Rüyada Balık Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada balık görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Balık ruya tabiri ve rüya yorumları balık rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada balık görmek, mal ve ganimete delâlet eder. Küçük küçük balıkları görmek üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir. Baliklar memleketin askerlerine, deniz de devlete benzetilir. Kendisi suda bir balik avliyorsa, fenalik verecek bir haber isitir.

Rüyada balık görmek rüya tabirleri

 

Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, içi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yataginda balik görmesi deniz yolculugunda bulunan bir kim-se için hastalanmaya; bulanik suda balik avlamak tasa, kaygi ve-ya sikintiya; baligi diri, diri yedigini görmek, mülk sahibi olacagina veya bir çocugu dogacagina isarettir. Suda yüzen balıklar da yaklaşan kısmetlerdir.

İmam Nablusi demiştir ki: “-Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir.”

Rüyada balık tutmak, rüyada balık tuttuğunu görmek

Rüyalarda balık daima kısmet sayılır. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve mutluluk işaretidir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, kendi alın teriniz sayesinde elinize para geçecek demektir. Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.” Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır.

Rüyada balık yemek

Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, kendisine helâl olan hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Böyle bir rüya gören dikkatli olmalıdır.

Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Rüyada balık görmek, gördügü balığın sayisi belli ise kadina, belli degilse, yagma edilmis mala delalet eder. Denizin dibinde büyük ve taze baliklari bir yerde toplanmis olarak görmek, onlari teker, teker balığı denizden çikarip yemek veya bölmek o kimseye adi geçen baliklardan çikardigi kadar yagmadan, çok mal düsecegine delalet eder.

Rüyada balık avlamak

Büyük balik avlamak de menfaat ve hayra yorumlanir. Küçük baliklar elde edilecek gelirin kesilmesine isarettir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya işaret eder. Balık rüyası islami rüya tabirleri açısından çokça yoruma sahiptir. Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Bir kimsenin rüyada bir balığın karnında bir mühür bulduğunu görmesi, devlet, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada sazan balığı görmek

Rüyada sazan balığı görmek, evlenmek isteyen bir kimsenin evlenmesine, veya baskasi ile ortaklik kurmasina ve iyilige yorumlanır. Rüyada sazan balığı görmek, bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir.

 

Rüyada yunus balığı görmek

Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete işaret eder. Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder.

Rüyada tuzlu balık görmek

Ibn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır. Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delâlet eder. Bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi, duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadr ve şanının yüce olmasına işarettir. Rüyada tuzlu balık görmek, devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan kurtarır.

Rüyada büyük balık görmek

Büyük balık o ülkenin büyük devlet ada-mi veya basbakanidir. Rüyada büyük balık görmek, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi olarak tâbir edilir. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı olay ile tâbir olunur: Vezir (bakan), Asker, Bakire kız, Ganimet, Gam, Hizmetçi. Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

Rüyada balık satmak

İsmail el-Eş’aş der ki: “- Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder.”

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veya bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Rüyada Eski Tanıdık Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda bir ırmağın üzerindeki köprüden geçerken köprüde balık tutan insanlar vardı. bu insanlardan bir tanesi oltayı çektiği anda köprünün üstüne tam önüme devasa büyük bir balık düştü balığın üzerine atladım ve kayarak köprüden aşağıya indik sonra insanların yardımıyla tutmaya çalıştık fakat balık tekrar suya girdi balığı tutan kişi suyun içinde balığın sırtına bindi ve bıçak darbesiyle balığı etkisiz hale getirmeye çalışıyordu.

#2 ,

rÜYAMDA SÜS BALIGI GÖRDÜM.SAYISI BELLİ DEĞİLDİ TAHMİNEN 10 TANE VARDI.İŞTE VE AŞKTA İŞİN AÇILACAK DİYOR:d:d HADİ HAYIRLISI

#3 ,

Rüyamda Denizin dibinde arkadasım ile duruyorum(Nefes alıyoruz yanlız)we arkadasım ismini su an hatırlamadıgım bir deniz canlı türünü aramamı söylüyor tam aramaya yeltenirken bi anda bir sürü balık (sayısını bilmediğim) geliyor ve içlerinde bir balık türü varki cok acayip birşey balıgın her tarafında sivri sivri iğneler var ve her biri bi kemik kalınlıgında aralıklarla bu balık turunu gordukten sonra arkadasımla hemen denizi terk ediyoruz ve kız arkadasımın annesini görüyorum bir diolaga girdikten sonra sonlanıyor rüya

#4 ,

rüyamda bir kızı kaçırıyorum ve bütün polisler bizi arıyorlar polis memuru olan babamda kimligini kullanarak bizi saklıyor ve kaçırıyor.gün boyu abimle biz evlenme mevzusunu konuştuk ve bekarız tabirlerinizi bekliyruz teşekkürler..

#5 ,

rüyamda balık yediğimi gördüm ama balıkların içi kokmuş gibi böyle rengi yeşilimtrak balığın büyük kılçıkları vardı kılçıkları temizlerken aralarındaki iyi etlerinide yedim . tabağıma tekrar balık kondu ama başıyla birlikte başıda yılan başıydı şaşırdım bu yılan ama dedim sonra uyandım . lütfen yorumlarmısınız .

#6 ,

merhaba,
sürekli rüyamda balık görüyorum ama balığı her elıme alısımda balığın karnında bi balık daha görüyorum sonra üzülüyorum hamileymiş diye zarar verdım mı acaba dıye üzülüyorum.bir seferınde de denızdeyım ayaklarımın oldugu yerde balıklar yuzuyordu.ama anlam veremedım balıgın karnındakı balıga.bır yorum getırırsenız sevınırım

#7 ,

Merhaba.
Bugün rüyamda eşimin, çocuğumun, anne ve babamın bir balık tarafından yutulduğunu ardından da balığın kayıplara karıştığını gördüm. Dini açıdan yorumu ne şekilde olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla...

#8 ,

merhaba rüyamda büyük büyüy baliklar gördüm nasil anlatayim kovalarin icine dik dik yerlestirilmis hepsi yasiyor nasil vazoya cicek koyarsiniz öyle ama büsürü vardi renkli renkli seviyordum sus kalipda ölmesinler diye urasiyordum ama bitanesi ölüyor galiba orayi pek hatirlamiyorum yorumunuz rica ediyorum kafama cok takildi

#9 ,

iyi günler,rüyamda bir içi su dolu kova içinden su fışkırıyor aralıklarla her fışkırışta büyük büyük parlak ve turuncu renkli balıklar meydana geliyor yaklaşık 7_8 adet 1_2 adet yavru balık görüyorum.fakat bunların yenmediği söyleniyor bir erkek tarafından.çok acayip bir rüyaydı açıklarsanız sevinirim dinimizce neye delalet eder.saygılar.

#10 ,

rüyamda eşime kızıyorum sürekli nasıl bana bunu yaparsın diye namaz kıl diyorum kendi elimdede seccade var ve namaz kılmak için seccadeyi açıyorum içinden ölü 2 tane balık çıkıyor yorumlarsanız sevinirim

#11 ,

Ruyamda denizde yuzerken buyuk kocaman siyah bir yunus baligi beni kovalamaya basladi. Beni yutacagini dusunerek hizla yuzuyordum. Zaman zaman havalanip tekrar denize daliyordum o da benimle ayni hareketleri yapiyordu, pesimden ayrilmiyordu. Derken daha derinlere dogru yuzmeye basladim ve orada binlerce balik vardi. onlarla birlikte buyuk baliktan kacmaya calisiyorduk. Balik sevimli bir balikti, yalniz cok buyuk oldugu icin beni yutacak dusuncesiyle ondan korkuyla kaciyordum, zaman zaman ucuyordum.

Lutfen ruyamin yorumunu yapar misiniz? Cok merak ediyorum

#12 ,

Sayın yorumcu,

Rüyamda şimdiki başbakan bana büyük bir çupra balığını içini güzel bir şekilde doldurmuş ve fırinda buğulamış balık yemeği sundu. bende yedim çünkü görünümü ve kokusu taze idi. Yorumlarsanız sevinirim.

#13 ,

kılçıklı balık görmek ne anlama gelmektedir.balık yiyodum içinde bol bol kılçık vardı

#14 ,

rüyamda evimize 2 tane balık almışız küçük beslemek için bi tanesi suda yüzüyodu bi taneside bişeyin arasına girmiş bende onu ondan çıkarmaya çalışıyodum tabi çıkarmaya çalışırken suyun içinde değildi su dışındaydı ondan hızlıca kurtarmaya çalışıyordum ölmesin die. yorumlarsanız sevinnirim merak ettim baya.

#15 ,

sa.ben hamile bir bayanım bir kızım olacak nasipse rüyamda çocuğumu doğurmuşum ama bir balık olarak elimde bebek çantası gibi birşey var ve içi temiz su dolu.onun içinde taşıyorum balığı ve canlı sonra kardeşime gösteriyorum elime alıyorum onun eline veriyorum ama sudan çıkmasına rağmen yaşıyor.hatırladığım birşeyde gözünün kenarında küçük kahverengi bir iz vardı.çok garip geldi bana.yorumlarsanız çok sevinirim. çook merak ettim.teşekkürler.

#16 ,

rüyamdadevamlı beni bogalarla köpekler kovalıyor bide sık sık hayvanlarla konuşuyorum bunlar genelde at oluyorbunları çok sık olsun bunların yorumunu yazarsanız çok sevinirim yorumlarınızı bekliyorum

#17 ,

rüyamda gök yüzünde balıklar yağıyordu bu rüyanın tabiri nedir acaba beni aydınlatırsanız sevinirm

#18 ,

rüyam da bir sürü koca balıkların suyun üstünde yüzdüğünü ve benimde onları yakaladığımı görüyordum.Allahın izniyle aylardır duosını ettiğim dileğim gerçekleşecek.hz. Muhammed`i(s.a.s.)canımdan daha çok seviyorum. selam efendiler efendisi............ filistin için israili ortadan kaldırmak lazım.Allahın(c.c.) izniyla hamasa katılırım............

#19 ,

rüyamda temiz bir akarsu gördüm ama ikiye bölünmüştü tam ortasından ve bide o akarsu dan çıkan küçük kuşları gördüm çok güzel bir rüya idi.ALLAH hayırlara vesile etsin

#20 ,

yha ben rüyamda fazla büyük olmasada büyük bi balığı yanımda yatarken gördüm gözlerimi açıodum balık yüzümü tam ısırcak oluo ben uyanıyorum.... BU NE OLUYO Kİ

#21 ,

rüyamada iki renk deniz gördüm uzak kısım lacivert yakın kısım mavi daha sonra deniz kenerında bahçede yemek hazırlarken bir bey eliyle büyük büyük balıklar yakalayıp bana verdi bende onları temizledim pişirmek için ama balılar 1 mt re vardı enson bir balık yakaladı poşetin içindeydi denizden çıkarırken. sonra onu tekrar denize attık sahipli diye . ama deniz çok yosunlı ve pisti balıkları net görebiliyoduk o pisliğe rağmen

#22 ,

rüyamda annemlerin eve bi poset dolusu pisirmek icin balik aldiklarini gördüm. sonra o posetden onlari annem bi tencere gibi biseyin icine bosaltirken, o kadar cok balik cikiyormus ki, hic bitmiyormus, hatta sasiriyorum daha nekadar cikicak icinden diye.. hayirlidir insallah

#23 ,

rüyamda balık tuttuğumu ve bu balığın yavru bır kopek balığı olduğunu göruyodunve hemen kancayı ağzundan çıkarıyodum ve uyandım...

#24 ,

bende rüyamda balık tutmaya çalışıyordum denizde bilgisayarda eline çok para geçecek diyor inşallah hayırlısı

#25 ,

Rüyamda bir bayanla biz karşılaşıypz o camları siliyor sonra ona bakıyorum ama o bana bakmıyo ben bakıyorum ve onla eve ğiriyoz ve sonra onla balık yiyoz dizime yatıyor o

#26 ,

Rüyamda yunus kadar büyük bir balık fakat yüzü sanki buldog köpeği andırıyor ama çok sevimli ben ilk farkediyorum insanlara gösteriyorum çok korkuyorum denizdeki diğer insanları uyarmaya onlara zarar vermesini engellemeye çalışıyorum

#27 ,

rüyamda bir derede balık avlıyorum.serpmeyi atıyorum ve kocaman kocaman 5*10 tane alabalık avlıyorum.sonra balıkları canlı canlı tutup elimle poşete koyuyorum.balıklar kaçmaya çalışıyor.sonra derede tekrar balık tutmaya devam ediyorum...yüce Allah'ım hayırlara vesile etsin

#28 ,

rüyamda oturduğumuz ev bomboştu , hiç eşya falan yok , annem ve ben varız sadece , balık boş evin içinde su olmadan yüzüyor havada , kocaman turuncu bir balık , kedim balığın peşinde koşuyor , biz balığa kedi zarar vermesin diye pencereyi açıyoruz balık pencereden çıkıyor kendim arkasından atlıyor , bi bakıyoruz kedi aşşağı düşmemiş alt katın balkonunda duruyor , ama balık gitmiş .
anlamı varmı bilmiyorum ama balık iyidir , ama gitti .

#29 ,

rüyamda balık tutuyordum. sonra tuttuğum balığın yarım olduğunu fark ettim. ortadan kuyruk kısmı yoktu.ama balık çok canlıydı. daha sonra irili ufaklı bir sürü balık tuttum ve o renkli balıklar vardı arkadaşlara alın bunları akvaryuma koyarsınız dedim. kırmızı japon balığı gibi bir tanesi ölüydü.bunu nasıl yorumlarsınız.

#30 ,

ruyamda bi derenin kenarinda oluyorum.ama dere oyle berrak oyle temiz ki guzellikten bakilmiyor suya.dereden kovayla su aliyorum.o anda derede cesit cesit baliklar oluyor.ben onlari yakalamaya calistikca onlar kaciyor sanki isiracaklarmis gibi yapiyorlar ben elimi geri cekiyorum.icinden kirmizi bi balik guya bir dilsiz insan gibi bana isaret ediyor.1tane veririm sana diyor.veriyor ve o anda o balik bir genc kiz oluyor.hatta 3 tane oluyorlar.aralarindan 1tanesini sec al diyor.3ude birbirine benziyor ben aralarindan en iyisini(ortancalarini)secip aliyorum.balik diyor bana ki 1 gunlugune bende diyorumki bana verdin mi daha alma hep bende kalsin ben oyle anladim.icimdende diyorum ki ya bu kiz benimkine ne kadar cok benziyor boyuda ayni.sonra beraber oluyoruz resmi yerlere falan gidiyoruz ailecek.kalabalik yerlerde oluyoruz.bi arkadas diyorki nerden gittin buldun bunu sanki begenmezmis gibi.benimde moralim bozuluyor.oyle devam ediyor.

#31 ,

rüyada balık görmek kısmet ve mülk ile yorumlanır. Benim yaşadığım bir örneği paylaşmak istiyorum. Bir gün rüyamda büyük ve simsiyah balıklar yakalandığını ve işyerimde sıra sıra dizildiklerini gördüm. 11 adet balık vardı. bunlardan 10 tanesini iş yaptığımız bir firmaya gönderiyorlardı sadece bir tane kalmıştı. ben sonuncu balığı iş yaptığımız firmaya göndermelerine engel oluyordum.SOn balığı rüyada tarrtım 33 kilo geliyordu. öylece uyandım.
Aradan 10 gün geçti ve iş yaptığımız firma bizi dolandırdı. tam 330 milyar. ben bizi dolandıracaklarını farkettiğim anda son siparişlerini iptal ettim tam 33 milyar . sonuncu balığın gönderilmesini rüyamda engelliyordum ve 33 kilo geliyordu. Rüya tam anlamıyla çıktı. Şimdi mahkemelik olduk. sonucunu bekliyoruz.
saygılarımla

#32 ,

ben yıllardır rüyamdabalık görrüm her çeşit kocaman pırıl pırıl suda
sürüler halinde, tek tek renk renk. yediğimde olmuştur. ama balık görmeyle ilgili yukarda yazanların hiçbiri olmadı. safsata bunlar arkadaşlar ne üzülün kötü bir rüyada nede sevinin iyi bir rüyada.

#33 ,

ben rüyamda ailemle birlikte bir baraj kenarında balık yakalamaya çalışıyorum fakat acele etmeyince bir süre sonra görevliler tarafından barajın suyu çekiliyor ve ortalıkta kimse kalmıyorr su çekilmeden önce bir kişi gördümm ve koskocaman bir balık yakalamıştı fakat ben bir türlü yakalayamadım çünkü su denen bişey kalmamıştı ortada nolur bana cevap verin bu ne anlama geliyor

#34 ,

ben balik avlyordum nehirde asker guruyordum avda iki balik tutuyordum ikiside oluydu

#35 ,

ben balik avliyordum iki tane olu balik totoyordum ve asker goruyordum

#36 ,

rüyamda aklımda olan ve evlenmeyi düşündüğüm kızla beraber balık yiyorduk.hem tutuyorduk hemde mangalını yapıyorduk..çok merak ettim...yorumu nedir acaba

#37 ,

rüyamda gökyüzünde uçan 3 tane çok güzel balık gördüm.hayretle onların güzelliğini allahın güzelliğine bak sudan dışarda yaşayamayan balık gökyüzünde yaşıyor dedim ve bir tanesi gökyüzünden süzülüp bana geldi ama çok güzel bir balıktı..yorumunuzu bekliyorum

#38 ,

ben de akvaryum balıklarını gördüm rüyamda baya çoklardı..yorummm

#39 ,

Merhaba...
Bu gece miraç kandiliydi epeyce bir dua ettim, sabah namazından sonra bir rüya gördüm böyle karışık tam neresi olduğu belli olmayan bir yerde balık tutuyorum ama elimle çok büyük balıkları tutup alıyorum sudan.Millet bana bakıyor bakın ben heme alıyorum diyorum yalış hatırlayabilirim belki ama 4-5 tane kocaman balık yakalıyorum.Bana soruyorlar nasıl ve nerden tuttun diye şurada bir yervar oradan yakaldım diyorum suya giriyorum yüzmeye balıkların yerini millete göstermek için sonrada uyandım sanırım yada rüyanın gerisini hatırlamıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

#40 ,

merhaba
rüyamda bir bakıyorum eşimden başka bir kadın hamile,kadın doğum yapıyor bir erkek çocuk doguyor daha sonra bir bakıyorum bir tane bebek daha var bir bakıyorum ki oda süs balıgı ölmesin diye bir vanusun içine koyuyorum.lütfen rica etsem yorumlarmısınız?

#41 ,

Rüyamda bir sürü balik gördüm, hani su kücük baliklar varya camin icinde.
birtanesi, yani balik, cok bÿümüs, ben baliklara yemek vrdikce, onlar camin icinden disari atliyorlar, bende onlari tek tek toplayip suyun icine atiyom yine
- anlami ne???

#42 ,

Ruyamda balik yiyordum hic varkinda degildim sonra baktigimda karedes baligi yiyordum biraz sasirdiydim.
ne anlama geliyor? cevap verirmisiniz

#43 ,

rüyamda bürsürü kazan var altları yanıyor içleri tamamen mısır dolu kaynıyor
pişmiş haşlanmış mısır görüyorum sonra bir dükkana gidiyorum ordan beyaz bir havlu alıyorum hediye etmek için anlamı nedir acaba yazarsanız sevinirim

#44 ,

rüyamda yüzen balıklar gördüm anlamı yaklaşan kısmetlermiş;)Allah ın izniyle inş.

#45 ,

rüyamda ırmakta büyük bir balık geldi durdu bende onu yakalamak için oltayı attım ilk seferde tutamadım ve balık konuştu hadi ne bekliyorsun at oltayı dedi bende attım balığı yakaladım ve sonrada küçük balıklar da su yüzüne kendilğinden çıktılar ama ben onları yakalaman bıraktım büyük balığı aldım ve gittim

#46 ,

rüyamda hamileymişim fakat karnımda bir sürü balık varmış irili ufaklı ve herhangibirisi aşılayınca bebek olacakmış. falan birde karnımda 2 -3 tane çürük yumurtalık varmış ama o normalmış. açıkcası çok tuhaf bi rüyaydı. yorumlarınızı bekliyorum . açıkcası tamda anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.

#47 ,

evin en yukarısındaymışım.Gökten balık yağıyormuş.Kovaları almaya çalışıyormuşum.Bunun anlamı ne

#48 ,

rüyamda balık pisliğiyle pislenmiş bir akvaryumun içinden bir sürü balık cıkardık babamla beraber babama gelen balıkların hepsi ölüydü ben birtane balık cıkardım canlıydı ve ucuyordu onun bir eşi daha vardı o bile yaşamıyordu benim elime alıdığım balık yaşıyodu ve ucuyodu sonra onu temiz bir suyun içine koydum dedimki bari bu ölmesin

#49 ,

rüyamda eşim balık tutuyodu gölden ilk baş ufak tefek balıklar sonrasında 60 kiloluk bir balık tutuyo daha sonra 80 kiloluk bir balık bu balıkta çok pahalı bi balıktı evde bekleyen akrabalara vermemek için balıktan yok tutamadık bi şey deyip beni sustuyo onlara ufak balıkları veriyoruz yorumunuzu bekliyorum teşekkkürler....

