Rüyada Bıçak Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada bıçak görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Bıçak ruya tabiri ve ruya yorumları bıçak rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.  

Hizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, Kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi şaşkınlık uyandıracak bir duruma, Büyük bıçak rızık ve hayra, Bıçağın kapalı olması ya da kılıfında bulunması zelil olmaya, yalancı şahitliğe, Kalem açacak bıçak yazma istidadı olan evlada yahut hesap yapmaya, Bıçağı bilemek bir iş için gayrete gelmeye, çocuk terbiyecisine yahut insanlara çalışmayı öğütleyen birine delalet eder.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir.

Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir. Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

 

Rüyada bıçak görmek, kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatında zarara uğrayacağınız anlamına da gelir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Gökyüzü Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Başka bir kaynaktan;

Bıçak başkasından alınırsa kişinin yardım alarak iş sahibi olacağına işaret eder. Genellikle bıçak, ayrılığa yorumlanır.

Rüyasinda biçakla bir sey kestigini görmek, yolculuga çikacagina, biçak biledigini görmek, bir yere gitmek için hazirlik yaptigina; biçakla bir sey kesmek istedigi halde biçagin o seyi kesmedigini görmek, teşebbüs ettigi bir isi basaramayacagina isarettir. Bir rivayete göre; biçak görmek kuvvet ve kudretinin devamli olacagina, biçakla bir sey kesmek, eline geçecek mal ve para olarak yorumlanir.

Bazilarina göre: Rüyada biçak evlat ile kini ise es ile tabir olunur. Elinde kendisine ait bir biçak oldugunu görmek basaridir. Elinde bir biçakla bir is gördügünü görmek, yapacagi bir isten vazgeçtigine delalet eder.

Rüyasinda kendisine bir biçak verildigini gören, bir kisi ile dostluk kurar. Bir rivayete göre kendisi-ne yardimci olacak bir çocugu dünyaya gelir. Bir baska rivayete görede: Kasap biçagi, kasaba asker biçagi da, güç ve hizmete isaret eder. Biçak, delildir. Bazi tabirciler, biçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamiyla kuvvet ve mala nail olur, dediler. Biçagi yuttugunu gören kimse, oglunun malini yer.

Rüyada görülen biçak, hamile hanimi olan kimse için erkek çocuktur. Mahkemede bulunan kimse, rüyada elinde bir biçagin oldugunu görse, düsmanina galip gelir ve delil getirmekle davasini isbat eder. Çünkü biçak, düsmani defeden silah aletlerindendir. Kendisinden baska silah olmayan bir adam, kendisine biçak verildigini görse, bir çocuk yahut erkek kardes sahibi olur. Eger böyle bir çocuk ve kardes beklemiyorsa, iyiliklerle karsilasir.

Kendisinin biçakla kesildigini gören kimse, kus, hayvan veya biçakla bogazlanan bir hayvana saldinsindan dolayi hesaba çekilir. Elini biçakla kestigini gören kimse, hayrette kalacagi taaccub edecegi bir sey görür. Biçak kazandigini gören kimse, bekar ise evlenir, eger hanimi hamile ise dogum yapar.

Rüyada gördügü biçakla beraber erkekligi teyid edecek bir sey de varsa, dogacak çocuk erkek olur. Erkekligi teyid edecek bir sey yoksa, dogacak çocuk kizdir. Kargi ve süngü gibilerin tabiri de biçak gibidir.

Bazi tabirciler rüyada görülen biçak, dil ve hizmetçi bir kadinla tabir edilir. Bazen de biçak görmek, rizik ve geçiminin iyi gitmesine isaret eder dediler.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarara uğrayacağınız anlamındadır.


#2 ,

Rüyamda öz amcam bişeyin üzerine çıkmış duvarla ilgili tamir benzeri bişeyler yapıyordu.
Ben de 2-3 metre yanında duruyordum. Benim önümde 20 kg'lık yağ tenekesi bişeyin üzerinde yatık olarak duruyordu. YAğ tenekesine bi bıçak saplanmış duruyordu. O an pek şaşırtıcı değildi ama, birden bıçak kendi kendine tenekenin içine sapına kadar giriverdi. Dehşetle Amcama olayı göstermek üzereydimki rüyadan uyandım.
Amcam İstanbulda ben Ankara'da yaşıyorum. Senede bi defa bile görüşmüyoruz. Aramız soğuk. Bu rüyanın anlamını yazarsanız sevinirim. Emeğinize saygılar. Şimdiden çok teşekür ederim.


