Rüyada Ev Görmek

 

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada ev görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Ev ruya tabiri ve ruya yorumları ev rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

Rüyada Ev görmek Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir.

Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.

Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir.

Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanir. Rüyada bilmedigi bir eve girip orada bir takim ölmüs insanlar görmek, ahirete isarettir. Oraya girip oturanin eceli yaklasmistir. Öyle bir evden çiktigini gören siddetli bir hastaliga yakalanir. Sahibi bilinen bir eve giren helal rizk için dua eder.

Tahtadan veya kerpiçten yapilmis bir eve giren haram mal edinmege çalisir. Öyle bir evden çikan harama tövbe eder.

İbn-i Sirine göre; rüyada bir evin tavani, dami veya duvarinin yikildigini veya yandigini görmek evinde bir musibet olacagina isarettir. Evinin büyüdügünü görmek nimete, küçüldügünü görmek ise nimet ve rizkinin azaldigina delalet eder.

Kirmaniye göre; evinin ortasindaki avlu, kizina ve kiz kardese, evin sofasi anne ve babaya isarettir. Onlari güzel ve temiz görmek onlarin hayir ve selametine, pis ve yikik ve dar görmek onlarin sikinti, felaket ve yoksullugu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdigini gören çok sayida evlada sahip olur. Evinin genis olmasi rizkinin bolluguna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasinin uzun ömürlü olacaklarina, güzel bir esle evlenecegine, zenginlige ve yüksek bir dereceye ulasacagina delalet der.

Ebu Said El-Vaize göre; yeni bir evin yapildigini görmek akrabasindan birinin ölecegine, bir evi genisletmek için tamir ettigini görmek, kedere, bir evi yiktigini görmek musibete isarettir.

Abdulgani İmam Nablusiye göre; ev, insanin dünyasi ile yorumlanir. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi oldugunu gören fakirse zengin olur, sikintida ise genislige çikar, sanatçi ise üne kavusur, zengin ise mali artar, bu rüya herkes için hayirlidir. Bir evi süpürüp temizledigini görmek keder ve sikintidan kurtulacagina, bir ev satin aldigini görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapisinda pislik görmek ev halkinin ahlaksizligina isarettir.

Bir baska rivayete göre de; Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardir. Ev görmek erkegin beraberce yasadigi, hanimina isarettir. Bir kimse tanimadigi bir evin üzerin çiktigini görse o evin kiymeti ve seren nisbetince bir kadinla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmis ve diger evlerden ayn bir evde görse, bununla beraber serre isaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur.

Bir kimse kendisini saglam bir evde hapsedilmis ve kapisi üzerine kilitlenmis görse, halbuki o ev de diger evlerin ortasinda olsa, o kmse hayir ve nimete isarettir. Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdügünü gören kimse, bir kadinin nafaka ve idaresini üzerine alir. Evin kendisini yüklendigini veya onunla beraber geldigini gören kimsenin nafaka ve idaresi haniminin üzerine olur.

Evinin, altindan oldugunu görenin evinde yangin çikar. Kendini küçük bir evden çikiyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasiz bir evde oldugunu ve günesin yahut ayin o haneye dogdugunu görse o yerden bir kadinla evlenir. Bir kimse evinde çamurla sivanmis genis bir odanin oldugunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde saliha kadinlann çokluguna isarettir. Eger o oda kireçle sivanip kiremitle yapilmissa o kadinin kötü sözlü münafik birisi olmasina isarettir.

Bir kimsenin demirden yapilmis bir ev görmesi, hanimiyla beraber uzun ömürlü olmasina rüyasinda karanlik bir ev görmesi ise, kötü ahlakli bir erkege isarettir. Bir kimse bir evin, kendisini yüklendigini ve içinde olan esya ile yürüdügünü ve insanlarin da onunla beraber yürüdügünü görse, o ev halkina bir musibet erisir.

 

Islak ve çamurlu bir eve girdigini gören kimse, o islakli ve çamur nisbetinde hanimi tarafindan gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse bir sehirde bir bina yaptigini görse, o kimse o sehirde evlenir ve bir çocugu olur. Eger kendi evini bulundugu halinden genis olarak görse, hayir ve nimete ve bolluga kavusur ve hanimi tarafindan servete erisir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atiyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

Yeni bir ev gören kimsenin düsmani ölür. Kendisinin bir evi nakisladigini görse o evde husumet ve siddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlik görse, menfaat ve rahati olmayan uzak bir yolculuga çikar. Evini aydinlik görse, çiktigi yolculukta hayirla karsilasir. Kendi evini yiktigini görse malina baskalari varis olur. Rüyada görülen ev, kisinin dünyasidir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin yeni sivanmis, bütün bölümleriyle yeni bir evinin oldugunu görmesi, eger fakir ise zengin olmasina, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine isarettir.

Eger zanaatkar ise gördügü evin güzelligi nisbetince devlet ve servete isarettir. Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istigfar eder. Evin darligi rüyayi görenin cimriligine, evin yeniligine, evin mükenimelligi, rüyayi görenin tedbirine ve evin si vasi dinindeki metanetine isarettir.

Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odalari rüyayi görenin hanimlanna, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine isarettir. Bilinmiyen bir eve girdigini ve çikmaya muktedir olmadigini gören kimse ölür. Bilinmiyen bir eve girdikten sonra çiksa, hastalik sebebiyle ölüm derecesine yaklasip sonra kurtulmasina, eger eve yalniz girse ve orada birtakim ölüler görse, o evde olanlann hepsinin ölmesine isarettir. Bir kimse evinden kizgin olarak çiktigini görse hapsedilir.

Rüyada evine baskasinin girdigini görse, evine giren adam sinina vakif olur. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmiyen bir yerde ev yaptiklarim görse, seref ve san sahibi bir kadinla evlenmesine isarettir. Kendisinin yeni bir eve girdigini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eger o kimse zengin ise zenginligi artar, fakir ise zengin olur. Kendisini eski bir eve girdigini ve evin de üzerine yikildigini görse o kimse akrabalarindan bir mirasa isarettir.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazi akrabalari veya ev latlanndan biri ölür, dediler. Kendi evini sattigini gören kimse hanimim bosar. Kendisinin güzel bir evinin oldugunu görse, ameli güzel olur, evinin sik ve çirkin oldugunu görse, amelinin kötü olmasina isarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanin degismesiyle halinin degismesine isarettir. Bir kimse yeni bir ev yiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satin aldigini görse, o kimseye çok hayir erisir. Bir kimse evini veya evinin odalarim, yahut avlusunu veya bacasini bilinen miktann üstünde genisledigini görse, o kimsenin dünyaca halinin genislemesine, geçim ve nasibinin çok olmasina isarettir. Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapilardan birinde kötü bir seyin meydana geldigini görse, o kimsenin hanimi hakkinda yaramaz ve kötü bir sey meydana çikar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çiktigini görmesi, ölmesine isarettir.

Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir.

Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.

Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır.

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Deniz Kabuğu Görmek adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 mustafa,

Merhabalar dün akşam bir rüya gördüm ve rüyadan çok etkilendim. Rüyam şöyle eşimle beraber evimizde uyuyormuşuz sonradan bir soğukluk geliyor uyanıyorum. Tuvalete dogru gidiyorum ışığa basıyorum ışık yanmıyor. Hanımı uyandırıyorum. Lambaya bakıyorum evin tavanı yok yıkılmış agaçlar gözüküyor. Ve sanki hava hafif yagmurlu. Sonra salona geliyorum eve iki yavru kedi ve bir tane büyük kedi girmiş. Düşünüyorum heralde bu kediler evin damı olmadığı için girdi. Kedileri elliyorum fakat dışarıya çıkarmıyorum. Nasıl olsa evin çatısı yok içeriye yeniden girerler diye düşünüyorum. Sonradan aklıma babam geliyor babama söylerimevin çatısını düzeltir. Sonra telaşla uyanıyorum. Saygılar

#2 çiğdem,

merhaba dün gece rüyamda annemlerin satmış olduğu evi gördüm okadar güzeldiki tekrar oraya taşınmışız heryer tertemiz yeni eşyalar almışız çok güzel çok ferah bir odada gördüm kendimi yanlız evin merdiveni yoktu ve yeni yaptıracağımızı konuşuyorduk . annem devamlı temizlik yapıyordu

