Rüyada Ayak Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada ayak görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Ayak ruya tabiri ve rüya yorumları ayak rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada Ayak Görmek; iyi amele, işin devamını sağlayan unsurlara, servetin devamlılığına, Güzel ayak işteki sebat ile elde edilecek hayırlı sonuca, din ve dünya güzelliğine, namazı dosdoğru ve düzenli kılmaya işaret eder. 

Ayrıca günahkarın ayağını güzel görmesi tövbe etmesine, Ayakta görülen kkıl borca, Ayakta görülen ziyade güzellik geçimdeki rahatlığa, Ayağın kesilmesi binitin ve malın zarara uğramasına, Ayak parmakları ev halkının bezeklerine, Ayak kemikleri geçim vasıtası olan mal ve sermayeye; Ayağın kayması kazancın gitmesine, ilim ehlinin hata ve unutkanlığına, Ayak, genel olarak kişinin büyüğü, çocuğu, kullandığı vasıta, icra edilen sanat, yadın eden ya da edilen kimseye delalet eder.

Bol kazançlı işe, sıhhatli ve zekice düşüncelere,azimli ve sabırlı davranışlara işarettir. Sakat ayak, kötü haber ve üzüntüye; kıllı ayak, büyük bir suçtan aklanmaya; ayak kesmek, bir iş için ödüllendirmeye; kız ayağı, işlerde başarıya; kadın ayağı, yaşam boyu zorluklara; ayak yıkamak, kar yapmaya işarettir.

Kendi ayaklarınızı görmeniz, can sıkıntısının, kontrolünüzü kaybedebileceğinizin işaretidir. Başka insanların ayakları mantıklı kararları gösterir.

 

Rüyada temiz ayak görmek; bütün sıkıntıların geride kalacağına işarettir. Kirli ayak ise insanın bir sıkıntısı olduğuna işaret eder.

Rüyada ayak görmek, kisinin servetinin devamli olmasina, iyi amel yapmaya, islerinde iltimat ettigi seye isaret eder. Ayak kemikleri, rüya sahibinin geçim kaynagi olan malina isaret eder.

Ayak kemiklerinden bir kemigin göge çiktigini görmek, rüya sahibinin ölmesine isarettir.

Ayaklarda kil görmek rüya sahibinin borcunun artmasina, isaret eder. Rüyada bir ayaginin fazla oldugunu gören kimsenin, geçimi fazlalasir. Rüyada ayaginin güzel oldugunu gören kimsenin din ve dünyasinin güzelligine isaret eder.

Günahkar bir kimsenin ayaginin güzel oldugunu görmesi, tevbe etmesine inançsiz için de Müslüman olmasina isaret eder. Bazen ayaginin güzel görünmesi, islerinde gayretli olmasina ve arzu ettigi seyin akibetinin güzel olmasina delalet eder. Bazen de ayaginin güzelligi namazi tamamlamaga delalet eder.

Ayak, kisinin büyügü veya çocugu veya annesi yahut binegi veyahut gemisi ya da sanat veya mali gibi kendisine yardim eden kimseye ve yardim ettigi seylere delalet eder.Bundan dolayi bir kimse rüyada ayaklarinin kesildigini görse, o kimsenin binegi ölür ve mali gider.

Rüyada ayak görmek; ana, baba, rizk, hayvan, para ve yolculukla tabir olunur.

Danyal (as) demiştir ki; Bir ayaginin kirilmis veya kesilmis oldugunu görenin yari mali gider, yahut ana babasindan biri vefat eder. iki ayaginin birden kesilmis veya kirilmis oldugunu gören ya yolculuga çikar, ya malini kaybeder veya kendisi ölür. Ayaklarinin demirden veya bakirdan oldugunu görenin ömrü ve parasi çok olur.

Ayaklarinin camdan oldugunu görenin ömrü kisa ve mali az olur. Bir kimsenin ayaklarini sikip bagladigini görmek baglayan taninmis biri ise, ondan veya bilmedigi kimseler tarafindan hayir ve menfaat görmege delalet eder. Rüyasinda bir ayakli olup onunla yürümege çalistigini gören, kendinden fayda ve sonuç çikmayan bir kimseye inanip, ondan bekledigi seyi bulamaz.

Ayagini bir agaca baglanmis olarak görmek, iyi ve hayirdir. Ayaklarinin bir hayvan ayagina dönüstügünü görmek kuvvete delalet eder. Rüyasinda ayaklarinin kirildigini görenin, devlet reisine veya onun makaminda oturan birine yaklasmamasi lazimdir. Ayaginin aksadigini gören evlenmek arzusundadir. Ayaginda bir agri oldugunu, fakat bunun yerini tamamen kestiremedigini görmek, sebebini bilmedigi bir seyle zarar görecegine delildir. Kendisinin bir çok ayaklari oldugunu gören eger bir yolculuga çikmak istiyorsa, çikar, fakirse zengin olur; bir dilegi varsa yerine gelir, hasta ise iyilesir.

Cabirul-Magribiye göre; ayaklarinin kus ayaklari gibi oldugunu görmek hayirdir. Ayaklarinin yarilmis oldugunu görmek yedi sekilde yorumlanir: içki, ömür, çalisma, mal, kuvvet, yolculuk ve es. Rüyada ayaklarinin büyüdügünü görmek kuvvet ve çalismasinin artacagina, azim ve sebata; ayaklarinin küçüldügünü görmek kuvvetinin, çalismasinin ve sebatinin azalacagina; ayaklarini sismis ama aci duymadigini görmek, ömrünün ve malinin çogalmasina, artmasina; ayaklarin sismesi ve siddetli aci duymak malin ve rahatin azalacagina ve yakinda ölecegine; ayaklarinin kinali görmek evlilige; ayaklarini egri görmek, çalismasinda dogru yoldan ayrilacagina isarettir. Ibni Sirine göre: ayaklar, rüyada insanin mali, yaptigi isleri ile yorumlandigi gibi, ayak parmaklari da hizmetçileri ve yardimcilari ile yorumlanir. Bunlarda iyi ve kötü meydana gelecek her sey buna göre kiyas edilmelidir.

Kendi ayaklarınızı görmeniz, can sıkıntısının işaretidir. Bu rüya, kontrolünüzü kaybedeceğiniz anlamına da gelir. Başka insanların ayakları, kendinize hakim olduğunuzun, mantıklı kararlar aldığınızın işaretidir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Misafir Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda ayagımı yıkadımı gördüm


#2 ,

RÜYAMDA BUĞDAY TARLASINDA DOLAŞTIĞIMI GÖRDÜM PARLAYAN BAŞAK TANELERİN İÇİNDE DOLAŞIYODUM


#3 ,

ruyamda yaralı yada hasta tam kesin bilmiyorum bir beyaz ayıya yardım ediyordum onun tedavi edilmesi için boş bir binaya çıkarıyorum binanın merdivenleri iki yönden aynı yerde kesişiyor ikiside kesiştiği yerde kırılmış merdivenler ona yardım edip yukarı çıkarıyorum ama biraz uğraşıyorum ardından gitmek için sonra bende çıktım ve uyandım


#4 ,

rüyamda kendi ayaklarımı tertemiz gördüm. Başka biride ayaklarıma bakıp ne kadar temiz ayağı var diyo du rüyamda.

teşekkürler


#5 ,

rüyamda ben bir dikiş makinesini anahtar ile açmaya yada kapatmaya çalışıyorum o sırada annem geliyor ve bana bir deste anahtar veriyor


#6 ,

rüyamda kendi ayaklarımı gördüm ne kadar güzel olduğumu düşünürken
sevdiğim kızın ayaklarıma bakıp güldünü gördüm sonradan farkettimki ayağımın alt kısmı kesik şeklinde buruşmuş


#7 ,

ben rüyamda sağ bacağımın çürüdüğünü gördüm fakat içinde kendi ayağım daha vardı kan yoktu acıda yoktu dış kabuk sadece ayağımı koryor diye gördüm..