#3 ,

rüyamda evime geldiğimde birisinin hanımımı evin içinde taciz etmeye yeltendiğini gördüm ..hsnımım da yüksek sesle bağırarak kaçmaya çalışıyordu, beni görünce hemen ysnımızdan uzaklaştı .ve ben tanımadığım o adamla odanın içinde başbaşa kaldık .rüyamda çok sinirlendim ve o hmen o adamı kesinlikle öldürmek istedim .o an elime küçük ince sivri bir bıçak belirdi.adam duvara yaslanmış kaderine razı bir şekilde bekilyordu ve bana karşı harekete geçmiyordu.kısa bir süre düşündükten sonra adamı hemen oracıkta öldürmeye kara r verdm.
ve gırtlağına doğru bıçağı savurdum .fakat bıçak elimde ysamulur gib oldu ve adamın boğazını kesmedi.. nie kesmediğini düşünürken uykudan uyandı mm..


#4 ,

rüyamda eşimin teyzesinin boynunu kesiyordum.boynu çok kalındı adeta kat katdı ben onun boynunu keserken o bana gülümseyerek bakıyordu hiç acı hissetmiyordu boynunu keserken hiç kan çıkmadı sanki ben onun bogazını iyilik olsun diye kesiyordum biraz derine dalınca kan çıkacak gibi oldu acıyıp kesme işini bıraktım. rüyamı yorumlarsanız memnun olurum teşekkürler.


#5 ,

rüyamda annemin çok eski arkadaşı olan benim teyze dediğim birisi bize geliyordu eşinle sıkıntıları varmış onu anlatıyordu bu arada teyzemin abileri geldi onu suçlu bularak ona bıçak çektiler 2 tane bıçak vardı ben de araya girerek kapıyı ellerine yani bilek kısmına kapattım ve bıçakları düşürdüm sonrada onları evimizden kovdum


#6 ,

rüyamda bi işi yapabilmek için bogazımı kesmem gerkiyordu biraz zolanarakta olsa kendi bogazımı kesip kanımı akıtıyordum lavabonun içine yanımda babamda vardı oda yol gösteriyodu ehrhlde bana tam hatırlamıyorum ama kestigime seviniyodum kendi bogazımı yorumlarsanız sevinirim cok tesekkürler......


#7 ,

rüyamda
kendi boynum kesiliyordu.boynum kesildiginde ben gülümseyerek bakıyordum hiç acı hissetmiyordum boynum kesilken hiç kan çıkmadı.tam 8 kere kesildi bana hic bisey olmadi.kesme işini bıraktı. rüyamı yorumlarsanız memnun olurum teşekkürler.


#8 ,

rüyamda biri annemi bıçaklamaya çalışıyo ben kurtarıyom


#9 ,

ruyamda doktora gıdıyrum ve bana olecegımı soluyo ıkı arjadasım ve komsum benı olulerın yıkandıgı yere goturyolar ben cırılcıplagım kefenım hazırlanmıs benı yıkmalaranı beklıyorum...sonra bırı tepsnın ıcınde bıcak getırıyo bu ne dıye soruyrum bana ecelını beklmıycez bogazını keserek oldurucez dıyolar bana bende kendı kendıme dıyorum bunlar bogazımı kesıcek ama dırek olmem cancekısırım ve ben bunu ıstemıyur dıyorum annemın koluna sırlıp aglıyorum ben ıstemıyum bole olmek dıye komsumuzda benı cekıyo senı bıkere sardık kefene olmaz oleceksn dıyo ama annem babam hıc tepkı vermıyoo...


#10 ,

rüyamda
evin içinde annem ve kızkardeşim var.Ama evin içinde bir sürü kuduz köpekler var ve bize saldırıyorlar.Elimde bir bıçak var onları uzaklaştırmaya çalışıyorum.Hepsi deliye dönmüş gibi saldırıyorlardı.Köpeklerden biri beni ıssırıp ısırmadığında teredüt yaşıyorum ama ısırırken görmüyorum .Elimdeki bıçağı masaya koyuyorum.Anneme dönüp eğer ben kuduz olursam bu bıçakla beni öldür diyorum.Daha sonra uyandım.


#11 ,

rüyamda tanımadığım birisi bana bıçak atıyordu. en az 15-20 tane attı ilk başta hepsinden kurtuldum. hatta yerden alabildiklerimi de ona geri attım. ama ustalıkla attığı bıçaklardan kurtulmama çok sinirlendi ve elinde birkaç tane kalmıştı. kaçamayacağımı biliyordum ama yine koşuyordum. elinde kalan bıçakları da ban attı ve birisi bana isabet etti,düştüm. oda benim yanıma geldi ve bana pispis sırıttı sanki 'kaçamayacağını biliyordum ' diyordu. o an kesinlikle ondan kurtulmak gerektiğini anladım ama artık çok geçti ve o asla benim dostun değildi. daha sonrada uyandım.


