Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek görmek; taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa işarettir.

Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve kanaate, Pirin unundan mamül ekmek işlerin durmasına ve sıkıntıya, Mercimek ve bakla unundan yapılmış ekmek yoksulluk ve hüzne, Birine ekmek vermek o sene bollok olacağına, Ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalığa, Birçok ekmeğe sahip olmak uzun ömre, dost ve ihvanın (din kardeşlerinin) artmasına ve bol rızka, Birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya, Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulup bunu bir türlü yiyememek ecelin yaklaşmasına, Bilnen bir yerde yarım ekmek bulup onu eline almak yarı ömrün geçtiğine delalet eder.

Rüyada ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir. Ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor bir sorunu çözümlemek demektir.

Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu almak, para darlığından kurtulacağınıza işarettir.Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir. Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur. Arpa ekmeği para durumunuzda beklenmedik bir miktarda artış işaretidir.

Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder. Çavdar ekmeği ruh sıkıntısından kurtulmak demektir. Yufka ekmeği büyük bir mutluluğa ulaşılacak anlamındadır. Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir. Kişinin maddi durumunun düzeleceğine işaret eder. Bolluk, bereket, başarı, kısmet, mutlu yuva gibi pek çok anlamı yapılır. Gören kişiye ve görülen şeyle birlikte yorumlanmalıdır. Rüyada ekmek görmek sevince yorumlanir. Rüyasinda bir, iki veya yarim ekmek buldugunu görenin kederi kalmaz. Bilmedigi görmedigi bir yerde yarim ekmek bulup onu yemek istedigi halde yiyemedigini görenin eceli yaklasmistir.

Bildigi bir yerde yarim ekmek bulup bunu eline alanin yari ömrü geçmistir. Birçok ekmegi oldugu halde bunlardan yemedigini gören akrabasina zarar getirir, veya onlardan zarar görür. Eger bu ekmeklerden yer ise büyük bir mala konar. Gayet sicak ekmek yedigini gö-ren keder ve sikintiya düser. Rüyasinda ince ekmek, pide yedigini görmek ömrün kisaligina, bir ekmegi yanina astigini görmek fakirlige isarettir. Rüyada birine ekmek verdigini görmek o memlekette o yil ucuzluk olacagina, ekmek bulmak için firin, firin dolastigini görmek yolculuga çikacagina, katiksiz ekmek yedigini görmek hasta-liga isarettir.

Siyah ekmek yedigini görmek sikintiya, arpa ekmegi yedigini görmek kanaata, çavdar ekmegi yedigini görmek islerinin azalacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Beyaz ekmek, kolaylikla meydana gelen ve hazmi kolay olan rizka ve bol geçime isarettir. Siyah ekmek, yasayis ve geçimde darliga isarettir. Bazilari, yufka denilen ekmegin her tanesi, kirk senelik ömürdür. Bazilari da, yufka ekmek, rüyayi görenin haline ve liyakatina göre, bin, yüz yahut on adetten ibaret olan birtakim mal biriktirmeye isarettir, dediler. Aci ekmek, güçlükle geçinmektir. Ekmek eger bal ve seker gibi tatli olursa, piyasanin pahaliligina isarettir, Bugdayin tabiri de böyledir.

Ekmek, ilme Islamiyete, bazen hayat ve hayit idame eden mala isarettir. Bazi kere yufka ekmek, anneye isaret eder. Pak ve temiz undan yapilmis halis ekmek, güzel ve hos geçime, ilime, güzel bir hanima isarettir. tnsanlara yahut zayiflara ekmek dagittigini gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç oldugu seye isarettir. Eger vaiz ise, dagittigi ekmek, vaazlari, nasi hatlandir. Bir kimse rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdigini görse, o kimseye ümid etmedigi yerden ve baskasinin dinden vasil olacak mal ve riziktir.

Ekmeği, bulutlarin yahut evin yahut hurma agacinin üzerinde görmek, ekmegin pahali olmasina isarettir. Rüyada ekmegin ayaklar altinda çignenir görülmesi bolluk ve ucuzluga isarettir. Bir kimse ekmek üzerine isedigini görse mahremi ile cinsi münasebette bulunmasina isarettir. Ekmek pisirdigini gören kimse, daimi menfaat ümidiyle geçimi için çalisir. Ekmegin kabugu, gösteris ve abartili övgüye ve ayrilikçiliga isarettir. Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Firini sogutmamak için ekmegi aceleden pisirildigini gören kimse devlete isarettir. Tandirdan çikan ekmek miktan eline mal geçer. Bazilan, bir yufka ekmek, ucuzluk, bereket ve hazir bir riziktir ki, baskasi, onun için çalisir ve ondan üzüntü gider. Kendi yaninda ayn ögütülmüs undan yapilmis yufka ekmek gören kimsenin güzel geçimine ve dininin orta halli olmasina isarettir. Eger ekmek arpadan olursa, zühd ve perhizle geçimin siddet ve darligina isarettir. Ekmegin kuru olmasi yine geçim darligidir.

Kendisine rüyada verilen bir çok ekmekleri hemen yedigini gören kimsenin ecelinin yaklasip ömrünün bitmesine isarettir. Bazdan ise bu rüya, temiz geçime isarettir. Ekmekten bir lokma aldigini gören kimsenin tamahkar olmasina isarettir. Bekar için yufka ekmek, zevcedir. Darı ve nohut ekmegi, darliga ve piyasanin pahaliligina isarettir. Ekmegin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. Genis yufka ekmek, bol rizik ve uzun ömürdür. Ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. Küçük ekmek kisa ömür ve az riziktir. Yemesi adeti olmayan kimse için arpa ekmegi, geçim sikintisina ve piyasanin pahali olmasina isarettir.

Sicak ekmek, nifak ve süpheli riziktir. Bozulmus ve küflenmis görülen ekmek, sahibine faydasi olmayan ve zekati verilmemis maldir. Katiksiz ekmek yedigini gören kimse yalniz olarak hasta olur, tek ve garip olarak vefat eder. Pismemis ekmek siddetli sitmaya isarettir. Ekmek, fakir için hastaliga ve umdugu seyin meydana çikmamasina isarettir, Ayri ögütülmüs undan yapilan ekmek, zenginler için fakirliktir. Bazilari da, halis undan yapilan sicak ekmek çocuga isarettir, dediler. ince ekmek yemek, bol riziktir. Bazi tabirciler, ekmegin inceligi ömrün kisaligi, bazilari da, çok görünen cüzi bir faydadir, dediler. Çörek az kazanç, yufka ekmek, çok kazançtir. Peksimet vücut sihhatidir. Porsumus ve kokmus ekmek ucuzluk ve bolluktur.

Ekmegin kanatlanip uçtugunun görülmesi, kitlik ve pahaliliktir. Kinimis ekmek, bolluk, rizkin genisligi ve kolay kazançtir. Kuru ekmek rahat yasayanlar için sikinti ve ihtiyaçtir. Peksimet yolculuktur. Onu yemeye muktedir olmayan kimseye götürmek, üzüntü, keder ve ugursuzluga delidir. Rüyada peksimet gören kimseler gerek hayirdan ve gerekse aynidigi seylerden dönerler. Yufka ekmek yolculuga, bazen de, güç seyleri kolaylastirmaya isarettir. Yufka ekmegin tazesi, izzet ve seref kurusu serdir. Kokmus ve çürümüs ekmek, dinen bozulmaya ve Islamdan dönmeye, hanimin ve evladin malinin bozukluguna isarettir. Tat ve renkleri muhtelif olan ekmek parçalari dogruluga yahut faizden kazanca isarettir. Ekmegin içleri faydali ilme, söz ve iste ihlasa (samimiyete) ve gizliliklere isaret eder. İşsiz kimsenin rüyada bir ölünün kendisine ekmek aldigim, yahut o ekmegi atese, helaya yahut katrana biraktigini görse, o kimse bir bidata çagrilir ve halk fitneye düser.
. . .

“Rüyada Ekmek Görmek” ile ilgili 23 yorum var.

 1. merve

  merhabalar;
  rüyada sevdiğim erkek benim yiyeceğim ekmeği yiyo.. daha sonra da onun yiyeceği ekmeği yememi istiyordu…. ekmek hayırdır, rızk dr derler….

 2. birkan baykan

  rüyamda teyzemin evindeyim bana para veriyolar diyorlar ekmek bitti git ekmek al ama vakfı kebir ekmeğinden ama üstündeki burgusuz kıtırı olamayan bende gidiyorum tanjata bakkaldan alıyorum ekmeği paranın üstünüde cebime koyuyorum cebimdeki bozuk paralarla karışıyo, sevdiğim bir abimi görüyorum yolda onlan konuşarak teyzemin evine gidiyorum paranın üstünü cebime koyuyorum cebimdeki bozuk paralar karışıyo neyse teyzemin evinin önüne geliyorum parayı hesp edip geri kalanını vermek için cebimdeki paraları çıkartıyım derken paralar yere dökülüyo bozuk paraları yerden topluyorum önüm yani yer gine para doluyo paralar çoğalıyo bozuk paralar ihtiyacım olanı kadar alıyorum ekmeği yerdeki bir tümseğe bırakıyorum benlen gelen abime dicem ben geçiyorum bakıyorum ekmekler1 taneyken 4 tane oluyo bende diyorum abime bitanesini sen al eve götür diğelerinide başkasına veriyorum tanımadım birisine bakıyorum aldığım ekmeğin üzerinde burgusu var neyse alıyorum getiriyorum bana kızıyolar biz sana dedik felan yok işte bunu cucuk nasıl yiyecek gibilerin teyzeminde sevdiğim ve birbirimizden hoşlandığımız bir kızı var oda diyoki sen ozman yemeceksin bu ekmekten gibilerinden bende dedim farketmez yemem zaten aç değilim annesi yani teyzemde diyo banaki o orospudur manitası var felan bende çıkıp gidiyorum evden dışarı çıktığımda cama bakıyorum camdan bana bakıyo önüme dönüyorum çekip gidiyorum ne olursunuz yanıtlarsanız sevinirim

 3. CCK

  rüyamda beş altı ekmek var bir kısmı yarıdan bölünmüş ve kaybolmuş ama kaybolması imkansız bir ortam diyorum ailem var yanımda ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim iyi günler

 4. ipek

  ben ve ilk okul arkadaşlarım 2 kişi bakkallarda ekmek arıyoruz ama hep bayat sonra bi bakkala giriyoruz ekmeklerin hepsi bayat ama pide şeklinde yuvarlak ekmekler taze ve sıcak ama gıramına göre satılıyomuş bnm yanımda para az oluyo birini büyük birini küçük alıyorum ekmeklern küçük olanı bn bakkaldan çıkar çıkmaz yiyorum ve arkadaşlarımla ewe dönüyorum nedemek buna uygun bişey bulamadım

 5. betül

  rüyamda çok iğrenç bişey gördüm ve günlerdir etkisinden kurtulamıyorum. kendi bokumu pidenin yani ekmeğin arasına koymuş yiyodum. hala midem bulanıyo rüyamı en kısa sürede yorumlarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

 6. Cenk Mert

  ben rüyamdaa Sevdiğim kızLa beraber ekmek aLdım marketten ne anLama qeLioo biLen varmıı acabaa

 7. seda

  bende ruyamda bıtane kadın hamıleydı o gecerken ekmek ıstedı bende duydum ama dıyemedımk vereyımmı dıye ennem dedıkı kalk ekmek ıstıyolar dıye bende vereyımmı dedım evet dedı ıcıne de dolma koyudum dedım ole ezan okundu bı an sankı anladımkı orocum bozuldu dıye ama ezan okunuyodu sonrada varkına vardım

 8. ayşegül özgan

  ben rüyamda fakir birine ekmek verildiğini gördüm birisini ikiye bölüyordu veren kişi diğerleri bütündü ne demk acaba

Bu sayfada Rüyada Ekmek Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Ekmek Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Ekmek Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)