Rüyada Hırsız Görmek

Rüyada Hırsız görmek, bazı düşmanlarınız olduğuna işaret eder. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

Kendini hırsız olarak gören kimse, başkalarından bir kısmet alır. Başkasını hırsız olarak gören kimse ise zarara uğrar.

Rüyada evinize bir hırsız girdiğini ve sizin de onunla dövüstügünüzü görmek, manevi bir aci çekeceginize, kendinizi hirsizlik için bir eve girdiginizi veya bir yerden bir sey çaldiginizi delalet aile efradindan birinin basina gelecek bir felaket ve-ya musibetten ötürü sizin aci çekeceginize delalet eder.

Rüyasinda evine bir hirsiz girdigini ve esyasinin bir kismini çalip götürdügünü görenin evinde bir kisi vefat eder. Bir eve hirsiz girdigini, fakat bir sey çalip götürmedigini görmek, orada ölüm derecesinde birinin hasta olup sonra iyilesecegine delalet eder. Hirsizlarin ona saldirarak bir çok esyasini aldiklarini gören, sevdigi bir insana bir felaket geldigini isiterek üzülür. Evine gelen hirsizlarin bir sey götüremeden evden kaçtiklarini görmek, basina gele-cek bir felaketin önlenecegine isarettir.

Cafer-i Sadika göre; rüyada hirsiz görmek dört seye yorulur: Hastalik, hapis, sefalet, yalancilik. Rüyasinda bir esyasinin çalindigini görmek ve kimin çaldigini bilmemek, yaptigi bir isten dolayi büyüklerinden söz isitecegine, hirsizin bir esyayi çalip götürdügünü görmek, haram bir mal sahibi olduguna, hirsizla birlikte bir yerden bir mal çaldiklarini görmek, isinden atilacagina, hirsizi bir sey çalarken yakalayip karakola götürdügünü görmek, yaptigi bir isten dolayi pisman olduguna delalet eder.

Bir hirsizin evine girerek en kiymetli bir esyasini çaldigini görmek çocuklarindan biri-nin hasta olacagina delalet eder. Çocuklarindan birisinin hirsiz olarak karakola çagirildigini veya tutuklanarak hapishaneye götürüldügünü görmek, bir hastasi varsa, ölecegine, veya bir yerden büyük bir zarara ugrayacagina isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada hirsiz görmek, hastalik ve derttir. Hirsizin bir sey çaldigini görse, katil bir insani görmeye isaret eder.

Hirsiz, Azrail (A.S.), misafir veya nikah yapmak isteyen bir kimsenin gelecegi seklinde yorumlanir. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hirsizin kendi evine girdigini ve bir sey al” digini görse, o hastanin ölecegine isaret eder. Bir kimse hirsizin bir eve girdigini ve oradan bir sey almadigini görse, o evde bulunan hastanin hastaligindan kurtulmasina isaret eder. Rüyada bir hirsizi öldürdügünü gören kimse hastaliktan kurtulur. içinde bekar bir kiz bulunan bir eve hirsiz girse, o kiz için bir dünür çikacagina isaret eder. Hirsiz, hilekar bir kimse ile tabir edilir.

HIRSIZ, zina yapan bir kimse ile tabir edilir. Hirsiz, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanir. Hirsiz giybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan seyi isteyen bir kimsedir. Bazen de hirsiz, yirtici ve yabani hayvan, yilan, seytan ve nefis olarakta tabir edilir. Tahsil yapan bir insan kendisinin hirsiz oldugunu görse, iyi bir ilim ögrenir. Bazen de hirsiz zina etmeye, sunun bunun agzindan söz çalmaya isaret eder.
. . .

“Rüyada Hırsız Görmek” ile ilgili 46 yorum var.

 1. melih

  kardeşimle onun abasına bindik tam arabaya baktık ki arabanın içinde bir adam var.bağırdık hırsız indi sen benim hırsız olduğumu nerden biliyorsun dedi ve kaçtı

 2. Aleyna

  Rüyamda bebek kuzenim evde ve yalnızdı. Annemle eve geldiğimizde kapı açıktı ve ben anneme Anne ! Kapı açık hırsız mı? dedim ve annem de hemen içeri girdi ve hırsız da hemen bizim karşımıza çıktı ve Bebeğinizi kaçırıyorum dedi. Bebeği poşete koymuştu. Ben bebeği bırakması için yalvarırken annem şimdi polisi arıyorum dedi ve onu sözleriyle dövdü. Adamda bebeği bıraktı ve ağlayarak kaçtı. Bebek Ölmemiş Sadece Uyuyordu.

  Bunun Anlamı Ne Olabilir Yardımcı Olur Musunuz ?

 3. Buse

  BENİM RÜYAM

  Annem kardeşim ve ben dışarıya gezmeye gitmiştik . Sonra nasıl olduysa kardeşim birden kayboldu . Aramaya başladık . Ararken yaşlı bir teyze ve kız torunu bizim yanımıza geldi . Annemin bir tanıdığıydı sanırım . Ama ben tanımıyordum . Yaşlı teyze benim koluma küçük kız torunda annemin koluna girdi . Dolaşırken annem ellerini yıkamak için tuvalete girdi . Yanına bende geldim . Annem çantasını bir banka koydu ve ellerimizi yıkamak için içeri girdik . Kapının arkasından sesler duydum . Küçük kız : Anneanne çantayı aldım , kaç ! Duyar duymaz anneme söyledim . Sonra annemle birlikte banka doğru gittik . Çanta yoktu ve anneannede yoktu . Küçük kız vardı sadece . O kıza tekme tokat girmek istedim ama rüyadaydım sonuçta , yapamadım .. Küçük kız bize : Ben kaçtım bay , dedi ve gitti . Biz hiçbirşey yokmuş gibi yürüyorduk . Sonra anneme o senin çantanmı dedim . Evet dedi . Benim bir koşuşum var . Koşuşumla birlikte beddualarım . Annemde arkamdan hızlı hızlı yürüyordu . Teyzeyi yakaladım . Çantayı kapmaya çalıştım . Tam alıcakken küçük kız bana tekme attı . Sonra bende ona tokat attım . Annemde anca varmıştı yanımıza . Sonra teyze en köşeye kadar gitmiş , annemin çantasını karıştırıyordu . Annemin çantasında çakmak ve biber gazı vardı . Niye vardı bende bilmiyorum . Normalde yanında taşımaz . Neyse .. Sağ tarafta odunlar vardı . Çakmağı yaktı ve odunları tutuşturdu . Odunlar bizim hemen yanımızdaydı . Alevler gittikçe çoğaldı . Sonra biber gazını ateşe attı . Biz zor kaçtık . Ama kendilerine ne oldu bilmiyorum . Çantayı alamadık ve kardeşimi bulamadık :(

 4. Elif

  Rüyamda evimize bir kargo geliyordu, ve kapıyı babam açıp’ benim kargoluk işim yoktu ki’ diyip bekliyordu. Sonra1dakikalığına içeri geldi. Ve kapının eşiğinde hemen sırt çantasını bırakmıştı. Babam herseyini sırt çantasına koyar. Ve çalındığını görünce sinirlenin pesinden gitti. Ve ben aileme bir şey olacak diye korktum. Bu aralar bazı arkadaslarım’la sorunların var. Ondan mıdır acaba?

Bu sayfada Rüyada Hırsız Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Hırsız Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Hırsız Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .