Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek

Rüyada Yılan, akrep ve benzeri zehirli hayvanların ısırması kötü söz işitmeye, haram kazanca, bir insanı ısırmak ona aşırı muhabbete yahut refah içinde geçecek ömre, birini ısırmak bazen kıskanmaya ve aşırı öfkeye, birini ısırarak, ısırdığı yerden kan çıktığını ggörmek, zararı görülecek kin ve nefrete, Bir hayvanı ısırıp ondan et parçası kopardığını görmek kazanca, Bir hayvan tarafından ısırılmak meşakkat ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada ısırılmak ise düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar göreceğinizi belirtir. Rüyada Isırıldığını görmek, bir düşmanla karşı karşıya kalacağınız ve zararlı çıkacağınız anlamına gelir.  Rüyasında önemli biri tarafından ısırılan kimse, büyük bir iyilik görür.

Rüyasinda bir insani sevdiginden dolayi isirdigini görenin o kimseye sevgisi artar. Eger isirmak sevgi maksadi ile degilse, kin ve düsmanliga delalet eder. Taninmis bir kimsenin kendisini isirdigini görmek, o kisiden veya isim ve sekil itibariyle ona benzer birinden menfaat görmege, kendisini isirdigini ve isirdigi yerden kan çikardigini görmek, günaha sebep olacak derecede sevmege, parmagini isirdigini görmek gam ve kedere, pismanliga delalet eder.

Abdulgani Nablusiye göre: Rüyada Isırmak ve ısırılmak seri hile ve hasetle tabir olunur. Rüyada isirmak, isiranin isirilani çok sevdigine delalet eder.

Bir rivayete göre, isirmak veya isirilmak eziyet çekmege de isarettir. Rüyada kendi etini isirip kopararak yere attigini gören, gam-mazlik eder. Parmaklarini yan tarafindan isirmak hasetten ileri gelen düsmanliga ve kine, parmaginin ucunu isirmak pismanliga, bir rivayete göre zulüm etmege delalet eder. Bazilarina göre de rüyada kendini ısırdığını gören, ömrünün baslarinda feraha ve sevince, sonunda da göz agrisina ve kalp hastaligina tutulur.

Bir baska rivayete göre de, Rüyada diş ile ısırmak hiledir. Bazi tabirciler kin ve düsmanliktir, dediler. Bazilari da isirmak gerek insan ve gerek hayvan olsun isirilan seyi asin derecede sevmeye tabir ederler.

Isırmak, mihnet ve mesakkata da isarettir. Bir kimse rüyada etinl isirsa ve koparip atsa, o kimsenin fitne çikaran birisi olduguna isaret eder. Bir kimse rüyada bir insanin parmak uçlanm isirdigini görse, o insanin sinirli ve kinli olduguna isaret eder.  Rüyada kendi parmaklanni isirdigini gören kimse ise, pisman olur. Isirilan yerden kan çikmasi günah içerisinde zahmet çekmeye isaret eder. Isirmak, fazla sinirlenmeye de isarettir.
. . .

“Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek” ile ilgili 12 yorum var.

 1. merve

  hocam ben rüyamda evlendigimi görüyom ama evlendigim gün kara bir kuzu elimi kaptı ve ısırıyordu ölücegimi sandım çok acı çekiyordum bir an elimin kopacagını his ettim ama o an rüyamda evlenmiş oldugum eşim kuzunun kafasını kesti ve kan fışkırıyordu ama hala elimi bırakmamıştı çenesini açıp öyle kurtuldum ben bu rüyayı çok taktım aklımdan hiç çıkmıyor hocam lütfen rüyamın yorumunu açıklarmısınız bana çok acı çekiyorum :( :(:(

 2. sevda

  hocam ruyamda havada kuş ve ağzındada yılan vardı ben yılanı kuştan aldım ve azımla kafasını kopardım bu ruyayı görürkende sabah ezanı okunuyodu hemen uyandım namazımı kıldım çokda ürperdim ne olur yorumunu söyleyin

 3. semra

  hocam ben nişanlı biriyim ama rüyamda bana aşık olan biri var beni annesiyle konuşturuyo ben bi türlü nişanlı olduğumu söyliyemiyorum çünkü annesi çok mutlu oluyodu oğlunun ilk defa birini sevdiği için.ben çocuğa ben nişanlı olduğmu söylüyodum ama o bana innmıyodu çok korkuyodum öğrencilermden yardım istiyodum onlar şaşkın bişekilde bana bakıyorlardı sonra çıkış kapısına gidorum kapıyı açtığım gibi lavabo görüyorum bikaçtane birinde yaşlı teyze var ben onun yerne geçiyorum bana bişey demeden diğer lavaboya geçiyo benbeyaz sabun var ellerimi onunla yıkıyorum bu rüyanın yorumunu öğrene bilirmyim.teşekkür ederim

 4. ramazan

  hocam ben ruyamda eski sevgilimle geziyoruz yanimizda ise iki tane kopek midi kurtmu idi tam olarak kestiremiyorum. kiz arkadasimin yanindaki onla normal bir sekilde yuruyordu yanliz benim yanimdaki ise beni elimden isiriyordu birlikte o sekilde geziyoruz hatta kiz arkadasima dedim solede elimi biraksin bi yere kacmayacagim bise yapmayacagim cok degisik bir ruya idi bana yorumlayabilirmisiniz …

 5. Ferhat

  Benim 2 Yaşında bir oğlum var rüyamda tanımadığın bir evdeyim eşinde var Yanımda birden bire bir yılan gördüm orta uzunlukta ve Kafası yeşil bir yılandı oğlumun üstüne doğru gidiyordu tam Oğlumu almak için Kalktım yılan birden yerden yükselip oğlumun kafasını Isırdı deliye döndüm bşr baktım oğlum yılanın üstünde oturuyor yılan oğlumun kafasından ısırmış yılanın dişlerinin izi oğlumun kafasındaydı ama kan yoktu o anda uyandım. Bu arada ben normalde de yılandan çok korkarım bakamam bile acil cevabınızı bekliyorum teşekkürler

Bu sayfada Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .