Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek ev halki ve akrabalikla yorumlanir. Üst kat dişler erkek, alt kat dişler kadin ve azi disleri ev halkinin reisi olarak tabir edilir.

Rüyada her hangi bir dişinin yaninda yeni bir dis çiktigini görmek, bir akrabadan hayir ve menfaat görecegine; dişleri arasında seyrek ve açik yerleri görmek, akraba ve ev halki arasinda bir geçimsizligin çikacagina delalet eder.

Kişinin ev halkına ve akrabalarına delalet eder ist dişler baba tarafından, alt dişler anne tarafından akrabalara; ist çenedeki iki ön diş baba ve amcaya; alt çenedeki iki ön diş kendi çocuklarına, Bu dişlerde görülen çürüme ve düşme yahut kırılma, dişinn temsil ettiği yakının başına gelecek sıkıntı, hastalık, uzağa gitme yahut vefatınaa; bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiliğine veya onu mutlu edecek bir duruma, Diş oynaması hastalığa, Diş kiri yahut kokusu kötü şöhreteve sünnete uymamaya, Diş parlaklığı ve güzel kokması güzel övgüye, sünnete uyarak mutlu yaşamaya, Dişlerde görülen düzensizlik, ev halkındaki uyumsuzluğa, Fazla diş akrabadan görülecek iyiliğe, küçük diş güzelliğe, büyük diş müjde yahut korkutmaya, Kadının dişinin kucağına düşmesi salimen doğum yapmasına, hamile değilse ele geçecek dünyalığa, Diş ağrısı aile bireyleri yahut akrabadan gelecek sıkıntıya, Gümüş diş asalet ve güzel ahlaka, altın diş kadın için kız çocuğuna yahut mutululuğa, odun. taş vs.den yapılmış diş faydasız akraba ve boş gayretlere, Ağrıyan dişe ilaç sürmek yahut onu çektirmek gam ve kederden kurulmaya, Ağzında tek diş kaldığını görmek ömrünün bir yıl sonra biteceğine, Diş bazen yıllara, Efendimizin güzel söz ve davranışlarına; Diş kamaşması aile fertlerinden kaynaklanacak geçici sıkıntıya, Dişlerinin tamamen düştüğünü görmek bütün akrabalarından daha çok yaşamaya, Diş düşmesi borçlunun borcunu ödemesine, Düşen yahut çıkan dişi gömmek yahut bir şeye sararak saklamak akrabadan yahut a
Hastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır.

Diş çektirdiğini gören kimse ölüm haberi alır. Çürük diş hastalıktır. Halk arasinda büyük dis makbul oldugu için dislerin büyük oldugunu görmek, rüya sahibinin sevildigine ve sayildigina isarettir. Dişlerini bozuk ve sallanir bir sekilde görmek zafiyete; disleri temiz ve güzel bir sekilde görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya, cömert ve iyilik sever biri olduguna; dislerin uzun ve beyaz oldugunu görmek, kuvvet ve cesarete; yeni dogmus bir çocugun dis çikardigini görmek, bela ve musibete yorumlanir.

Rüyada dişinin düştüğünü ve onu düstügü yerden aldigini görmek, yeni bir çocugunun dogacagina; düsen disi arayip da bulamamasi akrabasindan birinin vefatina; dislerinin her birinin veya bir kaçinin uzadigini görmek, akraba ve ev balkinin mallarinin elinden gidecegine; dislerinin birinin veya bir kaçinin kisaldigini görmek, akrabalarinin mallarinin azalacagina isarettir.

İbni Kesire göre; rüyada dislerin küçüklügü güzellikle, büyüklügü ise müjde ile tabir olunur. Dişlerinden birinin kucagina, elbisesinin etegine veya eline düstügünü görmek, iki sekilde tabir olunur: Hamile kadinin dogurmasina veya eline mal geçip bundan faydalanmasina.