#8 ,

s.a rüyamda çok sevdiğim alim bir zatı bir hafta önce ayak ağrılarını masaj yaptığımı gördüm .bir hafta sonra da aynı zatın bir pusula kağıdını okuduktan sonra üzüntüden perişan olup feryadı figan ederken üst başının açıldığını mahreminin görüldüğünü gördüm.LÜTFEN BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.


#9 ,

rüyamda 4 ayaklı adam gördüm. adamın iki bacağı war fakat normal ayaklar birde arkaya doğru ayakları wardıi. ne anlama geliyor bildirirseniz çok sewinirim. teşekkürler


#10 ,

rüyada yürüyorum ama ayaklarım bir karış havada çok hoşuma gidiyor olduğum yerde havada dönüyorum ne demek olduğunu merak ediyorum teşekkürler.


#11 ,

Rüyamda baldırımda sağ küçük ayak parmağı gördüm. Ben bunu farkediyorum ve ablama sesleniyorum abla bak baldırımda ayak parmağı var diyorum ablamda bana biliyorum diyorum ve gülüyoruz. Ayak parmağının tırnağı biraz uzundu. teşekkürler


#12 ,

rüyamda topuklu ayakkabı giyiyorum ayaklarım küçük bir çocuğunun ayakları gibi küçük bu benim kullandığım ayakkabı numarası neden bana büyük geliyor diye şaşırıp tekrar tekrar bakıyorum bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim


#13 ,

Ruyamda sag ayagimin altinda su toplanmis iki tane yara var, bir tanesiden oyle bir su fiskiriyor ki anneme diyorum vucudum su kayip ediyor, bir sey getirin yarayi kapatalim kan yok sadece bir yuvarlak bir sekilde deri ve ordan su fiskiriyor, ruyamda annem ve ablam var. Anneme korkarak soruyorum kotu birsey olmiyacak degilmi diye, gayet rahat bir sekilde hayir diyor. Bu ruya ne anlama geliyor acaba.
Lutfen kisa bir zamanda cevap.
saygilarimla,
Leyla


#14 ,

rüyamda her iki ayagımda kirliydi ve ben onları temizledim kirlerini çıkarttım elimle keseledim ayaklarımı ama abnyoda filan deyildim oturma odamdaydım


#15 ,

rüyamda 2 ayaağımın üstünde de simsiyah kıllar vardı pis siyak hala aklaıma geliyor unutamıyorum beni rahatsız ediyor, simsiyak minik sıkı sıkı ayağımın üstünde bende onları bantla kaldırmaya çalışıyordum temizledim ama izi kaldı lütfen açıklayın.


#16 ,

ben tam 1 aydır çok yakın dostumla küsüm konuşmuyoruz... ve dün gece rüyamda onu gördüm benim boynuma sarılıp ağlıyordu bende ona sarılıyordum ama ben ağlamıyordum dostum bana saılıp ağladığı zaman gözyaşları üstümü göz yaşlarıyla ıslanıyordu nedir çok merak ediyoru acaba bana ihtiyacımı var çok merak ediyorum lütfen en kısa zamanda cvb yazın şimdiden tşk


#17 ,

rüyamda ayaklarım kızarmış ve yanmış gibiyidi.sonra ders almaya gittim galiba.2 tane erkek hoca vardı.onlar yanımdan çıkınca bi baktım ayaklarımda kocaman kahverengi yaralar var bacağıma kadar.tomurcuk gibi çıkıntılı siğil gibi ama büyük şeylerdi.hatta bacağıma kadar ve şişmiş yara içindeydi.çok korktum.hemen dr a gitmem lazım diye düşündüm.inş kötü bişey değildir.en kısa zamanda yorumunuzu bekliyorum.teşekkürler....


#18 ,

rüyamda sağ ayağımın orta üç parmağının kızarıp şiştiğini gördüm. heryerde açık acil servis aradım bulamadım.yorumlarsanız sevinirim


#19 ,

Rüyamda sağ ayagimi bir erkek önce ilaç gibi bişeyle ovup daha sonra bembeyaz bır bezle alcı yapar gibi sarıyodu düzgün kaynaması içinmiş ayak bileğime kadar yapıp bırakıyo ve ayagımda bırden sıyah yüksek topuklu ayakkabı görüyorum.Ben nasıl yürücem diyorum ama beni engellemıyo korktuğum gibi olmuyo.ayak bileğimin üst kısmıda sarılıp alçılanması gerekıyomus nıye sımdı yapmadınız dıyorum orası bıraz kıllıydı sonra yaparız diyo bende o bı sorun değil ki etkilemez diyorum.çok yakından bakıp cok belırgın olmayan kılları görüyorum.Ne anlama geldiğini açıklarsanız sevinirim.teşekkür ederim.İyi çalışmalar diliyorum..


#20 ,

Rüyamda sol ayağımı tanzikli suyla yıkıyordum ki bir anda sarı arıların ayağımı sardığını gördüm.elimle tamizlemeye çalıştım.Ayağımı sokmadılar fakat kovamadım parmak aralarıma girdiler...


#21 ,

rüyamda yemek yermisin diyorlar evet diyorum. komşum kendi yediği eti bana uzatıyor. bir ısırık alıyorum. eti çiğnerken elimdeki etin kesilmiş ve pişitilmiş bir insan ayagı oldugunu görüyorum. hemen tüükürmeye çalışlıyorum. ama agzımdaki etlerin tamamını bir türlü çıkaramıyorum. başkası gelip buet yenmezmi diyoru ve benden alıp yiyor. ama ben ağzımdaki etten bir türlü kurtulamıyorum ve öylece uyanıyorum. uyandığımda halen o etin tadını ağzımda hissettim. bunun yorumu nedir? cevabınızı bekleyeceğin şimdiden çok teşekurler.


#22 ,

Rüyamda çok yüksek bi yerdeyim sırt üstü yarı yatar vaziyetteyim asker arkadaşlarımdan 2 sini görüyorm seviliyosun iyisin dedi bende zamanı gelince sizde sevilirsiniz dedim onlar yoldan geçti gittiler . benim olduğum yer çok yüksek ti korkmaya başladım .sonra aşağı baktım hiçde yüksek değil hemen altımda bir kat daha var oraya indim orda kapanması gereken bi buton vardı ona basarken biri bana yardım etti kapattı . sonra kendimi çalıştığım bi yerde gördüm biri hortumla yerleri yıkıyodu ayağımda terlik olduğu için çoraplarm ıslandı çoraplarımın ıslanmasını hiç sevmediğim için onunla kavga etmeye başladım sonra bi makinanın içine ittim sonra makinanın aradına girdi sonrada naptım ben öldü die feryat etmeye başladım o feryatla uyandım. lütfen bana yarumunu yaparmısınız benim için çok önemli bi nedenle rüyaya yatmıştım ama çok karmaşık ?


#23 ,

Rüyamda nişanlımın evindeydim.o ve annesi vardı ama odalardaydılar.Ben de mutfakta çok büyük bir tencereyle salçalı bir yemek yapmaya çalışıyorum ama kimse yardımcı olmuyor.Tencereye arasıra sol ayağımı da sokuyorum.salçayı tencerede karıştırdıkça salça kıyma oluyor.Karışık..hayrolsun inşallah.


#24 ,

Ruyamda sevdigim ama karsilik alamadigim duygularindan emin olamadigim adamin sag ayagimi kaldirip optugunu gordum bu ne anlama geliyor?


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...