#3 ercan,

merhabalar... rüyamda sahibini tanımadıgım bir eve o evin sahibinin köpeğiyle birlikte giriyorum..yanımda bir hayvan daha vardı ama ne oldugunu cıkaramadım...köpek eve girer girmez yükseğe bir yerlere sıcradı...ben evde oyle etrafa bakınıyordu...
bu rüyadan bir gun öncede yaz ayında denize giderken bir mağaradan geciyordum..magaranın içinde bembayaz bir kar vardı..karın oldugu yerin üstü acık fakat gunluk guneşlikti...sonra arkadaslarla birlikte o magaradan gecip denize gittim..
yorum yaparsanız cok sevinirim

#4 ümmühan,

rüyanda çok güzel evler gördüm.Evlerin balkonuna yıkanmış perdeler asılmıştı.ne güzel perdeler dedim,bir ev daha vardı fakat boyasızdı bir boyacı gelmiş duvarı boyuyordu,ne güzel boyuyor dedim bu ev de diğer evler gibi çok güzel olucak.

#5 ferhan,

iyi günler bundan yaklaşık bir ay önce rüyamda evimin tavanının bir kısmının yıkık olduğunu gördüm gökyüzünü görebiliyordum hafif yağmur havası vardı ama yağmur evin içine girmiyordu sonra cama doğru bakmaya giderken evin çok uzun ve büyük olduğunu gördüm sonrada uyandım.Dün ise aynı rüyayı eşim görmüş deprem oluyormuş evin tavanın ortası çöküyor gibiyken evden dışarı çıkmışız sonra biz el ele tutuşup koşuyormuşuz bu sırada evler yıkılıyormuş yollar yarılıyormuş deprem duruyor ama ikinci bir deprem olacağını biliyormuşuz ve kaçmaya çalışıyormuşuz sonra ailesinin deprem öldüğünü görmüş aynı rüyada yorum yapabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar

#6 emine,

merhaba rüyamda merdiveni yıkılmış karanlık bi ev gördüm içinde yapayalnızdım

#7 ergin54,

iyi gunler dun gece ruyamda yenı bır ev almışım acaba nasıl yorumlayabılırız..................

#8 sevda,

iyi günler dün gece rüyamda yeni bi ev almıştım çok güzel ve ferah bi evdi acaba nasıl yorumlayabiliriz

#9 kezban,

merhabalar ruyamda eve hirsiz girmis yanimdaki telefonumu aliyor sonrada birakiyor ben gordukten sonra o sirada esim uyaniyor ve saldiriyor daha sonrasini hatirlamiyorum

#10 kezban,

cok ilgincdirki uyandikdan sonra tekrar uyudum hirsiz ruyasini gordukten sonra tekrar uyumaya dalmisim annemin evine gidiyorum orada evin etrafina cam fidanlari dikiyorum sonrada tutsunlar diye suluyorum fidanlari tsk ederim simdiden yorumlariniz icin

#11 nalan,

Rüyamda Annem ve babamla kar topu oynadigimi gördüm.karlar bembeyazdi.bu ne anlama gelir?lütfen yardimci olun

#12 hamide,

İyi çalışmalar diliyorum.Rüyamda; uzun bir yolun başında yada tepe gibi bir yerde durup uzunca iki şeritli bir cadde yada anayol olan asvalt,düzgün çevresinde evler olan bir yola bakıyorum.Zannediyorum ki yolun başında yüksekteyim ve yol aşağıya doğru meğilleniyor uzunca bir yol ve döner kavşakta birleşiyor.Ama baktığım yönde yol ve cadde görüntüsü olmasına rağmen arka tarafımda sanki bir yaylada tepeden aşağı bakıyormuşum gibi kırsal biryer olduğunu biliyorum ama görmüyorum.Yola uzun süre baktıktan sonra hemen sol tarafımda bir eve giriyorum.Evi net hatırlamıyorum ama bahçeli iki katlı, balkonu yola bakan bir ev.Bir tanıdığa yada bi aile dostuna ziyarete gitmiş gibi, yemeğe gitmiş gibi evde ağırlanıyoruz yemek yiyoruz ve evden çıkıyoruz çok nezih ve huzurlu bir şekilde.2 gün önce görmüş olduğum bu rüya için yorum yapmanızı rica ediyorum.tekrar iyi çalışmalar.

#13 imere,

Rüyama başlamadan önce birşey belirtmem gerekiyor bız kayınvalıdemle aynı apt.da karşılıklı daırelerde yaşıyoruz belirtmek istedim...
Rüyamda kayınvalideme tanımadığım kadınlı erkekli çocuklu misafirler gelmiş(evlerımız ufak daırelerdır)bende karşıya geçiyorum bir bakıyorum dairesi çok buyuk kayınvalıdemın daha sonra o ınsanlar anlıyorum kı benım daıremı satın almaya gelmışler.Kayınvalıdem de evi gezdiriyor ev bırebır aynı modelde ama sadece buyuk genış duruyor bırde camlarımı değiştik gördum yenı pimapenler bölmelı ve dışarıda çok yağmur yağıyordu anne adamlar da var o odaya gırerken iç çamaşırım var mı once sen bak dıyorum...Evımı bayan beğenıyor ruyamda buyuk olmasına rağmen küçük ama çok sıcak bır ev deyıp almaya karar verıyorlar k.valıdemde eşımle anlaşın dıyor ve evım satılıyor...çok uzun oldu umarım yanıtkarsınız şımdıden teşekkurler........

#14 münevver,

rüyam cok uzundu ama;rüyamda arkadaşımmın evine gittik eviçift dairemiş o arka tarafı seçmiş resimde çok güzel diye ama oturunca pişman olmuş evin balkonuna cıktık balkon bir örtüyle 2 ye bölmüş bana evelere bakan tarafını gösteriyor hiç manzaram yok diyor resimde manzarasına vardı diyor bende perdeli olan tarafı acıyorum bakıyoruz ki evin hamen yanında deniz var uzklara dogru bakıyorum çok büyük baktıgım tarafta 1 adam sandalda balık avlıyor ama balkon biraz eskiona demirleri tamir edersen cocugun düşmez diyorum manzaran çok güzel diyorm;aynı rüyada çok güzel tahtadan ev görüyorm oda arkadaşıma kalmış

#15 özlem,

bende rüyamda ev gördüm iki ev başkasının nasıl yprumlanır

#16 ayşe mona,

iyi günler rüyamda karlar üzerinde yürürken üzüntüden bayıldığımı ve daha sonra hemen ayıldığımı gördüm daha sonra ise çok güzel ferah bir eve girdim ev üst kat gibiydi ve çok iç açıcıydı yorumlarsanız sevinirim

#17 ayşin,

tekrar merhaba.bundan 3 ay önce rüyamda yeni 5 ay önce vefaat eden canım anneannemi büyük yeşillik bir arazi içinde ve iki katlı bir evin balkonunda görüyorum bana ek sallıyor iyimisin dediyimde ,,evet,, iyim kızım diyor ve ordan aşağısı uçurum olan biryere doğru gidiyor .gitme orası uçurum diyorum bana gülüyor ve ordan rahatça aşağıya kayıyor.. lütfen beni aydınlatın çok etkisindeyim bu rüyanın 3 aydanberi.çok teşekkürler şimdiden sağolunuz...

#18 burcu,

rüyamda bi tanıdığın yeni aldığı evine gidiyoruz ama ev o kadar büyükki cok sasısıyorum.bir sürü odası var gez gez bitmiyo.hatta bir odası böyle acık bir alana bakıyor..ne demek oluyor yorumlarsanız sevinirim.iyi calışmalar.

#19 sertaç,

selam.... rüyamda elimde yavru bi papağan vardı.....bir anda üstüne yıldırım düştü... ve ardından bi dağ evine dönüştü.....bunu açıklayabilirmisiniz...

#20 kadir,

eski ve kerpiç bir evde oturuyormuşuz(ikamet ediyormuşuz.) Kapıdan giriyorum ve ev biraz dagınık eşime ev eski olabilir fakat etrafı biraz düzelt diyorum. sonra odanın birine kontrol etmek için giriyorum biraz evde tamirat gerekli diyorum.