#50 ,

rüyamda bi suyun kenarındayım ve bi küçük çocuğun suya girdikçe eli balık dolu olarak çıktığını grüyorum..sonra bende suya gryrm fakat suyun dibinde camlar var çıkyorum hemen.. daha sonra çok ilerde bisu var oraya kova atıyorum bi türlü suya denk gelmiyor..balık tutamıyorum

#51 ,

ben emine rüyamda buzdolabın üzerine tepsiye üst üste dizilmiş alabalıklar gördüm acaba neye işarettir bir cevap bekliyorum.çünkü çok merak ediyorum anlamını

#52 ,

rüyamda beyaz sakallı beyaz giyimli yaşlı ama dinç bir adam iftar için hayrına deyip kapıdan bana dört servis balık veriyodu,her serviste bi büyük bikçtanede küçük balık var,anneme gösteriyorum aa levrek balığı bu diyor,sonra onları ailecek afiyetle yiyoruz.yukarıdaki tabire bakılırsa bu iyi birşey:)

#53 ,

kayalık bi bölgede arkadaşım ve oğlu var yanında.ölesine gitmişiz oraya...bı baktım buyuk kucuk balıklar var.elimi atttım.bırtane yakaldım...sonra zevkli geldi...paçalarımı sıyırıp içine girdim suyun bir ara var balıklar o araya girip zula gibi bir yer. oraya kolumu uzattım kolayca yakalayabiliyorum..Sanki özellikle beni yakala diyrolardı...


6 bılemedın 7 tane tutdum ırılı ufaklı...çok sevıclı idim...evde kımsem yoktu temızletecek kara kara düşündüm.nasıl temizler ve yerım dıye..ama aklımda kalan şey kılçığı kalsın onu temızletme dıye bır bır laf edıyordu,yada öle duşünüyordum....Ama çok sevinçlydim bu gerçek.....yorumunuzu bekliyorm

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM....SAYGILARIMLA İYİ BAYRAMLAR..

#54 ,

Ruyamda piranaya benzer bir balık su yuzune cıkıp beni kovalamaya basladı ve pantalonum pacasından yakaladı ( dişleri vardı ) ona vurarak kurtulmaya calısıyordum .. :(

#55 ,

Slm Aslı hanımın rüyasını yorumlamak istiyorum. Eşinin balık tutması rızka işarettir. Önce ufak tefek balık lar demiş bunlar kısım kısım para sonrada çok büyük rızkın gelecegine işarettir inşaallah. Akrabaya (yok )demek ise malınızı akrabalardan saklayacağınıza ufak tefek balık vermek akrabaya az yardım etmeye. Rüyanın yorumu budur arkadaşım. eşiniz söyletmiyor paranızın oldugunu. sevgili Aslı hanım rüyanız çok acık ve net zaten. benim acizane bir fikrim akrabaya ne olursa olsun karşılık sız yardım edin Allah rızası için, azda olsa Allahın hoşnutluğunu kazanın. sevgiler. Bn: grass

#56 ,

S.a
Rüyamda küçük bir gölet gördüm içinde bir sürü şişko balık vardı, ben gölete yaklaştım şişko balıklar sudan dışarıya karaya fırladı, göletde sadece birtane balık kaldı oda kılçıklı balıktı.
bu rüyanın ardından 1 ay içinde evlendim ki evlilik aklımda bile yoktu nasip işte bende anlamadım.yurd dışına gelin gittim. adam da o rüyadaki kılçık balık gibiydi aynen.matti yönden yani.

#57 ,

DENİZDE Bİ SÜRÜ BALIK VARDI 3YAŞINDA YEĞENİM VARDI TUTMAYA ÇALIŞIYORDU BALIKLARI. BENDE DENİZİN İÇİNDE BALIKLARIN YANINDAYDIM

#58 ,

iki rüya gördüm ilkinde amcamın cocuğuyla denizde balık sürüsüne denk geldik amca oğlu ağı bi attı içi dıka pasa balık doldu ikincisinde dereden cok çeşit ve fazla miktarda balık duttuk ve paylaşdık.yorumlarınızı bekliyorujm

#59 ,

büyük bi kargaşa vardı tuhaf olaylar oluyordu yanımda biri vardı her şeyi bilen iblis ya da bi melekti bi eşek gördüm büyük bi eşekti o an dönüp o kişiye neler olduğunu söylersem her şey bitecek mi dedim aklımdan geçen kıyametin koptuğuydu bunu söyleyecektim (o eşeği deccalin eşeği diye düşünmüştüm çünkü. onu da gördüğümü hatırlıyorum.)söylediğim şey la ilahe illallah muhammeden resulullah oldu.sonra göğe çıktım.bu rüyayı kadir gecesinde gördüm.

#60 ,

evimizdeki akvaryumdaki balıklaarı gördüm.. küçük balıklar akvaryum içinde kocaman oluyolardı sonra akvaryumdan dışarı atlamaya çalışıolardı vede atlayıp yanıma geliyorlardı sazan balığı gibi kocamanlardı..akvaryumdan çıkıp sanki suda yüzer gibi havada yüzüp yanıma geliyolardı okadar büyüktüki korkuodum..

#61 ,

birden bir torba balık gördu yanıma yaklaşan iki kişi ve onlara kesinlikle vermiyorum torbayı boşaltığımda balıklar torbadan dahafazla oldu orta boyluydular

#62 ,

ruyamda ayrıldıgım esimin evinin yanında büyük yıgılı cupra balıgı vardı onlardan birazını getirdi ınce ince dogramaya basladı banada yeni eşiyle cok yanlarımızın benzediyini anlatıyordu ama cok mtsuz görünüyordu evin üstunde balık havuzu vardı banada gösterdı teşekkürler

#63 ,

rüyamda bi hastanenin kapısının önünde deniz vardı ve bende o denizden kılıç balığı tutuyordum ve taze taze bişirip yiyordum balığın yanında birde yeşil biber vardı yani rüyamda sürekli o denizden balık tutuyordum inşallah iyi bişeydir yorumlarınızı bekliyorum çok tşkrlr

#64 ,

Ruyamda denizdeydim. Kumda oturuyodum (dalganin islattigi yerde) bi suru olmus balik vardi. Saga sola bakinip duruyodum olmus baliklari izliyodum. Sonra bi ara kalkmaya calistim ordan bi balik canlanip ayagimin altini isirdi. canim yanmisti ayagimin altina baktim hafiften dislerinin izi kalmis. Ama balik isirirken dislerini gormustum. Kucuk bir balikti. Bu ruyanin yorumunu cok merak ediyorum. Ne kadar arastirdiysam bi turlu bi sonuc bulamadim. Bilen biri varsa nolur yorum yapin. tesekkurler...

#65 ,

Rüyamda denizin içinde yüzüyorum denizin içinde bir duvar var ama o duvarın üzerinde bir sürü balık ben de elimi uzatıp birini tutuyorum.Balık elimi ısırıyor.Ama ısırınca hiç acı hissetmiyorum.Bir de bana tebessüm ediyor.Yalnız su tatlı su mu?tuzlu su mu ? pek anlaşılmıyor.Balıklar sanki tatlı su da yetiştirilmiş gibi.Yorumlayabilirsen sevinirim.