Bütün dişlerinin döküldügünü görmek üç sekilde yorumlanir: Kendisinin veya akrabalarindan birinin ölümü, elinden bütün mallarinin çikmasi, fena ve dar bir rizk. Agriyan bir disine ilaç koydugunu görmek veya o disi çektirmek hayir ve menfaate, kederden ve sikintidan kurtulmaya; dökülen dislerinin yerine yeni dislerin çiktigini görmek, akrabalarinin kendisine karsi olan kin ve düsmanliklarinin geçtigine delalet eder. Agzinda tek dis kaldigini görmek, ömründen bir sene kaldigina; agzinda altin bir dis bulundugunu görmek, büyük bir isten para kazanacagina isarettir. Agizda bulunan her dis bir yil ömre delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre isarettir. Dislerin hepsi, aileye, kabileye, kiz ve erkek evlada isarettir. Disler mala, binilecek hayvana, hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayriligi ve birlesmege isarettir. Disler emanet ve gizli seylere isarettir. Disler insanin ev halkidir. Üst çenedeki disler, rüya sahibinin babasi tarfindan olan akrabalaridir. Alt çenedeki disler ise, anne tarafindan akrabasidir. ikisi alt ve ikisi de üst çenede bulunan dört ön dislerden alt çenedeki iki ön dis, rüya sahibinin neslinden meydana gelmis olan en yakin kimselerdir. Üst çenedeki olan iki ön disler de baba ile amcadir. Bunlarin sag taraftaki baba, sol taraftaki amcadir. Rüya sahibinin babasi ve amcasi yoksa, o iki ön dis, iki erkek kardesidir veya iki çocuktur ya da sefkatli iki dostudur. Köpek disleri, rüyayi görenin amca ogullaridir veya amca ogullari gibi iki dostudur. Köpek dislerinin yanindaki dis rüya sahibinin ailesi arasinda her yönüyle kendisine itimad edilen ve onun üstünde baska bir kimse bulunmayan baskanidir veya onun yerine geçen baskanin dostudur. Ön azi disler dayi ve dayi ogullari veya ögüt vermede onlann yerine geçenlerdir. Arka azi disler rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük erkek çocuklaridir. Alt çenede bulunan iki ön disler, anne ve haladir. Bunlann sag tarafta olani anne, sol taraftaki haladir.

Eger rüyayi görenin anne ve halasi yoksa, o disler onun kiz kardesi veya kiz kardeslerinin iki kizidir. Ön iki dislerin yanlarindaki sivri disler, rüya sahibinin amcasi veya hala kizidir. Bunlari takip eden diger sivri disler, rüya sahibinin allesinin büyügü ve her yönüyle kendisine lümad edilen baskani veya onun yerine geçecek bir kimsedir. Alt çenede bulunan ön azi disler, rüya sahibinin teyzesi veya dayi kizidir. Arka azi disler, rüya sahibinin aile halkindan uzak akrabalari ve büyükannelerdir. Dislerden birisinin rüyada oynamasi hastaliktir. Disin düsmesi veya kaybolmasi yukarda da izah edildigi gibi, disin temsil ettigi sahislardan birisinin ölmesi veya rüya sahibinin bir daha göremiyecegi bir sekilde ortadan kaybolmasidir.

Eger rüyada dişini çıkarsa ve onu bir yere gömmesi, disin tabirde temsil ettigi akrabasinda eline mal geçer. Eger disi gömerse, disin tabirde temsil ettigi akrabasi ölür. Diger dislerin tabiri de böyledir. Ön dislerinin fazla uzun, güzel ve beyaz oldugunu gören kimsenin baba ve amcasi mal, dünya ve söhretçe çokça güçlenirler. Rüyada iki ön disleriyle beraber birer benzerlerinin daha bittigini gören kimsenin, aile halki artar.
. . .

“Rüyada Diş Görmek” ile ilgili 51 yorum var.