#21 zahit,

mrb rüyamda tanımnadığım birinin evine gittim ev topraktan yapılmış yeni bir ev idi ev tek katlıydı evin duvarları ince olduğu için kadın dedi ikinci katı yapmayı düşünüyorum ama evin duvarları dayanıklı olmadığı için yapamıyorum oğlum yanlış yapmış evi diyordu

#22 ladydi,

rüyamda çok sevdigim bi arkadasımla birlite, onun rahmetli ananesinin evini ziyaret ediyorduk.ev eskiden hatırladıgımdan daha geniş görünüyordu.mutfakta biraz süt kaymagı buluyorduk.eskiden tereyagı yapmak için çırpardık.yine alıp cırpıyorduk.anlamı nedir acaba??

#23 gül,

merhaba,

rüyamda korkuyorum ve arka arkaya salavat,kelime_i şaadet,allahü ekber diyorum.sonra mutfağın ışığını yakıyorum ,tavanın aktığını görüp elektrik çarpar diye ışığı söndürüyorum9-10 yaşlarında erkek çocuğunu kucaklayıp onu bir başkasının kucağına veriyorum.diğer tarafta küçük kız çocuğuna yatak hazırlayıp yatırıyorum.bir erkek var.bana iyilik yapmış ben de ona allah razı olsun.siz çokiyisiniz diye dua ediyorum.
üçkız çocu var.oynuyorlar.oynarken büyük abdestlerini yapıyolar ve abdestlerini yiyiyorlar.bende ailelerini çağırıyorum. çok karışık birrüya göüyorum. rüyamı yormlarsanız sevinirim.hayırlara vesile olsun.iyi günler.

#24 selvi,

iyi çalışmalar

dün gece rüyamda babam bir ev yapıyormuş birden ev bitmiş oluyor tahtadan yapmış ve okadar güzel olmuşki anlatamam ev dışardan küçük gözüküyor ama evin içine girdiğimde ev okadar büyükki bir sürü odaları var ve her odası eşyalı değişik renkli yataklar var her odasında..
yorumlarmısınız şimdiden kolay geldin hayırlı günler dilerim

#25 ibrahim,

ruyamda annemle beraber köydeki babaannemin evindeyiz.gece vakti avluda tanimadigim iki insan oturuyo ben disari cikip ikisiyle konusuyorum ve memleketlerini ögreniyorum. daha sonra ikisini avlu disina cikarti yorum.neden kapi girisine yabancilarin girmesini engelliyecek köpek veya avlu kapisini kapatmadigimi dusunuyorum

#26 aynur,

merhaba önce belirtmek isterim ben bu rüyayı 6yıl önce eşimden ayrılmayı düşündüğüm bir zaman görmüştüm,ayrılmadım şuan beraberiz iki çocuğum var..rüyamda bir binada oturuyormuşuz ben binanın dışından bakıyorum bina yana eğilmiş yandaki binaya yaslanmış ben içimden eyvah deprem olursa mahvoluruz diyorum,sonra bir yolda gidiyoruz eşimle bisikletle arkamızdanda iki genç geliyor onlarda bisikletle sonra onlardan biri düşüyor bisikletten ben eşime bak onlar düştü bizde düşeriz inelim diyorum eşimde iniyoruz yola devam ediyoruz sol tarafımızda bir dağ gibi biyer orda koyun sürüsü koyunların öbür tarafında yani dağın başı sanırsam iki çoban köpeği hızlı bir şekilde gidiyorlar ben biraz korkar gibi oluyorum bize fazla yakın deiller ben eşime bize bişey yaparlarmı diyorum öyle aklımdanmı geçiriyorum tam hatırlamıyorum eşim bişey yapmazlar dercesine bakıyor dönüyor önüne bu arada eşim yol boyunca konuşmuyor benle dediklerimi yapıyor ama konuşmuyor küskün üzgün gibi ben onla konuşuyorum sonra o köpekler görünmez oluyorlar dağdan aşıyorlar biz yolda kayar gibi uçar gibi gidioruz sonra bir eve giriyoruz ev kerpiç birz eski gibi çatısı yamalı eve geliyoruz ben içimden rahatlıyorum en azından güvenli diyorumiçimden...bu arada ben şuan o gördüğüm binada oturuyorum yani rüyamı gördükten 4yıl sonra o gördüğüm yıkılmak üzre olan binada bilmediğim bir şehirdeki binayı 4yıl önce rüyamda görmüştüm yani rüyamın binadan sorası çıkmad halen yorumlarsanız çok memnun olurum.

#27 aynur,

rüyamda annenlerin evindeyim. evdeyken deprem oluyor ve annemide zorla alıp dışarı kaçıyoruz. yüksek bir yerde bakıyoruz binaya. annem girmek istiyor bende duvarları gösteriyorum .ön duvarlar tamamen yok diğerleride birbirinden ayrılmış fakat bina ayakta. sonra nedense ölmüş anneannem yanımızda oluyor o esnada kalabalıkta var ama babamı bir tek hatırlıyorum. sonra anneannem bana ve kardeşlerimden birine öleceği için 5 lira harçlık veriyor. sonra anneannem bir anda bebek oluyor. ve sürekli ağlıyor. bende onu susturmaya çalışıyorum. rüyamın etkisinde çok fazla kaldım. aydınlatırsanız çok sevinirim. lütfen cevap verin. iyi günler

#28 elif,

s.a.

rüyamda yeni bir ev almışız.eşimle içinde dolaşıyoruz içi bembeyaz ferah bi ev geniş.eşyalarda beyaz.sonra eşime bir telefon geliyor arkadaşı aramış bende yemek var yeğemeğe gelsin diyorum.eşim telefon konuşmasını bitiriyor.sonra biz daha yeni eviyiz 1 hafta oldu gelmez bizi rahatsız etmek istemez diyor.bende düşünüyorum biz nasıl yeni evlendik diyeben hamileyim diyorum ama bunları ona sölemiyorum kendi kendime düşünüyorum.evde bir erkek çocuğu görüyorum küçük çok şirin bişi.sonra bukadar yemeği kim yiyicek diyorum.çok güzel yemekler yapmışım.derken kız kardeşim geliyor.bende şükür ediyorum yeni evimemize misafir geldi diye.oturup sohbet ediyoruz.rüyamı yormlarsanız sevinirim.hayırlara vesile olsun.inş.hayırlı günler.

#29 serap,

merhaba ben ruyamda eskiden oturdugumuz eve tasindigimizi goruyorum ama ev tamamen degismis esyalar yok esimle sikisacagiz essalar sigmayacak diye konusuyoruz ama ev ayni zamanda cok aydinlik cok mutluyum o eve geri dondugumuz icin.temizlik yapiyorum esyalar gelecek diye ama yanlizim evde

#30 emsal,

Iyı gunler.Ben rüyamda annem ve babamın oturduğu apartmanı gordum.Apartmanın tum camları kırılmıştı.En alt katın dırek ve kolonları eğrilmişti.Ama yıkılmamıştı bina.Annem ve babama ne oldu burda dıye sorunca;toprak kayması oldu.Ama çıktık evden bıze zarar gelmedı dedıler.Bu rüyamı lütfen yorumlar mısınız? Saygılar.

#31 ömer,

dün akşam rüyamda dagbaşı gibi bir yerde evim varmış küçük sanki bir odası var dag evi gibi merdivenlerden çıktım kapı açıktı içeri girdim baktım evin tavanı yok çok fırtına olmuş çatı yantarafa dogru uçmuş oradan dışarısı gayet iyi görünüyor aşagılara dogru baktım ormanlık ve mera gibi kar yagıyor gibi ama karyok fırtınada yok dinmiş gökyüzüne bakıyorum yıldızlar var ve parlıyorlar evin çatısını yerine koymak lazım diye düşünürken uyandım.sabah saat 5 olmuş

#32 burcu,

slm
gece rüyamda Hz.Muhammed ve Hz.İsa peygamberlerimizin evlerini gördüm.sonra peygamber efendimizn avlusuna gırıyorum cok güzel çeşmeli bi havuz var gümüşden.fakat arka tarafa dogru gıdince harabe gıbı bı yer var ve temızleyen ınsanlar vardı o sırada duvardan bı taş parcasının kopup yere yuvarlandıgını gördüm...yorumlarsanız cok mutlu olurum tşklerr....

