Rüyada Ev Görmek

Rüyada Ev görmek Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir.

Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.
Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir.
Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.
Rüyada ev görmek ahirete yorumlanir. Rüyada bilmedigi bir eve girip orada bir takim ölmüs insanlar görmek, ahirete isarettir. Oraya girip oturanin eceli yaklasmistir. Öyle bir evden çiktigini gören siddetli bir hastaliga yakalanir. Sahibi bilinen bir eve giren helal rizk için dua eder.

Tahtadan veya kerpiçten yapilmis bir eve giren haram mal edinmege çalisir. Öyle bir evden çikan harama tövbe eder.

İbn-i Sirine göre; rüyada bir evin tavani, dami veya duvarinin yikildigini veya yandigini görmek evinde bir musibet olacagina isarettir. Evinin büyüdügünü görmek nimete, küçüldügünü görmek ise nimet ve rizkinin azaldigina delalet eder.

Kirmaniye göre; evinin ortasindaki avlu, kizina ve kiz kardese, evin sofasi anne ve babaya isarettir. Onlari güzel ve temiz görmek onlarin hayir ve selametine, pis ve yikik ve dar görmek onlarin sikinti, felaket ve yoksullugu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdigini gören çok sayida evlada sahip olur. Evinin genis olmasi rizkinin bolluguna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasinin uzun ömürlü olacaklarina, güzel bir esle evlenecegine, zenginlige ve yüksek bir dereceye ulasacagina delalet der.

Ebu Said El-Vaize göre; yeni bir evin yapildigini görmek akrabasindan birinin ölecegine, bir evi genisletmek için tamir ettigini görmek, kedere, bir evi yiktigini görmek musibete isarettir.

Abdulgani İmam Nablusiye göre; ev, insanin dünyasi ile yorumlanir. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi oldugunu gören fakirse zengin olur, sikintida ise genislige çikar, sanatçi ise üne kavusur, zengin ise mali artar, bu rüya herkes için hayirlidir. Bir evi süpürüp temizledigini görmek keder ve sikintidan kurtulacagina, bir ev satin aldigini görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapisinda pislik görmek ev halkinin ahlaksizligina isarettir.

Bir baska rivayete göre de; Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardir. Ev görmek erkegin beraberce yasadigi, hanimina isarettir. Bir kimse tanimadigi bir evin üzerin çiktigini görse o evin kiymeti ve seren nisbetince bir kadinla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmis ve diger evlerden ayn bir evde görse, bununla beraber serre isaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur.

Bir kimse kendisini saglam bir evde hapsedilmis ve kapisi üzerine kilitlenmis görse, halbuki o ev de diger evlerin ortasinda olsa, o kmse hayir ve nimete isarettir. Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdügünü gören kimse, bir kadinin nafaka ve idaresini üzerine alir. Evin kendisini yüklendigini veya onunla beraber geldigini gören kimsenin nafaka ve idaresi haniminin üzerine olur.

Evinin, altindan oldugunu görenin evinde yangin çikar. Kendini küçük bir evden çikiyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasiz bir evde oldugunu ve günesin yahut ayin o haneye dogdugunu görse o yerden bir kadinla evlenir. Bir kimse evinde çamurla sivanmis genis bir odanin oldugunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde saliha kadinlann çokluguna isarettir. Eger o oda kireçle sivanip kiremitle yapilmissa o kadinin kötü sözlü münafik birisi olmasina isarettir.

Bir kimsenin demirden yapilmis bir ev görmesi, hanimiyla beraber uzun ömürlü olmasina rüyasinda karanlik bir ev görmesi ise, kötü ahlakli bir erkege isarettir. Bir kimse bir evin, kendisini yüklendigini ve içinde olan esya ile yürüdügünü ve insanlarin da onunla beraber yürüdügünü görse, o ev halkina bir musibet erisir.