 1. müge

  merhaba, rüyam çok karışık ve yorumlamanızı rica ediyorum,

  rüyamda bir sınıftayım ve yanımda arkadaşlarım var sıralarda oturuyoruz ve birden oturduğumuz yer bir yemek masası oluyor masadaki 2kız 1erkek onları tanıyorum yalnız bir erkeği tanımıyorum muhabbet çok güzel devam ediyor gecenin sonunda tanımadığım çocuk masadaki kız arkadaşımı eve bırakmak üzere kalkıyorlar böyle kız çocuğun ne kadar iyi olduğundan bahsederken birdn çocuk kıza tecavüz ediyor ve kızı çırılcıplak yolun ortasında bırakarak kayboluyor, birgün sonra mahallede dolaşırken küçük bir çekici duvara saplanmış olarak görüyoruz ve herkes çekicin başına toplanıyor ben çekici kaldırdığımda altından diş çıkıyor duvarı öekicle oydukca dişler geliyor, acvumun içinde birsürü diş oluyor bir teyze var o gel benimle diyor onun evine gidiyoruz bir tencerenin içine su koyuyor ve dişlerinin yarısını içine atıyoruz küçük tüpaygazın üstüne koyuyor ve dua etmeye başlıyor ben çok kokuyorum ve Fatiha Suresini okumaya çalışıyorum yalnız okuyamıyorum korkudan o sırada Kulluvallahi surasini okuyorum o sırada bana doğru dönüyor ve çok korkcun bi surat ifadesiyle anlamadığım değişik birşeyler söylüyor (sanki karşımda şeytan var gibi) ben hayır diye bağırıyorum ve elimdeki diğer dişleri firlatarak ordan koşarak kaçıyorum birden ara bir sokakta rahmetli anneannemi görüyorum ve gözlerini açmış bana doğru bakıyor bende ona bakıyorum ama gözlerimi kaçırarak kendi kendime diyorum ki Allah’ım neden ananeme doyasıya bakamıyorum neden gözlerimi kaçırıyorum ondan diye söylenirken birden bizim eve geliyorum o duayı okuyan kadın bizim evde ve annemle babamın yanında, anneme doğru ahh kızım neden seni üzüyorlar diyor ve o sırada babamda diyoki geçen gün seni alt kattaki kadın sordu Ayfer hanımı 2kere aradım ama açmadı bizim oğlan sizin çocuğuzu görmek istemişti diyor annemde benim telefonlarım çalmadıki hiç ne gelen nede arayan yok diyor o sırada iyiki seninle karşılaşmamış bak herişte bir hayır var diyor ve ben korkarak uyanıyorum. bu arada şuda hep aklımda oluyor kıza tecavüz eden kişi aslında gerçek bir kişi değil içine biri girmiş ve kızı kandırarak tecavüz etmiş ve bulduğum dişler onun dişleriymiş aslında ibret olsun diyede mahalledeki duvara gömülmüş ve annemi aradım diye babamla konuşan kadında gerçekten aramamış ve o anda babama aradım diye konuşan kişide başka bir kişilik varmış içinde. uyandığımda Fatiha suresini okuyabiliyordum ve çok ürkmüştüm unutmamak için kendime rüyayı baştan sona kadar anlattım.
  lütfen rüyamın ne anlama geldiğini bana yorumlayabilir misiniz?

 2. Metin

  dün gece rüyalarımde kendi elimle dişimi çektim .gördüğüm rüyada alt çenemden tek köklü bir dişi kendi elimle çektim ve rahatladım kan ve ağrı yoktu diş tertemiz kansız ve kökleride bembeyazdı

 3. gül

  merhaba rüyamda iş arkadaşlarımla çay içiyoruz elimi ağzıma atıyorum üst sağ dişimin ikisi elime geliyor peçeteye alıyorum sonra elimdeki bardak kırılıyor faraşla süpürgeyle temizlerken elimdeki dişler toprağa karışıyor sonra arkadaşlarla giderken sanki ağzımdan kum geliyor

 4. ibrahim

  merhaba
  dün gece rüyamda saol alt arka kök dişimi çektirdigimi gördüm.
  bu dişim dolguluydu.çekilirken hiç agrı yada kanama hissetmedim görmedim. ne anlama geliyor cevaplarmısınız…

 5. emelvural

  Merhaba ben rüyamda sevgilimin kızının dişleri çok kotuymus yerine çok güzel bembeyaz yenilerini çıktığını gördüm lütfen yorumlayın

 6. osman çakıl

  Merhaba ben rüyada babamın evimizin balkonundan düştügünü gördüm yanına gittigimde babam yere civigibi gecmiş sadece kafasının üst kısmı gözüküyordu ben aglamaya başladıgımda babam beni cıkar dedi bende sevinerek topragı gazmaya başladım bu arada babam hayatta ama bir birimizden uzakta yaşıyoruz

Bu sayfada Rüyada Diş Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Diş Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Diş Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)