Rüyada Deniz Görmek

Rüyada DENİZ Görmek; Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine; Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye işaret eder. 

Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye, Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, Denizden su almak Allah Tealadan gelecek ihsana, Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna, Denize işemek hatalı bir davöranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye, Denizi geçmek mal ve mülke, Deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara, Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe, Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere, Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya, Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya, Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya, Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka, Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa, Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye, Denizde abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere işaret eder.

Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye, insanın içini daral

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.
Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.
Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir.

Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.

Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır.

Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.
Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana isarettir.

Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür.

Denizin üzerinde gezindigini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, siddetli bir sikinti içine düser. Denizde yüzmek için ugrastigini gören, bir ise girerek bununla ugrasir; bir rivayete göre tutuklanir ve mahkemelerde ugrasir.

Suyun altinda kaldigini gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarina tövbe etmeden ölür. İmam Abdulgani Nablusi ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur.

Denize girdigini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer.

Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, Allah (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar. Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir.
. . .

“Rüyada Deniz Görmek” ile ilgili 24 yorum var.

 1. özcan

  Rüyamda dev dalgalar görüyorum ama öyle böyle degil gökyüzüne kadar biran kacamayacagimi anliyorum oglumun oldugu odaya gidiyorum ona kapanip kelimei sahadet getiriyorum sonra bize kadar dalgalarin ulasmAdigini görünce evdekilere toparlanin hadi daha yukarilara cikalim diyorum tepenin yamacinda sari bir ev görüp orayi isaret ediyorum bir kisi kabul etmiyor evde kaliyor araba ile köse bucak dolana dolana tirmaniyoruz kapiyi caliyorum kimo deyince tanri misafiri anlaminda birsey diyorum kapi aciliyor bir bayan kucamdaki oglumu aliyor icerde erkek varmi diyorum yoksa ben burada beklerim var var diyorlar iceri giriyorum camdan bakiyorum deniz cekilmis catlaklar ve dibi görünüyor insanlar uzerinde dolasiyor kiziyorum onlara delimisiniz diyorum sonra yerden tekrar deniz fiskirmaya basliyor dev dalagalar tekrar basliyor icimden demekki h NUh zamanindada böyle olmus kiyametoldugunu dusunuyorum bir taraftanda yanimdakine zaten dunya her 4000 yilda bir kendini yenilermis diyorum

 2. FİGEN

  RÜYAMDA ; YÜKSEK BİR YERDEYİM…YANIMDA BİRİ VAR HATIRLAMIYORUM…OTURUYORUM ETRAFA BAKIYORUM…
  MANZARA MUHTEŞEM…YEMYEŞİL DAĞLAR,OVALAR…MASMAVİ DENİZ….NE KADAR GÜZEL MANZARASI VARMIŞ BURANIN DİYORUM…ÇOK GÜZEL…HAYRAN HAYRAN SEYREDİYORM….SONRA BAKIYORUM HAFIF HAFIF DALGALANIYOR DENİZ…SONRA DALGALAR DAHADA YÜKSELIYOR…HEMEN EVEMİZE GİDİYORUM…DALGALARIN NE KADAR YÜKSELDİĞİNİ GÖRÜYORUM…VE SÖYLÜYORUM..DALGALARI GÖSTERİYORUM…EN ÜST KATTA OTURYORUZ BİZ…BİZİMKİLER BİŞEY OLMAZ DİYOR…GERÇEKTENDE DALGALAR GİTTİKÇE YÜKSELİYOR…GÖKYÜZÜNE KADAR…AMA BİZE ZARAR VERMİYOR…BİR AVUÇ YADA İKİ AVUÇ KADAR DENİZ SUYU CAMDAN İÇERİ GİRİYOR..CAM AÇIK BU ARADA…
  EVİN İÇİNDE HERKES NORMAL HAREKET HALINDE…HERŞEY NORMAL DALGALARI SEYREDİYORUZ…
  RÜYAMLA İLGİLİ BİR YORUM YAPARSANIZ SEVİNİRİM…
  TEŞEKKÜRLER…

 3. hazan

  selamün aleyküm öncelikle…

  Rüyamda gecenin bi vakti yola çıkıyorum yürümek için ve insanların kalabalık olduğu bi deniz kıyısına gidiyorum sonra kar yağmaya başlıyor denizin üzerine yağan karı zevkle izliyorum… içim huzurla doluyo bi aa karlar çoğalıyo karlara basıp ses çıkarmasını dinliyorum deniz kıyısında beklerken. sonra deniz kıyısında ci uçak görüyorum bi kaç kişi uçağa binmeye çalışıyo binebildimi göremiyorum bi ara anahtarımın olmadığını farkediyorum cebimde bi erkek görüyorum aynı evde kalıyormuşuz abimmiş sanırım ona soruyorum anahrat varmı sene evdekileri uyandırmayım zili çalp diyorum oda anahtarları gözteryo bana bende var diye.. dışarda karın yağmasından dolayı bi kızıllık var ve ben sigara içmek için bi arkadaşımdan sigara istiyorum vermiyo inatla derken uyanıyorum..

  RÜYAM BÖYLE KARIŞIK BİRŞEYDİ…AMA ŞUAN BİLE DENİZE DÜŞEN VE YÜRÜDÜĞÜM KARDAN ÇOK ETKİLENMİŞ Bİ HALDEYİM… EĞER YORUMLANIRSA ÇOK SEVİNİRİM. ALLAH SİZDEN ŞİMDİDEN RAZI OLSUN….

 4. aysun

  rüyamda denizin yanında uyuyoruz eşim solumda oğlum sağ kısmımda sonra denizden siyah duman şeklinde bir hortum çıkıyor ben oğlumu hemen yanıma çekiyorum sonra onun başında dönüyor bu kara duman ben öteliyorum kaçırmaya çalışıyorum dumanı oğlum korkmasın die o sırada oğlum uyanıyor yok bişey annecim die onu telkin ediyorum.ama oğlum altına yapmış (büyük abdesttini) bua arada oğlum 5 yaşında. korkma bişey olmaz şimdi temizlerim ben seni diorum. bu kadar hayırlar olsun inş.

 5. maral

  eski devire ait büyük bir gemideyim kız kardeşimle,gemi bir oraya bir buraya gidiyor bir yerde sıkışmış bi şeyler var ama algılayamıoruz yolunda gitmeyen.çok güzel bir mekanda sonunda baktık olacak gibi değil geminin batacağını anlayınca kardeşime atlıycaz diyrum hiçbişey demesine izin vermeden atlıyoruz
  .tvdeki denizaltı dalgıçları gibi kocaman balıklar görüyoruz uzun bir dalıştan sonra çıkıyorum.bir bakıyorumkı uçsuz bucaksız bir okyonus.allahım diyorum kurtulduk ama bu kocaman okyonusu aşıp nasıl kutulacaz bana bir yol.kardeşim gelıyor aklıma kendımı kurtasam onu nasıl kurtarıcam çaresizim.sonra aklıma sırt üstü elimi tt ve suya yat diyorum kardeşime bu şekilde yüzebildiğimiz kadar yüzücez artık allah buyuk dedim su çok güzeldi ama beni çok etkiledi bu rüya.yorumlanırsa çok sevinirim.kardeşim şuan 8 aylık bir erkek çocuğuna hamile.inş hayırlısı olur.

 6. sercan

  selamın aleyküm RÜYAMDA ÇOK YÜKSEK BİYERDEN DENİZDEKİ U HARFİNİ GÖRÜYORDUM YAKLAŞYIKÇA U HARFİNİ İNSANLARIN OLUŞTURDUĞUNU GÖRDÜM DAHADA YAKLAŞYIKÇA O HARFİN ARAPÇA ALLAH YAZISI OLDUĞUNU FARKETTİM YAZIYI İNSANLAR OLUŞTURUYORDU BENDE DENİZE GİRDİM VE YAZININ EN BAŞINA YÜZ ÜSTÜ DENİZİN ÜZERİNE UZANDIM ÇOK MERAK EDİYORUM NE ACABA

 7. BANU

  iki haftadır 2.KEZ GÖRÜYORUM BENZER RÜYAYI, TEYZEMİN KOCASI ARABAYI KULLANIYOR VE BİZ ANNEM ANNEANNEM YEGENLER ARABANIN İÇİNDEYİZ ARABA GÜYA KESTİRMEDEN GİDECEK DİYE DENİZ YOLUNU KULLANIYORR KARŞI SIRADAN VAPURLAR GEÇİYOR BİZDE DİGER SIRADA ARABAYLA DENİZİN ÜSTÜNDE SANKİ DENİZ BİR YOL GİBİ DENİZİN ÜSTÜNDEN KARŞIYAKA GEÇİYORUZ BİZDEN BAŞKA ARABALAR KAMYONLAR DA VAR , ARABA İZMİR DENİZİNİN HAFİF GÜZEL DALGASIYLA DENİZ ÜSTÜNDE İLERLİYOR,,

  GECEN HAFTADAKİ RÜYAMDA İSTANBUL BOGAZINDA GENE ARABAYLA DENİZ ÜSTÜNDE İLERLİYORUM .. BİZDEN BAŞKA ARABALAR DA VAR BU RÜYAYI ARAŞTIRDIM AMA NETİCE ALAMADIM ÇOK DA MERAK EDİYORUM …

 8. gaffar

  rüyamda deniz akarsu kadar küçüldü ve ben iki üç adımda denizi geçtim ve bu rüyayı defalarca gördüm acaba ne anlama geliyor.

 9. Tayfun coban

  Kano ile denize aciliyoruz balik tutuyorum fakat balik oldukca buyuk vikiyo ve cekerken dengemizi kaybediyoruz suyun icinde dusunce baligin yunus oldugunu goruyorum ertesi gun bidaha cikmak istiyorum denizin bi tarafi cok guzel bi tarafi bulanik bende berrak olan o denize giriyorum.

Bu sayfada Rüyada Deniz Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Deniz Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Deniz Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)