Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş Görmek, türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin kuş kötü ve üzücü habere, Su kuşları riyasete, özel vazifeye, deniz ve kara yolculuğuna, Kuşun insanın üzerine düşmesi misafir gelmesine, Kuşun baş, omuz ve diğer azaların üzerinde görülmesi kişinin ameline; beyaz kuş iyi ve temiz işe, alaca ve külrengi kuş karışık işe, siyah kuş kötü işe, Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına, kuşun uçup gitmesi çocuğun kısa ömürlü olmasına, Güzel sesli kuşler ses sanatkarlarına, normal kuş sesi sesli olarak ağlamaya, Kuş kümeleri saltanata, altın ve gümüşe, Başın üzerinde kuşların uçması reislik yöneticiliğe, Gökten bir kuşuninerek insanın yanına gelmesi sevinçli haber yahut müjdeye işaret eder. 

Kuşun gagası yaygın şöhrete, Kuş kanadı mala, kıymetli şeye, makam ve mevkiye, elbiseye, kılıca, bıçak ve süngüye, Üzerine kuşun pislemesi elbiseye, Akbaba ve diğer büyük kuşların bir kimsenin üzerine pislemesi meliklerin ve devlet adamlarının düşmesine, Kuş tuzağı yitiğin bulunmasına, ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, kaçak kimsenin yakalanmasına, Kuşun, yavrusuna ağzıyla yem vermesi kötü işlere, darlığa ve zina yapmaya, Kuş yuvası, insanlara delalet eder.

Rüyada kuş görmek mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, dertli günlerin geleceğinin habercisidir. Havada uçuşan kuşlar, mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günler geçireceğiniz anlamına gelir. Haberdir. Kişinin güzel haberlerle sevinç yaşayacağına işaret eder.Mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günlerin habercisidir.
. . .

“Rüyada Kuş Görmek” ile ilgili 28 yorum var.

 1. Sevda

  selam öncelikle rüyamda tekerlekli sandalye ile kalabalık öğrencilerin arasından geçiyorum ve bana yardım edenlere gerçekte yürüyebildiğimi söylüyorum daha sonra kalabalık bir caddeye giriyorum orda kuşçu bana 2 kuşundan birini veriyor diğerini gökyüzüne salmıştı galiba öyle değişik bir kuş ki yuvarlak küçüçük kırmızı ve kuş bir ipe bağlı kuşu eve götürüp ipliğini dışarıda bırakarak kuşu oraya saklıyorum sonra oğluma kuşun güzelliğini göstermek için ona çağırıyorum o sırada kuş benimle yalvarır ve ağlamaklı bir sesle konuşmaya başladı anne anneciğim kurtar beni buradan hemen olumu alıp odaya geri gittim ve o anda siyahlı beyazlı kocaman bir kedi çıktı ön patilerini el bibi arka ayaklarının üsünde durarak kuşumu almaya çalışıyordu kuşun sesini bir daha duyamadım ama o kedi yedi mi onu da bilmiyorum ne olur yorumlayın

 2. Serdar

  ilk önce bir kuşun gölgesini gördüm başımın üstünden beni kovalıyordu korkarak kaçtım koştum ama döndüğüm anda geliyormu diye kuşu gördüm elime saldırdı parmağımı ısırdı ve kan çıktı. kuş aslında kuş değilmiş hiç görmediğim birşey kelek gibi kanatları kuş gibi kafası salyangoz gibi boynuzları yara gibi dişleri vardı.yorumunuzu bekliyorum .teşekkür ederim.

 3. selami

  rüyamda ağaç dalında kuşun yuvasında gördüm kuşu billmedigim kuştu bana bakıyordu anında uyandım yorumlarsanız sevinirim saygılar

 4. fatih

  rüyamdan evimin penceresinden birden muhabbet kuşları girdi.birtanesi diğerlerinden büyük sarı renkli pencereden girmeye callısıyordu bende yakalamaya calıstım,yakalayamadım ama kendiliğinden içeri girdi ve içerde diğerleriyle birikte yerde gezinmeye başadı.bende cok sevindim.böyle bir rüya.basımızdan bir olay gecti. bu yüzden anlamını ögrenmeyi cok istiyorum.cevabınızı acil bekliyorum.saygılar

 5. gözden

  Ruyamda bir oda dolusu siyah mavi kircilli kuslar gordum odadan cikmasinlar diye ben kapiyi bastiriyordum onlarda ittiriyorlardi umarim hayirlidir tskrlr:)

 6. ozcan

  ruyam cok uzundu.tam hatirlamiyorum tum ayrintilari.ruyamda ilerlerken bir ip.goruyorum.gokyuzunden asagiya dogru sarkmis ,ipi kontrol.ediyorum.daha sonra bu ipin bir bir kusa bagli oldugunu farkediyorum.yanimda biri var ama kim bilmiyorum.bir erkek arkadas fakat sonradan o kayboluyor.ipe dokundugumda kus dusuyor.sanki çöl gibi biyerdeyiz diye hatirliyorum.kus düşünce kuşun papağan oldugunu görüyorum.renkli.kaçıyor fakat ben ipi bırakmıyorum.sonra üzerime düşüyor,korkuyorum ,çok büyük,gagasından korkuyla tutup üzerimden atıyorum.daha sonra kendimi evin balkonunda buluyorum.papaganın acı çektiğini anlıyorum kurtarmak istiyorum fakat ağzından 3 lü kancayla baglanmıs.bıldıgimiz 3lü balık kancası.
  iple savuruyorum onu,acıda cekıyor,ama olmuyor.daha sonra asagıya dusuyor ve nasıl oluyorsa kanca kurtuluyor.sevınıyorum.sonra ölmüş ve sanki kararmış gibiydi ama canlanıp renkleniyordu sanki.bu sekilde hatırlıyorum…yorumu ne olabilir rüyamın acaba?yorumunuzu bekliyorum tşk.

 7. Deniz

  ÖNCELİKLE;BU RÜYADAN ÇOK ETKİLENDİM,ÜZÜLDÜM,HAYIRLARA GELSİN.Rüyamda küçük 1kuş vardı,gelecekten haber veriyordu,beyaz1kağıtta yazılar vardı,sorduğum sorularla ilgili,üzerine konup cevap veriyordu,yanımda annem de vardı,test ediyordum,önce en son telefonda kimle konuştuğumu sordum,konuştuğum kişi yazıyordu,onun üzerine kondu,annemdi,konuştuğum kişi,annem yazıyordu,sonra ben şüphelendim,dikkatimi çekti ve başka1soru daha sordum,çocuğum olacak mı dedim,evet ve hayır vardı,hayıra kondu,o kadar üzüldümki ve hala üzgünüm.YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM,TEŞEKKÜRLER.

Bu sayfada Rüyada Kuş Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kuş Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kuş Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .