Rüyada Kaybolmak, Kaybolduğunu Görmek

Rüyada kaybolduğunu görmek, nasibin azalmasına; kalabalık içinde kaybolmak ilim ve dünyalığı ile insanlara yararlı olup, onlar nezdinde şöhret bulmaya, Kaybolmuş kimse görmek garip birine yahut kişinin kendini dünyaya vererek erdemlerini yitirmesine, Kişinin eşya yahut elbiselerin kaybolması bunları yitirmesine delalet eder. Kendini koybolmuş gören kişi, kendisini olayların akışına kaptırmış demektir. Bu bıkkınlıktan kurtulması gerektiğini bildirir.

Rüyasinda bir seyinin kayboldugunu görmek, o yerde adinin unutulacagina; aile halkindan birisinin kayboldugunu görmek, keder ve sikintiya isarettir. Kendisinin kiymetli bir sevinin kayboldugunu görmek, zarar görecegine ve bir rivayete göre de sikintidan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada büyük bir kalabalik arasinda kayboldugunu görmek, yaptigi bir iste basariya ulasamadigina baska birisinin kalabalikta kayboldugunu ve arkadaslari tarafindan arandigini görmek, bu kisinin sansli olduguna ve bulundugu zaman da sansinin açilacagina delildir. Rüyasinda kiymetli bir esyasinin kayboldugunu görmek gelecek bir serrin uzaklastigina ve selamete eristigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Alim bir kimse rüyada halk arasinda kayboldugunu görse, o alimin ilminden halkin faydalanmasina ve söhretinin yayilmasina isarettir.

Kaybolmak, bazen de nasibin noksanligina isarettir. Rüyada bazi elbiseleri veya evi kayboldugunu gören kimsenin malik oldugu seylerin ondan gitmemesine isarettir. Bir kimse rüyada bütün elbiselerinin kayboldugunu görse ona gelecek serrin gitmesine isarettir.
. . .

“Rüyada Kaybolmak, Kaybolduğunu Görmek” ile ilgili 4 yorum var.

 1. ecem

  kendini kaybolmuş görüyorsan rüyanda iyi bir işe işarettir ..

 2. sevinç

  rüyamda evde tek başıma yatarken kapılar kendiliğinden açılmayabaşladığında korktuğum için eşimi aramaya çıkıyorum yeşillikler içinde bir park gibi bi yerde buluyorum siyah bir ayı eşime saldırmak için gelirken onu uyarıyorum ve ayı eşime bişey yapamadan yok oluyor. orda arkadaşlarımı buluyorum eve götürüp onlara evimi göstermek istiyorum ama bir türlü evimi bulamıyorum. tekrar eşimin yanına dönüyorum onuda alıp giderken evin yolu çok uzuyo garip eski sokaklardan geçiyoruz yokuş aşağı inmeden önce eşime bakıyorum ve çok uzağımda kalmış onuda kaybediyorum yokuştan inerken elimde bebek kıyafetleri olan bir çantaya insanlar saldırıyor ve almaya çalışıyorlar zorla onlara sadece kullanmıycağım için bebek kıyafetlerini alın diyorum ve güya kendi çocuğuma sakaldığım kıyafetleri onlara veriyorum . yorum için şimdiden teşekkürler

 3. seren

  Rüyamda, bulunduğum şehir savaştan dolayı yerle bir oluyor. Herkes birbirne düşman kesiliyor. Ve ben, ablam yengem kuzenlerim çarşıya çıkıp kıyafet bakıyoruz bi mağaza gidiyoruz sadece orda herşey yolunda.hiç birşey olmamış gibi davranıyorlar Kuzenimle ordan çıkıyoruz. Kapıdan çıkar çıkmaz kayboluyoruz. Nerde olduğumuzu biliyorum. Ama heryer çukur diye kaçacak-gidecek yolumuz olmuyor. Ve öylece ortada kalıyoruz..
  Yorum için şimdiden teşekkürler..

 4. İbrahim

  Rüyamda ortağım olan akrabam ile daha önce hiç gitmediğim bir yerde kayın validem den birşey almaya gidiyoruz yollar baya dar birden sokaklardan birine girdiğimde akrabam ile birbirimizi kaybediyoruz telefon da şarj yok ben de alacağım şeyi almışım ve arabaya biniyorum yollar çok dar olan bir sokakta bir iş makinası var sağa sola gidişler çukur açılmış inşaat makinesi silme arabaya dokunarak yönümü soltaraftaki yola çeviriyor ben arabada birşey varmı diye bakmaya iniyorum 2-3 saniye sonra araba kayboluyor ceplerime bakıyorum arabanın anahtarını bulamıyorum acaba araba çalıntımı diye gittiği yola bakıyorum bir araba görüyorum uzakta o sanıyorum ileride fakat aşağıyoldan giderken o olmadığını fark ediyorum arabam gitti diye çokta üzülmüyorum giitğini hiç görmedimya ondan

Bu sayfada Rüyada Kaybolmak, Kaybolduğunu Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kaybolmak, Kaybolduğunu Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kaybolmak, Kaybolduğunu Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)