Rüyada Anahtar Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Anahtar ruya tabiri ve rüya yorumları anahtar rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder.

Anahtar, Allahtan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder.

Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse büyük bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir kapıyı veya kilidi açtığını gören, büyük bir zatın yardımıyla düşmanına galip gelir. Bir anahtar aldığını gören hazine bulur; eğer arazi sahibi ise toprağından istifade eder.

Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlıyacak bir işe başlanacağına işarettir.

Rüyada anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık anahtarı görmek,çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir.

Rüyada Anahtarın Çalınması; işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir. Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir.

 

Rüyada Anahtar bulmak; mutlu bir iş ve aile hayatına, kaybetmekse gereksiz maceralara yorumlanır.

Yeni bir umut, yeni bir fırsattır.

Anahtar, eliyle halkin islerinin yapilmasi için araci olan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir çok anahtarlar oldugunu gören, rütbe ve seref sahibi olur.

Kirmaniye göre; anahtar ile bir yeri açmak hayra; kapatmak serre delalet eder.

Kilitlemek evlendirmege, elinde cennetin anahtarlarini görmek sonu, hayirli bir is yapacagina isarettir.

Bazilari demislerdir ki: Anahtar görmek Allah (C.C.) Teala Hazretlerinden istenen bir sey veya dua veya magfiret ile tabir olunur.

Cabirül-Magribiye göre: elinde bir anahtar oldugunu görmek, temiz su ile ab dest almaya, ibadete delalet eder. Elinden anahtarin düstügünü gören, namaz kilmakta tembellik eder.

Cafer-i Sadık (R.A.) a göre: rüyada anahtar görmek, güç islerin asilmasina, kederden kurtulmaya, hastaliktan iyilesmeye, muradin olusuna, dinde kuvvete, dualarin kabulüne, ilim ve marifete delalet eder. Bir seyi anahtarla açtigini gören istediginde yardim görür. Bir kadin, kendisine bir anahtar verildigini görse, bekar ise evlenir. Kendi sine bir anahtar veya anahtarlar verildigini gören, halka hükmedecek büyük bir ise girer.

Bu rüya her suretle hayirlidir. anahtarin veya dislerinden birinin kirildigini görmek, hayir delildir. Anahtarinin kayboldugunu veya çalindigini görenin isleri yarim kalir. Anahtari kilidin deligine soktugunu görmek, nikaha isarettir. Eger anahtar yeni ise bakire bir kizla, eski ise dul bir kadinla evlenilir.

Ebu Sait EI-Vaize göre: demirden anahtar kuvvet ve kudret sahibi bir kimsedir. Açmak iyidir, zafere isarettir. Elinde anahtarlar oldugunu görenin eline mal geçer. Anahtarla bir yeri açmak, dua ile bir sey istemege delalet eder.

Rüyasinda bir kapiyi açmak ,için cebinde anahtar aradigini görmek, büyük bir is kurmak için sermaye veya ortak aradigina, yahut önemli bir davaniz için, bir ünlü avukat bulmaya çalistiginiza, veya elinize geçen büyük miktarda bir paranizi nasil degerlendirmeyi düsündügünüze delalet eder.

Abdulgani Nablusiye göre: anahtar görmek, düsünce ile yorumlanir. Rüyasinda bir anahtari oldugu halde evinin veya kasasinin yahut dolabinin kapisini açamayanin hayatta çok çalistigi halde kazanci ancak karin doyurmasina yeter.

Anahtarla kolaylikla her kapiyi açtigini gören, zahmetsiz ve çok rahat para kazanir.

Bir baska rivayete görede: Anahtar görmek, eliyle halkin islerinin yapilmasi için araci olan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir çok anahtarlar oldugunu gören, rütbe ve seref sahibi olur.

Anahtar görmek, rizka veya yardima isaret eder. Rüyada bir kapiyi anahtarla açtigini gören kimse Allahin yardimi ile murad ettigi seye kavusur. Bir kadin rüyada kendisine anahtar birakildigini görse, o kadin birisiyle nikahlanir. Anahtar, hacc ile de tabir edilir.

Bir baska rivayete görede; Rüyada, anahtar görmek, rizka veya yardima yahut Cenab-i Hak tarafindan olacagi seyle ilim ve Kuranin kapisini açmaya delalet eder. Özellikle kendisiyle beraber birçok anahtar varsa, rizik ve ilme nail ve bunlara sebep olan seylere yardimci ve düsmana galip gelmeye mazhar olur.Bazen anahtar evlada, casuslara, yolculuga, kölelere, kadinlar için kocaya ya da mala delalet eder.

Bazen anahtar Cenab-i Hakkin gayb hazinesinden ümit ve arzu ettigi seye nail olmasina delalet eder. Rütbe ve makam sahipleri için anahtar görmek sehirlere, köle için kurtulusa delalet eder. Rüyada elinde agaçtan bir anahtar oldugunu gören kimse, birisinin yanina emanet mal birakmasin, birakilirsa o kimse onu inkar eder. Çünkü agaç parçasi nifaktir. Rüyada elinde dilsiz bir anahtar oldugunu gören kimse, yetime zulmeder. Anahtar, duanin kabul olmasina da delalet eder.

Anahtarlar, hazinelere de delalet eder, çünkü hazineler onlarla açilir.Demirden yapilmis anahtar, kuvvetli ve söhretli bir kimseye ve islerinin açilmasina delalet eder. Rüyada bir kapiyi veya bir kilidi açtigini gören kimse, düsmanina galip gelir. Bazen de kuvvetli bir kimsenin yardimi ile galip gelir. Rüyada bir kapiyi anahtarla açtigini gören kimse, Hakkin yardimi ile murad ettigi seye kavusur. Eger anahtarsiz açarsa, o kimse dua veya iyilik ve ebeveyninin duasiyla maksadina nail olur.

Rüyada anahtar görmek, aklını kullanamayarak fakirleşmeye, anahtar bulmak, yaptığınız iş sonucunda bol kazanç elde edeceğinize, hapishane kapısını anahtar ile kilitlemek, destek aldığınız kimselerin sıkıntıya düşeceklerine ve artık sizin desteğinize ihtiyaç duyduklarına, kapı üzerinde anahtar görmek, mahkum olunacağına, kırılmış anahtar görmek, malınızı korumanız gerektiğine,anahtarla kapı açmak, zor olacağını düşündüğünüz bir işin çok kolay olacağına işarettir.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Emeklemek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda birinden saklanmak için girdiğim odadan tanımadığım bir erkek tarafından kaçmam için bana iki adet metal yeni olduğu belli olan anahtar verildi ilk anahtar kapıyı açmadı ikinci anahtar kapıyı açtı ve ben odadan çıktım sonra iş çıkışı yoklama kağıdına imza atmamız gerekiyormuş çok kalabalıktı imza kağıdına ulaşamadım ve aynı kişi bana kağıdı verdi ve ben imzamı attım arkadaşlarımla gittim yorumunuz için şimdiden teşekkürler


#2 ,

rüyamda bir erkek bana birtane anahtar veriyor anahtarı alınca elime birtane olan anahtar dört tane oluyor .yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.iyi çalışmalar.


#3 ,

rüyamda bir kapıyı açmaya çalışıyorum fakat kendi anahtarımı kaybetmişim, kapının üzerine tırmanarak anahtar arıyorum, en yakın arkadasımın anahtarını buluyorum, aynı kapının anahtarı.. fakat ruyanın sonu yok.. anhtarı buldugum yerde bitiyor, ya da bu kadarını hatırlıyorum, etkileyiciydi..


#4 ,

rüyamda kendi evimin kapısını açmaya çalışıyorum fakat anahtar kırılıyor.dişli tarafı içinde kalıyor ama ben yinede tutabildiğim kadarıyla çevirip kapıyı açabiliyorum.sonra uyandım bu ne anlama geliyor ki?..


#5 ,

rüyamda komşuların kapılarının üzerinde anahtarlarını unuttuğunu gördüm 1, kapıyı çaldım komşu elleri hamurlu açtı gel içeri dedi yok dedim güler yüzle teşk etti
2, kapıyı çaldım anahtarlar doluydu üzerinde açtı teşk etti gülerek
3 kapıyı çaldım oda bulaşık yıkıyodu suyun aktığını gördüm anahtarı unutmuşsunuz dexdim yooo dedi kapıya baktım yok odanın anahtarını aldı sarı parlak bana verdi bumu dedi hayır dedim ama elimde kaldı bulunduğum kap 3 . kat ve çok aydınlıktı bana yorumunu yaparmısınız çok merak ediyorum


#6 ,

rüyamda vefat eden annemi gördüm. çocukluğumun geçtiği mahalledeyiz. akşam üzeri annemi bekliyoruz. aynı apartmandaki arkadaşalarım ile birlikte. babam da var ve babam gayet genç... annem geç kaldı. merak ediyoruz. arkadaşına gideceğini söylemişti ama yine de merak ediyoruz. neyse sonra annem yokuştan yukarı yavaş yavaş geliyor. ona nasıl sarılıyorum ve koklayıp öpüyorum. burnu üşümüş gibiydi hayattaykende öyle olurdu. onun sesini hiç duymadım ama iletişim kurdum. sorularıma cevap geldi. ve onu nedense geç kalmasını korumacı bir şekilde söylüyorum babama karşı. sonra anneme anahtar veriyor bir arkadaşım ve eve gidiyor. gelirken ondan anahtarlara dış kapının anahtarlarını da takıp gelmesini istiyorum. ama arkadaşımın dairesinin ve bizim dairenin anahtarı.ayrıca arkadaşları onun saçına sürmesi için bir şey hazırlamış bende ondan süreceğimi söylüyorum. saç rengimizi soruyorum ona. aynı değil ama bende süreceğimi söylüyorum. annemde onaylıyor. gece birlikte saçımıza bişey süreceğiz sanırım krem gibi bişey.
çok uzun zamandan beri annemi rüyamda görmemiştim. lütfen yorumlar mısınız? teşekkürler,


#7 ,

Selamünaleyküm, rüyam şöyle;
Bir evde yanlızım. Pencereyi açıyorum. Üst katlardan birindeyim. Karşıma bi çocuk çıkıyor. "Burada ne işin var" der gibi azarlayıp gitmesini söylüyorum. Sonra rüyamda yatıyorum uyuyamıyorum, kalkıyorum tanımadığım birisini daha görüyorum. Ev bana ait değil yadırgamıyorum. Ama onun da değil öyle düşünüyorum. Rahatsız etmek istemiyorum. Odadan çıkıp başka yere gidiyorum bi kaç arkadaşım (Üniversiteden arkadaşlarım) başka odada oturmuşlar. Onları görünce seviniyorum. "Selamünaleyküm" diyorum "Burada olduğunuzu neden söylemediniz buraya gelirdim" diyorum. Tekrar geri gelmek niyetiyle eski odama geri dönüyorum. Odadaki diğer kişiyi arıyorum. Allah ın selamını veriyorum girerken. Onu bulamıyorum konuşamıyorum ama odaki kişilerin sayısı artmış. Önüme çıkıyorlar sinirlenmeye başlıyorum iteliyorum birisini. Sonradan anlıyorum ki bunlar insan değil, hayalet, ruh ya da başka varlıklar. Onları görmeyi ya da görebilmeyi istemiyorum. Ve sürekli karanlıktayım. Arkadaşlarımın olduğu oda ise sanki ışıklar kapalı ama televizyon açıkmış gibi küçük bi ışık var birbirimizi görebiliyorduk. Odadan çıkıyorum, arkadaşlarımın yanına gitmek istiyorum. Gördüklerimi anlatmak istiyorum. Bu sefer odaları karıştırıyorum. Bi kaç tane odayı açıyorum ama hem içerisi karanlık hemde arkadaşlarımı bulamıyorum.

Tüm bunlardan önce abim bana rahmetli babam için "babam atlayacak sen onu tut ; ama tutamayacaksın" diyor. Bu olaylardan sonra kendimi dışarıda elimde sandalye ile görüyorum. Babam 3. kattan atlıyor ben tutamıyorum. Sonra sokaktan yukarı doğru hızlıca gidiyor ben koşup önüne yetişiyorum elimde sandalye önüne koyuyorum içimden geçip gidiyor. 2. sefer deniyorum yine içimden geçip gidiyor. Geçerken hissedebiliyorum iyi bişey, ona dokunmak gibi. Bu sokak bizim sokağımız ve babam 2. geçişi 1. den biraz daha farklı görüyorum yüzünü. Farklı zamanlara ait gibi...

Sonra arkadaşlarımın kaldığı odaya dönüyorum ama konuşamıyorum. Bişeyler anlatmaya çalışıyorum. Boğazım düğümleniyor. Selam vermeyi unuttuğum aklıma gelince "Selamünaleyküm" derken uyanıyorum. Rahatlıyorum sonunda. Hayaletlerden kurtuldum diye seviniyorum. Anlıyorum ki ben rüyamda konuşmaya çalışırken gerçek hayatta konuşmaya çalışıyorum. O yüzden konuşamıyorum. Bu bende çok nadir olur ve genelde bunu anlarım, ve bunun üzerine uyanırım.


#8 ,

ruyam soyle ruyamda amcamin kizi bana anahtar veriyo ben sana yanlis anahtar vermisim diyo onlari bana ver sen bu dogru anahtarlari al diyo ama ben ona anlis anahtarlari vermedim ama onun verdiklerini aldim yorumunuzu cok acil bekliyorum


#9 ,

iyi akşamlar ben anasınıfı öğretmeniyim. anasınıfı normalde kilitlenir. bende sınıfı kitlemesi için başka birine anahtarı bırakmayı düşünüyorum . ama sonra anahtarın kopyasını vermesini düşünüyorum. başka sınıfa gidiyorum . orda farklı modelde başka anahtarlar görüyorum. ama elimdeki anahtara benzer bir anahtar buluyorum. sonra anahtarların birbirinden biraz farklı olduğunu farkediyorum.elimde iki anahtarla düşünüyorum rüyam bu kadar . yorumunuzu bekliyorum . şimdiden çok tşk ederim.


#10 ,

rüyamda halen nikahlı olup ama eşimden ayrı yaşayan bir bayanım rüyamda eşimin bana ayrılmadan önce yaşadığımız evin anahtarını verdiğini gördüm ben o evin kapısını acıp içeri giriyorum ve ev cok berbat bir durumda dağınık tı bende cekmeceleri karıştırıyordum ve birden cekmecede yeşil bir beze sarılmış bir muska buluyorum ucundada çatallı iğne takılıeşim şimdilerde bir bayanla yaşıyor ama ben o bayanı görmüyorum sonra ben eşime diyorumki bak o bayan sana muska yapmış diyorum birde bana sen büyüçüsün diye sölüyorsun diyorum ve bir ara eşimi görmüyorum ben onun evini toparlamaya calışıyorum ablamda sen ona ne yapsan yaranamazsın diyor toparlama evini diyor lütfen bana bu rüya hakkında yorum yaparsanız sevinirim şimdiden tşkr..


#11 ,

rüyamda anahtarlık üstünde üç tane demir anahtar gördüm ve aldığımı biliyorum vesonraasını bilmiyorum teşekürler


#12 ,

Sevgili nuray,rüyanızı okudum.Anahtar, isteğinizle sizinde bir sevgiliniz olacağına, rüyadaki muska ise yeşile sarılı ve kilitli iğne ile görmeniz,kocanızın o kadınla muradına erdiğine,onu tanıdıkça sizden nefret ettiğine,sizin evi dağınık görmeniz,eşinizle aranızın düzelmeyeceğine delalettir.


#13 ,

ruyamda sevdıgım benı bır odaya kıtledı bende ordan kurtulmak ıcın mucahedele yaparak anahtarları elınden alıp odadan cıktım ama tekrar benı kıtleyıp haps ettı kapıyı tekrar actım ama elımden tuttu bır guzel kavga ettık bırbırımızı dovduk nedemektır


#14 ,

rüyamda biryerlerde işim varmış ve gece eve gelmemişim dolmuşa bindim ,koltuğumun altındada kocaman bir ayna sağ ucu kırık,şoförün sesi aynen ölen kaynımın sesi, bakamıyorum yüzüne .işe gitmek istiyorum sonra anneme gece eve gelmeyeceğim diye aramadığım aklıma geliyor.ve işe geçmeden evin orada iniyorum.kapıyı açıyorum ki.ev boş ,tavanı yüksek ve bir kapı açık ama karanlık,ve evin bir köşesinde kırmızı bir elektrik süpürgesi vardı.ev birazda tozlu ve kirli idi.birden büyük oğlumu görüyorum ,yeşil eşofman vardı tişörtünü giyiyordu.annem nerede dedim (annem13 yıl oldu öleli)gelmedi gece yalnız kaldım ,gece 1 de uyandım çok korktum dedi.yerde uyumuş ,niye yatakta yatmadın dedim.içim yandı, sonra mutlulukla dediki amcamgil gelecekmiş amcan kim dedim .ve yerde kalorifer böcekleri gördüm onları bir bir öldürdüm.birden annemin sesini işittim bu elektrik süpürgesinide muhtar tamir edecem diye götürdü ama bozdu yapamamış dedi.uyandımm.


#15 ,

Ruyamda yiyenimin ogretmeninin evinden anahtar caldim almak icin mucadele etti ben anahtari vermemek icin yuttum lutfen cevap yazin sevgilerimle


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...