#12 ,

insanlar toplanmıştı.ben ayaktaydım.bir anda elimde bıçak vardı.orda düşmanlarımın da olduğunu hissettim.yer topraktı.bıçağı toprağa sapladım.bunu yaparkende çok emindim.sakin ve güçlüydüm.sonra ordaki insanlara posta koydum gibi hissettim.ve gittim.arkamdan kimse de konuşamadı


#13 ,

ablam rüyasında benim birisini bıçakladığımı görüyor fatkat benim bıçakladığım kişiden kan çıkmıyormuş bu ne anlama geliyor yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler


#14 ,

rüyamda bir adam ın kafasında bıçak vardı ve elinde yüzünde kan vardı daha sonra bu adam beni öldürmeyi düşünüyor arkadaşıma beni soruyor adam elindeki kanlı bıçağı yalıyor ve sonra donuyor arkadaşları onu kendine getirmek için üzerine su döküyorlar adam kendine gelinde bi arkadaşını tutuyor ve onu sırtından kesmeye çalışıyor ve kesiyor kesilen adam diyorki beni seçtiyse vardır bunda bişey ve rüyam böyle son buluyor yanıtlarsanız sevirim...


#15 ,

annem rüyasındA BİRİSİNİ KENDİSİNİ BIÇAKLIYACAK ŞEKİLDE GÖRMÜŞ VE ADAM DEMİŞKİ YA BENİMLE EVLENECEKSİN YADA SENİ BIÇAKLIYACAM DEMİŞ


#16 ,

kadın arkadaşım rüyasında kocasının kuması var.kumasının bir çocuğunun kumsı çocuğum hasta diyor kocası kensi ameliyat edceğini söylüyor ve boğazından başlıyor ameliyat ediyor ve çok az bir kan çıkıyor ne anlama gelir çok teşekür ederim.


#17 ,

ben rüyamda babam eşim ve yanımda simsiyah uzun saçlı ama yüzünü görmediğim 1 genç kız var bir arabaya biniyor üstünde sakladıgı bizim evde bulunan 4 bıçakla kendini kesmeye başlıyor hele boynunu keserken bana dogru baktı ve her kesişte elindeki bıçakları bana atıyordu hatta bir tanesiyle beni bıçaklıyor bacagımı sıyırıyordu babam hiç umursamadan yoluna devam ediyor eşime söylüyorum birşey olmaz diyor kafasına göre takılmaya devam ediyor elimden birşey gelmiyor öle korkuyordumki aniden uyandım lütfen rüyam ne anlama geliyor yanıtlarsanız çok mutlu olurum...tşkr.


#18 ,

rüyada paraşütle ucuyodum arabalarda havada ucuyodusonra ben yavas yavas asagı iniyodum sonra yürürken elinde bir bıcak olan adam arkamdan geziyodu o arada cevrede silahlı askerlerde vardı sordum neden arkadamdan geliyosun diye oda kücükken sen beni cok dövdün bende seni öldürcem diyodu


#19 ,

ben rüyamda bilinçsizce yola düşüyorum kaldırımdan yürüyorum abimin işyerinden bir arkadaşıymış sanki bana nere gidiyorsun diyor bilmiyorum diyorum diyor bak bu yoldan eve gidebilirsin.bende eve dönüyorum ki yolda 2 adam ellerinde bıçak bana saldırıyorlar sonra kendimi bir sınıftagörüyorum.etrafımdakilere diyorum ben2010dan gelmişim 2006 geçmişti.bu rüya ne anlama geliyor yorumlarsanız sevinirim...


#20 ,

benim şizofrem bir abim var onu rüyamda gördüm hiç görmediğim bir evd yaşıyorum bu abim beni zorla ahır gibi bir yere götürmeye çalışıyor gitmek istemiyorum annemi diğer abilerimi çağırıyorum ama kimse görünmüyor bende bir bıçak görüyorum ve tişörtümün altında saklıyorum ve abime tamam gelecem diyorum gidiyoruz ben bıçaağı çıkarıyorum.ama bıçakladımmı bıçaklamadımmı hatırlamıyorum.yorumlarsanız iyi olur


#21 ,

Ben rüyada ustamdan kalan paramı istiyorum ve ustamda bana paramı ermiyordu.
Bende elime keskin bıçak varken gidipte kör bıçak alıyorum.
O kör bıçaklada ustamı korkutuyorum osıradada kalktım.
ACABA BU NE ANLAMA GELİYOR HAYIRLIMI ŞERMİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM ACABA
ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EEDERİM.ALLAH RAZİ OLSUN


#22 ,

bir adam görüyorum ama ailemden benden başkası bu adamı görmüyor siz görmüyormusunuzu diyorum hayır diyorlar adam sürekli gülüyor aslında ama belide bir bıçak var , bu aslında bir cinmiş bende dua ederek onu yok etmeye çalışyorum yok oluyor okuduğum dua Rabbi eüzübikehemezatişşeyatin ve eüzübike rabbi en yahdurun...


