Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek

Rüyada Yılan, akrep ve benzeri zehirli hayvanların ısırması kötü söz işitmeye, haram kazanca, bir insanı ısırmak ona aşırı muhabbete yahut refah içinde geçecek ömre, birini ısırmak bazen kıskanmaya ve aşırı öfkeye, birini ısırarak, ısırdığı yerden kan çıktığını ggörmek, zararı görülecek kin ve nefrete, Bir hayvanı ısırıp ondan et parçası kopardığını görmek kazanca, Bir hayvan tarafından ısırılmak meşakkat ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada ısırılmak ise düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar göreceğinizi belirtir. Rüyada Isırıldığını görmek, bir düşmanla karşı karşıya kalacağınız ve zararlı çıkacağınız anlamına gelir.  Rüyasında önemli biri tarafından ısırılan kimse, büyük bir iyilik görür.

Rüyasinda bir insani sevdiginden dolayi isirdigini görenin o kimseye sevgisi artar. Eger isirmak sevgi maksadi ile degilse, kin ve düsmanliga delalet eder. Taninmis bir kimsenin kendisini isirdigini görmek, o kisiden veya isim ve sekil itibariyle ona benzer birinden menfaat görmege, kendisini isirdigini ve isirdigi yerden kan çikardigini görmek, günaha sebep olacak derecede sevmege, parmagini isirdigini görmek gam ve kedere, pismanliga delalet eder.

Abdulgani Nablusiye göre: Rüyada Isırmak ve ısırılmak seri hile ve hasetle tabir olunur. Rüyada isirmak, isiranin isirilani çok sevdigine delalet eder.

Bir rivayete göre, isirmak veya isirilmak eziyet çekmege de isarettir. Rüyada kendi etini isirip kopararak yere attigini gören, gam-mazlik eder. Parmaklarini yan tarafindan isirmak hasetten ileri gelen düsmanliga ve kine, parmaginin ucunu isirmak pismanliga, bir rivayete göre zulüm etmege delalet eder. Bazilarina göre de rüyada kendini ısırdığını gören, ömrünün baslarinda feraha ve sevince, sonunda da göz agrisina ve kalp hastaligina tutulur.

Bir baska rivayete göre de, Rüyada diş ile ısırmak hiledir. Bazi tabirciler kin ve düsmanliktir, dediler. Bazilari da isirmak gerek insan ve gerek hayvan olsun isirilan seyi asin derecede sevmeye tabir ederler.

Isırmak, mihnet ve mesakkata da isarettir. Bir kimse rüyada etinl isirsa ve koparip atsa, o kimsenin fitne çikaran birisi olduguna isaret eder. Bir kimse rüyada bir insanin parmak uçlanm isirdigini görse, o insanin sinirli ve kinli olduguna isaret eder.  Rüyada kendi parmaklanni isirdigini gören kimse ise, pisman olur. Isirilan yerden kan çikmasi günah içerisinde zahmet çekmeye isaret eder. Isirmak, fazla sinirlenmeye de isarettir.
. . .

“Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek” ile ilgili 15 yorum var.

  1. İlhan

    S.a Hocam ruyamda hastane gibi bir yerde tanımadığım yan aşlı bir teyzenin özürlü çocuğu beni göğsümden ısırıyor ve cok aci çekiyorum. Tabirini çok merak ediyorum

Bu sayfada Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Isırmak, Isırılmak Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .