Rüyada Havuz Görmek

Rüyada Havuz görmek, içi su dolu havuz, iyilik ve kerem sahibi bir kimseye, Havuzdan su içmek yahut abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya, Havuz üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek bbinaya, Odanın içinde görülen havuz aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.

İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir. 

Temiz, berrak, saydam bir havuza bakmak, geleceğin parlak olacağına işaret eder.
Rüyada havuz, kadinla yorumlanir. Rüyasinda su ile dolu bir havuz görmek, güzel, agir basli bir kadin olarak tabir olunur. O havuzun kendisinin oldugunu veya o havuzdan su içtigini gören, öyle bir kadinla evlenir.

Havuzda yüzmek iyi degil-dir. Bir havuza girip dibe daldigini ve bogulmadigini gören, bir kadina asik olup onunla tanismaga çalisir. Bir rivayet göre havuzda bogulmak kedere isarettir. Bir havuzu susuz ve kuru olarak görmek hayir degildir. Bir havuzda içine inmis bir merdiven görmek, iki sekilde yorumlanir: Ya ömründen o merdivenin basamaklarinin sayisi kadar yil kalmistir veya o basamaklarin sayisi kadar çocukları ve torunları olur. Bazilari bunu akrabaya nispet etmislerdir.

Kirmaniye göre; rüyada havuz görmek, suyu berrak ve temiz ise, güzel, ahlakli, helal mal ve para sahibi bir kadin, suyu pis ve bulanik ise, çirkin, ahlaksiz, haram mal ve para kazanmis bir kadin ile tabir olunur. Temiz ve berrak bir suyu olan havuza giren, veya onun suyundan içen, güzel ve ahlakli, helal mal sahibi bir kadınla evlenir. Bulanik ve pis sulu bir havuza giren ve suyundan içen, çirkin ve ahlaksiz bir kadinla evlenir.

Abdulgani Nablusiye göre; rüyada havuz, cömert, hayirli, ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak tabir olunmalidir. Rüyada suyu tuzlu bir havuz gören cömert bir erkek tarafindan hayir ve bereket görür.

Havuzda abdest aldigini gören Allahin (C.C) iz-niyle keder ve sikintidan kurtulur. Havuzdan su içtigini gören, cömert bir kisi tarafindan nimet ve bol rizka kavusur. Evinde bir havuz yaptirdigini gören, yardim sever bir kisiye hizmet eder. Havu-zun agzina kadar su doldugunu ve bundan herkesin faydalandigini görmek, devlet büyüklerinin o yer halkina yardimda bulunacagina delalet eder.

Havuzun suyu berrak olup tastigini ve etrafini suladigini görmek, o memlekette bol yagmurlarin delaletiyle bolluk ve bereket olacagina isarettir. Bir havuzun suyunun kuruyup çekildigini görmek, zengin bir kisinin iflas edecegine, havuzun yikildigini görmek, bu kisinin ölümüne delalet eder.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada havuz, cömert ve faydali bir kimsedir. Su ile doldurulmus bir havuz gören kimse, cömert ve serefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldigini görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiğini görse, iyilik sahibi bir kimseden rizka isarettir.
. . .

“Rüyada Havuz Görmek” ile ilgili 17 yorum var.

  1. GAMZE

    rüyamda olimpik havuz gibi derin ve yüksekten baktığımı ve tertemiz o havuza atladığımı gördüm. daha sonra havuzun içinde deli gibi yüzüp çıktığımı gördüm :) bu arada havuzda kız arkadaşlarımdan bi kaç kişiyi görüyorum. tam olarak anlam veremedim bana yardımcı olursanız sevinirim :)

  2. nermin

    Merhaba. Rüyamda sabah esas memleketimdeki evimin penceresinden bakarken; önce her yerin su bastığını, evimizin sel ortasında kalmış gibi etrafının su ile kaplandığını zannediyorum. Korkuyla aileme haber verince, onlar belediyenin evin etrafına çepe çevre havuz yaptırdığını hatta tam önünü de mini bir deniz ve kumsal haline getirdiğini söylüyorlar. Yalnız evi çevreleyen ve tam önümüzdeki denizimsi havuzun suyu gerçekten deniz suyu gibi, kirli değil ama koyu renkli ve biraz tuzlu. Etrafta çocuklar havuza girip oynuyorlar. Ben de girmek istiyorum ama dışarıya kapalı bir sitede oturmamıza rağmen etraftan biraz huzursuz olup tişört ve şortla mini denize giriyorum.Ailem su konusunda biraz tedirgin, nedense şimdi girmenin sırası mı vs. diyor. Bense çıkınca suyun ne kadar güzel ve ılık olduğunu ve böyle bi havuzun yaptırılmasından dolayı çok mutlu olduğumu düşünürken uyanıyorum. Bu kafama takılan rüyayı yorumlayabilirseniz minnettar olurum. Hayatımda değişimlerin olmasını istediğim ve yeni kararlar aldığım bir dönemdeyim.Belki bu dönem için anlamlı bir rüyadır.Şimdiden teşekkürler, saygılar.

Bu sayfada Rüyada Havuz Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Havuz Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Havuz Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)