#33 dilek,

merhabalar
rüyamda bir tanıdığımızın evine gidiyorum yanımda başkalarıda var ve gittiğimiz ev denizin ortasında sadece tek tarafında karadan uzanan yol var ve eve giderken annemin ve kendi evimi görüyorum annemin evi denizin kenarında ormanın dibinde benim evimde tepede ormanın içinde yanımdakilere uzaktan onu gösteriyorum sonra eve giriyorum ve evin sahibiyle evi geziyorum ve evin kopcaman çok güzel ferah olduğunu söylüyorum fakat yatak odası nın her tarafı yüklük ve evin sahibine evi düzenlemesi için öneride bulunuyorum rabbim hayırlara çıkarsın

#34 özlem,

merhaba
ben rüyamda merdiveni olmayan bir ev gördüm o evin sevdiğim insanla bana yapılmış içine çeyiz serilmiş ti yorumlarınızı bekliyorum

#35 nese,

merhaba

dün sabah rüyamda bahceli bir evin balkonunda (iki katli bir bahceli ev) cikmisim ve bahcesine bakiyorum yemyesil rengarenk cicekler vardi o kadar güzeldi ki bir cenneti andiricak kadar ama o güzellige bakarken simsiyah yilan bahcenin distaraftan baslangicinda kafasini gövdesini kaldirmis
bana bakiyor ve bende ona pek korkmadim dona kaldim gibi sonra uyandim. Umarim yakin zamanda yorum yaparsiniz ve cok sevinirim,
hosca kalin

#36 sibel,

rüyamda akşam üzeri evime giderken yeni evine taşınan halamın kızı ile karşılaşıyorum. slm veriyoruz birbirimize ve diyor ki burası benim yeni evim sürekli öünden geçiyorsun hiç uğramıyorsun. sonra beraber evine giriyoruz.her yer tahta ve ahşaptan kocaman bir ev en arka kısmında ise etrafı yüksek duvarlarla örülmüş ve çok az bir kısımdan dışarının görüntüğü bir bahçesi vardı.yorumlarınız için tşkler.

#37 emine,

s.a ben rüyamada yıldızların gök yüzünde bütün bir araya toplanıp bir halka olduklarını sonrada dağılıp tekrar toplandıklarını gördüm ve onlara bakarken esteğfurullah el azim ve etü büüleyk dedim

#38 yesim,

Ben rüyamda annem evden gitiyo sonra gelip kücük kiz kardesimle beni evden almak icin eve geliyo biz yalvarsakta evi terk etip türkiyeye dönmektre israrli o ara yengemde geliyo ama kararli beni ve kücük kiz kardesimi alip gitecek bizde doparlanmaya basladik iste ne görürsek kendimize ayit topluyuz o arada babam geldi gülerek ben gitmemizi istemiez kizar diye beklerken babam hayaalanina nasil gideceksiniz sonra para cikartip veriyo ama hep gülüyo gitmemizden memnun gibiydi,,,

bu ne demek

#39 serap,

ben esimle yeni bir evdeydim esyalar yeniydi belirli gördüklerim beyaz bir gömlegi vardı üstünde sanırım sarı koltuklar vardı neyse olan oldu geçti gibi birşeyler konusuyorduk bu ne demektir ? tesekkürler

#40 deniz uysal,

Merhabalar,ben rüyamda rodos adasındaymışım.Tepede sıra sıra kerpiç evler var,fakat döküntülü,her evin dışında Büyük iskenderin siyah demirden heykeli var.Heykel derken sadece çerçeve şeklinde.Rüyam ne anlama geliyor,cevaplarsanız sevinirim.Hoşçakalın

Rüyada ne gördünüz?   Bu rüyayı nasıl gördünüz?

Rüya tabirleri için üye olmadan rüyanızı anlatabilirsiniz.