#66 ,

ben rüyamda kızkardeşimletutulmuş balıkları temizlerken diğerbalığın şişman olduğunu gördük ve hamile olduğunu düşündük hemen annemizehaber verdik bunun anlamı nedir

#67 ,

merhaba,
normalde evliyim ve evim annemlere çok yakın.rüyamda annem balık yapacağını ve bizide yemeğe davet ettiğini söylüyor.annem ve babam balık kızartıyorlar.babam hamsi almış ama içinde büyük balıklarda var. güya onlada hamsiymiş. neyse annem ve babam una bulayıp bulayıp kızartıyorlar balığı. normalde çok sevmeme rağmen kızkardeşim ve ben girip çıkıp kızaran balıkları kılçıklarıyla beraber yiyoruz.okadar lezzetlilerki anlatamam. bu arada annemlerdede misafirler var. galiba rutbeli askerler.resmi gelmişler ama tanımıyorum.aynı zamanda eşim normalde özel bi bankada taşeron bir firmaya bağlı olarak çalışıyor.yani kadrolu değil. ve kadrolu olmak çok istiyor.bazı sebebperden dolayıda olamıyor. neyse aynı rüyamda eşime tekrar askere çağrıldığı haberi geliyor.askerlik yapacakmış ama kadroluda olacakmış. %90 askeriyeye bağlı bir memur olacağım galiba diye seviniyor. bende annemlerdeki askerlerden teyit edelim bari diyorum.
rüyamda hatırladıklarım şimdilik bu kadar.hemen yataktan kalkıp yazdım. çok rica ediyorum. hayırlı bi yorumu olan varsa paylaşsın...

#68 ,

ruyamda buzdolabini bir aciyodum ki agzina kadar balik dolu iri iri baliklar, baska hic birsey yoktu sadece balik vardi yandaki raflar bile balik doluydu, sayisini bilmiyorum. bu ruyanin anlami nedir, yardimci olur musunuz? gercekten cok merak ediyorum.

#69 ,

Evde banyoya temiz su doldu birden bire süsbalıkları geldi bir tanede el büyüklüğünde ızgara balığı suyun içine daldım balığı elime aldım balık sol elimin işaret parmağımı ısırdı bu rüyanın anlamını bilmiyorum acaba neye yorumlanır

#70 ,

merhabalar ruyamda sözleneceğim ve hazırlık yapıyoruz. hazırlık yapanlar arasında kendi annem babam kayın validem kayın pederim ve rahmetli babamın babası yani dedem var. ağactan balık topluyoruz hazırlık için. ben ucarak ağaclara tırmanıyorum ve balıkları bir sininin uzerine bırakıyorum. herkezi balıkların başında görüyorum yardım ediyorlar bana..

#71 ,

iki adam bir yerde duruyolardı bende birde kadın vardı yanımda tanımıyorum ama gitım alamaya ama denız vayagöl su yok tu sadce yerde beton yarı karışktıya buyuk piranaya benzer balık lar vardı ve ordan byuk bi ortumla suçekmeye başladılar suluyolardı su çok akıyodu ve biraz canlıdıy ıkı tanesi sonra aldık 2 kılo dıye tmadı göz kararı sonra nekadar dedım 60 dedi bana bnde pahalı dedım 50 verdım 5 de bana kaldı dedim vermem başka param yok dedım sonra ordan ayrıldık

#72 ,

merhaba,
Rüyamda küçük bi odanın içinde büyük bi akvaryum gördüm tüm balıklar içinden çıkmış yerde canlı canlı gözüküyorlardı irili ufaklı bir çok balığı yerden alıp akvaryuma geri attım akvaryuma su doldurdum.ve odanın o balık kokusunu o kadar net algıladım ki gerçek gibiydi .

teşekkürler....

#73 ,

iyi günler ben rüyamda sürekli tertemiz bir denizin içinde bir çok balık görüyorum eşim balığı eliyle tutup yüzünü bana gösteriyor balığın yüzü çok tatlı bir hal allıyor sonra tekrar tertemiz denizin içinde bir sürü balık yüzüyor bende denizin içinde geziniyorum yaklaşık 2-3 gündür hep aynı rüyayı görüyorum rüya yorumlamasını hiç bilmiyorum yorumlarsanız çok mutlu olurum.....

#74 ,

rüyamda alaca karanlık bir hava deniz kıyısındayım belli bir balığı arıyormuşum . aynı aradığım gibi kanatlı ağzı borazan gibi balıklar sudan kendileri çıkıp karaya kuyruklarını ayak gibi kullanıp yürüyerek geliyorlarve önüme seriliyorlar ben yinede balığı aramaya devam ederken birisi bana "bak şu balık büyük istersen bunu al" diyor olur diyorum köpek çağırır gibi balığı çağırıyorum o da sesime uyarak denizden çıkıp karaya, yanıma geliyor elimle gösterdiğim yere yatıyor.

#75 ,

merhaba rüyamda deniz kıyısında evlerin bulunduğu cok güzel bi yerdeyim .evlerle deniz içiçeler penceresinden veya balkonundan denize girmek mümkün deniz okadar temiz ve güzelki içindeki balıkları kayaları yosunları net olarak görmek mümkün. denizin içinde kocaman mavimsi balıklar var .balıklar nerdeyse bi insan boyundalar bende evden doğru onları seyrediyorum .tanımadığım bi kişide yanımdaki pencereden denize olta uzatmış balıkları yakalamaya calışıo . balıklar yemi yutuyolar ama yanımdaki sahıs cok acele ettiğinden balık yemi tam midesine götüremeden tekrar agzından cıkıyor .ben alıyorum elinden oltayı atıyorum yemi ve balıklar toplanıo etrafına balıklardan birisi yemi yutuyo ve uzaklaşmaya baslıo yanımdaki kişi cek cek kacacak dio bende acele etme midesine kadar insin yem diyorum ve balık epey bi uzaklaştıktan sonra cekmeye başlıyorum oltayı balık okadar büyükki nerdeyse oltayı koparacak zar zor balığı suyun yüzüne cıkarıp pencereden içeri cekip kucağıma alıyorum ve balık kucağımdayken bi anda küçük bi bebeğe dönüşüyor ne anlama geldiğini anlamış değilim balık kısmet derler ama balığın bebeğe dönüşmesi ne anlama gelio anlamış değilim evlide değilim cocuk sahibi olayım .rüyama bi yorum getirebilecek olan varsa şimdiden tşkkür ederim

#76 ,

Merhabalar, dün akşam çok enterasan bi rüya gördüm. Elime bir anda 4-5 tane alabalık(tatlı su balığı) tutuşturdular, dedilerki bu balıkları suya bırak. Gittiğim gölde dere balıkları gördüm, o an bu elimdeki balıklar burada yaşayan diğer balıkları yiyebilir düşüncesiyle ayrı bir yer aramaya başladım bulamadım, sonra bir çöküntü yeri gösterildi bana, burası uygun bir yer gibi göründü önce ama sonra buradaki suyun kaybolduğunu eğer kuyunun dibini kapatırsan balıkları bırakabileceğim söylendi, tam kuyuyu hazırladım derken, saatim sabah ezanına kaldırdı beni,,,

fikri ve yorumu olan varsa lütfen yazsın. herkese selamlar..

#77 ,

rüyamda evimizde bir akvaryum varmış bir şekilde akvaryumun suyu taşıyor ve bir balık sobanın üstüne kadar geliyor.Bu arada su sobanın üstlerine kadar gelmesine rağmen soba sönmüyor ve balık bi şekilde sobaya girip orda yanıyor

rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim....

#78 ,

selam ben evimin fırat nehrinin üzerinde oldugunu gördüm balkondan aşagı bakınca fırat evin altına akıyormuş fıratın icinde büyük bir siyah balığın zıpladıgını gördüm su temizdi içinde başka balıklarda vardı bende balkondan bakıyordum

#79 ,

rüyamda havuzdan sarı bir balık yakalamaya çalışıyorum havuzun merdiveninide gördüm.Ayrıca suyuda oldukça parıltılı ve temizdi.Bir de balığı yakalamaya çaılştıkça benden kaçıyor.Havuz oldukça büyük.Sonra yakalıyorum ve elimde ölüyor.Bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

#80 ,

Rüyamda bir grupla çok güzel bir yere piknik için gidiyoruz. bir dere var derenin başında bol miktarda temiz ve berak akan bir çeşme var. Çeşmenin önünde bir göl oluşmuş. Gölün denizle bağlantısı var. Pırıl pırıl denize akıyor. İçinde balıkları gördüm. Önce oltayla ve kepçeyle yakalamaya çalıştım zıpkın kullanmaya çalıştım. Sonra göle girdim sazan va yılan balıklarını teker teker elimle yakalamaya başladım. Bir sür sonra kocaman kocaman sınırsız yayıda kenarda yılan ve sazan balıklarını kenara yığdığımı görüyorum. Balıkların bir kısmı suya gitmeye çalışıyor izin vermiyorum. Sonra yaraladığımı düşündüğüm 50-70 cm gibi kocaman bir sazanı gölden yuvasına girerken kuyruğundan tutup kenara çıkardım. Balıklar göle denizden doğru geliyor gölle deniz arasında kısa bir akansu var.

Yorumlarınızı bekliyorum. Tşk.

#81 ,

ruyamada bir sal kullanıyorum salın en ucundayım ve arkamda 30 kişi var salın ucu cok ince ama ben büyük bir güvenle gölde salı kullanıyorum göl giderken taşlarla dolu derin degil sonra mezarlıga görütüyorum salı birisi kızıp sen bu işi yapamıcaksın gezi için mezarlıgamı getirdin diyor bu sefer baskasına devrediyorum salı salın yine ucundayım bu sefer göl ün derin yerlerindeyiz düşmekten korkuyorum çünkü salın ucu ik iayagımın sıgacagı kadar ve sonra o kullanan bi tünele sokuor bizi tünelin ucu dar ve tünelin ucunda çıkısında hz. hızır a.s mı namaz kıalrken görüorum çok hızlı kılıor namazı ben insanların önüne geçiorum güya hızır a.s mı deşifre etmek istemiyorumo biz geldigimiz için namazı hızlı kıldıgını düşünüp insanların önüne geçiorum oda selam verip yüzümü okşayıp gülümsüyor ve tünelin ucundan dönüyoruz baska bi tünele ve uyanıyorum ALLAH rızası için yorumluyacak olan varsa yorumlasın eger rüya ilmi olmayan varsa bişey yazmasın gaybı ancak ALLAH bilir

#82 ,

rüyamda askerden gelen bir arkadaşım vardı (ben normalde ondan hoşlanıyor gibiyim) evlerine gittim görmeye ailesi çok yakın davarnıyordu bana sonra sıkıldım dışarıya gidicem dedim o da bana bende gelicem dedi birlikte çıktık ben bişey unutuum dedim ve yukarıya apartmana geri döndüm apartmanın üst katında birileriye karşılaştım konuşmaya daldım, lavaboya gittim kendime baktım onu aşağıda baya bekletmiştim indim sonra birlikte yürüdük baya yem yeşil bir dağ yamacına vardık ben dağ yamacında gezindim baya o yan tarafta dağdan aşağıya inen bir derenin önüne setler çekmeye başladı onu izledim dere çok çamurluydu önüne çektiği her set dereyibir süzgeç gibi temizliyordu en sonunda dağın yamacının bittiği yerde su tertemiz olmuştu. orda göl gibi bişey oluşmuştu göl o kadar temizdiki hiç öyle temiz bir göl görmemiştim ama çok değişik bişey vardı göl iki parça olmuştu bir tarafı yeşil gibiydi sordum bir tarafı niye böyle diye bana o tarafının deniz suyu olduğunu söyledi. iki su yan yana ve birbirine karışmıyordu ve akıyordu bir dere gibi yavaş yavaş çok güzeldi. sonra o arkadaşım rüyada başka birine dönüştü dönüştüğü kişiyide tanıyorum yüzü dönüşmüş ama aslında hala aynı kişi. yanında da 2 arkadaşı var onlarda gölün yapımında yardımcı olmuşlar gölün temizliğine çok sevindi bir tane arkadaşı birlikte baktık göle gölün tatlı su kısmında o kadar güzel balıklar varki. kırmızı ve mor balıklar hayranlık içerisinde izledim arkadaşımın arkadaşı gitti ve hiç zorlanmadan kocaman mor bir balık yakaladı ve bana gösterdi sonra kendi arkadaşıma baktım bana bakıyodu gülümsedi. o benim için yapmıştı herşeyi sonra yüzü eskisi gibi oldu galiba öyle hatırlıyorum..... lütfen bana bu rüyayı yorumlarmısınız 2 gündür suyun temizliği balıkların güzelliği aklımdan çıkmıyor bu rüyanın anlamı ne? şimdiden çok teşekkür ederim

#83 ,

rüyamda çok ilginç birşey gördüm....
misafir gelmişti ve onun için balık pişirecektik. 3-4 adet balık vardı. kırmızı renkte, iki ayaklı ve domuza benziyorlardı. çok büyük ve canlılardı. birini kesecem derken canlı balıklardan biri bana saldırdı... kestiğim balığın kılçıkları çok fazlaydı ve durmadan derisi elimde kalıyordu. anneme dedim; neden canlı aldın diye, o da; kızım ölü balık satılmazki dedi...
hala etkisinden kurtulamadım. bana bir yorum gönderebilir misiniz?
saygılar, erlinda

#84 ,

s.a inş bi cevap yolarsınız en ilginci sanırım benm rüya :S
büyük bir deniz gördüm karad aidim bakıyordum denize kara felan yk oldu denizde yüzüyordum
2 tane köpek balığı saldırdı bana su deniz suyu çok temiz bu su idi berak mükemmel bi su idi
ama köpek balıklaır öyle okadr büyük tüki off kaçtım onlardan birden bi duvar olsutu telli duvar tırmandım en üste köpek balıkları zıpladı yetişemedi birden köpek oldu aniden büyük bir yılan oldu o yılnda öyle büyk tiki anlatamam :S
bana doğru sürünmeye başladı yukarı çıkmaya basladı kafasına tekem attım aşagı düştü tekrar çıkıyordu bende kaçtım gece oldu evin çatıısndaydım kardeşlerimde ordaydı sanırım bir kaç kişi vardı yılan öyle cüsseli idiki okadr uzun büyüktüki çok korkunc tu kobra yılanı gibi bir at gibi şaha kalktı diye bilirim ,ona bakınca bir binaya bakar gibi oluyordum kafamı doğruca yukarı kaldırıyordum o kadr yüksege kaldırmıstı kndini ama nasıl olduysa bilmiyorum korku felan herşey bitti o kadr yüksekte idiki oan ragmen kafasına uçtum süpermen düşünün onun gibi yakaladım kafasına vurdum vurdukça yılan küçülüyordu ve en son bir kaç metre haline gedi kafasını ezdim
öldürüdm onu acayip bir rüya zaten bdne acayip biriyim :S hep ilginç şeyler görürüm hiç doğal gördügüm rüya olmamıstır lütfen mail atarmısnız merakla bkliyorum tşk.

#85 ,

Kadir Gecesi sahurdan sonra şu şekilde bir rüya gördüm.
Denize dik bir tepede, bir evin balkonundayım.Vakit gece ve karanlık. Denizi seyrediyorum. Denizde balıklar beyaz olarak parlıyorlar. Bazen tek tek, bazen küçük gruplar, bazen de sürüler halinde olan balıkları keyifle seyrediyorum. Gümüş renkte olan balıkların en az palamut gibi olabilecek büyüklükteydiler. Rüyamın son bölümünde bir avcının dipten elinde zıpkına takılmış bir balıkla suyun üstüne çıktı, yanımıza geldi, usulünce balığı temizledi. Bu esnada da muhabbet ettik. Urfalı olduğunu ve polis olduğunu söyledi.
Rüyamı yorumlarsanız mutlu olurum.

#86 ,

Merhabalar.
Çok karışık bir rüya gördüm ve kafamı çok karıştırdı. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Daha önceden bildiğim, fakat tam hatırlayamadığım bir yerde, deniz kıyısında, kayalık ve yüksek bir yerden suya bakıyorum. Çok güzel görünüşlü bir balık su yüzeyinde yüzüyor ve yosunları yiyor. Kayalıktan iniyorum aşağıya, o sırada balık suyun içinden çıkarak kıyıda bir şeyler yiyor. Büyük bir kayayı devirerek balığa yaklaşıyorum. Fakat balık çok küçük bir köpek yavrusu gibi görünüyor. Yakalıyorum. Fakat beni ısırmaya çalışıyor. Kedinin yavrusunu taşıdığı gibi tutarak götürüyorum. Bir Pet Shop a götürüyorum. Çok kalabalık bir yer. Satmak istiyorum. Satıcı 2 lira değer biçiyor. Kabul etmiyorum. Bunun karşılığında 2 tane muhabbet kuşu ve kafes istiyorum. Kabul ediyor satıcı. Elimden bırakıyorum köpeği. Satıcı kafesi ve aksesuarları ayarlıyor. 2 tane kuş seçiyorum. Yavru ve renkleri güzel kuşları alıyorum. Pet shop dan çıkıyorum ve sanki kaçarmış gibi satıcıya görünmeden uzaklaşıyorum oradan. ve kuşları evime getiriyorum.

Biraz karışık ve saçma bir rüya. İlgilenirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

#87 ,

Merhaba,dün gece gördüğüm rüya beni çok etkiledi.Rüyamda sözlüm iş yerinden izin almış,bi yaylaya balık tutmaya gidyoruz.Sonra yaylada bir uçurumda duruyoruz.aşağıdan ince bi dere akıyor.bu kadar

#88 ,

merhaba rüyamda gölden 4-5 kişi yüzerek kıyıya geldik. ellerimizde balık ağları var 2 tane ikisini de toplayıp eve dönmek için gölün kıyısında çok az su birikintisi olan bi yere attık (balık tutma amaçlı değil ağları toplama amaçlı) önce balıkları kimse farketmedi sadece ben farkettim ve balıklar palamut büyüklüğünde irili ufaklı ağın tamamını doldurmuş halde sudan çıkardık bi tanesini elime aldım canlı ama pulları yoktu balığın. diğer ağdaki balıklar hamsiye benzer ama hamsiden daha büyüklerdi tüm balıkları topladık o anda uyandım rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

#89 ,

rüyamda bir akvaryumun içinde 3 tane balık gördüm biri siyah biri sarı biride beyazdı elimde de bir silah vardı ve siyah balıgı vurdum vurduktan sonra da üzüntü duydum

#90 ,

rüyamda canlı bir balığı su oldugunu sandıgım yere atıyorum ve sonradan farkediyorum ki orda su yokmuş ölmesin biye koşarak almaya gidiyorum aldıktan sonra bir göle atıyorum balığı gölde balık braz kendine geldikten sonra kuş olup uçuyor ve bende bunu şaşırarak izliyorum

umarım rüyamı yorumlarsınız şimdiden teşekkürler

#91 ,

Selamunaleyküm;
Nerede olduğumu bilmiyorum, o kadar güzel berrak, aydınlık masmavi bir denizinin derinliklerinde yüzüyorum. Suyun altında nefes alabiliyorum ve bunun farkındayım çok huzurlu ve mutlu hissediyorum kendimi, fakat bir anda 2 tane köpek balığı peydahlanıyor bana doğru hızla geliyorlar suyun altında hızla yüzüp kaçmaya çabalıyorum ancak bana yetişiyorlar. Tam ayaklarıma ağızları açık bir şekilde saldıracakları sırada bir bebek beliriyor köpek balıkları ile aramda ve balıkların ağızlarına bir şeyler atıyor, attığı gibi kendiside balıklarda kayboluyorlar. lütfen yorumlarsanız çok sevinirim. Hayır Olsun İnşallah

#92 ,

merhaba geçen akşam rüyamda yaklaşık iki metre kare genişliğinde drinliği ise yaklaşık iki karış olan bi su birikintisi ve içinde bir tanesi büyük olmak üzere yaklaşık altı yedi adet balık gördüm ve bu balıkların hepsi yaşıyo ve göletin içinde yüzüyolardı ve ben bu balıkları görünce birden heyecanlandım ve kendi kendime bu zamana karar kimse bu balıkları görmemişmi diye söylendim ve iyicene yaaklaştığımda en büyük balık birden bire göletin hemn kenarında gördüm ve benim geldiğimi gördüğü icin kacmak istedini ve o yüzden suyun dışını cıkıp benden kurtulmak istedini düşündüm ve benden korkmaması icin de birden geri adım atım sonra birden bire göletteki diğer balıklardan ikitanesinin kollarımda oldunu gördün ve tekrar gölete baktımda büyük bağlığın tekraradan gölette olup yüzdüğünü gördüm ve bu rüya beni gercekten etkiledi yorum yaparsanız gercekten sevinirim şimdiden teşekkürler.

