Rüyada Öldürmek, Öldürdüğünü Görmek

Rüyada bir kimsenin diger bir kimseyi öldürdüğünü görmek, katilin maktule hayir ve menfaati olacagina; yahut zülüm edecegine; birini öldürdüğünü görmek, ona iyilik etmege; kendisinin öldürüldüğünü görmek, ömrünün uzun olacagina delalet eder. Kirmaniye göre; bir kimseyi katlettigini gören, o kimseye hayir ve menfaat saglar. Bir cemaatin kendisini zulmen katlettiklerini görene, en büyük devlet adami tarafindan hayir ve menfaat hasil olur.

Bir kimseyi zulmen katleyledigini gören, asi ve nefsine zulüm edici olur ve Allah, onun üzerine birini musallat kilar. Cabirül-Magribiye göre; evladini katlettigini görene Allah (cc) helal rizk ihsan eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi, mal ve dünya izzeti için evladina zulüm yapar.

Birini öldürdüğünü ve maktulün cesedinden kan akittigini görenin eline mal geçer. Eger kan akmaz ise, mal hasil olmaz. Cesedinin katleyledigi adamin kani içinde yuvarlandigini görmek, o adamin malindan istifadesine; birini katledip maktulden beyaz kan çiktigini görmek, dininin gitmesine; kendini katledilmis ve fakat kimin tarafindan katlolundugunu bilmez görmek, kanuna az itaatkar olmaga; katledeni bilir ise, düsmana zafer bulmaga, birini katleyledigini ve maktulün kanindan necaset aktigini görmek, maktulün katilden fenalik görmesine delalet eder.

Bir kimseyi öldürdüğünü, fakat bunun kim oldugunu bilmedigi gibi muayene eylemedigini gören, düsmana muzaffer olur ve gamdan kurtulur. Kendi nefsini öldürdüğünü gören, tövbeye muvaffak olur. Kendisinin boynu vurulmak suretiyle katlolundugunu gören, eger köle ise azat olur; gam ve kederden kurtulur; borçlu ise borcunu öder; eline çok mal geçer; eger kendisini bu suretle katleden adami bilirse, ondan çok hayir görür. Eger katil, kadin, yahut hadim agasi veya buluga ermemis çocuk veya sakalsiz sabi emred ise, rüya sahibinin vefatina delalet eder.

İbni Şirine göre; bir kadin rüyada kocasını öldürdüğünü görse, ona alakasi olmadigi bir günah ile töhmet eder. Bir küçük çocugu öldürüp pişirdiğini gören, livata fiili islediginden dolayi ayiplanir. Bir cemaatin birbirlerini öldürdüklerini görmek, halk arasinda bidat zuhuruna; bir insani katledip cesedini arkasina aldigini görmek, cezayi hak edecegine ve zarara duçar olacagina delalet eder.

Bazilarina göre; rüyada katil görmek, hacca gitmek isteyen kimse için muradina ermege; rüya sahibi hasta ise, sifaya isarettir. Bir kavle (söylentiye) göre, katil rüyasi, belaya ve nimetin zevaline delalet eyler. Bir hükümdarin boyunlarini vurmak suretiyle tebasini katlettigini görmek, ahalinin zulmünden halas olmasina. hürriyete kavusmasina, hükümetten iyilik ve ihsan görmesine isarettir.

Abdulgani Imam Nablusiye göre; rüyada katil günah islemege isarettir. Nefsini katlettigini gören, günahlarina tövbe eder. Bir insani katleyledigini gören, büyük bir günah isler. Kendisinin katlolundugunu gören, çok yasar ve fazla hayra nail olur. Bir adami bogazini kesmeyerek öldürdüğünü görmek, maktulün hayir ve menfaatine ulasmasina delildir. Bir nefis katlettigini gören, keder ve gamdan halas olur. Bir köle, efendisinin kendisini katleyledigini görse, azat olur. Bir katil isledigini ikrar ettigini gören velayete ve halk arasinda ihtiram makamina nail olur. Allah yolunda öldüğünü gören, şehit olur.
. . .

“Rüyada Öldürmek, Öldürdüğünü Görmek” ile ilgili 10 yorum var.

  1. mehmet g

    ben bacimla ve annemle bir yerde otururken benim iki tanidigim arkadas bacima kas goz isareti yaparak onu cagiriyorlar bacim da gulerek hayir diyor bende bacima sinirlenerek onu hirpalayarak baska bir koseye alip oturtuyorum ondan sonra ofkeme sahip olmayip gidip o iki arkadasimida olduruyorum ama birtanesini bicagi basina sapliyarak olduruyorum kan cikimiyor ve daha sonra etrafi temizlemeye basliyorum hic bir kanit kalmasin diye tam biterecekken polisler beni yakaliyor yolda beni gotururlerken ben onlari doverek kurtuluyorum bu ruyanin yorumu nedir

  2. deniz

    rüyamda abim birisini öldürüyor bana getiriyo bende ceseti evimizin arkasındabahçeye gümüyorum hey aynı rüya arasıra hep bu sekilde gürürken bu gecede sivil polisler ceseti buluyu bizim eve gelip araştırma yapıyolar ben hapis yatmaktan korkuyorum tprak kazılıp ceseti çıkarıyolar ne anlama geliyor teşekür ederim

  3. ramazan öztürk

    rüyamda bir arkadaşımı yanlışlıkla öldürdügümü ve onu evin kenarına gömmüş oldugum kimseye söylemedigimi belli bir zaman sonra o kişinin arandıgını ve bezim evin yakınlarında arandıgını banada görüp görmedigimin sorulduğunu ama ben hayır diyorum onlar aramaya başlıyor bulamıyolar ama ben çok korkuyorum sonra uyanıyorum.

Bu sayfada Rüyada Öldürmek, Öldürdüğünü Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu rüyanın tabiri nedir? ne anlama gelir? Rüyada Öldürmek, Öldürdüğünü Görmek dini rüya tabirleri olarak nasıl yorumlanır? ruya yorumu yorumları tabiri nedir? veya rüyası hakkında bilgi içeren yorumlar yapabilirsiniz. Kullanıcılar dışında Rüyada Öldürmek, Öldürdüğünü Görmek rüyasına yorum yapılmaz. Rüya tabirlerinden doğacak herhangi bir problemden tamamen kullanıcı sorumludur. Yorum ya da tabir yapanlar bu kuralı kabul etmiş sayılır. Bir de gaybı yalnız Allah (c.c)'ın bilebileceğini unutmayın. Buradaki tabirler sadece bazı islami kaynaklardan alınan yorumlardır. Kesinlik içermezler. Lütfen adab-ı muaşeret kurallarına uygun iletiler gönderiniz.

Rüyanızı paylaşın veya yorumunuzu yazın ;)

 . , .