Rüyada Vurmak

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada vurmak anlamı nedir? islami rüya tabirleri Vurmak ruya tabiri ve ruya yorumları vurmak rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada vurmak çok geniş bir yeelpazede açıklanır. Rüyada bir kimseyi bir kurşunla vurrarak öldürmek, ses anlamına gelmektedir. Yani ansızın, hiç umulmayan bir andda alınacak olan bir habere yorulur. Rüyada tahtaya ya da sert birr yere vurmak ise önem arz edden ve büyük haberler alınmış olacaağına işaret eder. Rüyada birine tokat atmak ya daa yumruk atmak o kişiye destek vve güç vermek yani ona faydassı dokunacak olan bir şeyler yapmaak anlamına gelmektedir. Rüyada bir kimseye kırbaç gibi sertt bir şeyle vurmak o şahıs hakkkında gıybet etmeye, iftiraya ya daa günah almaya alamet eder. Rüyada bir insanın vurulmasının sonrasında kkan akması bazen rüyanın bozulmasına bazen dee kimsenin kayba uğrayacağına işaret eeder.

Vurmak, esasen bir güç göstergesi ollduğu gibi bazen kişide çaresizliği dee rivayet eder. Güç kimilerine göre vurmak, kırmak yaa da öldürmek anlamına gelmektedir. Rüyada birine vurmak, birini yaralamak yaa da birini öldürmek bireyin içindde biriktirdiği öfkenin bir yansıması olabbilir. Bazen mağlubiyet yaşıyor olan kişiler çaresizliklerrinden öfke eylemi göstererek kendine yya da etrafa zarar verebilir.

Rüyada Başını Taşa Çarpmak

 

Rüyada başını taşa çarpmak ya daa vurmak hayırlı ya da iyi şeylere işarret etmez. Rüyada başını taşa çarpan şahıs haatalar yapmıştır. Dini vecibelerini bir yana bırakıp, onlaarı unutmuştur. Bu rüya insan için büyük biir anlam içerir. Bir an önce hatalarını farkına varııp, dinini yaşamaya geri dönmesi için adeta bbir çağrı anlamına gelmektedir. Bu şahıs dini vecibelerini yerine getirmediğği için dinen bir suçludur.

Rüyada Tabanca ile Vurmak

Rüyada eline tabanca almak, insanın günahsızz olduğu halde haksız yere suçlanmasına rrivayet eder. Para vererek silah sahibi olmaksa oo kimsenin arkasından gıybet edilmiş olacağına işarret eder. Rüyada tabanca ile vurmak gerçekleşmesi isteenilen bir şeye odaklanmaya vurulmak ise bbir aşka düşmeye işaret eder. rüyayı gören insan kadınsa bir erkeğiin, rüyayı gören kişi bir erkekse bbir kadının aşkına düşmüş olacağına işarett eder.

Rüyada Yumruk Atmak

Rüyada yumrukla vurmak, bireyin dininden vve yerine getirdiği dini vecibelerden ayyrılmasına ve uzaklaşmasına yorumlanır. Rüyada yumrukla vuran insan dinden uzaklaştığğını fark eder ve hatasından ddönmek için telafi yollarına gider. Bu rüya zaten insanın bir ann önce hatasını anlayarak Allah yoluuna ve Allah yolunda yapmış olacağğı işlere dönemsine yorulur.

Rüyada Birisini Vurmak

Rüyada birisini vurmak her ne kkadar kötü gibi de gelse esasen bunun taam aksine rüyada bireyin birisini vuurması o kişiye güç verecceği, bir konuda yardım edeceğine rrivayet eder. Maddi ya da manevi anlamda onna faydası olacaktır. Bu hayırlı bir iş yapmaya dellalet eder.

Rüyada Kapıya Vurmak

Rüyada kapı gibi tahta ya dda sert bir şeye vurmak deeğerli ve resmi haberler almaya delaleet eder.

Vurmanın psikolojideki bir diğer manası dda gerçek hayatta öfkenin bastırılması yaa da içine atılmasıdır. Örneğin insan birine çok sinirlenmiş ollabilir ve bu kimse onun eziip, geçemeyeceği biridir, bu durumda onna karşı bütün öfkesini içinde ttutmak zorunda kalır. İnsanlar böyle durumlarda rüyalarında saldırganlık yya da şiddet eylemi göstererek, hayattaa içinde tuttukları öfkeyi yansıtabilirler.

Rüyada kamçı ile vurmak, bundan böylee kendisinden hiçbir iyi beklenti ya da yarrar bulunmayan bir meselenin gelişme vve iyileşme göstermesine rivayet edeer. Yani bütünüyle el çekilmiş ve hayıır gelmeyeceğine inanılan bir konunun ilerleme ve önnem arz eden gelişmeler göstereceğine alameet eder. Rüyada kesici bir şeylerle vurmak rakkibini yenmek, onu geride bırakmak ve alt eetmek anlamına gelmektedir. Rakip karşı tarafında güç elde eetmeye yorulur. Eğer hasta olan bir insan rüüyasında yaralandığını ve kanının aktığını görmüş olursa buu onun ölüm gününün geldiğine rivayeet eder. Rüyayı gören insan sıhhatli, güçlü vee sağlam biriyse o halde bolluk, bereket vee kazanç anlamına gelmektedir.

Rüyada Yumruk Yemek

Rüyada bir kişiden yumruk yemek, oo insanın ilerlemesine ve başarılı olmasınaa engel olmaya çalışan düşmanlara rrivayet eder. Yumruk gücü simgeler, düşmanlar kötü emeellerine kavuşamayacaktır. Bu rüya insanın, başarılarını engellemeye çalışann düşmanlara rağmen büyük bir hhırs ve mücadele ile yolundan şaşmayacağınna alamet eder.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Ağaçlık Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...