Rüyada Acele Etmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada acele etmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Acele Etmek ruya tabiri ve ruya yorumları acele etmek rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada acelecilik ettiğini görmek iyiye işaret değildir. Acele ile iş yaptığını görmek de, pişmanlığa delâlettir. Acele işler şeytandandır.

Bazıları demişlerdir ki:

— Dine ait bir şeyde acele ettiğini görmek iyidir. Dünyaya ait bir işte acele etmek ise bunun zıddıdır. Meselâ ere müstehak olan bir kızı evlendirmek, bu hususta acele etmek evlâdır.

Kir manî demiştir ki:

— Rüyasında acele etmeyip itidal üzere hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına nail olur.

İbn-i Sîrîn hazretleri de: Acele, rüyada nedamete işarettir, buyurmuştur.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Fermuar Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

; hata yapmaya, pişman olmaya delalet eder.

Hayır işlerinde acele etmek iyiliğe, şer işlerinde etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye, Acele yürümek zindeliğe, tembelliğe, hastanın acele etmesi ölmesine, Dünyalık konularda acele ettiğini görerek bundan sıkıntı duymak, işleri temkinli olarak yapmaya delalet eder.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...