Rüyada Saç Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada saç görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Saç ruya tabiri ve rüya yorumları saç rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada saç görmek özellikle kadınlar içinn son derece hayırlıdır. Saç, kadınların güzelliğini sağlayan en önnem arz eden etkenler arasında bulunmuş olduğu iiçin bu rüya kadınlar için çook daha hayırlı görülmektedir.

Saçı şekillendirmek

Rüyanızda saçlarınıza şekil verdiğinizi görmeniz, çevvrenizdeki insanların sizinle ilgili fikirlerine gereğinden fazzla ehemmiyet gösterdiğiniz anlamına gelmektedir. Kendi fikirlerinizden çok başkalarının fikirlerini önemsiyyor ve kendinizi başkalarının gözünden değerlendiriyorsunuz. Bu durum bu şekilde devam etmiiş olduğu sürece sağlıklı bir ruh haali içinde kalamazsınız. Bu sebeple başkalarının görüşlerinin kendilerini bağlladığını ve tek bir doğrunun olmadığını unuttmamalısınız.

Kızıl saç

Rüyada kızıl renkli saç görmeniz, inssanlara karşı sempatik ve şirin görüneceğinize vee bu özelliğiniz vesilesi ile innsanların size karşı ilgi ve sevggi duyacağına yorulmaktadır.

Saç kazıtmak

Rüyada saç kazıtmak, günah işleyerek utanacağınnız bir duruma düşeceğiniz konusunda bir uyarıdır. Günah işlemekten sakınmalı ve dini koonularda daha duyarlı davranmalısınız. İşlediğiniz günahlardan tövbe etmelisiniz.

 

Peruk takmak

Peruk takan bireyin kısmeti açılır hannesine bereket gelir.

Çirkin ve biçimsiz saç

Rüyanızda saçlarınızı çirkin ve biçimsiz birr şekilde görmüşseniz amaçlarınız doğrultusunda çok çalışııp çok yorulacaksınız anlamına gelir.

Uzun saç

Uzun saçlar, her şekilde bilgi saahibi olmaya işaret eder ve uzun ömürlü olmaanın getirdiği tecrübelerden dolayı olgunlaşacağınızın biir belirtisidir. Gri renkli saç da bu aanlama gelir. Diğer bir manası ise hayatınızda huzurr, ferahlık, bolluk ve berekete sahip olacağınızın göstergeesidir.

Rüyada saç görmek cinselliğe, tutkuya, duyggusallığa delalet eder. Görmüş olduğunuz saçlar birbirine karışmışsa, yaşşamınızdaki belirsizlik ve kaos yaşıyorsunuz anlamına gelirr.

Dağınık saç

Hane içinde her evde olabileceği gibii çeşitli sorunlardan dolayı ağız münakaşası yaşayabilirsiniz.

Kır saç

Çevrenize olan güvensizliğiniz ve geleceğinizle ilgilii duyduğunuz kaygılar sonucu geçici olarak biraz caanınız sıkılabilir.

Saçların beyazlaması

Rüyada saçların beyazlaması her ne kaddar olumsuz bir anlama sahipmiş gibbi görünse de bunun aksidir. Bu rüyayı gören şahıs çevresi taraffından takdir edilir. rüyayı gören kimse erkekse gelirinde olacaak yükselişe işaret eder.

Bir diğer tabire göre, rüyayı göreen erkek olsun ya da kadın olsuun evladı erkek olur.

Bazı tabircilere göre ise, rüyayı göören kadınsa bu rüya, kadının eşinin köötü işler işleyeceğine veya kadının bbir rahatsızlık atlatacağına yorulur.

Eğer davalık bir durumunuz varsa, davaa sizin lehinize sonuçlanır.

Saçlar eğer bütünüyle beyazlamışsa, ticarette ssorunlar yaşanabilir ya da çalıştığınız iş yerindeki üsttünüz canınızı sıkacak davranışlar sergileyebilir. Saçlar ve vücuttaki diğer tüyler, sakalllar bütünüyle beyazlamışsa büyük maddi zorluklar aşılacaktır.

Uzun ağarmış saçlar ise kısa zamann içinde sevinç yaşayacağınıza işaret eder.

Bu rüya dini konularla daha faazla ilgileneceğinize de işaret etmektedir.

Saç jölesi

Rüyada saç jölesi, biryantin, köpük ggibi saç şekillendirici ürünler görmek, çevrenizdeki itibarrınızın artmış olacağına işaret etmektedir.

Vücutta çıkan saçlar

Rüya sahibi evli bir erkek isee, kısa süre içinde evlat sahibi ollacaktır.

Birinin saçınızı koklaması

Bu rüya cinsel duyguları ifade edebilirr. Cinsel olarak isteğinizin arttığı bir dönnemde olabilirsiniz. Bu rüya ayrıca şefkati, güveni vve derin sevgiyi de sembolize eder.

Avuç içinden saç çıkması

Rüyanızda avuçlarınızın içinden saç çıktığını görmenniz, huzurunuzun biraz kaçacağına delalet eder. Ayrıca, günah işlemiş ya da işleyyecek olabilirsiniz. Davranışlarınızı gözden geçirip günahlardan sakınmanızda yaarar olacaktır.

Kahkül

Rüyada kahküllerinin birbirine karıştığını ve köötü göründüğünü görmüşseniz, bu rüya size bazı sıkkıntılı günlerin yakın olduğunu haber vermeektedir.

Saçların gürleşmesi

Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha gür olduuğunu görmeniz, elinize geçecek eşyalar olacağına rrivayet edilir.

Bu rüyayı eğer sıkıntılı günler geçirirkenn görmüşseniz, kısa bir süre içinde sıkıntılarınızdan kuurtularak feraha çıkarsınız. Bu rüyayı gören kimse huzurlu isse, daha da ferah günlerin onu beklediğinin habbercisidir.

Bazı yorumculara göre de gür saaç görmek bolluk ve bereket dolu günlerinizin siize çok yakın olduğu anlamına daa gelir.

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç görmek evli ya daa fark etmeksizin gönül ilişkilerinde muutluluklar ve sevinç yaşayacağınızı müjdelemektedir. Bu yaşayacağınız gönül ilişkisi aynı zamandaa size huzur da verecektir.

Kıvırcık saç aynı zamanda faydanıza olaccak gelişmeler yaşayacağınız anlamına gelmektedir.

Bir diğer rüya tabirine göre isee peygamberimizin yaşam tarzını uygulamaya rivayet edder.

Saç kestirmek

Saçlarınızı kestirmeniz ya da saçlarınızın dökülmesii kendinizi güvende hissetmediğiniz anlamına gelmektedir. Kendinizi güçsüz ve dayanaksız hissediyor oolabilirsiniz. Herhangi bir konuda yeni kararlar almayya veya yeni işlere başlamaya kendinizi yeteerli görmüyor olabilirsiniz.  

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi daha çok maddi kayıplları simgeler. Rüyanızda saçlarınız dökülmüşse bir eşyanızı kaybedebbilir, çaldırabilir ya da elinizden çıkkarmak durumunda kalabilirsiniz. Bu rüya sıkıntı ile de tabbir olunur. Muhtemelen çekeceğiniz sıkıntı maddi nitelikte olacakktır.

Bir diğer yoruma göre ise geeçici sağlık problemleri yaşayabilirsiniz ya da çalıştığınız işş yerindeki pozisyonunuz olumsuz yönde değişebbilir.

Bakımlı saç

Rüyanızda saçlarınızın bakımlı olması, yakın birr zamanda tanışacağınız bir şahıs iile iyi bir arkadaşlık kuracağınız vve bu arkadaşlığınızın size yarar ggetireceği anlamına gelmektedir. Bu rüya kadın ya da errkek olarak ayrı ayrı yorumlanmaz.

Saç kesmek

Rüyanızda saçlarınızı kestiğinizi görmeniz, kariyerinizde bbazı problemli günler geçireceğinize ve mevkiiniizin sarsılabileceğine işaret eder.

Rüyada bir başkası sizin saçlarınızı kesmişsee, işlemediğiniz bir suçla suçlanabilirsiniz. Bir diğer yoruma göre ise, rüyanızz eşinizle yaşayacağınız sürtüşme ve tartışmalara rivayyet eder.

Bu rüya ayrıca hayatınızda ani vee net vereceğiniz kararlardan dolayı yaşaayacağınız değişikliklere delalet eder.

Saç boyatmak

Rüyanızda saçlarınızı boyatmanız, şeklini değiştirmeniz yya da çok belirgin değişimler yapmanız yaaşamınızdaki büyük değişikliklere yorulur. Yaşadığınız problemlerle ilgili farklı bir bakışş açısı kazanabilir ya da bu konularra odaklanarak yeni yöntemler deneyebilirsiniz.

Saçlarınızın dalgalanması içsel özgürlüğünüzü simgelemektedir.

Saçların uzaması

Saçlarınızın uzadığını görmeniz, yaşamınızla ilgili karrarlar almadan önce ince eleyip sık dokuduğunuz birr dönemde olduğunuzu gösterir. Belki de bu kararları vermenizin gereğindeen fazla uzadığını düşünüyorsunuz.

Sarı saç

Rüyada sarı saç görmek, hayat booyu başarı, huzur ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada saç görmek tabiri

Koltuk altından saç çıkması

Rüyada koltukaltından saç çıkması, rüyayı ggören kimsenin dileklerinin gerçek olacağına işaret edder. Bununla birlikte, bu rüya bazı ttabircilerin yorumuna göre, inanç dünyanızın bir haylli zenginleşeceği şeklindedir.

Solgun saç

Çeşitli mali problemlerle karşılaşabileceğiniz konusunda sizee uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Bu sebeple harcamalarınıza dikkat etmeli vee önem arz eden mali kararları ertelemelisiniz. Sözleşmelere bir süre imza atmamalı vee yakın zamanda kredi çekmemelisiniz.

Saç yolmak

Rüyanızda saçlarınızı yolmanız, çevrenizdeki insanların saaygısını kazanacağınıza işaret eder.

Özelliklerine göre saç görmek

Saç kestirmek

Rüyada saç kestirmek size acı vereen bir kayıp yaşadığınızı gösterir. Bir diğer taraftan amaçlarınız ve istekleriniizle ilgili değişimler yapmak istiyor olabilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızdan ve bazı tutumlarınızdan vazgeççebilirsiniz.

Yemekten saç çıkması

Çevrenizden herhangi biri ile ağız münaakaşasına girebilirsiniz.

Kulaktan saç çıkması

Rüyanızda kulağınızdan saçlarınızın çıktığını görmeniz, hhoş olmayan laflar duyacağınıza işaret edilir. Bu lafları dikkate almalısınız çünkü esasenn bir ders niteliği taşıyorlar.

Saç örmek

Rüyada saç örmek, çalışmalarınızı ince elleyip sık dokuyarak devam ettireceğinize ve elinizden çıkann her işin kusursuz olacağına yorulurr.

Rüyayı gören bir kadınsa, bu rrüya olumlu delalet eder. Eğer rüyayı gören bir erkekse yatıırım yapmış olacağı anlamına gelir.

Rüyada saç örmek sanatsal faaliyetlere dee işaret eder. Sanatın herhangi bir koluyla ilgili faaaliyetlere katılabilirsiniz. Bir sanat dalı hakkında eğitim alabilirr, amatör veya profesyonel olarak üstünde çalışabilirsiniz.

Diğer bir yoruma göre de ssaç örmek kadın ya da erkeek fark etmeksizin yakın bir zammanda sevdiğiniz bir insanla aranızda çıkkan bir sorundan dolayı görüşmeyi kestiysenniz barışacağınıza ve görüşmeye devam eedeceğinize göre de yorumlanır.

Eğer yakın zamanda gönül ilişkilerinizde birr tartışma yaşamışsanız, kısa süre içinde sevgilinizlee barışabilirsiniz.

Saçı tıraşlamak

Bu rüyayı bir erkek görmüş isse hacca gider. Çevresi tarafından saygınlığı artar. Rüyayı gören kadın ise eşiyle yaşanacaak ağız dalaşına delalet eder.

Kına yakmak

Kına yakmak geleneklerimizde mutlu günlerde iccra edilen bir uygulamadır. Saçınıza rüyada iken kına yakmanız ççok sevineceğiniz gelişmelerin olacağına delalet ederr.

Yumuşak saç

Yumuşak saçlar, ummadığınız kapıların size açıılarak ev, araba, arsa ve parra gibi mal mülk sahibi olunnacağına işaret eder.

Saç taramak

Rüyanızda saçlarınızı taramanız yaşamınızla ilgili yeeni fikirler ve yöntemler konusunda düşündüüğünüzü gösterir. Fikirlerinizi bir plana oturtacak bu yyolda ilerleyeceksiniz. Bir diğer taraftan bu rüya kendinizlee yüzleşmekte zorluk çektiğinizi de ggösterebilir. Kendinizi değerlendirirken olumsuz yönlerinizi es geçiyorr olabilirsiniz.

Saç fırçası

Kısmetiniz, bahtınız açılacak ve sevinçli günleer yaşayacaksanız.

Saçın uzaması

Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha uzun oolması, ömrünüzün uzun olacağının müjdecisidir. Bu rüyanın bir diğer tabirine göree ise, evinize alacağınız ihtiyacınız olan yya da olmayan herhangi bir eeşya olacaktır.

Bu rüya çocuk isteyenler için müjdee niteliğindedir. Böyle bir rüya görenin çocuğu oolur.

Eğer saç uzatmak niyetindeyseniz ve saçınızıın çok uzadığını görmüşseniz, ödemeniz ggereken meblalardan çok daha fazla paranınn elinize geçmiş olacağına işaret edder.

Postiş takmak

Rüyanızda saçlarınıza postiş takmanız; eğer madddi durumunuz iyi ise gelirinizin ddaha da artacağına, eğer maddi durumunuuz kötü ise maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınızza delalet eder.

Siyah saç

Rüyanızda saçlarınızı siyah olarak görmüşseniz, buu rüya evli kadınlar için eşlerinin dürüst, dirrayetli ve sadık olduğunu simgeler. Eğer bekar iseniz gelecekteki eşiniz buu özellikleri taşıyacaktır.

Saçlarınız rüyada iken çok koyu birr siyah renge sahiptiyse, bu rüya, zengin biir erkekle izdivaç yapacağınıza ya dda evli kadınlar için eşlerrinin varlıklı ve zengin olacağına alamett eder.

Saç taramak

Rüyada saç taramak yeni ve uzunn ömürlü dostluklar kuracağınıza rivayet eder. Bir diğer rüya tabirine göre iise rüyada saç taramak farkında olmadan yaaptığınız şeylerin sonucu sizin için olummsuz olacak anlamına gelmektedir.

Ağızdan saç çıkması

Rüyada ağızdan saç çıkması, söyleyeceğiniz sözleer yüzünden çekeceğiniz sıkıntılara yorulur. Sözlerinizin etkileri sizi olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple ne söylediğinize dikkat etmmeniz gerekiyor.

Rüyada saç görmek, bireysel olarak güçleneceğğiniz anlamına gelmektedir. İş hayatında sıkıntı yaşıyorsanız rakiplerinize karrşı galip geleceğinize işaret eder.

Saç kurutmak

Bu rüya yakın zamanda aklınızın karışttığını ancak düşüncelerinizi toplamaya başladığınızı ggösterir. Belki de yeni fikirler beyninizde birr yerlerde keşfedilmeyi bekliyordur.

Saç yıkamak

Rüyada saç yıkamak şimdiye kadar olann düşünce tarzınızda değişiklik yapmak istediğinizii sembolize eder. Bununla beraber ilişkilerinizde farklı bir yaklaşımmda bulunmanız gerekiyor olabilir. Bir diğer taraftan bu rüya imajıınızı değiştirmek istediğinize işaret etmektedir. Farklı bir görüntü ile insanların karşşısına çıkmak istiyor olabilirsiniz. Bir başkasının saçını yıkamanız ise hayatınızzda bir başkasına bağımlı hale geldiğğinizi ifade eder.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Rüyada Leblebi Yemek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...