Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Deniz Görmek; kuvvetli, celâdetli ve insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli ve adaletli bir sultana delalet eder. Bu rüyayı tüccar görse mala, işçi ve amele görse ustasına delalet eder.

Bir kimsenin rüyada denizin bütün suyunu içtiğini görmesi, dünyanın birçok nimetlerine malik olacağına delalet eder ve bu zatın ömrü de uzun olur.

Rüyasinda deniz görmek, arzu ve isterinin yerine gelmesine isarettir. denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer.denizin bütün suyunu ictigini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur.deniz suyundan icip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktarinca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse cok mal biriktirir. Yahut, allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar.bazi tabirdler demislerdir ki, denizden icilen su, icildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. denizi gectigini gören, düsmanin malindan ganimet alir.

Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigim görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isa- rettirlar.denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur.denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir.

Denizden su ictigini görenin ortagi varsa ondan ayrilir.denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer.denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve bela görür.denizin suyunun azaldigini, hatta kiyi ve kenariannin susuz kaldigim görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin cikacagina isarettir. kendisini denizin kenarinda gören dalgic, ölür. Eger hasta ise allah ona sifa ihsan eder. bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. denizin suyundan ictigini görene hüzün ve keder isabet eder. denizde yüzdügünü gören kimse, icinde bulundugu bir isten cikmaya calisir. bu isten cikmasi icin cekecegi zahmet, yüzmedeki cektigi zahmet kadardir.bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. Eger yüzerek denizden cikarsa o isin icinden de cikar. denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. suyun kendisini örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür.denize dalip su üzerine batip ciktigini buna ragmen ölmedigini gören kimse dünya mesgalelerine dalar.

Bazen de deniz rüyası dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler.mal arzusundan dolayi inci cikarmak icin denize daldigini gören, cikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur.denizden avucuyla su ahp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir cocugu olur. denizden su alip ictigini gören, ictigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. ictigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.

Denizde yikandigini ve abdest aldığını gören hasta ise allah sifa verir, borclu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina cikar.denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir.

Deniz, cehenneme dahi isarettir. bazen de bir kimseyi deniz icerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür.

Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye cikmasina; bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir.rüyada atlas okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina isaret ettigi gibi,uzun Ömre de isarettir.deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala isaret eder.denizin tatlisi, mü’mine, acisi da inancsiz birisine isaret eder.deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir.deniz, tehlike ve isarettir. deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin gec hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir.

Rüyada deniz görmek altı şekilde tabir olunur.
1) Melik ve sultan,
2) İnsanların büyüğü ve reisi.
3) Alim,
4) İlim,
5) Mal,
6) İş.

Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü ve ayaklarının ıslanmadığını gören kimse cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada salâh erbabı insanlardan olur.

Bazı kere de dünyada denizde yürüdüğünü gören, sefere çıkar, gam ve kederden kurtulur ve büyük hayra nail olur. Bir kimsenin rüyada denize gark olduğunu görmesi, dünyaya ve dünya servetine malik olmaya delalet eder.

Kişinin rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görmesi, üzüntü ve kederden kurtulacağına, selamet ve refaha erişeceğine delalet eder.
. . .

“Rüyada Deniz Görmek” ile ilgili 25 yorum var.

 1. OKAN

  rüyamda kabataş kıyısından denize atlayım hızlı hızlı kulaç atmaya başladım sirkeci kıyılarındaki bütün cami’leri görüyodum ve akşam ezanı okunuyordu sesli olarak duymuyordum ama ezan okunduğunu anlamak için kafamı sağa sola çevirirken sol tarafımda küçük bir adacık gördüm üstünde 4 yada 5 yeşil sarıklı kişi ben geçerken ayaklandılan o zaman anladım ezan’ın okunduğuna ve uyandım

 2. ayşen

  2 gündür rüyamda denizi görüyorum . İlk rüyamda deniz yavaş yavaş dışarı taşıyo ve pis içinde insanlar yüzüyo denizde gemilerde vardı bunda pek korkmadm ama 2. rüyamda denizin geçmemsi için bi duvar yapılmş uzun ve yüksek yine hava yağmurlu ve deniz taşıyo ama çamur olark deniz kumlarını görebiliyorum ve bu çamurla bnde sürüklenip gidiyorum bi yere tutup tırmanmaya çalışıyorum ama çıkamıorum o anda zatn uyanıyorum.

 3. yüksel

  çok yüksek bir yerdeyim..kendi isteğimle denize atlıyorum ama bulunduğum yerin neresi olduğu belli değil,deniz koyu yeşil,yüzüyorum,zorlanıyorum,daha çabuk çıkmak için farklı yüzmeye çalışıyorum,bacaklarımın yorulduğunu hissediyorum,yine bildiğim gibi yüzeyim diye düşünüyorum…çıktığımı görmedim

 4. emine

  rüyamda bir akrabamın evindayim fakat ev çok pis necaset pisliğivar çok üzülüyorum temizlemeye çalışıyorum olmuyor vaz geçiyorum kapı önüne çıkıyorum evime gitmek için heryer deniz ama çok derin deyil deniz yüzmeye çalışıyorum kıyıya yaklaştığım sırada balıklar beliriyor korkup hızla kıyıya çıktım bu rüya neye hikmettr

 5. sevda

  devamlı eski sözlümü görüyorum ailesini görüyorum onların olduğu rüyamda deniz çamur DA görüyorum belirgin bi rüyam yok hep onlar rüyamdlar neden acaba bazen düşündüğümden olabilir mi? lütfen cevap

 6. sevda

  rüyam da denizin üstün de bir kocamn bir erkek cocuk gördüm denize batıp cıkıyo
  daha snra yine denizin üstün de oluyom ailem den bi akc kişide oluyo ve batmıyoz bn cok sarıyom nasıl batmıyoz die daha snra bi minibuz oluyo yarısı denizin üstü de yarsı kara ondan ugrsıyoz kara cıkarmak içim bunun ne anlam geldigini cok merak ediyom cevapınızı bekiyom

 7. yasemin

  5_6 senedir aralıklarla rüyalarımda deniz görüyorum şelale dere bazen yüzüyorum bazen yürüyüp geçıyorum içinden bazen kenarından bazen annem bazen oğlum oluyo yanımda sizden ricam bu ruyama bi yorum yaparmısınız tşk ederim

 8. dilek

  rüyamda çok temiz ve içi rengarenk çiçeklerle dolu bir deniz gördüm kardeşlerim ve annemde yanımdaydı ben denize girmek istiyorum annem beni girme diye uyarıyor ama ben yinede denize giriyorum kardeşlerim girmiyor sadece ben denizde biraz ilerledikten sonra deniz çalkalanmaya başlıyor çok korkuyorum ve uyanıyorum

 9. naca

  ben deniz suyunda çamaşır yıkadığımı gördüm

 10. yaşare

  Rüyamda dibi görünen pırıl pırıl bir denizdeyim. İçine giriyorum ve denizin dipinde yürüyorum. Sonra uzanıp yatıyorum. Su çok bekkat ve mavi. Sonra birileri beni aramak için yanıma geliyorlar

Bu sayfada Rüyada Deniz Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Deniz Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Deniz Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)