#23 ,

rüyamda bıçakları yakın ve sevdiğim bir insana saplanması için fırlatıyodum ve hiç saplanmamıştı ve saplanmayan bıçakları ondan kgeri almasını getirmesini istiyordum bıçaklar büyüktü ve keskindi


#24 ,

elinde bıcakla bırısı kovalıyordu ama ben bu kısı tanımıyorum kacıp polısın evıne gırdım polıs evınden cıkarmaya calısıyordu bende benı oldurecek dısarıya cıkarma dıyorum. zorla cıkardı ve benı bıcaklıcak adam pesımıze takıdı..bu ruyayı hersene 1 kere goruyorum pesımde bıcaklı kovalayan bırını...lutven acıklarmısınız...


#25 ,

Rüyamda 4 ay önce ölmüş olan banamı gördüm hiç sesini suymadım ve gelip kucagıma oturum arkadan sıkı sıkı sarılmamı istedi önce az sarıldım daha sıkı sarıl dedi sarıldım sonda başka bi kısındada beni bıcakla kovalamaya başladı ,ben kaçtıkca o kapıları zorlayıp üstüme geldi kapı aralıgından bıcagı avcumla tutup ikiye kırdım ama elim kanamadı acımadıda ve daha sonara bir başka kısımdada banyoya girdim duş almak için tekrar kapıyı zorlamaca calıştı baktımelinde bıcak yok actım gel dedim ne yapmak istiyorsan yap sessizce oturdu önüme soyunmuş bi şekilde beni yıka dedi sadece sabunu sürterek yıkamaya başladım omzuma mj yaparken uyandım .... NOT : babam hayatdayken sürekli kavgalı haldeydik ve bu rüya beni korkuttu bana nedemek istedi bilmek istiyorum tşk ...


#26 ,

iyi gunler ruyamda uzun buynuzlu kahverengi iri yari bir inek oglumu buynuzluyor.oglum yere dusuyor agliyarak halamda
iki eliyle vurup inegi dusurup oglumu aliyor.bu arada dedemde babama senin
yuzunden oldu diyerek babami bicaklayarak olduruyor sonra kiz kardesimide oldurmek istiyor elinde iki tane
siyah renkli baston vardi topalliyordu bu arada bende sapsiz bir bicakla dedemu
oldurdum.Bu ruyayi tabir ederseniz cok sevinirim.
Bu arada dedem vefat etti vefat etmeden oncede bastonu yoktu hic topallamiyordu.


#27 ,

MERHABA,
Ben bu gece rüyamda çok değişik bıçaklar gördüm tanımadığım insanlar birbirlerini bıçaklıyordu en son ben kendi kardeşimin boğazını kestim kan aktı ve uyandım ne demek?


#28 ,

1.5 ay önce babaannem vefat etti. Rüyamda ayni yatakta yattigimizi gördüm. Öksürerek uyandi. Ona su getirdim. Icti suyu (bunun anlami nedir?..

Ben Su almaya giderken, Balkonun önünde annem babama bakiyor. Babamin bogazina bicak (yag bicagi) saplanmis, ama kanamiyor. Babam genclesmis bir vaziyetteydi. saclari siyahti, düzdü, hafif uzunlugu vardi.Halen ayaktaydi ve balkondan disari bakiyordu. bagiriyorum agliyorum, ölecegini biliyorum. babam konusmuyor. hafif gülümsüyor sanki.

bu ne anlama geliyor?

suan babam Türkiyede. babaannemin vefatindan sonra hepimiz cok yiprandik. ALLAH mekanini cennet etsin! Cvp alirsam sevinirim!


#29 ,

normal hayatta görüşmediğimiz birileri var,bu insanlar bana kötülük yaptı, düşmanlık yaptı,rüyama gelince bana kötülük yapan kadın ve kızını bir lokantanın önünden geçerken bana bakarken görüyorum ,onlarda o lokantadan yiyicek bişeyler alıyorlar, o kadın bana allah binbelanı versin diye hiddetle bakıp söyleniyor ben görmezlikten gelerek yanlarından geçiyorum bir köşeyi dönüyorum oradan 2 büyük bıçak alıyorum , bu bıçakları bileye bileye yürüyorum bıçaktaki demir kokusu burnuma geliyor, öyle keskin oluyorlarki kendim bile şaşırıyorum o iki bıçağı yüksek bir yerde toprağa saplayıp sanki o 2 bıçağın ben dönene kadar orada duracaklarını düşünerek yüksek bir yerden bir ağacın dalından yardım alarak atlıyorum,birde o bıçakları bilerken dilerim allahtan senin cesedin bu bıçaklardan daha büyük bıçaklarla lime lime kesilirsin, sende babam nasıl otopsi olurken paramparça olduysa sende paramparça olursun diyorum ....


#30 ,

Hayırlı geceler kardeşim yeni evlenmiştim evliliğimim 3 gecesi rüyamda gördüklerimi size anlatacağım ve yorumlarınızı bekliyor olucam İVEDİ bir şekilde saygılarımla
rüyamda eşim ile beraber uyuyorduk sacma gelebilir ama rüya işte kapı caldı eşim beni uyandırdı kapıda bir bayan var seni cağrıyor dedim ne kadı be uyusana diye hitap ettim eşime kalk dedi yaşlı bir teyze seni görmek istiyor neyse kalktım kapıya gittim yaşlı teyzeyi gördüm dediki gelini içeri gönder senınle özel konusacağım dedim busaatte mi evet dedi neyse hanımı içeri gönderdim başladı konuşmaya dedi ne kadar para istiyorsun eşin için dedim efendim dediki eşin için ne kadar para istiyorsun onu söyle işim var parasını verip gidicem yok dersen zorla götürecem kadını evin antresinden kapıya doğru sürüklemeye başladım kapı ağzına geldim kapını dışarı atıcam kadın birden 3 erkek güçüne sahip oldu tuttuğu biği fırlattı beni duvara ben nesıl olduğunun şokunda iken içeri ğirdi hanımı kolundan süreklemeye başladı dışarıya doğru bunu görür görmez enğel olmaya calışmak istedim yalnız 2 ğüçlü insan beni kollarımdan tutmuş idi ama etrafımda kimse yoktu ama tuttuğunu hissediyordum hiç bir yere kıpırdayamıyordum hanımı aldı gitti kadın benden uzaklaşmaya başladığında evin camına cıktım komsuşar yardım edin dedim bende gönlü olan halamın kızını gördüm ve ondan yardım istedim ve beni aşağı cağırdı bende mutfaktan ekmek bıcağını aldım indim aşağı be o görmediğim kolumdan tutan kişiler tarafından yine tutuldum boşuşmaya başladım onlarla tabii görmüyorum elimden bıcağı aldılar ve bana sapladılar 3-4 kez hisseetim ağrıyı canım cok yanıyor benden birseylerin eksildiğini hissediyorum ama kan yok neyse hatunu aldı ğitti yaşlı kadın sonra yaşlı kadının ğidişi ile ailem geldi babama dedim ambulans cağır cok kan kaybettim ölücem dedim ambulans cağırın babamın bana dediği kelime zaten ölüceksin ambulans yetişmeden dedi ve uyandım vucudumda morluklar vardı bıcak saplanan yerlerde cok feci ağrılar vardı kollarım 2 ğün iş görmedi öyle işte yorumlamanızı bekliyorum ilgi ve alakanız için tşkler...


#31 ,

rüyamda nişanlımın kefenli bir ölünün başında feryad ederek ağladığını gördüm ölünün dibinde ağzı kanlı keskin bir bıçak vardı... ne anlama geliyor yardım ederseniz sevinirim


#32 ,

Ruyamda tanimadim bir dusmandan kaviyordum. Saklandigim yerde bicak gordum. Onu gorunce aldim. Kendimi korumak istedim. Ve birden kendimi evde gordum. Ayni gruba ayit olan baska bir dusman evime girdi ve dusmanim oldugunu gizledi, fakat ben anladim. Benden tuz istedi, verdim. Ardindan su istedi, verdim. Bana dediki tuz ve su karisimi bana lazim o yuzden istedim. Sonrada uyandim. Ruyami cok merak ediyorum. Yorumunuz icin Allah razi olsun.


#33 ,

slm a 4 tane bicak gordum gazetenin icine koyup 20 tane yumurta 4 tanesi kirilip 4 yeni geriye koymaya calisiyordum yeniliyordum rahemtli anneme veriyordum ya abi bide cok kotu para sikintisi yasiyorum kumar yuzunden acaba onun piskolicisimi ?


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...