Rüyada Ay Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada ay görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Ay ruya tabiri ve ruya yorumları ay rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada ay görmek, insanın bütün istediklerine kavuşacağına, maddi ve manevi bakımdan rahatı, huzuru temsil eder.

Rüyada görülen gökteki ay adaletli yöneticiye, büyük alime, hayırlı oğlan çocuğuna, Ayı kucaklamak kadın ve erkek için güzel simalı biriyle evlenmeye, Ayı puslu görmek yaşıtı olmayan biriyle evlenmeye delalet eder...

Ayın kendi evinde doğması kadın için erkek çocuğa, Ayın güneşten büüyük görünmesi başbakanın (vezirin) devlet başkanına (sultana) üstün gelmesine, Ayın bulutlar içinde kaybolması arzu edilen şeyin zamanının geçmesine, Ayın doğurması, arzu edilen şeyin kolay elde edilmesine, Alı eline almak veya böyle görmek evlenmeye, Ayın bir yeri veya evi aydınlatması devletten gelecek iyiliğe, Ayışığında yürümek anne şefkatine, Aya bakıp onun üzerinde kendi yüzünü görmek hasta için vefata, değilse erkek çocuğa, Ayın güneşe dönüşmesi baba tarafından mirasa ya da yardıma işarettir. 

Rüyada Dolunay görmek vezirin azledilmesine, yönetimde bulunan kişinin sonunu geldiğine, Ay ve güneşe secde etmek şerli bir işte yöneticinin yardımında olmaya, Ay ve güneşin kişinin kendisine secde etmesi ana-babanın ondan hoşnutluğuna, Ayın karanlık görünmesi ve koyu bir bulutiçine girmesi yönetimden gelecek kötülüğe, Ayın parçalanması ya da ikiye bölünmesi hükümetin dağılmasına ya da üst düzey bir yöneticinin vefatına işaret eder.

 

Ayışığı gizlenen şeylerin duyulmasına; Hilal eşin hamile kalmasına, yöneticiye, kumandana, ansızın meydanagelecek hayra, asi kimse için tövbe etmeye, Ayın hilal biçiminde görünmesi hacca, Hilalin doğup, ardından hemen batması arzu ve isteklerin sonuçlanmamasına, Hilal bazen savaş ve şiddete, Dolunay güzel ahlaklı insana, Ayı yükselirken görmek makam ve merte, iş hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler, kazançlı çıkmanıza neden olacak demektir.

Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hastalığa veya sevgiliden ayrılmaya işarettir.

İş hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler, kazançlı çıkmanıza neden olacak demektir. Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hastalığa veya sevgiliden ayrılmaya işarettir.

Ay, devlet baskani ve devlet büyükleriyle yorumlanir. Ayi kendi mali gibi elinde tuttugunu gören, büyük bir devlet memuru olur. Ayla savastigini görenin, hükümet adamlari ile arasi açilir. Kendisinin ay oldugunu veya ayin yerinde oturdugunu görmek, yüksek bir mevkie erisecegine isarettir. Ayi karanlik veya gök yüzünden baska bir yerde görmek, devlet adamlarinin bazi islerde zorluklara ugrayacaklarina delalet eder. Ibn-i Sirine göre: ayi tam yuvarlak (Bedir halinde) görmek, bir büyük adamin ölümü ile yorumlanır.

Ayın iki parçaya bölündükten sonra, tekrar birleştiğini görmek, büyük bir adamin hasta olup, tekrar iyilesecegine isarettir. Ay bedir halinde iken. baska bir yildizla çarpistigini görmek, iki memleket halkinin birbirleriyle savasacaklarina delalet eder. Bazen de iki devlet büyügünün birbirleriyle rekabet halinde olduklarina isarettir. Cabirül

Magribiye göre; Ayı yanında veya elinde gören adam evlenır. Eğer ay hilal halinde ise, evlenecegi insan kendinden daha asagi bir siniftandir. Eger tam daire halinde ise, asil ve kendisinden yüksek bir siniftandir.

Ayı parlak bir şekilde evinin içinde görmek, büyük bir devlet adami tarafindan mutluluga ulastirilacagina delalet eder.

Ayin baska bir evden dogdugunu veya çiktigini görmek, bir kimseden hayir ve menfaat görecegine delildir. Ayi tutulmus görmek, memleket ve memleket büyüklerinin bazi zorluklar çekecegine isarettir.

Ayın hilal olarak doğduğunu veya yavas, yavas büyüdügünü görmek, o memlekette sonradan devlet baskani olacak bir çocugun dünyaya geldigine delalet eder. Gök yüzünde bir ayin dogdugunu ve onu baskalarina gösterdigini görmek, gören kimsenin ecelinin yaklastigina delalet eder.

Cafer-i Sadika göre; rüyada ay görmek on iki sekilde yorumlanir : Baskan, devlet adami, arkadas, sef, erkek, baba, anne, koca,es, sahip, hayir ve menfaat, hizmetçi. Rüyanin görülüs sekline göre bunlardan uygun olani alinarak, rüya yorumlanir.

İbn-i Fudalea göre; ay bazen erkek evlat ile yorumlanir.

Bir kisinin kendi koynundan bir ay çiktigini görmesi, onun bir erkek çocugu olacagina isarettir. O ayin yavas, yavas büyüyerek göge yükseldigini görmek dogan çocugun büyüdügünde iyi bir evlat olacagina ve isinde basari kazanacagina delalet eder.

Rüyada ayı güneşle birlikte görmek, iki büyük kisiden hayir ve menfaat görecegine isarettir. Günesi ay ile kavga eder görmek ise, iki büyük kisinin birbirlerini çekemediklerine ve aralarinin açilacagina isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada ay görmek, adaletli bir devlet baskanina veya büyük bir alim yahut güzel bir oglan çocuguna ya da, yalanci bir adama isaret eder. Ayin isigini bulanik bir halde gören kimse, akrani olmayan bir kimseyle evlenir.

Rüyada ayın kaybolduğunu görmek rüya sahibinin hayır ve serden istediği şeyin neticeye varmasına işaret eder. Rüyada aya baktığını ve yüzünün seklini ayda gördügünü gören kimse, ölür.

Ayın karardığını gören kimse, eger devlet baskani ise onun idaresinde bulunan kimselerin, onun emir ve fermanina itaat etmelerine isaret eder. Rüyada ayin günes oldugunu görmek rüya sahibinin babasi veya esi tarafin dan izzet, seref, hayir ve mala nail olmasina isaret eder.

Hasta olan veya deniz yolculugunda bulunan kimse için ay görmek, helak olmaya isaret eder. Zengin bir kimse, ayin bulutla örtüldügünü görse, servetini kaybeder. Bir kadin rüyada, bir yerde ayin oldugunu ve ellni aya uzattigi halde yetisemedigini görse, o kadinin erkek bir çocuk arzu ettigine, fakat bu arzusuna kavusamayacagina, ancak eger kadin hamile ise, kiz çocuk doguracagina isaret eder.

Günes ve aya secde ettiğini görmek, rüya sahibinin büyük bir günah islemesine isaret eder. Bir isinin gizli tutulmasini arzu eden bir kimse, rüyada ayi görse, o isi meydana çikar. Bir kimse ayin tutuldugunu veya siyah yahut kirmizi oldugunu görse, ayin nisbet edildigi kimsede degisiklik ve eksiklik meydana gelir. Bazen ay görmek, bir kisi ile dost ve arkadas olmaya isaret eder.

Bazen de ay görmek kumara ve bahse girerek oynanan oyuna isaret eder. Ayin yarildigini ve iki parça oldugunu görmek bir alametin çikmasina isaret eder. Ayin ilk gecelerinde ayi onbes günlük görmek, rüya sahibinin halinin güzdlesmesine isaret eder.

Ayi hilal seklinde görmek, iyi degildir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Ayran Yapmak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

ben dolunay gördüm


#2 ,

ben uzayda sağ yanımda benden bi tane daha var ama kap kara ben bi dümyaya bi güneşe bakıyorum sonra düyanın arkasından ay çıkıyor tam olarak dolunay değil güneşi gösterır gibi ben sonra günşe doğru bakıyorum ve güneşin arkasındadi boşluğun sonundaki çizgiye bakıyorum tam busirada o uzay varya ayın parlak halı varya o renge burunuyor güneş onurun içinde sönuk kalıyor ve ben uyanıyorum . BEN Bi rüya daha gördüm hz peygamber (sav} nın yanındayım sağımda solumda bişeyler var ama ne olduklarını anlayamıyorum ve bana ben muhammet dıyor ven ağlayarak aşağıya düşüyorum . bunların anlamlarını bana yollarsanız sevınırın ama okuyan kimseya anlatmasın tşk. çok güzel bi siteniz var elinize sağlik


#3 ,

ay dolunca gözlerine, dolunayda aşık oldum sözlerine.
saygılar...