Islak ve çamurlu bir eve girdigini gören kimse, o islakli ve çamur nisbetinde hanimi tarafindan gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse bir sehirde bir bina yaptigini görse, o kimse o sehirde evlenir ve bir çocugu olur. Eger kendi evini bulundugu halinden genis olarak görse, hayir ve nimete ve bolluga kavusur ve hanimi tarafindan servete erisir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atiyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

Yeni bir ev gören kimsenin düsmani ölür. Kendisinin bir evi nakisladigini görse o evde husumet ve siddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlik görse, menfaat ve rahati olmayan uzak bir yolculuga çikar. Evini aydinlik görse, çiktigi yolculukta hayirla karsilasir. Kendi evini yiktigini görse malina baskalari varis olur. Rüyada görülen ev, kisinin dünyasidir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin yeni sivanmis, bütün bölümleriyle yeni bir evinin oldugunu görmesi, eger fakir ise zengin olmasina, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine isarettir.

Eger zanaatkar ise gördügü evin güzelligi nisbetince devlet ve servete isarettir. Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istigfar eder. Evin darligi rüyayi görenin cimriligine, evin yeniligine, evin mükenimelligi, rüyayi görenin tedbirine ve evin si vasi dinindeki metanetine isarettir.

Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odalari rüyayi görenin hanimlanna, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine isarettir. Bilinmiyen bir eve girdigini ve çikmaya muktedir olmadigini gören kimse ölür. Bilinmiyen bir eve girdikten sonra çiksa, hastalik sebebiyle ölüm derecesine yaklasip sonra kurtulmasina, eger eve yalniz girse ve orada birtakim ölüler görse, o evde olanlann hepsinin ölmesine isarettir. Bir kimse evinden kizgin olarak çiktigini görse hapsedilir.

Rüyada evine baskasinin girdigini görse, evine giren adam sinina vakif olur. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmiyen bir yerde ev yaptiklarim görse, seref ve san sahibi bir kadinla evlenmesine isarettir. Kendisinin yeni bir eve girdigini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eger o kimse zengin ise zenginligi artar, fakir ise zengin olur. Kendisini eski bir eve girdigini ve evin de üzerine yikildigini görse o kimse akrabalarindan bir mirasa isarettir.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazi akrabalari veya ev latlanndan biri ölür, dediler. Kendi evini sattigini gören kimse hanimim bosar. Kendisinin güzel bir evinin oldugunu görse, ameli güzel olur, evinin sik ve çirkin oldugunu görse, amelinin kötü olmasina isarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanin degismesiyle halinin degismesine isarettir. Bir kimse yeni bir ev yiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satin aldigini görse, o kimseye çok hayir erisir. Bir kimse evini veya evinin odalarim, yahut avlusunu veya bacasini bilinen miktann üstünde genisledigini görse, o kimsenin dünyaca halinin genislemesine, geçim ve nasibinin çok olmasina isarettir. Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapilardan birinde kötü bir seyin meydana geldigini görse, o kimsenin hanimi hakkinda yaramaz ve kötü bir sey meydana çikar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çiktigini görmesi, ölmesine isarettir.
Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir.

Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.
Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır.
. . .

“Rüyada Ev Görmek” ile ilgili 72 yorum var.

 1. Gamze

  Merhaba…

  Rüyamda …

  Ben karanlıkta annemlerin evine doğru giderken, yolda birkaç kisi yolun kenarında oturmuş ve bana tas atiyorlar ve ben neden tas attıklarını anliyamiyorum ve hizlici annemlerin evine doğru yürümeye çalışıyorum. Ve etraf o kadar karanlık ki ben evi bulmakta zorlanıyorum ve sonu gözükmeyen, karanlık ara sokaktan evin onkapisindan gidim düşüncesiyle,korku icinde, hızla yürümeye basliyorum, ve eve ulaşıyorum.. Ev bol ışıklı ve annem beni balkondan çağırıyor Gel diye ve ben kendimi o an cok rahat hissediyorum ve evi bulduğuma cok seviniyorum…. Hayirlara vesile olsun.. Bunu yorumlarsanız cok sevinirim tskl

 2. kılıçbey

  Rüyamda sabah kalkıyorum ve evdeki eşyaların yenilendiğini görüyorum.banyoda az bir su birikintisi var.diyorum ki,’sanırım ben yokken evi su bastı ve ev sahibim tüm eşylarımı yeniledi’.bütün banyo tuvalaet ve odalarım tüm eşylarının yenilenmiş olduğunun farkına varıyorum..öyleki tüm kıyafetlerim bile ütülenmiş ve katlanmış vaziyette yeni dolaplara yerleştirilmiş..

 3. konca karadağ

  Rüyamda yeni evimizi satıp,eski bir ev aldık.Ben de aglıyordum.Gittigim eski evdenn ise su çıktı.Ama çok duru bi su.Birde merdiven gördük.çok yüksek ve dik.Benim kızım hiç zorlanmadan çıktı.ve bende çıktım.Birileri bana yardım ederek.O merdivenleri çıktıktan sonra çok uzun bir yolda yürümeye başladık.Rüyam bu kadar..Çok merak ediyorum.cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

 4. zeynep

  sayın yorumcu,ben rüyamda iki katlı bir ev gördüm.Biz bu evi yeni alıyoruz.İlk katı bizim şu an ki oturduğumuz ev.ilk katın penceresinden baktığımda şu an ki çevremizde olan binalar.İkinci katı ise çok güzel padişahların kaldığı saray gibi bir ev.Evin alt katına sadece yatmak için gidiyoruz.Üst katında da gelen misafirleri ağırlıyoruz.bir de üst katın camından baktığımda yandaki evin sahibi bi adam cam kenarında oturmuş kavuklu padişah gibi biri,ben ona dikkatlice bakınca o da bana bakıyor daha sonra fesinden aşağıya tüller sarkan bir kadın ona tasla bişey ikram ediyor.Kadın gelince adam ona dönüyor ve elindeki tası alıp içiyor.Ve tam rüyanın bu yerinde uyanıyorum.Benim de rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.İki gündür üst üste aynı rüyayı görüyorum ve anlamını gerçekten merak ediyorum.

 5. meryem

  sevgili yotumcu ben rüyamda uzun zamandır küs oldugum sevgilimle mahkemde boşanıyordum davacı bendim oda mahkemdeydi ama hakim soruları bana soruyordu

 6. şeyma

  Annem rüyasında ev almış, çok yüksekteymiş balkondan bakınca caminin minaresini görmüş ,ve şöyle demiş.
  -balkondanda cami görünüyor ne güzel.demiş
  bana bunu yorumlarmısınız.

 7. aysel

  sayın yorumcu ben rüyamda babama ait olan bir evi (gerçekte öyle bir ev yok)hasmımız oğluna kiralmış yani ben de babam böyle birşey yapmazdı diyorum ve o eve gidiyorum evin duvarları yıkılmış içerde bir sürü evsiz insanlar oturuyo ve çatı akıyor ama evin içi aydınlık sonra bakıyorumki su saati bozuk ve ordan vanayı kapatıyorum ama su okadar çok evi sarmışkı heryerden akıyor o arada bir su göerevlisi geliyor tamir için bana diyorki bu saat çok kaliteli bir saat niye kullanmıyorsunuz bende kullanacağız zaten diyorum ama bu saatle ruhsat gibidir yapılması gereken prosüdürler var ve o anda evde ki insanların birini tayıyorum ve oda saat hakkındında söylediklerimi onaylıyor bu tanıdığım kişi görçekte ölmüş bir kişi rüyamı yorumlarsanın çok sevinirim benim için önemli

 8. Gülen

  Merhaba;rüyamda içi dışı beyaz boyalı eve bakıyoruz almak için evsahibi evin yakınında bir yeni yapılmış lüks apartmanı gösteriyor oraya 1 milyon borcum var ödeyemedim onun için bu evi satıyorum satıp parasını ödeyeceğim diyor.(kendi kendime bu parayı biz verelim diyorum sonradanda parayı verirsek evi satmaz biraz vicdan yapıyorum üzülüyorumda) eşimle ben evi görünce çok seviniyoruz tam istediğimiz gibi bir ev diyoruz( normalde bahçeli bir ev almak istiyoruz)evin içini geziyoruz tertemiz boş bir ev bir odanın kapısı kapalı orayı merak ediyorum sonra bir odaya giriyoruz odanın içinden su kanalı geçiyor çoktemiz, su kanalın kenarlarına minder koymuşlar,evsahibi kadın biz sıkıldıkmı burda oturuyoruz ayaklarımızı bu suya sokuyoruz sonra bakıyorım kanalın suyu birden çoğalıyor korkuyorum evi subasacak diye kadın birşey olmaz diyor sonra su normale dönüyor.evden çıkıyoruz ön bahçe rengarenk çiçekler var arka bahçenin toprağı bellenmiş sonra ben diyorum mutfakla salonu gormedim bir bakayım içeriye giriyorum gizliden o kapısı kapalı odaya bakmak istiyorum osırada kadın çıkıyor çok utanıyorum.rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.hayırlı günler iyi çalışmalar.( bu arada eşim dededen kalma mirasla uğraşıyor)

 9. ahmet

  sayın yorumcu,
  ben rüyamda başka bir il olan önceden yaşadığım ankara dan bir ev kiraladım apartmanın 3üncü katı idi. evi tuttum sona memlekete ailemin yanına gittim dönüşte sıhhıye tarafında idi evi tam hatırlayamadım derken apartmanın buldum ve yanlışlıkla ikinci kata anahtar ile açtım girdim ve kanepede uyudum sabah uyanınca evde bir çiftin uyuduğunu gördüm onlar benden korktular orta yaşlarda idiler 40-50 gibi. cok cok özür dilerek evlerine yanlışlıkla yorgunluktan girdiğimi üst kat komşularımı olduğumu söyleyerek çıktım ama onlar bakakaldılar. üst kata çıktım kiraladığım eve birileri taşınıyor ne yapıyorsunuz dedim? eşya yerleştiriyoruz biz kiraladık dediler dedim ben kiraladım bi baktım oturma odasında babam oturuyor siz neden geldiniz dedim ev tutmuşlar hayırlı olsun demeye geldik dediler haydaaaa dedim o orada uyandım lütfen benim için yorumlarsanız sevinirim saygılar….

 10. LÜTFEN YORUMLAYIN

  MERHABA :) BEN BUGÜN RÜYAMDA ERKEK ARKADAŞIMDAN 11 TANE BİLEZİK VE TOPLU BİR PARA ALIYORDUM VE İÇİNDE DE ÇEYREK ALTINLAR VARDI KESEYLE BİRLİKTE BANA VERİYORDU SENDE DURSUN DİYORDU. BENDE ANNEME VERİYORDUM BİZİM BORCUMUZ VARMIŞ ORADAN VER SONRA ÜZERİNE KOYARSIN DİYORDUM ANNEME. ONU VERİRKEN DE KİRADAKİ EVİMİZE GİDİYORMUŞUZ 2 GÜNDÜR ORADA KALIYORMUŞUZ O EV FARKLI BİR BİNADA VE FARKLI BİR KAPISI VARDI BİZ KAPININ ÖNÜNE GELMİŞİZ BEN DE DİYORUM Kİ ARTIK DİĞER EVİMİZ BİR AN ÖNCE BİTSE DE BİZDE ARTIK BU EVDEN GİTSEK DİYORMUŞUM. O SIRADA DA EVİMİZİN DUVARLARI BOYANIYORMUŞ.BU RÜYA NE DEMEK YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 11. muhammet kılınç

  rüyamda abim ve yengemi yeni yapılmış bir evde kendimide eskiden bizim olan fakat satmış oldugumuz eski evde gördüm onların evi beyon örme içi beyaz benim evim çatı içi koyu kahve renginde idi lütfen bu rüyayı yorumlarmısınız

 12. Semra

  Ben rüyamda çok ilginc bir sey gördüm

  Ben hic tanimadim bir evin karsisina gidiyorum
  O evin icin den annem cikiyor bana kardeslerimi
  Veriyor ve bir yenge min cocugunu veriyor sonra
  Annem bana cocuklari gezdir diyor bende tamam
  Diyorum sonra parka gitik orada her yerde bögek
  Vardi sonra eve giri geldim ve o sirada uyandim

Bu sayfada Rüyada Ev Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Ev Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Ev Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)