Rüyada Define Bulmak, Görmek

Rüyada define bulduğunu görmek Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.
 

Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.
Rüyasinda define bulduğunu gören hasta olur. Bir yikik yerde define buldugunu gören o hastaliktan kurtulamaz, ölür veya hastaligi uzar. Eger bir mahalle içinde bulursa hastaliktan kurtulur.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rizka ve ganimet malina isarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuga ve disan atilmis seylere isarettir.

Rüyada define görmek, ilme isaret eder. Binaenaleyh rüyada bir defineye rastladigini gören kimse, eger talebe ise ilme isarettir. Eger esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanin birçok sehirlerde nail olacagi is ve görevlere isaret eder.

Rüyada içinde az bir mal olan bir define buldugunu gören kimsenin, çabuk atlatacagi bir sikintiya isaret eder. Eger onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere isaret eder. Bazen de defineye kavusmak rüya sahibinin ölümüne isaret eder.

Rüyada bir define gördügünü gören kimse, zengin olur ve hakim tarafindan onun zenginligi ile hükmedilir. Rüyada büyük bir mala rastladigini gören kimse, sehid olur. Define, isleri kolaylastirmaya isaret eder.

Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kiza isaret eder.

Bazen define insanin biriktirip yigdigi ve zekatim vermedigi mala isaret eder. Define kar ve ticaret edecek yere isaret eder. Bazen hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye isaret eder. Bazen de kaybolmus bir seyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir seyi hatira getirmeye isaret eder.

Bir kimse rüyada bir define bulsa ve oraya girmeye mani bazi seyler oldugunu görse, o kimsenin cimri ve zekatim vermeyen bir adam olduguna isaret eder. Eger o kimse alimse, llminde cimrilik ettigine, eger vali ise, hükmü altinda bulunan kimseler hakkinda adaletsizlik yaptigina isaret eder.

Define soyu sopu temiz bir çocuga ve mala isaret eder. Rüyada görülen define kisinin hanimidir. Bundan dolayi hazinesinin yikildigini gören kimsenin hanimi ölür. Define

Rüyada görülen define isleri gizlemeye ve örtülü hanima ve güzel elbiselere isaret eder. Eger define üzerinde ona kavusmaya mani bir sey yoksa, o kadinin müsrif olduguna ve namusunu korumadigina isaret eder.

Bu rüya kadın olmayanlar için iyidir. Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.
. . .

“Rüyada Define Bulmak, Görmek” ile ilgili 17 yorum var.

  1. Zeynel

    Selamlar ben 20 yaşında bir gencim sabah namazına kalkmıştım sonra namazımı kıldım ve uyudum sonra bizim gerçek köydeki bizim kahvenin önünü babamlarla altın olduguna inanıp kazmıştık ve 3 metre kazdık ve altınlar layt mezarlar ve altından heykeller tonlarca bir salon doluracak şekilde bulduk sonra bizim kahveye doldurduk ve sakladık sonra bunları satma girişiminde bulunduk gittik kime satacamızı aradık bulduk ve geri geldigimizde buldumuz heykeller yoktu kahvenin ortasında bir delik vardı girdik baktık bizim yan komşu çalmış sonra gittim gördüm komşuya susun dedik beraber ortak olalım dedim oda tamam dedi nerde kazdıgımızı sordu bende anlattım sonrada uyandım bana dogru şekilde anlatın lütfen ben define işlerinide hiç sevmem üstelikte hayatta hiç başarı saglıyamadım istediklerimin hiç biri olmadı hep hüsran neye elimi attıysam gitti kurudu resmen hayattan bıktım bu rüya çok etkiledi hiç görmedim böyle birşey :(

  2. cihan

    Ruyanda evimizn karsisindaki heykeli arkadasimla birlikte kaziyoruz ve beyaz bir bez cuvalin icinde hepsi yarim daire seklinde uzerlerinde isaretleri olan cok parlak sanki yenimis gibi cuval dolusu altin buluyoruz altinlari alip oradan uzaklasiyoruz heykelin karsisindaki firina gidioorad hicbirsey olmamis gibi davraniyoruz yanimdaki arkasim evine gidiyor ben ise orada duruyorum sonra onun altinlarinin birkaci hamulara karistigini goruyorum yorumlarsaniz sevinirim

Bu sayfada Rüyada Define Bulmak, Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Define Bulmak, Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Define Bulmak, Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)