Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş Görmek, türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin kuş kötü ve üzücü habere, Su kuşları riyasete, özel vazifeye, deniz ve kara yolculuğuna, Kuşun insanın üzerine düşmesi misafir gelmesine, Kuşun baş, omuz ve diğer azaların üzerinde görülmesi kişinin ameline; beyaz kuş iyi ve temiz işe, alaca ve külrengi kuş karışık işe, siyah kuş kötü işe, Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına, kuşun uçup gitmesi çocuğun kısa ömürlü olmasına, Güzel sesli kuşler ses sanatkarlarına, normal kuş sesi sesli olarak ağlamaya, Kuş kümeleri saltanata, altın ve gümüşe, Başın üzerinde kuşların uçması reislik yöneticiliğe, Gökten bir kuşuninerek insanın yanına gelmesi sevinçli haber yahut müjdeye işaret eder. 

Kuşun gagası yaygın şöhrete, Kuş kanadı mala, kıymetli şeye, makam ve mevkiye, elbiseye, kılıca, bıçak ve süngüye, Üzerine kuşun pislemesi elbiseye, Akbaba ve diğer büyük kuşların bir kimsenin üzerine pislemesi meliklerin ve devlet adamlarının düşmesine, Kuş tuzağı yitiğin bulunmasına, ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, kaçak kimsenin yakalanmasına, Kuşun, yavrusuna ağzıyla yem vermesi kötü işlere, darlığa ve zina yapmaya, Kuş yuvası, insanlara delalet eder.

Rüyada kuş görmek mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, dertli günlerin geleceğinin habercisidir. Havada uçuşan kuşlar, mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günler geçireceğiniz anlamına gelir. Haberdir. Kişinin güzel haberlerle sevinç yaşayacağına işaret eder.Mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günlerin habercisidir.
. . .

“Rüyada Kuş Görmek” ile ilgili 38 yorum var.

 1. murat

  Rüyamda kız erkek karışık arkadaşlarla bir clup a gidiyoruz. Orda ben lavaboya girip çıktıktan sonra yerde mumlar yanıyor meşaleler yakılıyor benim için sonra beyaz bir güvercin ustü siyah çizgili içeri giriyor zarar gelmesin diye elime alıyorum ama cok güçlü ayakları var bir türlü sabitleyemiyorum elime elimin üstüne tırnaklarını geçiriyor kanamadi ama tam biraktigimda elimin üstünde mısır uygarlığındaki gibi şekiller hint kınası seklinde belirdi. Sonra geri uzerime doğru geldi ve kolumu ısırmaya çalıştı. Bende aniden uyandım eğer yorumlarsaniz cok sevinirim…

 2. nalan

  Ruyamda eski rum evlerinden birindeyim.duvarlar beyaz boyali.koltuklari nasil yerlestirmem gerektigini dusunuyorum.buyuk eski bir somine var .koltugun biri onun onunde duruyor onu kapatiyor.koltugu onunden cekip daha iyi isi vermesini düşünüyorum. Huzursuzum.koltugu cekip sominenin kenarlarini kahverengiye boyuyorum.bu sirada bir gürültü oluyor sominenin icinden kurumlar dokulmeye basliyor.daha sonra ust kattaki insanlar fslan inmeye basliyor.insanlar korku ve panik icinde.herkes ciktiktan sonra avuc ici kadar bir yaratik cikiyor.konusuyor.hem korkuyorum hemde elime aliyorum.uzaydan gelmis.oyle düşünüyorum. Ona yesil yapraklı bir dal veriyorum. Onu yemege baslayinca degisiyor kus oluyor.biraz sonrada kedi oluyor.yanimda eşim var ona bu yaratigin evi tamir edebilecek gücü var diyorum.sabret 3 gun daha diyor. Parmaklarıyla 3 ü gosteriyor.bu uc gun nerde kalcaz sen onudusun diyor.yorumlarsaniz sevinirim.cok etkilendim…

 3. isimsiz

  rüyamda bir padişah ve onun üç oğlu vardı padişah oğullarına şunu dedi yarın akşam yağmurlu bir günde bir kuş gelicek o kuşu takip edin kuş sizi bir kılıça götürecektir o kılıcı şu şekilde tutarsanız şu şu olur tam hatırlamıyorum oraları diğer gece padişahın dediği gibi hava yağmurluydu sonra bayezidle cihangir karışımı olan şehhzadeye geldi bu kuş aslında şöyle oldu oda mum ışığıyla aydınlanıyor pencerede turuncu bir perde var işte bu perdede kuşun gölgesi gözüküyor geri kalanları hatırlamıyorum kuşta gözükmedi zaten sadece gölgesi vardı nasıl yorumlarsınız bu rüyayı

 4. hatice toprak

  rüyamda bir adam bana sen dur senin üstüne kuşları üstüne atacağım sonrada ayağımı çukurun içinde baş parmaklarımı acıdığını ve kuşların üstünde olduğunu gördüm.

 5. Beyaz melek

  Rüyamda bir kuşun ayağı bir taşa bağlıydı.. Uçamaya çalışıyordu ama uçamıyordu..

 6. ayçaterzi

  Tatil beldesinde arkadaslarimla oturuyordum. Arkadasimin kiziyla balkona ciktik. Cok guzel mavi bir kus camasir ipinde yemek yiyordu. Elimle kusu yakaladim. Kafes bulamadigim icin kutuya koydum. Kusa bakmak icin kafesi actim. Kus kusarak olmustu. 2 kus daha geldi ve ayni sey bu kuslara da oldu.yorum yazarsaniz cok sevinirim.

 7. Yagmur

  Merhaba rüyam kısa ama çok merak ediyorum anlamını hiç bir yerde bulamadım.
  Bir ağaçtan gri al rengi karışımı güzel bir kuş uçup sağ elimin avucunun içine konuyor ve avucumun içini gagaliyor sert bir şekilde uçup tekrar gelip gagaliyor.
  Anlamı nedir acaba ?

 8. hacat

  Merhaba.. güvercin yere yuva yapmış 2 tane yavrusu vardı kedi falan yemesin diye yavruları aldım annesini yakaladım eve getürdüm acaba iyilikmi yaptım yoksa kusun yuvasını bozarak kötülükmü. kafalm karıştı iyicene

Bu sayfada Rüyada Kuş Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kuş Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kuş Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)