Rüyada Kürk Görmek

Rüyada kürk görülmesi nimete delalet eder.

Kirmaniye göre; rüyada samur kürk görmek, büyük ve saygın kimseler tarafindan kendisine verilecek mal ve paraya; vasak kürk görmek, bir zalim kimse tarafindan verilecek mala delalet eder. Bir rivayete göre de bu rüya iyi degildir. Kürk görmek ve giymek zengin bir kadın tarafindan menfaate, keçi derisinden kürk görmek ve giymek, fakir bir kadın tarafindan menfaate, bir rivayete göre de, helal mala işarettir.

Tilki derisinden kürk gören ve giyen, kötü huylu ve hilekar bir kadın tarafindan teklif edilecek evlenmeyi kabul eder. Giyinmemek ve yalnız görmek, bir kadın yüzünden mal elde etmektir.

Tiftik keçisi derisinden kürk görmek ve giymek, görkemli bir kadin tarafindan mal edinecegine; bekar birinin bu kürkü giydiğini görmesi bu sekildeki bir kadınla evleneceğine; kurt derisinden bir kürk giyindiğini görmek, asil bir toplum tarafindan verilecek mala; kuş derisinden kürk giyinmek, asil bir kadindan menfaat ve hayir gelecegine delalet eder.

Kedi derisinden kürk görmek hayirli degildir. Tavşan derisinden kürk giyinmek, rizkinin ve geçiminin daralacağına işarettir. Genellikle kürk görmek veya giyinmek, kış mevsiminde hayra ve faydaya; yaz mevsiminde sıkıntıya ve kedere delalet eder.

Rüyasında arkasına giyinmiş olduğu kürkün yandığını veya yırtıldığını gören, keder ve sıkıntıya düşer, malı elinden gider.

İmam-ı Nablusiye göre; kürk görmek, es, hizmetçi ve kadin hizmetçiye delalet eder.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada kürk görmek, kuvvettir. Aslan, kaplan, kurt, samur, tilki gibi hayvanlarin kürklerini görmek, bunlar vahsi hayvanlar oldugu için iyi değildir. Bir rivayete göre, ticaret yapmaya delalet eder. Her durumda gerek iyi, gerek kötü kazanca işarettir.

Rüyada bir kürkü ters giydiğini görmek, herkesçe bilinen mal ve parasının miktarının anlaşıldığına işarettir. Hangi kürk olursa olsun, kış mevsiminde giydiğini görmek, hayır ve fayda ile ve yaz mevsiminde giydiğini görmek zahmet ve zorlukla elde edilecek mal ve para ile tabir olunur. Kış günlerinde arkasından kürkünü çıkardığını görmekte hayır yoktur.

Bir başka rivayete göre de; Rüyada kış gününde kürk giymek, giyen kimseye hayır isabet edeceğine, fakirlik ve ihtiyacını onunla gidereceğine işarettir. Bazı rüya tabircileri; samur kürk için ululuğa ve dini duyguların azalmasına, pisliğe ve düşmanın ortaya çıkmasına işarettir demişlerdir.

Sincap kürk, izzet, böbürlenmek ve dinsizlikle beraber rütbedir. Rüyada kürkü tersine giydiğini gören kimsenin, ifrat derecesinde mal ve servetini meydana koymasına isarettir.

Bir kimse rüyada bir kürkü veya bir keten bezini düzenlediğini görse, o kimseye ümit etmedigi bir yerden hoşlanmadigi bir şey erişir. Yırtıcı hayvan kürkünün tabiri samur ve tilki derisinin tabiri gibidir. Sincabın derisinden yapılan kürk zalim kimselere, bazı tabirciler de samur kürk ululuğa işarettir, dediler.
. . .

Bu sayfada Rüyada Kürk Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kürk Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kürk Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)