#4 ,

ben rüyamda dolunay gördüm ama daha önce görünen dolunayların hiçbirine benzemiyordu böyle üzerinde kızgın kumlardan fırtınalar oluşuyordu.yanımda yüzünü seçemediğim bi arkadaşıma "ben ayın neden böyle olduğunu bulacağım" diyordum.lütfen yardım ve güzel yorumlanırsa memnun olurum.


#5 ,

Rüyamda tam akşam olmdan dolunay üzerinde Allah lafzı arapça yazılmış ve altında arapça bişey yazıyordu Muhammet yazıyordu galiba yorumlarmısınız


#6 ,

ben rüyamda gökyüzünde bir sürü ay gördüm şaşkınlıkla onlara bakıyodum çoğalıyolardı sanki yanımdaki eski sevgilime gösteriyordum baksana neden bu kadar çoklar diye o da normalmiş gibi önemsemedi..


#7 ,

Licniy senin gordugun ruyanin aynisini bende gordum, bendede cogaliyorlardi.. ve ardindan kiyametin kopmasini yasadim ruyamda..

Ay cogalmadi ne demek hala gerekli bir bilgi bulamadim acikcasi.. Sen bulduysan eger cevaplarsan sevinirim..

Sargilar..


#8 ,

rüyamda akşam iş dönüşü evime dönüyordum yolda gelirken aya bakmıştım ay dolunaya cevirmişti ve ayda ışık ve yansıma vardı hani ayda grimsi yerler olurda orda şekiller cıkar ya öyle bi durum

ve ayda ki görüntü bir cami minaresi ve kubbesi ile kabe motivi
yaklaştıkca görüntü daha net oluyor ama ayda ki cami ve kubbe halen gölge biciminde motiv ama kabe orjinal halde orda yda maketi tam bilemıyorum hemen heycanlanıyorum arkadaşlarımdan ikisine mesajla haber verıorum ve onlara ayda minare kubbesi ile kabe yansıması var bakın diyorum gerisini pek hatırlamıyorum


#9 ,

RÜYAMDA BİR EVDEYİM CAMDAN DIŞARI BAKARKEN DAĞIN ŞEKİL DEĞİŞTİRDİĞİNİ GÖRÜYORM SONRA DAĞ BİRDEN SUTUNLARA AYRILIYOR VE HEPSİ SECDE EDİYORLAR O KADAR ÇOK İNSAN VARKİ KOŞANLAR AĞLAYANLAR KİMİLERİDE NAMAZ KILIYOR GAYET SAKİNLER.SONRA GEMİYE BİNİYORUZ GEMİDEN GİDERKEN YERDE ALLAH LAFZI YAZIYR BEN BAĞIRIYRM GÖRDÜNÜZMÜ DİYE AMA BENİ DUYAN YOK VE BEN DİYORUM KEŞKE DAHA ÇOK ÇALIŞSAYDIM KEŞKE NAMAZ BORÇLARIMI BİTİRSEYDİM DİYORUM


#10 ,

Rüyamda yatağıma yatmış gökyüzüne bakıyordum ve 2 tane ay gördüm...üzerinde de insan yüzleri karanlıktı birbirlerinin arkasında dolaşıyorlardı ve bitanesinden aşağıya doğru küçücük bir ışık geldi yanağıma düştü...yanağımın yandığını hissettim ...birşeye yoramadım hayırlara gitsin...


#11 ,

selam ben bu gece rüyamda ablamla bizim cok eski bir evimiz vardi onun catisindayim ablam bana Ay i gösteriyor ay dolunay ve cok net görünüyor ayin üzerindeki o adam gibi olan seyi gösteriyor ablam ve diyorki daha önce yasayanlar bu sekillerigörmüs diyorlar ben aya bakiyorum ay in üzerindeki kraterleri cok net görüyorum sonra ayin önüne incecik tül gibi siyah bulutlar geliyor ama ay hala bulutlarin arkasindan cok net görünüyor.. Ben dua ediyorum Allah im kiyametin koptugunu gösterme bize günahlarimizi affetmeden bize kiyameti yasatma diye sonra o catidan inmeye calisiyorum annem önce ben arkasindan iniyoruz..

mümkünse rüyamin yorumunu yaparmisiniz??


#12 ,

Rüyamda
gökyüzünde 3 tane ay vardı hepsi dolunay şeklinde ve maviydi ... bir ayın mutlu diğer 2 ayın ne mutlu ne mutsuz yüz ifadeleri vardı... sonra kocaman bir ayın bulutların içinden çıktığını ve turuncudan maviye döndüğünü gördüm.. ne demektir.. yorumlarsanız sevinirim...


#13 ,

ben gece yataktaydım ve uyuyordum birden ne olduysa ya kalktımyada kalmadım ama odamda kapının yanında yan evin içinde bir ay vardı bu ne anlama geliyor? bilen varmı ?


#14 ,

ben daha iki gün oldu bu rüyayı göreli..ama kafam karıştı ay görmek iyidir hilal görmek iyi değildir kısmı..:s:s şimdi şöyle ki ben sevdiğim insanla pencereden bakıyorum ve hilal var ve bizim dokunabileceğimiz kadar yakın ve sevdğim insan buna dokunuyor bir zaman sonra dolunay oluyor.biz şaşırıyoruz ve üzülüyoruz ayın dolunay olmasına.allah hayıra çıkarsın işalllah şu ramazan mübarek günlerde.(amin.)


#15 ,

Rüyamda; Evimde annem ve eşimle kışın eve soba kuralımmı diye tartışıyorduk, odanın penceresinden dışarı bakıyordum, gündüz vakti fırtına vardı, yıldırımlar düşüyordu her yere, heryer sarsılıyordu, birden bire derin bir sessizlik oldu ve gri bulutların arasından dolunay çıktı ortaya. Ay hem çok büyüktü hemde çok parlaktı. Aya dikkatli baktığımda
üzerinde dünyanın resmi olduğunu farkettim : Yeşil ve mavilikler, okyanuslar vardı tam ottasında da türkiye ve çevre ülkeler vardı (ortadoğu) Uyandım ve hiçbir anlam veremedim.....:)

Allah rızası için bilen varsa söylesin ....


#16 ,

selam.rüyamda gökyüzünde 5 6 adet belki daha fazla ay görüyorum.işle ilgili bir parti toplantı gibi bir yerdeyim.


#17 ,

Detayını anlatmayacağım ama ;çünkü kendimde korkmayla birlikte sevinç ve mutluluk yaşadım
Rüyamda Peygamber efendimiz geldiler, fakat yüzünü göstermedi, sonra İki ay ortaya çıktı bir tanesi tam dolunay, daha sonra bulutların arasından yavaş yavaş büyüyerek bir dolunay daha çıktı.Fakat ikinci dolunayın üzerinde bir ev ve o evin çatısında Türk Bayrağı asılı idi.Fakat Türk Bayrağı ne kırmızı ne siyahtı fark edemedim.Fakat hilal ve yıldız vardı bundan eminim.Daha sonra ben çevremdekiler bunu gösteriyordum.Kendi köyümdekilere" bu mucizedir " "bunu tüm dünya gördü " vs . derken başka b ir olay daha oldu. İrkildim. Lütfen çok acil cevaplarmısınız


#18 ,

arkadşlar gece yatarken dikkatli uyuyun uykunuzu tam alın... ruyayı gördüğünüz sabah veya akşam ne zamansa kalkınca buhakak üzerinizi kontrol edin... eğer üzeriniz açık kalmışsa ruya için tabir aramayın zira açıkta görülen ruyalar gerçekleri yansıtmaz :)


#19 ,

ay tutulması ayın üzerine gelen gezegenin üzerinde arabca allah yazısı ve arabca okuyamadığım başka yazılar vardı tanıdığım birçok kişiye gösteriyorum eşimde dahil yazıları görünce allahım bizi affet diyerek sağa sola koşturup duruyolar ben ne yazıyo banada söleyin diyorum senlik bişey yok diyolar ortalık mahşer yeri gibi oluyo lütfen yorumlarmısınız


#20 ,

Rüyamda ay (dolunay şeklinde) ve güneş birlikte doğuyor, doğma esnası tan yerinin ağarması zamanı her yer yeni aydınlanıyor ve ben onları görünce ellerimi açıp ayet-el kürsi yi okuyor dua ediyorum.. ne anlama geliyor cvplarsanız memnun olurum.


#21 ,

son zamanlarda gitmek istediğim okul için maddi zorlukları karşılayamadığımdan dolayı aşırı stres yaşıuyorum ve bir şekilde bulmam gereken yüklü bir para var.bir kısmını halletsemde baya bir miktat kaldı. gecelerim uykusuz geçiyor. aynı sıkıcı stresi kafama takarak geçen gece uyudum. rüyamda benimle okula gelmek isteyen arkadaşlarımla bir parkta oturuyorum. bir anda gök yüzüne kafamı çeviriyorum. 1 Tane ay görüyorum. bakın diyorum çok değişik bu gün ay.. dememe kalmadan 2.3. ve en son 4.ay'ı görüyorum. ilk gözüken 3 ay dolunay şeklinde. sonucusu hilal şeklinde. sizde görüyormusunuz diyorum. hiç biri farketmiyor. sadece ben görüyorum o ayları. ve daha sonra uyanıyorum. gördüğüm en gerçekçi ve uyandığımda acaba rüyamıydı dediğim sayılı rüyalarımdan biriydi. çok merak ediyorum ne anlama geldiğini .


#22 ,

Çok etkisinde kaldığım bir rüya gördüm yardım ederseniz allah sizden razı olsun rüyamda son derece güzen ve berrak bir gecede ayı gökyüzünde gördüm. sonra ay bir gümüşten topa dönüşüp önüme düştü bende topa tekme atınca tekrar gökyüzüne yükseldi ne anlama geldiğini bana meil yoluyla bildirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.


#23 ,

ben de bu gün rüyamda üç tane ay gördüm
birincisi evin dışarıdaki avlusuna çıkıyorum ve tam karşımda oluyor kocaman dolunay şeklinde rengi sarı turuncu arası korkup çığlık atıyorum ve anneme hayretle gösteriyorum sonra gökyüzünde sağa doğru bakıyorum ki iki tane normal büyüklükte ve hilal şeklinde iki ay daha var ve ikisi birbirine dönüyor () gibi br şekil yani....
ne demek olduğunu yazarsaız sevinirim beni bir hayli korkuttu...


#24 ,

rüyamda kalabalık bir yerdeydim. yanımda çok yakın bir erkek çocukluk arkadaşım vardı. sonra beraber o kalabalık yerden dışarıya çıktık.yürümeye başladık. karşı tarafımızda gök zifiri karanlıktı ve önce ayı gördüm.dolunay şeklindeydi.çok tepede değildi nerdeysa göğün yarlısında duruyordu. çok güzel görünüyordu.derkenondan daha aşağıda sol tarafta aydan daha küçük,yuvarlak ne tam beyaz ne tam sarı çevresinin küçük bir kısmını da aydınlatan bi gök cismi gördüm. sonra akamı döndüm ve göğün o tarafını aydınlık olduğunu ve tepede de güneşin parladığını gördüm. gördüklerime çok şaşırdım.arkadaşıma da gösterdim. bir süre iki tarafa da şaşkınlıkla baktık. ve bir süre sonra tekrar geri döndük güneşin olduğu tarafa ve yürümeye devam ettik.biraz yürüdük ve şağ tarafta birinin veya bişeyin olduğunugörünce duraksadık ve orda rüyam bitti.
yorumlarsanız sevinirim..


#25 ,

sabah namazindan sonra gordum bu ruyayi.. once cok kucuk bunalukli bi gunes gordum ve sislere kayboldu gozyuzunden ondan sonra kafami cevirdim ve yine gokyuzune bakiyordum ve hic gormedigim buyuktukle bi tam ay gordum.. sanki elimi uzatsam dokunacaktim.. yanimda bi kiz arkadasim vardi ve ona soyle dedim '' bak simdi bu ay batacak ve baska bi ay dogacak.. kafami yan tarafa yonettim ve orda baska bir ayin dogdugunu farkettim.. o oburudunden daha kuccuktu.. kucuk ay tam olana kadar buyuk ay batmaya basliyodu ve dunya buyuklugunde batiyordu.. bu ne anlama geliyor??


#26 ,

rüyamda gökyüzüne bakıyorum gökyüzünden bir şey kaydığını fark ediyorum onun yuvarlak gökyüzündeki ay olduğunu anlıyorum sağ tarafa döne döne kırmızı renkteki ayın kendi etrafında dönerek parçalandığını yok olduğunu görüyorum yorumlarsanız sevinirim teşekkürler


#27 ,

rüyamda salonumuzun pençeresinden baktıgımda ayın neredeyse pençereyi kaplayacak kadar büyük oldugunu gördüm . ay dolunay şeklindeydi .lütfen benim rüyama bir yorum yapın lütfen.


#28 ,

rüyamda evi teröristler basmiş evin avizerini söküp götürüyorlar sonra hp beraber oturup yemek yiyoruz komşumuzun kızı çorba içerken uzurine döktü...yorumunuzu bekliyoruz inşalah...


#29 ,

rüyamda metroda giderken pencereden dışarı bakıyorum ve gündüz vaktinde kocaman bir dolunay ve ayın içinde dünya. dünyanın sadece kara parçaları var deniz kısımlarını ayın beyazlığı oluşturuyordu. hemen ayın fotoğrafını çektim. nasıl yorumlanır bilmiyorum ama rüyayı görürken bir sıkıntı hissetmedim.yorumunuzu bekliyorum


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...