#93 ,

MERHABA herkese selamlar ben rüyamda çupra balık gördüm tuttum ama elime aldımda avcumu parçaladım balı sıkı tutunca sonra eşim uyandırdı acaba anlamı ney ALLAHIM HAYIRLISINI VERSİN

#94 ,

ruyamda tatlı su nehirde cok büyük balık kardeşim ve bir arkadaşlan beraber tuttuk.
balığın yüzü cok güzeldi yüzüne bakınca sanki bir cocuk mahsumiyeti his settiriyordu.
balıktan cok duygulandım balıga acıma hissi duyuyordum.bu hislen uyandım

#95 ,

merhabalar, rüyamda bir düşmanımın elinde bir poşet balık var ve bende onun tam yanımdayım çeşme suyunda balıkları yıkıyor sonra elinden bırakıyor bende almaya çalışıyorum balıkları iri iri balıklar beyaz balıklar var almaya çalışıyorum vermiyor balıklara dokunuyorum. rüyamı yorumlarsanız memnunluk duyarım

#96 ,

emine aktan ben rüyamda iki tane büyük ve bir poşet dolusuda küçük balık gördüm büyük balıklar yaklaşık yunus balığı kadardı iki büyük balığın birini ben aldım kafasını kesip pişirecektim kafasını attım öbür büyük balıgıda eşim alda onunki benimkinden büyüktü onun balığa ne yaptığını görmedim ama benim attığım balığın kafasınıda aldı yeriz dedi araya verme dedi poşetteki küçük balıklarıda başkası aldı ne demek acaba lütfen yorum yaparmısınız.teşekkürler.

#97 ,

ben ruyamda suyun içine girmiş sekilde balık tutuyordum. yanımda kardeşlerim vardı. birini yakaladım ve kardesime uzattım.ama balıklar suyun uzerinde yuzuyolardı bana dogru geliyolardı.balıklar bana cok yakındı.suyun içindeydim ama kıyısında duruyodum balıklarda kıyıda yuzuyolardı sankı bana dogru yuzuyolardı.....belime kadar suyun içinde idim. ruyamı yorumlarsanız sevinirim...

#98 ,

rüyamda yanan bı balık gördüm ve evlenmek istediğim kişiyle annem evlenmemıze ızın vermıyodu ne demekk

#99 ,

tam olarak hatırlayamıyorum ama aklımda kalan böyle bi dere gibi biyerde yatıyorum sanki ve balıklar bana doğru sıçrayıp saçlarımın aralarına giriyorlardı bende saçlarımın arasından sıyırıp kurtarıp atıyordum suya balıklar hamsi kadar bişeydi küçüktü yani bu kadar yorumunuzu bekliyorum.

#100 ,

Merhaba,

Rüyamda amcaoğlu ile birlikte denizden balık tutuyorduk. Ben önce yassı balık varya yenilebilen adını hatırlayamadım ondan tuttum. sonra oltayı bi kaldırdım ip yaklaşık 15 metre kadar yükseğe çıktı ve bütün iğneler balıkla doluydu. ikinci kez oltayı sardığımda denizden sürekli balık geliyordu sanırım tekir balığıydı bunlar ve sürekli geliyodu ben sardıkça oltayı aralıksız bir şekilde balık çıkmaya devam ediyordu. yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

#101 ,

Rüyamda evimizin oturma odasında bir köşede ya akvaryum, yada leğen tarzı birşey var. İçi su dolu. Suyun içindede bir kaç balık var. Bir tanesine okşamak icin dokunuyorum ve bir anla, yüzlerce küçük ve rengarenk balığa dönùşüyor dokunduğum balık. Rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

#102 ,

mehabalar ben rüyamda eşimle telefonda konuşuyorum.konuştuğumuz sırada sesi kısık kısık geliyor soğuk bir yerdeymişte donuyormuş gb ve sonra uyuyor.ben nasıl bulacağım eşimi yerini nerden bulucam diye panikliyorum.sonra buluyoruz ama yüzüne bakmak istiyorum bakamadım bir türlü sonra baktığımda çok çirkin bir balığa dönüşmüştü eşim ölü gb yatıyor bir süre,ve daha sonra yanımda birisi var yüzünü görmüyorum yan çeviriyor balığı(eşimi)sonra kusmaya başlıyor çok kusuyor sonra canlanıyo tabi ben de vuruyorum bir kaç kez balığın sırtına.daha sonra üstünü örtüyoruz ama canlı artık eşim yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler..

#103 ,

Sabah niyetine hayir olsun.ruyamda mermerden bir havuz gordum.havuzun icinde elimizden bieaz daha buyuklukte baliklar vardi.benim erkek arkadasimdA o baliklarda biriydi.ve onu elime aldim agzinda kendinden daha ufak bir balik vardi.bedeninin yarisidA disardaydi,azindaki baligin ve hic kipirdamadan o Balik midesine gitti.balik seklinde olan erkek arkadasimda olu gibiydi avucumda hic hareket etmiyodu,tepki vermiyodu.ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim.simdiden cok tesekkur ederim.butun arkadaslarimin ruyalarinin hayirlara vesile olmasini dilerim.hoscakalin

#104 ,

Rüyamda , Salonuzmda ahvaryım vb. hiçbişey yokken orta boyda bir balığın salonun ortasına gelmesini, yere düşüp susuzluktan ölemk üzere olduğunu we can çekiştiğini gördüm. hemen koğuk bardakla su getirdim ve üstüne döktüm. gerisini htırlamıoyrum. Bilen warsa yardımcı olanilirmi bni çok etkiledi ilk defa bi ruyamın yorumunu merk ettim.

#105 ,

merhabalar ben rüyamda akvaryumun içinde suvar ve içinde 2 tane akvaryum balığı 2 tanede muhabbet kuşu vardı.su berraktı.kuşların renkleri güzeldi.zaten kuşa ihtiyacımız vardı dedik çok sevindik.

#106 ,

s.a rüyamda kendi evimde misafir odasında büyük bir akvaryum içinde balık varmıydı hatırlamıyorum olabilirde içi su dolu akvaryum fakat bu akvaryum yan yatmış bi şekilde su sızdırıyordu mobilyanın cekmecesine yere hiç su gelmedi sadece cekmeceye doluyodu patlar diye endişelendim ama patlamadı sadece su sızdırdı bu kadar hocam

#107 ,

rüyamda sadece büyük ve turuncu büyük bir balık vardı babam balığı akvaryumdan başaka bir akvaryuma görtürecekti fakat babamın çok durumca öldü ben öldüğüne inanmadım leğene koydum balığı tutmayya korkuyordum tutmaya çalışırken yüzgeci koptu balık birden insan oldu ve nefes alıyordu üzeriNE su döktüm uyanı su dökiyimmi dedim insan olmuş balık su orada dedi ben leğene koyduğum zaman tekrar balık oldu ve yüzmeye devam etti.

#108 ,

4 - 5 gecedir ayni ruyayi goruyorum akvaryumda yeni dogmus kucuk kucuk balikar var. akvaryumdan yere zipliyolar ben onlari kurtarmaya calisiyorum ama baliklar 15 -20 tane var

#109 ,

Rüyamda bacağımın baldır kısmında içinde balık vardı.garip ama evet bacagımın içinde yüzen balık gördüm.sonra bir kene yapışıyo ve iki bacagımda sanki yanmış deri olur ya onun gibi oluyor.doktora gidiyorum anlatıyorum balığı keneyi doktorda bşyn yok fln dio.çok degişik bi anlam bulamadım.yorumlayabilrseniz çok sevinirim.

#110 ,

S.a hocam ben ruyamda buyuk bor baligin ustunenoturmusum ve kar'in ustune beni bir yere goturuyodu. Yollara zehir saciliordu ama baliga bise olmadi beni yukari dogru goturdu sonra orda cami icin hayrimiza gozleme falan yaptik isimiz bitince karda yuruyerek indik.