Rüyada Kumru, Güvercin Görmek

Rüyada Kumru Görmek, hayra ve hoş olan şeylere, kaybın bulunmasına, üzüntü ve kederin gitmesine, arzu ettiği işin olmasına, Erkek kumru haber ve elçiye, güzel sesli bir adama yahut hamile olan kadının erkek çocuk doğurmasına, dişi kumru dindar kadına, Kumruyu bahar mevsiminde görmek arzu edilen işin o mevsim içinde olmasına, diğer mevsimlerde kumruyu görmek, arzu edilen şeyin ilkbahar mevsimine kalmasına, Üveyik (yabani kumru) görmek kötü huylu, dini kıt, insanlara aldırış etmeyen kadına, bu kuşu avlamak bölye bir kadınlaevlenmeye yahut münasebete, üveyiğin etini yemek mala, Kumru bazen rızkı bol olan bir çocuğa delalet eder.

Kumru, kişinin evlilikle veya evlilik hayatı ile kısmettir. Bu kısmetler çocuk da olabilir. Kirmaniye göre; rüyada güvercin görmek, kadın veya erkek eşle yorumlanır. Kendisine bir güvercin hediye edildigini gören, uzak bir yerden iyi bir haber alir. Bir güvercine kursun siktigini gören, birisine iftira eder. Birisine güvercin eti yolladigini görenin eline çok mal ve para geçer. kendisine bir güvercin uçup geldigini görene uzak bir yerden ha-yirli bir haber gelir. Güvercinlerde beyaz en iyisidir.

Kendisine bir siyah güvercin geldigini görenin gurbette adami varsa gelir, yoksa bir misafiri gelir. Bir sehir güvercinini avladigini gören, bir kadin yüzünden dile düser. Beyaz güvercin avladigini gören mutlu olur. Basina veya omzuna veyahut ensesine bir güvercinin konmasi, rüya sahibinin iyi ve bilgili biri olduguna delalet eder. Eger güvercin siyah ve koyu renkli ise yaptigi islerinin basarisiz, beyaz ise basarili olacagina isarettir. Bir çok güvercinleri oldugunu gören, bir topluma bas (reis) olur.

Evinden bir güvercinin uçup gittigini görmek, karisindan veya kocasindan ayrilacagina delalet eder. Evinin saçagina, bahçedeki agaca, pencere önüne bir güvercinin kondugunu görmek, uzaktan bir misafirinin gelecegine delildir. Bir çok güvercinin evine gelip gittiklerini görenin çocuklari, itibari ve misafirleri çok olur. Güvercinlerle oynadigini gören batil ile ugrasir.

Rüyasinda güvercin avlamak için yere dari serptigini gören, halki isyana sevk eder. Bir güvercinin kanadini yoldugunu veya kestigini görmek, esinin evden ayrilmasina engel olduguna delalet eder. Güvercin eti maldir. Rüyada kumru görmek de güvercin gibi yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kumrunun erkegi, makami güzel bir adama isarettir.

Bir kimse rüyada kumru kusunu görse, hayra ve hos seylere erisir. Eger gelmesini bekledigi bir kaybi varsa ona gelir. Eger bir isi varsa, o isi yapilir. Eger üzüntülü ve kederli ise, üzüntü ve kederinden kurtulur. Bir kimse bahar mevsiminde rüyada kumru görse, isi yapilir. Eger kumruyu bahar mevsiminin disinda görse, isinin olmasi bahar mevsimine kalir. Erkek kumru hamile kadinin erkek çocuk dogurmasina, disisi ise dindar bir kadindir. Bazi tabirciler de kumru, nzki bol bir çocuktur dediler. Rüyada kumru kusunun erkegini görmek, garip, hor ve bayagi bir insana isarettir. Kumru kusunun erkegini görmek, haber ve elçiyede isarettir. Bazi tabirciler, kumru kusunun erkegi, oynak bir kadina isarettir, dediler.
. . .

“Rüyada Kumru, Güvercin Görmek” ile ilgili 9 yorum var.

  1. ömer

    rüyamda 2adet beyaz güvercin gördüm biri yavru diğeri büyüktü bu güvercinleri yakalayıp bilmediğim bir yere götürürken tanımadığım biri bana değişik bir kuş gösterdi aynı tavus kuşuna benziyordu ama büyüklüğü güvercin kadardı bu tavus kuşuna benzeyen hayvanı elime alıp biraz sevdikten sonra büyük güvercini yere düşürdüm ve yakalamak için yanına gittim benden kaçmadı ve elime aldım

  2. Münevver ATMACA

    Balkonumda kumrular çok yuva yapıyor ve yavruları oluyor. Rüyamda arka balkonda yine kumruların yuva yaptığını ve iki tane yumurtaları olduğunu görüyorum ve yumurtanın biri bir hayli büyük ve çatlamak üzere. Tam kapıyı kapatacakken erkek olduğunu zannettiğim kumru dişi olana “söylesene yumurtadan yavru çıkacak seyretsin” diyor. Ben de “bakabilir miyim” diyorum ve biraz konuşuyoruz.ne konuştuğumuzu tam hatırlamıyorum. çok güzel bir yavru çıkıyor. Sonra balkonun kapısını ve perdeleri kapatıyorum. O arada bir öğretmen arkadaşım eşi ve çocukları ile bize yemeğe gelmiş. Ancak bir kızı ve bir oğlu olan arkadaşımın iki-üç yaşlarında çok güzel ikinci bir kızının olduğunu görüyorum ve bebeği seviyorum.

    Rüyam böyle. yorumlarsanız sevinirim. Allah’ım hayır etsin inşaallah

Bu sayfada Rüyada Kumru, Güvercin Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kumru, Güvercin Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kumru, Güvercin Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .