Rüyada Ayna Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada ayna görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Ayna ruya tabiri ve rüya yorumları ayna rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

Aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa, Aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya, Aynanın güzelliği kadının güzelliğine, kırılması kadının ölümüne, çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe, Temiz vanaya sevinçle bakmak sııkıntıdan kurtulmaya, Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe, Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine, Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğuna; Ayna bazen yolculuğa delalet eder.

Rüyada ayna silmek ünlü olmaya; ayna sırlamak bir kötülüğe, sırları dökülmüş ayna, kazançlı bir yardım almaya; yuvarlak ayna:dedikodular yüzünden üzülmeye; çerçeveli ayna:para kaybına; kırık ayna, eşin ölümüne;aynanın kayıp olması:büyük paralar kazanmaya işarettir.

Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk , ama aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu görmek önünde sıkıntılarla dolu bir döneme girildiğine işarettir. Ayna satmak, işlerde zarara girmek demektir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

 

Aynada kendinizi gördüyseniz, sıkıntının ve hastalığın işaretidir. Başka bir kişiyi görmek başkaları tarafından kullanılacağınız anlamına gelir.

Rüyasında kendisini aynaya bakarak güzel gören kimsenin önünde mutluluk verecek bir devre vardır. Bitkin ve çirkin gören kimse ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

Ibn-i Sirine göre; rüyada ayna görmek, büyüklügü ve parlakligi derecesinde, yükselmege ve mevki sahibi olmaya delalet eder. Birine bir ayna verdigini gören ona malini vermis sayilir.

Kirmaniye göre; bir aynaya baktigini görenin esi hamile ise kendisine benzeyen bir oglu olur. Eger bu rüyayi kadin görmüsse, rüya yine ayniyla çikar. Hamile bir kadin rüyasinda aynaya baktigini görse kendisine benzer bir kiz çocugu dogurur. Eger bu rüyayi gören hamile degilse kocasi ile aralarinda kavga çikip dayak yer. Bir çocuk rüyasinda aynaya baktigini görse, kiz kardesi olur. Bir memurun aynaya baktigini görmesi isinden kovulacagina isarettir.

Cabirül-Magribiye göre; rüyada aynada güzel bir yüz görmek ferahlik ve sevinçtir. Çirkin yüz görmek ise hüzün ve kederdir. Ebu Said El-Vaize göre : ayna yorumunda ikilik vardir. Çogunluk, aynanin rüyada görülmesini mürüvvet olarak kabul ediyor. Aynada yüzünü gören bolluga kavusur. Aynada yüzünü güzel ve sakalini siyah gören, eger aslinda öyle degilse, halka karsi cömert davranir ve herkese iyilik eder olarak taninir. Eger sakalini beyaz görse fakir düser. Yüzünde beyaz killar oldugunu ve onlari yoldugunu gören, bulundugu dereceden daha asagilara düser. Bazilari demislerdir ki: Ayna es ve aynanin kirilmasi ise eslerden birinin ölümüdür. Aynada bir kadinin tenasül aletini gören sikintidan kurtulur. Bir aynayi sildigini ve parlattigini gören içinde bulundugu sikintidan kurtulur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazi tabirciler, ayna kadindir, dediler. Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da baska bir seye baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatinda kendisine benzeyen bir çocugu dogar.

Rüyada aynaya baktigini gören kimse, evlenir. Eger esi kaybolmussa yanina gelir. Eger rüya sahibi Cumhurbaskani ve vali ise, vazifesinden alinir. Rüyada gümüs aynaya bakan kimsenin söhret ve makami elinden gider. Aynanin kirildigini giören kimsenin, hanimi ölür. Aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulundugu yerde otoritesine veya ticaretine veya diger seylere düsman olan birisini görür. Orada yasli bir kisi görürse, o kimse bulundugu yerde kendisine dost olan birisini görür.

Bazi tabirciler rüyada gümüslü bir aynaya baktigini gören kimse, sikinti, keder ve korkuya düser dediler. Altin ayna dince kuvvet, zenginlik ve vazifeden atildiktan sonra yeniden ise girmektir. Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakmasi, onun ölecegine isaret eder. Ayna yolculuga ve aynada görülenle iliskili bir hamilelige isaret eder. Söyle ki aynada görülen kadin ise, bazen o, disi bir çocuk, erkekse, erkek bir çocuk olur. Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini baska bir sekilde görse, o kimse malca zarar eder, akli noksanlasir.

Rüyada, kendisini aynada bir kadin seklinde gören kimsenin, bir kizi olur, bekar ise evlenir. Rüyada kendisini aynada gören kadin hamile ise karnindaki çocuk kendisine benzeyen bir kiz çocugudur. Eger hamile degilse, kocasi bir hanimla daha evlenir. Gördügü kadin onun kumasi olur. Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur.

Aynaya arka tarafindan baktigini gören kimse, hanimina arka taraftan yakinlikta bulunur.Cilali ve berrak bir aynaya baktigini gören kimsenin, üzüntü ve kederleri gider. Pasli ayna kisinin kötü halidir. Aynanin temiz olmayip kirli olmasi rüya sahibinin büyük bir üzüntü ve hederi bulunduguna delalet eder.

Bu rüyalar ilginçtir. Ayna rüyası olacak birçok şeyi açıklar. Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk dolu bir devre vardır. Yine aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu gören kimsenin önünde sorunlarla dolu bir devre vardır.

Rüyada aynaya bakmak, çevrenizdeki insalara karşı ters cevap vermek huyunuz olduğu için bütün dostlarınızla olan ilişkilerinizin bozulacağına işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Bitlenmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda aynaya bakıp kendimi ihtiyarlamış bi şekilde gördüm.yorumunu yaparsanız çok memnun olurum


#2 ,

rüyamda bir gelinlik giymiş evde aynaya bakıyordum ilk önce üzerime tam oturdu iyi bir gelinlikti fakat daha sonra annem ve kardeşlerim bu gelinliğin iyi olmadığını başka gelinlik almamız gerektiğini söylediler ve abime sen günere gelinlik al dedi bu benim çok burktu içimden bu gelinliğin olşduğunu geçirdim fakat sonradan bende gelinliği beğenmedim hatta üzerime olmadı aynaya baktım olmadı dedim kendimi bir anda şişmanlamış gördüm sıkıntıyla çıkarmak istedim çıkardığımı hatırlamıyorum.


#3 ,

rüyamda 2 ayna gördüm ama her ikiside öğle yerde duruyordu aynanın biri bizim evdeki aynaydı ve o ayna şuan kayıp acaba kayıp olduğu içinmi ben o aynayı gördüm yoksa ne bunun açıklamasını yaparsanız sevinirim.


#4 ,

rüyamda namaz kılacaktım abdest için önce tuvalete girdim ve daha sonra abdest almak için lavabonun oldugu yere gıttım ve seytan aklıma vesvese etmeye basladı.abdest almama mani oluyordu.ve sureklı konusuyordu.en sonunda sınırlendım ve bagırdım hem de cok sıddetlı bagırdım.o esnada sesımden bırı rahatsızlandı ve tuvaletin kapısını aralayıp bana baktı.bana bakan kişi bendim.hayretle bana baktı.ve şaşırdım rüyada bayıldım.


#5 ,

BUGÜN RÜYAMDA GENİŞ BOŞ BİR EVDE BİR TEK BEN VARIM, EVİN İÇİNDEN DUVARDAN KOCAMAN BİR BOY AYNASINI ALIYORUM AMA AYNA ÇERCEVESİZ ESKİ BİR AYNA O KOCAMAN AYNAYLA EVİN İÇİNDE ŞEYTAN ARIYORUM, GÜYA ŞEYTAN AYNAYA GÖRÜNÜRMÜŞ BEN ELİMDE ANAYLA ODA ODA DOLAŞIYORUM ŞEYTAN AYNAYA BAKACAK BEN DE ONU YAKALAYACAM, EV DE GENİŞ ODALARI BİR EVDİ AMA KİMSELER YOK BOŞ KİMİN EVİ BİLMİYORUM DA . SONRA ORMAN GİBİ BİR YERDE BİR CANAVAR BİR KÜÇÜK ÇOCUGU UÇURUM KENARINA İTMİŞ ÇOCUK BAGIRIYOR ONUN SESİNE DOGRU GİDİP O ÇOCUGU ORDAN KURTARIYORUM GÜYA ÇOCUK UÇURUMDAN YUVARLANDI YUVARLANACAK KURTARDIM , BUGÜN RÜYAMDA SOL ALT DİŞİM SALLANIYORDU ( Kİ BU RÜYAYI 2 ,3 DEFA DAHA GÖRDÜM) VE DOKTORA GİDİYORDUM DOKTORA DİŞİMİ ÇEKTİRİYORDUM. DOKTOR SALLANAN BİR DİŞİN DAHA VAR ÜSTTE DİYORDU SONRA SAG ÜST DİŞİM SALLANIYORDU BEN DE ONU ELİMDE SALLAYA SALLAYA BEN ÇIKARIYORDUM HATTA DİŞİM KANLAR İÇİNDE YERE DÜŞÜYORDU PARÇALANMIŞ BİR HALDE VE OHH SALLANAN DİŞİM KALMADI DİYE İÇİMDEN HİS GEÇTİ RÜYAMDA BU İKİ RÜYAYI DİŞ RÜYASINI SAHURA KALKMADAN ÖNCE AYNAYLA ŞEYTAN ARAMA RÜYASINI DA SAHURA KALKTIKTAN SONRA GÖRDÜM ,,


#6 ,

rüyamda evimizdeki bir aynayı kucağıma alıyorum aynada kendimi görmüyorum. aynaya sıkıca sarılıyorum düşmesin diye. okadar sıkı tutuyorum ki ayna bıçak gibi göğsüme batıyor canım acımıyor. kan görüyorum kıyafetim kanlanıyor ama kan damlamıyor sadece kıyafette. ve ben hala aynayı sıkıca tutuyorum rüyamın yorumunu çok merak ediyorum acıklamasını yaparsanız çok sevinirim.


#7 ,

Ruyamda 28.1 bugundu.Aynada kendimi gordum, tatsiz ve sikintili bir vaziyette,sacimdan birden anlimdan duzlu seklinde sac meydana geldi.Anlimin onunde toplandi.Aslinda boyle bir sac -modelim olmadigi halde. parlakti sacim. Ayna solgun-gri renkli idi.Ve ayrica kendimi oldugundan farkli gorunuste gordum. beyaz -solgun gibi. Kisa sacli olarak.


#8 ,

Selam 23.02.12 Ben bugun ruyamda buyuk bir odanin icinde hertarafa model olarak yapistirilmis kare seklinde aralikli parca parca seklinde duvarlar boydan boya aynalarla kaplanmisti ve cok parliyordu odanin zemininde ise dayre seklinde kanepeler dosenmis bir kadin baygin bir halde basini bir erkegin dizlerine yaslamis idi daha sonra ben adama sordum bu nasil birsey dedim acik mavimsi bir isik vardi sonra adam isiklari søndurdukten sonra aynalari gordum ama kendimi esimi tanidik kimseyi gormedim O an aklimdan gecen ilk sey oranin bir buyucuye ait olmasiydi kirik aynalarla donatilmis bir oda baygin bir kadin ve buyucuye benzeyen bir adam bu ruyamin yorumu nedir acaba bilen varsa bana mail atabilirmi lutfen.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...