan resmi olan demir paralar buluyorum.bir avuç buluyorum cebime dolduruyorum .başka bir tanıdığım benim küçük kazdığım yeri eşelemesiyle oda aynı paralardan buluyordu .rüyanın yorumunu bana mail atarsanız sevinirim.teşekkürler..

 3. ibrahim

  rüyamda önemli bir müzikli organizasyondaydım. Eşimle beraber. Ama bu yerde kızlar birbirleriyle uygunsuz davranıslarda bulunuyordu. Sonra bende esımle kale surlarının en tepesine cıkıyorduk. Altımızda uçsuz bucaksız bı denız. Ve ben esımle surların ustunde uzanıyorduk. Benım ayagım kayıp dusuyordum kı sur duvarına tutundum. Ve öylece uyandım. Yorumlayıp mailime gonderirseniz sevinirim.

 4. ali

  rüyamda bir dağın eteğinde bir ince ve geniş kapısı olan bir girişi olan bir mağaraya girmeye çalışıyoruz. önce nasıl açıldığını bulamadık ve sonradan bulduk ve içeri girdik. önümüze hiç bir engel çıkmadan mağranın içindeki katlarda ilerledik. ve hazineyle dolu büyük bir odaya geldik ve buradan herkes biraz bir şeyler aldı ve geriye çıktık. sonra tekrardan içeri girdik ve yine bir şeyler aldık çıktık ve eve geldik evimiz hemen mağaraya girişin yanındaymış. sonra evin altından çok küçük bir delik açtım ve dışarıyı gözlüyorum acaba kimse gidiyormu diye mevsim o sırada kış olmuş ve etrafta kar var sonra kimsenin etrafta olmadığını görünce tekrar mağraya girdim ve ilerliyorum. bu sefer merdivenlerden iniyorum ve sanki bir evi andırıyor inişi sonra 4 kişi karşıma çıkıyor ve bunlardan birisi yabancı ve ben onu öldürüyorum.sonra biz dördümüz devam ediyoruz hazinenin olduğu kata indiğimizde ise kalabalık bir guruba rastlıyorum ve onlarında çoğu tanıdık ve sonradan arkalarındaki ili kişi yabancı ve çok değerli bir sandık almışlar onu götürüyorlar içerisinde ise altından çakı ve bir kaç parça bir şeyler var ve ben onları aldım onlarda vermek istemediler sonra tartışma çıktı ben onlara ellerindeki sandığın ne kadar değerli olduğundan bahsediyorum ve benim aldığım şeylere ihtiyaçlarının olmayacağını dile getiriyorum. ve onlarda gidiyor. ama o sandığı başka bir şekilde yine görüyorum artık rüyanın içinde mi rüyamda gördüm yoksa tekrar kendisinimi gördüm tam hatırlamıyorum. ve bizde hazine odasına gidiyoruz kalan hazinelerden almaya çalışırken mağaraya baskın oluyor ve biz saklanıyoruz. sonrasını hatırlamıyorum….

 5. ahmet

  ruyamda hergün bir magaraya girip elimle topragı acıyorum üfeliyorum külçe tasa benzeyen altın cıkarıyorum etrafıma bir bakıyorum topraklar parlamaya baslıyor yani altın cok cıkartıyorum babama soruyoru ne kadar eder diye 70 80 lira diyor :D ilerde bir kapı var 2 3 kere gitmeme ragmen içimden bir ses orda daha degerli bir sey var demesine ragmen ben girmiyorum korkuyorum oraya devam ediyorum

 6. ali

  slm bn ruyamda bi tepedeyim ve tepede bi kepce kazi yapiyo bnde o kazi yapilan yerdym o sirada onume yani bir mtreden fazla uzun bi kup devrilyo kupu dikleyip icine baktigimda ici altin lira agzina kadar dolu ve sevincni yasadim anlami nedir acaba?

Bu sayfada Rüyada Define Bulmak, Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Define Bulmak, Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Define Bulmak, Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .