Rüyada Abdest Aldığını Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada abdest aldığını görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Abdest Aldığını ruya tabiri ve rüya yorumları abdest aldığını rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Abdest hataları silen, temizleyen ibadetlerdendir. Temizlik de imandandır. Rüyada abdest aldığını görmek; hayra, sevince, zorluklardan kurtulmaya tabir edilir. Bu rüyayı göre kişi hasta iş iyileşir. Günah işleyen bir kişi ise tövbe eder ve iyilik etmeye başlar. İyilik tarafı artar. Her türlü mutluluk kendisine nasip olur.

İmam Nablusi buyuruyor ki;

- Rüyada abdesti varken tekrar abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmet, nimet üzierine nimet ile tabir olunur. Rüyada saoğuk bir mahzende abdest aldığını veya gusül abdesti (boy abdesti) aldığını görmek, kaybedilecen birşeyi bulmakla tabir olunur. Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüsünden kurtulur.

Rüyada sudan başka birşey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alamettir. Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve mübarekliliğe işaret eder.

Rüyasında süt veya bal ile abdest aldığını görmek, din konusunda selamete erişmeye delalet eder.Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan emniyete geçmek ile tabir olunur.

Rüyada tam olarak abdest aldığını görmek, bütün dinlerde güzelliğe, Allahü Teala tarafından nasil olunacak himayeye delalet eder.

 

Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmeesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Yatağında abdest aldığını fakat ayağa kalkamadığını ve şiddetli bir derdin pençesinde kıvrandığını görmek, eşinden veya dostundan ayrılacağına işaret eder.

Rüyada bir arkadaşının başı üzerine abdest aldığını görmek, arkadaşına varis olacağına ve onun eşyasına sahip olacağına işaret eder. Tanıdığı bir kişinin kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmesi ise, gam ve kedere düşmekle tabir olunur.

Rüyada Abdest görmek

Abdest almak güzelliğe, korunmaya, hayır ve iyiliğe delalet eder. Temiz su ile tam olarak abdest almak maksada kavuşmaya, Abdestin tamamlanmaması mevcut sıkıntıların bir süre daha devam etmesine, Namaz kılmak gayesiyle abdest almak korkudan emin olmaya, Allahu Tealanın himayesine, Abdest alıp namaza durmak gam ve kederden kurtularak Allaha hamdetmeye, Abdest üstüne abdest almak ziyade nurlanmaya ve aydınlık bir gönüle, Meyve suyu gibi kendisiyle abdest almanın caiz olmadığı şeylerle abdest almak arzu edilen şeyin gerçekleşmemesine...

Abdest almak isteyip de su bulamamak istenen şeyin güçlüğüne, Boy abdesti gerektiren bir durumda sadece namaz abdesti almak çetin bir işe girmeye, Sıcak su ile abdest almak kedere ve hastalığa, Hamam ve sokak gibi yerlerde abdest almak yüz kızartıcı bir duruma, gizlenen sırların açığa çıkmasına, Yatakta uzanır vaziyette abdest almak eş ve dostundan ayrılmaya, Oturduğu odada abdest almak artık orada oturmamaya, Deniz kenarında yahut çöplük gibi yerlerde abdest almak üzüntüden kurtulmaya ve hastalığın geçmesine, Abdest suyundan içmek hayır ve iyiliğe,korkudan emin olmaya, hastalıktan kurtulmaya ve berekete delalet eder.

Rüyada abdest alınırken görülmesi, o kişinin o dönem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarının ortadan kalkacağını belirtir. Abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşıyacağını belirtir.

Genellikle ferahlamaya işaret eder. ileri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur. Temiz bir su ile abdest alınıyorsa amacına kavuşur. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende abdest alan çalınan eşyasını bulur. Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur. Tüccar olan kimsenin rüyada abdestin namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir.

Bir kimse rüyasinda abdest almaya uygun (caiz) olan bir su ile abdest aldığı halde, ikinci bir defa daha abdest aldığını görse, o kimsenin gönlünün aydinlanacagina delalet eder. Çünkü abdest almak nurdur. Rüyasında temiz bir su ile abdest aldığını gören kimse, isteklerine kavuşur, Eğer abdestini tamamlayamazsa bu rüya aksine yorumlanır.

Rüyada sudan gayri şeylerle abdest aldığını görenin rüyası onun borçlanacağına delalet eder. Boy abdesti almak güzelliğe, Allahü Teala Hazretleri tarafindan korunacağına işarettir.

Namaz kılarken aynı zamanda da abdest aldığını gören kimse, düşmanından kurtulmuş olur. Rüyada soğuk ve karanlık bir yerde abdest aldığını veya gusül ettiğini görmek, çalınan eşyasının bulunacağına, abdest alıp da namaza durduğunu görmek üzüntüden kurtulacağına delalet eder.

Abdestsiz namaz kılmak, o kimsenin sermayesi olmadığı halde, mal ve para kazanacağına yorumlanır. Bir kimsenin namaz kılınması caiz olmayan bir yerde abdestsiz olduğu halde, namaz kıldığını görmesi, çok arzu ettiği bir şeyi elde edemeyeceğine delalet eder.

Yatağından kalkamayacak kadar hasta olup, yatağında abdest aldiğını gören kimse erkek ise karısından, kadın ise kocasından, dulsa sevdiklerinden ayrılır. Cünüp oldugu halde abdest aldığını gören, çok zor bir is yapmak zorunda kalir. Abdulgani Nablusiye göre; rüyasinda abdesti var iken tekrar abdest aldığını görmek, rahmet üstüne rahmete, nimet üzerine nimete delalet eder.

Abdest bazen de bir istekle yorumlanır. Namaz için abdest aldığını gören düşmanından korktuğu şeyde Allahü Teala Hazretlerinin korumasında olur. Abdest alıp namaza başladığını gören, keder ve üzüntüden kurtulup Cenab-ı Hakka hamd eder.

Rüyada sıcak su ile abdest aldığını gören kimseye, üzüntü, keder ve hastalık isabet eder.

Rüyada abdest almak, o günlerde herhangi bir sıkıntınız, üzüntünüz varsa çok yakın bir zamanda bunlardan kurtulacağınıza, eğer borcunuz yada hastalığınız sizi üzüyorsa bunlardanda yakın zamanda kurtulup feraha kavuşacağınıza ve günahlarınızın affedileceğine işarettir.

Tabi yine en iyisini Allah bilir.

Bu web sitesinde ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Kırık Kapı Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

SELAMUNALEYKUM
RUYAMDA KENDİ EVİMDEN UÇARAK BİR ARKADAŞIMIN EVİNE GİDİYORUM AMA UÇARKEN BİRAZDA KORKUYORUM ARKADAŞIMLA BİRLİKTE EVDEN CIKIP BİTANE BOT [AYAKKABI] ALIYORUZ AYAĞIMDAKİ TERLİĞİ CIKARIP BOTU GİYİYORUM SONRA AYRILDIĞIM NİŞANLIMIN BAŞKA BİRİSİYLE NİŞANIN OLDUĞU YERE GİDİYORUZ ESKİ NİŞANLIMI ORTADA ZORLA OYNATIYORLAR O OYNAMAK İSTEMİYOR OYNADIĞI YERDEDE AĞLIYOR VE DAHA FAZLA ISRARLARA ALDIRMAYIP AĞLAYA AĞLAYA MASAYA OTURUYOR AMA ORTADA DAMAT YOK MASADA TEK BAŞINA VE BENDE AĞLIYARAK CIKIYORUM... ALLAH``A EMANET OLUN...


#2 ,

arkadaşlar merhaba benim liseden 2 arkadaşım evlendiler bayan olan arkadaşım 6 aydır hastaymış ben bu olayı 4 gün önce öğrendim ve o gün ruyamda hasta olan arkadaşımı ruyamda lisedeyken gördüm ve seda nasılsın iyimisin oda iyiyim emre sen nasılsın dedi ruyanın gerisini hatırlamıyorum ama sitenizi görünce sormak istedim nedir acaba bunun yorumu arkadaşım iyi mi olacak yoksa kötümü lütfen birileri cvp versin soruma şimdiden teşk ederim cvp bekliyorum..!!!!


#3 ,

mrb ben asuman rüyamda buyuk kayaların arasından bana dogru gelen sıyah takım elbıselı beyaz atkısı olan bı genc heybetlı bır sekılde bana dogru gelıyor gelırkende buyuyor ve oyle heybetlı oldukı ben yanında kucucuk kaldım sonrada boy abdestı aldım ve yıne aynı kısı bana guzelbı sarı yaldızlı tasla basımdan su koydu abdest alırken sonra benden kan geldı yorumlarsanız sevınırım


#4 ,

bir kalabalık ile birlikteyim hepimiz bayanız ve sabah namazımızı kılacağız ben daha sonra kılacağımı söylüyorum ve öyle yapıyorum. sonra bizim başımızda bir genç abla var. o bize namazlarınızı kılın ve uyuyun diyor. birazdan birkaç terörist gelecek ses çıkarmayın ve uyuyun diyor. bende pek aldırış etmiyorum sonra namazımı kılarım diyorum. arkadaşlarım namazını kılıyor. sonra bende namaz kılmak için lavaboya gidip namaz kılmak için abdest alacakken o ablamızın dediği gibi teröristler geliyor. ben lavabodayım ve duyuyorum geldiklerini. arkadaşlarım ise uyuyorlar. sonra bana doğru geliyorlar, ben uyanık olduğum için. sanırım 3 kişi ve bayan teröristler. ben panikliyorum çünki namaz kılamadığım için, sonra bana geldiler beni öldürecekler biliyordum ve onlara diyorum ki lütfen en azından bir abdest alayım ve tamam diyorlar ben musluktan temiz bir su ile abdest alıyorum ama tuvaletteyim, onlarda yanımda. ben abdest alırken kafamdan başlayarak bir zehir döküyorlar, toz şeklinde, ben hala abdestimi almaya devam ediyorum sonra ayaklarımı da yıkayınca, zehirin etki göstermediğini anlıyorlar ve sırtıma da zehir döküyorlar, öldüğümü görmüyorum ama son anlarım olduğunu hissediyorum ve o zehirden, ölümden kurtuluşum olmadığını biliyorum. ayaklarımı yıkarken, hadi acele et biraz dediklerini bende acele ile ayaklarımı yıkayıp abdestimi tamamlıyorum. ama vücudumun hafif sertleştiğini de az bişey hissediyorum. rüyamda başbakanımızda var. teröristlerin geleceğini söyleyen ablamız, başbakanımızı ve birkaç kişiyi de saklıyor.


#5 ,

Rüyamda kutuplara yakın bir yerdeydim abdestim olmasına rağmen tekrar abdest almak istiyorum ve sadece kar olduğu için karla abdest aldım, daha sonra insanların namaz kıldığını gördüm ama ben kılmadım, rüya değişik ve ilginç geldiğinden sizle paylaşmak istedim, bi yorumu olan üstad varsa tabirini duymak isterim. Saygılar.


#6 ,

selamun aleykum babamin gordugu bir ruyanin tabirini ogrenmek istiyorum. babam ruyasinda bir yerde calisiyormus, is yeri boyle col bi yerdeymis babam disari cikmis abdest icin/ yerde birikmis sulardan abdest almak istemis uzaktan o su temizmis yanina yaklasinca abdest almaya baslayince kirleniyormus bir baskasina gitmis oda ayni boyle olmus ondan baskasina ondan baskasina derken cok buyuk bir su birikimi yanina gelmis oda cok temiz ve mas maviymis ama gene abdest almaya baslayinca oda kirleniyormus camurlu falan oluyormus babamda mecburen o camurlu sudan abdestini almis. bu nedemek oluyor cok merak ediyoruz simdiden tesekkurler.


#7 ,

S.a.Rüyamda Otobüsle yolculuğa çıkıyorum.Sonra otobüs bir yerde mola veriyor ve ihtiyacı olanlar aşağı iniyor.Bir süre sonra benimde büyük abdest ihtiyacım olduğunu hissediyorum ve otobüs tekrar kalkmadan ihtiyacım gideriyim diye dışarı çıkıyorum.Durakta yolun altında abdesthane buluyorum ve parasını ödeyip içeri giriyorum.İçerde tuvaletlerin bir kısmı dolu ve ben müsait bir tuvalet varmı diye bakınırken aynı zamanda midem bulanmasın diye temiz olmasınada dikkat ediyorum.Bir tuvalet boş ama dışında klozetin dışında -afedersiniz büyük abdest- görünce midem bulanıp oraya girmiyorum.Daha sonra temiz ve boş bir tuvalet bulup orada büyük abdest ihtiyacımı gideriyorum.Ben ihtiyacımı giderirken dışarda birilerinin bağırıp,tartıştığını duyuyorum ve bende dışarı çıkıyorum.Çok merak ediyorum.Yorumlarsanız çok teşekkür ederim...


#8 ,

Rüyamda çeşme ucuna bağlanmış bir restaurantın dışarısında abdest alıyorum.Allah'a şükür ediyorum.Bu rüyamı yorumlamanızı rica ediyorum.Allah'ım razı olsun...


#9 ,

rüyamda bayram namazı için abdest alıyorum bu rüyam neye yorumla nır acaba


#10 ,

Ben rüyamda bir meclisten çıkarken bahçe duvarindan sarkan hortumda abdest aldım bahçe duvarı yeşil Sarmaşık lı hortumda Sarmaşık ların altında idi ben tesetturluydum akşam vaktiydi


#11 ,

akşam namazi abdestini almaya gidiyorum ama bakıyorum muslukların 5 tanesi var beştanesi yok diyorum bu musluklara noldu diyorum abdesti aliyorum.


#12 ,

rüyamda HACIBEKTAŞ VELİ'NİN ZİYARETİNE GİDİYORUM YAZIN GEL ZİYARETE KAPALI DİYOLAR BENDE İZİN İSTEYİP ABDESTTİMİ ALIP NAMAZ İÇİN NİYETLENİYORUM.ORAYI BEKLEYEN GÖREVLİNİN EVİNDE ÇEŞMEDEN ABDEST ALDIM DUA KABRİN BAŞINDA ŞART DEĞİL YAKININDA DAHİ ETSEM ONA MALUM OLUR DEDİM..ALLAH HAYIRLARA ERDİRSİN YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM...


#13 ,

rüyamda gusül abdesti alıyordum ama küpe takmayı unuttuğum için ( tabi ben bunu abdest aldıktan sonra fark ediyorum ) kabul olmuyordu. Cevap verirseniz sevinirim .Şimdiden teşekkürler.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...