Rüyada Kabe Görmek

Rüyada Kabe Görmek, şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kuran ve sünnete; kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete, Kabede namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmannın şerrinden emin olmaya, Kabeye bakmak esenlik ve huzura, Onun bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına, Kabeyi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye, Kabede yanış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye, Kabenin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete, Onun harap olduğunu görmek namazı terk etmeye yahut tadil-i erkana uymaksızın namaz kılmaya, Kabeye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya, Kabe bazen mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır üzere olan topluluklara delalet eder.

Kişi bütün sıkıntılarından kurtulur. Onun için huzurlu, yeni bir zaman başlayacaktır. Çok iyi bir rüyadır. Rüyada Kabeyi görmek devlet baskani, devlet büyükleri, hakim, evlenmek, Kabeyi ziyaret etmekle yorumlanir. Kabenin içinde namaz kildigini gören, devlet büyüklerinden biri” ne yakin olur. Düsmanindan kurtulur.

Kabeye girdigini görmek, bir devlet büyügünün makamina girmekle yorumlanir. Kabeden bir haber aldigini görmek, hükümetten isine dair bir haber alacagina, Kabenin duvarlarindan birinin yikilmis oldugunu görmek. devlet büyüklerinden birisinin ölümüne delalet eder. Kabeden bir sey çaldigini görmek, haram bir is islemege; Kabeye dogru yürümek, dininin kuvvetine; Kabenin üstünde namaz kildigini görmek, Islamiyetten uzaklastigina; Kabeyi çignedigini görmek, sünnet-i seniyyeye karsi olmaya; gökten meleklerin inip Kabeyi baska bir yere tasidiklarini görmek, o beldede asayisin düzgün olacagina, Kabeyi pis görmek farzlari terk ettigine isarettir.

Abdulgani Nablusiye göre: Rüyada Hacer-i Esvedi mesh etmek (eliyle oksamak) Hicaz halkindan veya Peygamberimiz (SAV) Efendimizden olan bir zata uymaya (iktiba etmege) delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Kabeyi görmek, halife veya bir bakan yahut bir reise ya da evlenmeye isarettir.

Bazen rüyada Kabeyi görmek, rüya sahibinin Beytullaha girecegine isarettir. Rüyada Kabeyi gören kimse, yapacagi hayirli bir amelle müjdelenir. Ya da islemeyi arzu ettigi bir serden sakinir. Bir kimse Kabede namaz kildigini görse, bir reisten veya imamdan kuvvet alir. Düsman serrinden emin olur ve hayra erisir. Rüyada Kabeye giren kimse halifenin huzuruna çikar, oradan bir sey aldigini gören kimse halifeden bir sey alir. Kabenin duvarlarindan bir duvarin yikildigini görse, devlet reisinin ölecegine isarettir.

Bir kimsenin rüyada, Kabeye varip orada hac ile alakali bir sey yapmasi, o kimsenin Allah (C.C.)in farzlarindan emrettigi seye veya kefaret i yemini yerine getirmek için çaba sarfetmesine isarettir. Rüyada Kabeye bakmak korktugundan emin olmaya isarettir. Bir kimse rüyada Mekkede bir vazifeye memur edilse devlet reisinin isleriyle ilgili bir vazife o kimseye verilir. Rüyada Kabeden bir nar çaldigini gören kimse, dinini islah eder. Mekkede ölüler arasinda olduguna ve ondan bir seyler sorduklarini gören kimse, sehit olarak ölür. Bir kimse rüyada Kabede abdest bozdugunu görse, halifeye isabet edecek bir musibete isarettir. Rüyada Kabenin kendi evinde oldugunu gören kimse, daima saltanat, devlet ve halk arasinda söhret bulur. Ancak Kabenin seklinde kötü bir hal görse, rüyada ev sahibi için hiç bir hayir yoktur. Kendi evinin Kabe oldugunu görse.

Kabe Müslümanlarin önderi, o kimse de onun maiyetinde bulunur. Bir kimse, Kabenin üzerinde namaz kildigini görse, irtidat eder. Hatmi serife girip, Kabe üzerinde namaz kildigini gören kimse inam(nimetleri), ihsan ve rütbeye erisir. Mezhebinin kötü dedigi ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlik yapar. Kabede bir hata isledigini gören kimse. Resülullah (S.A.V.)in Sünnet-i Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer. Bir kimse rüyada Meleklerin, gökten inip ve Kabeyi temelinden kaldirip bir sehre koyduklarini görse, o yerde bir fitnenin çikmasina, Müslümanlarin önderinin o sehirde bulunmasina isaret eder. Bir kimse Kabenin harap oldugunu görse, namazini terk eder. Bir kimse, Kabeyi tavaf ettigini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptigini görse, o kimsenin yaptigi vazife miktarinca dinin salahina isarettir.

Bir kimse, Kabeye yönelmis oldugunu görse, din ve dünyasini islah edecek bir seye yönelecegine veya bazi islere karismak üzere sultanin bulundugu tarafa yönelmek üzere bulundugunu i isarettir. Bir kimsenin kendisini Sünnet-i Seniyyenin aksine olarak hac : vazifelerinden bazi seyleri noksan yaptigini görmesi o kimsenin namazinda kibleyi degistirdigi gibi dinini de degistirecegine isarettir. Kabe namaza da isarettir. Çünkü Kabe, namaz kilanlarin kiblesidir. Kabe mescit ve camiye de isarettir.

Çünkü Kabe, Allahin evidir. Kabe islam, Kuran. Sünnet. Mushaf-i Serif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erisilecek kimselere isarettir. Bazen Kabe, Cennete isarettir. Çünkü Kabe Allahin evidir. Cennet de Allahin evidir. Cennete kavusmak k ise, ancak Kabeye yönelmekle mümkün olur. Bazen de Kabe mevsim, . cemaat, sokak ve genis mevkilere isarettir.
. . .

“Rüyada Kabe Görmek” ile ilgili 13 yorum var.

 1. gokhan

  rüyamda kendimi kabede gördüm onca kalabalık hayretle bana bakıyordu kabenin örtüsünü kaldırıp el sürüp çok gunahlarim diye düşünüp ağladım

 2. yunus

  Selamin aleykum ruyada kabeyi görmek ve hacerulesvet tasina sarilmak ve kendini onlar icin savasirken görmek NE anlama geliyo Allah rizasi icin cevaplarmisiniz

 3. bahar

  Ruyamda kabeye yaklastip Allahin beni affetmesini isteyecektim kabeye bir kac adim kalmisken aklima geliyordu basim acik gozumu acip kapamakla kabe mezar oluyordu o benim mezarimmis gibi annem ve bir cocuk agliyordu basimda

 4. Kübra

  Ben ruyamda kabenin icinde sapi buyuk birsuru domates gordum ama anlamini bulamadim ruyada kabeyi gormek bana yeterli tesekkurler

 5. Muhammed Ali

  rüyamda kabeyi tavaf ediyorduk annemle sadece 3 kez tavaf edip bıraktık ve sonra evimize döndük.

 6. Muhammed Ali

  Rüyamda kabeyi tavaf ediyorduk annemle. 3 kez tavaf ettik sonra bırakıp eve gittik.

Bu sayfada Rüyada Kabe Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kabe Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kabe Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .