Rüyada Evlendiğini Görmek

Rüyada Evlenmek görmek Allah (c.c.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya; üzüntü ve kedere; Tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye, Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksaddının hasıl olmasına ya da vefat etmeye, Ölmüş biriyle evlenmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine, Hasta birinin evlendiğini görmesi vefat etmesine, Kendine nikah düşmeyen biriyle evlenmek aile fertlerinin başına geçmeye, Dört kadınla evlenmek Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.

Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

Bazen de aynı çıkar. Nikah memuru, kişinin hayatında rol oynayacak bir kişiyi haber verir.
Rüyada evlenmek zenginlikle yorumlanir. Rüyada genç bir kimse ile evlendigini görmek, çok yakinda zengin olup bolluk ve refaha kavusacagina isarettir. Evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat görecegine delildir. Bir gençle bulusup evlenme için karar aldigini gören muradina nail olur.

Evli olmayan bir kadina gizlice bir söz söyledigini görmek, o ka-dinla evlenmek istedigine, evli bir kadinla evlenmek istedigini ve onu istettigini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyecegine, bir kadinla evlenmek isteyip de onun da buna razi oldugunu görmek, muradina erecegine isarettir.

Orta yasli bir kadinla ev-lenmek istedigini görmek, pek büyük zenginlige delalet eder. Kirmaniye göre; karisindan gayri bir kadinla evlendigini görmek o kadinin güzelligi derecesinde zenginlik ve menfaate, bil-medigi görmedigi ve adini bile isitmedigi bir kadinla evlendigini görmek ya kendisinin veya evinde birinin ölecegine, kendisini güveyi olmus görüp esini görmedigini görmek, ölüme isarettir.

Bir ihtiyar kadinla veya kendi kiz kardesi ile evlendigini görmek pek büyük hayra, ölmüs bir kadin ile evlendigini görmek ve onunla zifafa girdigini görmek islerinin karismasina, hayatinin bozulmasina delildir. Evlendigi erkek veya kadinin baska bir dinden oldugunu görmek günah sayilacak bir isi yapacagina, rüyasinda bir fahi-se ile evlendigini görmek, ahlaksiz ve huysuz bir kadinla evlenecegine, evli bir kadinin baska bir erkekle evlendigini görmesi bir çocuk dogurmasi ile yorumlanir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada evlenmek, Allahü Teala Hazretleri tarafindan meydan gelecek bir yardima isarettir. Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye geçmek için çalismaya isarettir. Eger rüyada tanidigi bir hanimla evlense, o sahsin onunla geçimini sagliyacagi sey hakkinda çalisir.

Eger tanimadigi bir kadinla evlense ecelinin yakiastigina ve bir evden diger bir eve tasinacagina isarettir. Rüyada evlenmek, sahitler huzurunda olursa Allahu Tealaya salih bir amel yapacagina dair söz vermeye isarettir. Eger nikah, adetlere uygun olarak çarsida yapilirsa makarna ve kadrini yücelecek bir söhrete erismeye isarettir. Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayi bir kadinla evlendigini ve o kadinin öldügünü gören kimse, bir sanatla mesgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düser. Bir kimse rüyada dört kadinla evlense, Peygamberimizin kabirini ziyaret eder.

Yahudi bir kadinla evlendigini gören kimse, bir sanat için çalisir ve günah islemeye cüret eder. Hiristiyan bir kadinla evlendigini gören kimse, fitneyi gerektiren bir sanata çalisir. Eger evlendigi kadin atesperest ise, o kadin dinle ilgisi olmayan bir sanata isarettir. Rüyada zina eden bir kadinla evlendigini gören kimsenin, zina yaptigina isarettir. Rüyada kendisine musallat olan ve kalb kiran bir kadinla evlendigini gören kimse, agir bir yük altina girer. Rüyada bir adam bir kadinla evlendigim ve o kadini kendi evine götürdügünü görse, o adam o kadinin kocasindan mal elde eder.

Rüyada kendisine haram olan bir kadinla evlendigini gören kimse, ailesinin önderi olur.

Eger kadinla evlendigini ve kendisinin de kadinin evine gittigini görse, kadinin evvelki kocasi onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erisir. Rüyada ölmüs bir kadinla evlendigini gören kimse, ümidini kestigi bir maksadina kavusur. Hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendigi kadini görmese ve ismi de söylenmese o adam ölür. Rüyada annesini bir adamla evlendirdigini gören kimse mülkünü satar. Hamile olan kadin rüyada evlendigini görse bir kiz çocugu dogurur.

Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir. Erkek çocugu olan kadin rüyada evlendigini görse, çocugunu evlendirir. Kocasi olmayan veya evli bir kadin rüyada evlense hayra erisir. Bir kadin rüyada ölü olan bir sahisla evlendigim görse, o kadin fakiriesir ve etrafindakiler dagilir. Rüyada ölü olan bir kadinla evlendigini ve onun yanina girdigini gören kim J se, kaçirdigi ve ümidini kesmis oldugu bir isine kavusur, isi de o kadinin güzelligi nisbetinde olur. Rüyada bir kadinla evlendigim ve kendisinin de bir veya birkaç hanimi oldugunu gören kimse evlendigi kadini görse veya tamsa, o kadinin güzellik ve endami nisbetinde hayir, servet ve devlete erisir.

Eger kadini tanimayip ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadin da kendisi için hazirlaniyorsa, o adamin veya eli altinda bulunan birisin ölecegine isarettir. Tanimadigi yasli bir adamin kiziyla evlendigim gören kimse, çok hayra kavusur. Bir kadin tanimadigi yasli bir adamla evlendigini görse, o kadin yine çok hayra erisir. Eger hasta ise iyilesir.

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüs bir kadinla evlendigim gören kimse, akrabalarim ziyaret eder. Eger o kadin sag ise, o sahis akrabalarim ziyaret etmez.
. . .

“Rüyada Evlendiğini Görmek” ile ilgili 63 yorum var.

 1. Ercan

  ben rüyamda istemediğim bir kişi ile evlendiğimi gördüm, hiç istemiyordum onu, bana idare et ayrılacaz dedi. sonra ayrılmadık çok üzgündüm ağlamaklı bir şekilde allaha canımı alması için yalvardım bu neye işarettir bir bilen olsa yada yorum yapabilen varsa cevap bekliyorum rica ediyorum sizlere ALLAHA EMANET OLUN…

 2. Selim

  Merhabalar,

  Gördüğüm rüyada;

  Çocukluğumdan beri görmediğim çocukluk arkadaşımla 2 gün sonra evlenicekmişim. Düğünün yapılacağı şatafatlı restorant veya salona her neresiyse oraya gidiyorum. Oradan düğün sonrasında gideceğimiz eve gidiyorum. Böyle yeşillik ağaçlıkların arasında villamsı konutlar sanki herşeyiyle bir site veya kompleks gibi biryer. Akşam oluyor düşünüyorum ve sevmediğim biriyle evleneceğim yüzünü bile bilmiyorum. Diyorum ki bilgisayardan fotoğraflarına bakayım bari ben yüz simasını bile hatırlamıyorum. Sevmiyorum neden evlenecekmişim diyorum kendi kendime. Onunla evlenecektim madem işte şu kızla neden evlenmedim, yada bunları geri çevirdim diyorum,,,

  Bu şekilde uyandım. Yorumlarsanız cok sevinirim

 3. Nur

  merhabalar ben rüyamda evleneceğimi görüyorum ama bi türlü evlenemiyorum senelerdir hep evleneceğimi görüyorum ama olmuyo hep bi aksilik çıkıyo evlenemeden uyanıyorum. rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

 4. Firuze

  Ben ruyamda evleneceyimi gordum.adami tanimiyordum.xina gunu yarin sabah olucakdi.anneme soruyorum,anne kim bu adam,beni kiminle evlendiriyorsunuz?bilmiyorum,gidip bakalim diyor.neyse annemle misafirliye gdiyoruz,ama adami hch beyenmiyorum.annemde beyenmiyor.beni tanimadigin adamla nasil evlendirirsin dye sinirleniyorum
  Ishte ordada ruyam bitiyor

  Sizce bu ne demek?

 5. mercan

  42 yaşındayım 13 yıllık evliyim rüyamda eşimle evlendiğimi gördüm üzerimizde gelinlik ve damatlıklar vardı eşim beni gelin arabasıyla eve bırakıp ortadan kayboldu.dışarı çıkıp baktıgımda bizim düğün salonu önünde havafişekler atılıyordu telefonumla resim çekmek isterken bi anda ortalık zifiri kalanlık oldu sonra kendimi aydınlık çicekler arasında yegenlerimle resim cekiliyorduk düğün bitmiş olmalıki ev ahalisi arka arkaya dizilmiş eve dönüyorlardı uyandım. yorumunu yaparsanız sevinirim

 6. Esma

  yorum genel olarak erkeklerin rüyaları esas alınarak yazılmış, Aynı koşullarda evlendiğini gören kadınlar da olabilir. Onlar içinde açıklama yapılmalı..

 7. Mehtap

  1 yıldır beraber oldugum sevgilimle ayrıldıgımız gün rüyamda onunla evlenmişiz ve aynı evde yaşıyoruz. mutluyuz. düğün gelinlik filan görmedim. sadece evimizi gördüm. ve birde fare vardı evde. onu öldürmeye çalışıyorduk ama geri kıyamayıp bırakıyorduk. oda evden çıkıp gidiyordu. ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bu sayfada Rüyada Evlendiğini Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Evlendiğini Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Evlendiğini Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .