Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek görmek, sadakatle tabir olunur. Rüyasinda bir köpegin kendisine saldirdigini, fakat isirmadigini görmek, düsmanlarinin kendisine dis bilediklerine, fakat zararlari dokunmayacagina delalet eder. Bir köpegin kendisini isirdigini ve elbiselerini parçaladigini görmek, isinde kendisine rakip olan kisiler tarafindan sikistirilarak, zarara ugratilacagina isarettir.

Bir köpegin kendisinin yanina gelerek, ellerini yaladigini ve kisik sesle havladigini görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldigine ve onunla anlasmak istediklerine delalet eder. Yolda giderken bir kaç köpegin saldirisina ugrayip, onlarla mücadele ederek, hepsini kaçirdigini görmek, evinde ev halki tarafindan kötü karsilanacagina fakat onlari söyledigi sözlerle inandiracagina delildir.

Disi bir köpegin disi yavrusunu emzirdigini görmek, çocuklari varsa, onlardan hayir görecegine, bekarsa helal süt emmis bir kadinla evlenecegine isarettir.

Abdülgani Nablusiye göre; dişi köpek inatçi ve kötü kalpli bir kadindir. Rüyada bir disi köpegin bir erkek köpegi kovaladigini görmek, böyle bir kadinin serrine ugrayarak, halka rezil olacagina, iki köpegin bir disi köpegi takip ettiklerini görmek fena yola uymus bir kadinla bir erkegi elinden tutup onlari hayirli bir sekilde evlendirecegine delalet eder. Rüyada bir çoban köpegi besledigini görmek, düsmanlari varsa kendisinden çekindiklerine, yahut ev halkinin kendisi hakkinda büyük saygilari bulunduguna isarettir.

Bir ev köpegi oldugunu ve onu bahçesinde veya caddede gezdirdigini görmek, o kimsenin keyfine düskün ve merhametli bir kisi olduguna delalet eder. Av köpegi besleyen kimse, gösterisi seven bir kisi olarak tanimlanir. Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde besledigi bütün isteklerine kavusur.

Rüyasinda kendisinin birdenbire bir köpek oldugunu görmek, onun baskalarina karsi pek kibirli ve pek magrur davrandigina isarettir. Evvelce köpek oldugu halde, birdenbire insan oldugunu görmek, tövbe ve istigfar etmeye ve Allahin yasakladigi her seyden el etek çekmesi gerektirdigine delalet eder. Rüyasinda bir köpegi keserek onun etini yedigini gören kimse, düsmanindan üstün olur, fakat eline haram mal geçer. Süs köpegi beslemek, esiyle arasinin iyi olmadigina isarettir. Rüyasinda bir süs köpegini kucaginda tasidigini görmek, esine hiyanet ettigine delalet eder. Rüyasinda köpek sütü içtigini görmek, azili bir düsmani olduguna ve ondan çekindigine delalet eder.

Köpegini tasmasindan tutarak, sürüklercesine çekip götürdügünü görmek, kendisine yardim için bazi kisilerin basvuracagina isarettir. Bazilarina göre; rüyada köpek görmek, düsmanliginda bile iyilik ve sefkat olan biri ile; disi köpek görmek ise, huysuz ve sonunda bela olacak bir kadinla tabir olunur. Siyah köpek bir zenci düsmana, beyaz köpek diger düsmanlara yorumlanir, Rüyasinda bir köpegin üzerine havladigini gören sonsuz, korkak bir düsmandan fena bir söz isitir ve ona karsi kin duyar. Köpegin kendisini isirdigini gören, düsmanindan fena bir muamele görür. Köpegin agzinin suyundan elbisesinin pislendigini gören, düsmanindan isitecegi sözden dolayi üzülür.

Elbisesini bir köpegin yirttigini görmek, islerinde eksiklik olduguna; köpek eti düsman malina, o etten yemek, düsmana üstün gelmeye delalet eder. Kirmaniye göre; rüyasinda bir köpegi baska bir köpegin Üzerine saldirirken gören, düsmanindan kurtulmak için baska bir düsmanini onun üzerine yollar. Köpege ekmek dogradigini görenin rizki bol olur. Uyumakta olan bir köpegi basi altina yastik gibi koydugunu görmek, içlerinde önemsiz güçlükler olacagina ve düsmana inandigina delalet eder. Köpek sütü, korku ve düsmandan çekinmektir. Köpegin kendinden kaçtigini görmek, düsmanin kendisinden kaçip karsisina gelmekten çekindigine isarettir.

Ismail El-Esasa göre; rüyada av köpegi ile avlandigini gören, düsman oldugu ileri sürülen bir kisiden menfaat görür. Av köpeginin eti, miras ile tabir olunur. Bir av köpegini yarimdan kovdugunu gören, fayda görecegi bir düsmanini uzaklastirir.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada köpek görmek iki sekilde tabir olunur: Sahibi oldugu hizmetçiler, yendigi düsmani. Muzir köpek, rüya sahibi için zarar verecek düsman; oynamak ve eglenmek için beslenen süs köpegi, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanir. Rüyasinda bir köpek satin aldigini veya kendisine hediye edildigini görmek, nafaka hususunda akrabasindan bazilari ile aralarinda geçimsizlik ve ayrilik olup, sonradan hepsinin geçecegine delalet eder. Yatagina, veya yemek kabina, yahut esyasindan birine köpegin isedigini görmek, karisi ile bir yabanci erkegin veya kocasi ile bir yabanci kadinin gayri mesru iliskide bulunduguna isarettir. Bir köpegin kendisine saldirdigini görmek, baskasi için kötü söz söyleyen bir adama delildir.

Cafer-i Sadika göre; rüyada köpek görmek dört sekilde tabir olunur: Alçak bir düsman, tamahkar bir adam, çirkin bir hizmetçi, cahil bir adam. Bazi yorumcular; rüyada siyah bir köpegin uludugunu görmek, hastaliga delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmistir, derler. Bir baska rivayete görede: Rüyada köpek görmek günah islemekte cesaretli, zevk ve sefaya düskün bir kimseye isarettir. Eger köpek ürürse o adi kimsenin haddi asarak fena ve tamahkar olduguna isarettir. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek isirdigini veya tirmaladigini görse, o kimseye hissettigi aci kadar düsmanindan bir zara erisir. Bazen rüya sahibi hastalanir. Bir kimse rüyada bir köpegin kendisinin elbisesini yirttigini görse, onu akilsiz bir adam giybet eder. Disi köpek, inatçi ve kötü bir kavim ve kabileye mensup adi bir kadindir.

Köpek yavrusu, sevimli bir çocuktur. Köpek zevk ve sefaya düskün bir kimsedir. Rüyada çoban köpegine malik olmak, rüya sahibine bir mülkten elde edecegi menfaata isarettir. Ev köpegi, zalim bir düsmandir. Saltanat ve memuriyete ehil olan bir kimse rüyada tazi köpegini görse, bir vilayete vali olur. Tazi köpegi kuvvetli, ancak vicdansiz adi bir kimsedir. Rüyada bir köpek aldigini gören kimse, hizmetçilerle arkadaslik ve sohbet eder ve asin derecede sever. Bir kimse, köpegin kendisini isirdigini görse, o kimseye bir hizmetçi veya bir dost ve ahbabi tarafindan bir sikinti ve musibet erisir. Köpeklerle beraber havladigini gören kimse, arzusuna erisir.

Köpekleri öldürdügünü gören kimse, düsmanina galip gelir. Bir kimse rüyada av köpeklerinin ava çiktiklarini görse bu rüya bütün insanlar hakkinda hayirdir ve insanin yapacagi bir fiil ve harekete isarettir. Av köpeklerinin avdan döndüklerini görse, issizlige isarettir.

Av köpeklerinin sehre girdiklerini görmekte böyledir. Evi koruyan köpekler adamin hanimim, esya ve evini korumaga, kadin için, hastalığının artmasina, zarara ve bazi esyasinin gitmesine isarettir. Eger disi ev köpeklerinin ürüdüklerini görse kötü kimselerden erisecek zarar ve hileye isarettir. Ev köpeklerinin hasta olduklarini görse hastaliga, zarara ve evin bazi esyalarinin gitmesine isarettir. Köpekler, güvenlik kuvvetlerinin çocuk ve yardimcisiyla tabir edilir. Köpek zayif bir düsman ve cimri bir adamdir. Rüyada kendisine bir köpegin ürüdügünü gören kimse, vicdansiz bir adamdan hoslanmiyacagi bir söz isitir. Rüyada köpek eti yedigini gören kimse, düsmanina galip gelir ve düsmanindan eline mal geçer. Köpek bekçiye ve bidat sahibi bir kimseye isarettir.

Rüyada köpek sütü içmek, korkuya isarettir. Köpek, delikanli veya kapida israr eden bir dilenciye isarettir. Bazen de köpek, onun sahibine olan sadakatinin çoklugundan sahibinin malini koruyup yabancilari def etmekle beraber, nefsin perisanhgma, meskenete ve alçak bir kimseye isarettir. Bazen de köpek biriktirmekle beraber dünya için fazlaca haris olup ve yaltakçilik yapmaya isarettir. Bütün köpekler dünya ehline isarettir. Av köpegi, izzet, yücelik ve riziktir. Çoban köpegi, hanimi, çolukçocugu ve komsusu hakkinda kiskanç iyi bir komsudur. Rüyada köpekle sohbet etmek “Ashab-i Kehf” in meshur kissasina bianen gizlenmeye isarettir. Disi köpek nesli çok ve kocasini koruyan bir kadina isarettir. Bazen köpek, Allah (C.C.)in rahmetinden ümiünl kesmeye ve yalanciliğa isarettir,
. . .

“Rüyada Köpek Görmek” ile ilgili 28 yorum var.

 1. elif

  rüyamda babamın evndeydm yanımda da bebeğim vardı ben yatıyodm iki tane konşu geldi abimde yanımızdaydı çay yapıp içtik tanımadğm iki tane kadn bna dedlerki kocan dan ayrılms dye öğütler verdi eşinden dye ondan sonra kalkıp gittler bnde karnıp açıktı yarm ekmek aldm yarm ekmeğin içne domates yeşil soğan tuz biber yeşillik koyup yedim ondan sonra kapı çaldı annme geldi eve ama annem normal hayatta annwm yok annem bnmle hiç konuşmadı babamın odasına grdi bnde çok üzüldm bnmle nye hiç konuşmadı dedim babam kapıyı açtı annen yan odada yatıcak dedi bktm odaya ışkık yanıyodu içeri grmedm ama ondan snra içeri odama grdm bnun anlamı nder

 2. aslı

  rüyamda 6 ay önce vefat eden dedem telefonla beni arıyordu.telefonu açtığımda maun suresi olabilir ama tam olarak hatırlamıyorum duayı okuyordu her ne kadar alo alo diye seslensemde durmadan okuyordu.Sonra ben nasıl olurda dedem beni arayabilir diye telefonda son araran kısma baktım rüyamda orda yani son arayan kısmında Allah’ı(C.C) seven diye bir gurubun aradığı görünüyordu.Ve bende Büyük bir ova ama yemyeşil o duayı ellerimi açıp yukarı gökyüzüne doğru bakıp koşa koşa okuyordum.ve uykumdanda uyandığımda hala okuyordum.rüyam bu kadar ama doğrusunu isterseniz çok etkisinde kaldım bi nebzede olsa yorumlarınızı bekliyorum.beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim.

 3. elif

  ben rüyamda kapımızın önündeyim içeri gireceğim sırada bi köpek koşarak yanıma geliyor ve bana havlamaya başlıyor.sahibi merdivenlerin yukarısında ona sesleniyor ama kızmıyor.ben önce köpekten korkuyorum ama daha sonralardan korkmuyorum.köpek bana havlıyor patisini yere vuruyor,ısırmaya çalışıyor,bende köpeğe kızıyorum onu engellemeye çalışıyorum en sonunda sanırım saldırıyor ama ben o arada uyanıyorum.herhangi bir acı hissetmiyorum.ne anlama geliyor bana yorumlaya bilirmisiniz. şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.

 4. umut

  slm ben ruyamda yavru kırma pitbull gordum 8 10 tanelerdı 1 tanesı pesımden ayrılmıyordu nerye gıtsem pesımde ıbnee oyun oynamak ıstıyor gıbıydı bunun anlamı nedır acaba yorumunuzu beklıyorum tesekkurler.

 5. mustafa

  2 veya 3 senede oldu.birinde kalan ticari bir alacağim var ödeyeceğim diyor fakat ödemiyor rüyamda o kişi ile alakalı.Rüyamda Bu kişinin oturduğu binanın ertafında uçuyorum ve kapının
  önünde küçük tüp görüyorum o kişiyüe ait olduğunu biliyorum ve onu ordan alıyorum.Tüp elimde binanın etrafında uçarak bir tut atıyorum.sonrada tüpü tekrar yerine koymak istiyorum fakat yerde yürürken birden siyah bir köpek karşıma çıkıyor,bana arkadan saldırıyor bende bacaklarımın arasından elimi arkaya doyru götürüyorum bu sırada köpek elimi ağzının içine alacak şekilde bileğimden ıssırıyor bende bıraksın diye dilini tıtayım diyorum fatkat sadece çene ve dişleri olduğunu görüyorum (kople protez dişler gibi) ve uyandım.tabirinizi merakla bekliyorum saygılarımla allaha emanet olun

 6. büşra

  Merhabe . Ben bu gün rüyamda dev bir köpek gördüm . Ailecek bir markete gidiyoruz , orada 2 m boyunda dev bir köpek var . Kardeşim bunu almak istiyor .Annem olmaz gibisinden şeyler söylüyor fakat alıyoruz . Beim odamda ki gömme dolabın içine koyuyoruz . Daha sonra kardeşim yanına gidiyor ve seviyor ama biz cesaret edemiyoruz . Annemle ona yemek vereceğiz fakat yanına yaklaşamadığımız için uzaktan atıyoruz . Attığımız etler köpeğe çarpıp tekrar bize dönüyor . En son attığımız et önüne düşüyoru köpeğin ama köpek çoktan deliye dönmüş bile . Çıldırıyor . Bizde evden kaçıyoruz . . . Ve uyanıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

 7. gülten

  rüyamda beyaz bir gelinlik giymişim evleniyorum hemde eşimle ama başka
  bir eve geri dönüyoruz,birsey unutmuşuz ama 2tane köpek beni paramparça etti,bacaklarımdaki etleri parçaladılar.eşim az yaralandı.ben hast.kaldırıldım.babamda tüfekini almış köpeklerin sahibini vuracagım diyor. ama görmüyorum duymuyorum vurdugunu.acaba rüyam ne anlama geliyor

 8. aydanur

  Merhaba,
  Rüyamda bir kadnın 6 tane siyah köpek yavruladığını gördüm. Bu rüyanın tabiri nedir?

 9. Mesut

  Slm arkadaşlar, ben rüyamda yolda ezilmiş bir köpek gördüm tam ölmemişti can çekişiyordu çok korktum elimde kürek vardı ve onu kenara çektim ezilmesin diye ve elime köpeğin kanı sıçradı ne anlama geliyor çok merak ediyorum

 10. zehra

  rüyamda pitbull yavrusunu görüyodum ve üzerime üzerime gelip havlamaya başlıyodu sahibi onu tutmaya çalışıyodu yavru pitbull un annesi geliyodu hiç bişey yapmıyodu bende ne yapıcağını bilmediğim için bakkala girmiştim orda masanın altında saklanıyodum ve gidiyolardı gece birden bire ündüz oluyodu

 11. tugba

  rüyamda bir sürü köpegin evimizin az aşağısında insanlara saldırdığını hatta yediklerini gördüm bi otobüste insanları köpeklerin oraya götürüp bırakıyordu sonra bi köpek birine saldırdı ve otobüs bilerek onları çiğnedi bende köpeklerin yanlarından gecerken yavaşça yürüdüm bana saldırır gibi yaptılar ama yanımdan geçtiler şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

 12. gokan

  Tuğba senin üstün açık kalmış heralde ;D

 13. elif

  Ruyamda başlangıçta bir arabaya biniyordum bindigim arabada kitaplar vardi ve aralarina bir kitap daha koymaya calisiyordum sonra birden motorun uzerinde 2 yada 3 kisiyle gittigimi gordum ayagimda babet vardi bir rotvaylır yada pitbull tarzi bir kopek ayagımi isirdi ama ayakkabimi isirdi ve acisini hissetmedim onunla birsure oyle devam ettik sonra onun cinsinde ve baska kopeklerin arasinda kaldik kurtulmk istedim sonra beni isıran kopegin tasmasi uzundu baya birden kopek hızla donmeye basladi ve bir sure sonra uyandım… Anlamı ne olabilir

Bu sayfada Rüyada Köpek Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Köpek Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Köpek Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)