Rüyada Kusmak, Kustuğunu Görmek

Rüyada kustuğunu gören, tövbe eder, Allaha döner. Yahut hakki sahibine verir. Eger zorlukla kusarsa, azaba duçar olur. Bu rüyayi gören hasta ise vefat eder. Bir gebe kadin görmüs olsa, çocugunu düsürür. Rüyasinda kusma ile çikarmis oldugu seyi yedigini gören kisi, sözünden döner, bagisladigini geri alir. Bir rivayete göre, bu rüya cimriliktir.

Kusmak istedigi halde kusamadigini gören kimseye tövbe etmek güç gelir. Eger tövbe etse, yine günah isler. Kusmugun bogazina kadar gelip tekrar döndügünü görmek de ayni sekilde tabir olunur. Rüyasinda kusmak istedigi halde agzindan bir sey çikmadigini yahut agzindan igrendigi bir sey çiktigini görmek, hastali-ga; kusma esnasinda agzindan balgam çiktigini görmek, kisa zamanda hastaliktan kurtulmaga; midedeki seylerin hepsini kustu-gunu görmek, helak olmaga delalet eder.

Hz. Cafer Sadika göre; rüyada kustugunu görmek alti sekil-le tabir olunur: Tövbe, nedamet, mazarrat, gamdan halas, emaneti iade, müskül isleri halletmek.

Oruçlu oldugu halde kustuğunu gören, borcunu verir. Oruçlu oldugu halde kay edecek iken kendisini tutup kusmadigini gören, Kurani tefsire veya okumaga muvaffak olur, eger buna ehil degilse, hayirli söz söyler. Süt kustugunu gören, Islamdan mürtet olur. Koyu bir yiyecek kustugunu görenin bir seyi kaybolur. Kirmizi renkli bir sey kustugunu gören kötülüklerden tövbe eder ve sakinir.

Eger esasen tövbekar ve salih adamlardan ise; tövbesinde ve salahinda sebat ve devam eyler. Kusarak çikardigi seylerin çok ve güzel bir renk ile mülevven oldugunu görenin güzel yüzlü ve iyi huylu çocugu dünyaya gelir.
. . .

“Rüyada Kusmak, Kustuğunu Görmek” ile ilgili 6 yorum var.

 1. Zuhal

  rüyamda arkadaşımın kustuğunu gördüm. Eve gitti sonra tekrar geldi ve kustu ama bu sefer ağzından kanda geldi. Doktora gidelim dedim. Dededinin ona kan içirdiğini söyledi kusmamak için iyi birşeymiş.

 2. hilal

  rüyam da kustuğumu gördüm hatta ağzımdan çıkan yemekleri de gördüm anlamı nedir?

 3. Ebru

  Sa. Ben rüyamda karnimda büyük bir sislik oldugunu ve daha sonra agzimdan cigerimin geldigini ve onunla birlikte su ve kan karisimi kustugumu gördüm. sonradan cigerimin geri yani bogazimdan asagi gittigini gördüm. acaba ne anlama gelir bana geri mail atarsaniz cok sevinirim

 4. melih

  Rüyamda domuz eti.Yedim.Sonrada parmağımla kendimi kusturdum.Manası nedir?saygılar.

 5. Ali

  rüyamda kardesım kusuyordu kesık kesık olarak ne anlama gelıyor bu

 6. Selma

  Esim rüyasında annesinin elinden bibardak su icmiş ve ikinci bardagı icirkende icinde ekmek parçacıkları ve pislik gormus suyu icerken hemen kalkıp lavoboya gitmiş kusmaya ve kusmuş bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

Bu sayfada Rüyada Kusmak, Kustuğunu Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Kusmak, Kustuğunu Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Kusmak, Kustuğunu Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)