Rüyada Bilezik Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada bilezik görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Bilezik ruya tabiri ve rüya yorumları bilezik rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada eğer bilezik takan kişi bekarsa, söz, evlilik, nişan vb. işarettir. Evli kadın takarsa gelir, evli erkek takarsa da istediği işin olacağına işaret eder. Ama erkeğin taktığı bilezik altın ise kirli işler, haram para olarak yorumlanır.

Altın bilezik badın için süs ve sevince, erkek için gam ve kedere, Bekarın bilezik takması eşe, Gümüş bilezik erkek ve kadın için din ve takvaya, Bilezik bulmak mirasa delalet eder. Rüyada bilezik takmak, sevdiğinizin size çok sadık olduğuna işarettir.

Erken bir evlilik yapacağınızın habercisidir. Altın bilezik bir miras veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, bilezik çıkarmak arkadaşlarınızla aranızda çıkacak bir soruna, hediye etmek yakınlık kurduğunuz bir kadınla aranızda problemler çıkacağına, gümüş bilezik daha çok para katacağınıza işarettir. Bir kadının bilezik takması rızkın bol olduğuna ve mutlu bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada bilezik görmek kadin için evlenme, erkek için keder ve sikinti ile yorumlanir. Kirmaniye göre; rüyasinda büyük bir adamin kendisine bir bilezik verdigini görenin, ya kendi veya kardesi bir evlat sahibi olur.

 

Kollarında iki altin bilezik oldugunu gören, sikinti ve darlik çeker. Ebu Sait el-Vaize göre; Rüyada kollarinda altin bilezik oldu-gunu görmek, mirasa konacagina ve bir rivayete göre ibadetinin devam edecegine delalet eder. Kollarina altin bilezik taktigini ve bunlarin büyük geldigini gören, keder ve sikintiya düser.

Bir rivayete göre yalanci adamlarla karsilasir. Kollarinda gümüsten bile-zik gören, zahmetle kazanir.

Halid el-Isfahana göre; ellerinde gümüsten bir çift bilezik gören sikinti çeker. Fakat bu sikinti altin bilezige göre daha hafiftir.

Burma bilezik görmek düz bilezikten daha fenadir, içi bos olan dolu olandan hayirlidir. Hangi madenden olursa olsun bilezik ka-dinlar için koca, erkekler için de kadin ile tabir olunur.

Caferi Sadika göre; rüyada bilezik görmek, bes sekilde yo-rumlanir: Bas olmak, hikmet, hile, keder, evlat ve kardes. Bazi tabircilere göre; rüyada bilezik görmek kedere ve üzüntüye yorumlanir.

Rüyada koluna bir bilezik taktigini görmek, bir haber alip üzülecegine; kolundaki bilezigi çikarip atmak bu rüyanin aksine yorumlanir. Rüyada koluna altin bilezik takmak, kiymetli bir esyasinin çalinacagina; gümüs bilezik takmak ücret aliyorsa ücretinin veya maasinin kesilecegine; koluna cam bilezik takiyorsa is yerinin degisecegine; bakir bilezik takiyorsa isinden ayrilacagina isarettir.

Bir bilezik takinmis görmek, sevgilinizin hiçbir zaman sizi terk etmek istemeyecegine isarettir. Baska birini bilezik takmis gör-mek, hos olmayan bir konuda yardiminizi isteyecekler anlamina gelir. Bir bilezik kaybetmek, hiçbir zaman olmayacak bir sey için bos yere üzülmekte oldugunuzu gösterir.

Bilezik bulmak size miras yoluyla biraz para veya bir miktar arazi kalacagina isarettir. Bir bilezigi sahibine geri verdiginizi görmek, yakinda basinizdan hos bir macera geçecegine delildir.

Bir baska rivayete görede: Bir erkegin, rüyada elinde bir bilezik bulundugunu görmesi, onun elinin darligina isaret eder. Eger elinde altin veya gümüsten birtakim bileziklerin bulundugunu görse, o kimsenin salih bir adam olduguna hayir ve hasenata çalisan ve onlara öncelik yaptigina isaret eder. Eger düsmanlari varsa Allahu Teala kendisine imdat ve yardim eder.

Rüyada evinde altin bilezik oldugunu gören kimsenin eli yüce, kendisi nimetler sahibi bir kimse olur. Bir devlet baskani rüyada halkinin ellerinde bilezikler görse, o devlet baskanin halki hakkinda yumusaklik gösterir ve onlarin arasinda adaletli icraatta bulunur. Halki da kazanç ve geçimlerinde berekete nail olur ve devlet baskaninin otoritesi ve gücü devam eder.

Rüyada devlet baskaninin eline bilezik takilmasi söhretle beraber devlet baskaninin eliyle meydana gelecek uluslararasi basanya isaret eder. Bilezik, erkek çocuga veya rüya sahibinin akrabalanm ziyaret etmesine isaret eder. Bilezik, hizmetçiye de isaret eder. Kadinlari için bilezik, sahip olacaklari nimet ve sevinçtir. Bir kimse rüyada gümüsten bir bilezik görse o kimsenin mali artar.

Bilezik, erkeklerden rüyada onu takinan kimse için üzüntü ve keder, kadin için ise bezektir. Çünkü bilezik kadinlara mahsus zinet eshasidir. Eger bilezik ölüler üzerinde görülse o ölülerin cennette olduklarina isaret eder. Bazi tabirciler altin bilezik onu rüyada takinan için mirastir, dediler. Bilezik, bekar kimse için hanimdir. Bilezik, çocukla da tabir edilir.

Bazi tabirciler rüyada gümüs bilezik takmak, takinan kimse için din ve takvadir. Çünkü gümüs bilezik Cennet ehlinin bezeklerindendir, dediler. Bilezikler eger altin veya gümüsten olursa, izzet sahibi kimselere yaklasmaya mal ve güzellige isaret eder. Eger bilezikler kemik veya fildisinden olursa bu rüya insanlann rezillerine isaret eder. Bazen de erkek için bilezik takinma mülke veya Hakktan sapmaya ve yalana isaret eder. Bilezikler üzüntü, keder, tasa, usanç, musibet ve belaya düsmüs olan kimseye teselli verecek sözler söylemeye isaret eder.

Rüyada bilezik görmek; hayırlı işlere ve erkek çocuğa, ölüde bilezik görmek; ölenin ruhunun huzur içinde olduğuna bileziği kolda görmek; merak ve sıkıntıya, bileziği kolundan çıkarmak; dostlarınızla aranızın açılacağına, bileziği kırmak; hastalığa tutulmaya ve fakirlik çekmeye işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Ayı Kovalaması adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda sol kolumda 2 bilezik takılı ve yine sol elimde 3 adet acık vaziyette bilezik vardı bu konuda yorumlarınız bekliyorum.


#2 ,

rüyamda yolda yürürken parmagıma altın yüzük buldum ve parmagıma taktım 2 tanede cep tel buuldum acaba anlamları ne hamile kalmak istiyorum acaba onunla baglantısı olabilirmi yüzük takmak kız çocugumu yoksa erkek cocugumu tşk


#3 ,

selamlar anıl kardeşim ben hamile olduğumu bilmeden. rüyamda parmağıma bir erkek yüzüyü gibi bir yüzük takmıştım sonra doktora gittiğimde hamile olduğumu söyledi bir oğlum oldu. erkek yüzüğü ise erkek çocuğunuz taşlı ise kız fakat ikiz.bu benim yorumum yorumlarım çoğunlukla çıkar inş hayırlı evlatların olur


#4 ,

rüyamda koluma çok kalın işlemeli bi altın bilezik taktım ve çok güzeldi bileziğim herkese gösterdim ve 1.5 ayık hamileyi acaba bebeğim erkekmi ok merak ediyorum rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.


#5 ,

cok sevdiğim birisi var.ben hayatında istemedi. terketti. bugunlerde onu görüyorum rüyamda hep. onu unutamıyorum.dün gece yine gördüm. baskasından hoslanıyordu. uyandığımda hala etkisindeydim. cok zoruma gitti. ben onun yanındaydım ama o en yakın arkadasıma bakıyo du. ne demek bu. onu günlük hayatta görmediğim halde rüyamda görmem ne demek.tesekkür ederim şimdiden


#6 ,

annem rüyasında beni görmüş kolumda 2 tane burma bilezşk 2 tanede normal bilezik görmüş tşk


#7 ,

ruyamda kalın kalın çok fazla bilezik takıldığını gördum neye yorumlanır acaba


#8 ,

bir geminin içinde ,yeşil denizin ortasındaydım,akşamdı, ama gökyüzü çok karanlık değildi,gökyüzüne kafamı kaldırdım, ve bir uçaktan değişik taşlardan yapılmış bileklikler düşmeye başladı,ilk düşenler altın 1,2 tane burma bilezikti,sonra değişik taşlardan yapılmış ve gökyüzündeki uçaktan düşen bileklikleri denizden elimle topladım,sonra ben yine aynı geminin içindeydim ,ve gündüz olmuştu ,yunus balıkları vardı,3-4 tane .onlara dokundum, deniz sakin ve rengi yeşildi


#9 ,

ruyamda ayrıldım eşimin annesini gördüm kolunda 2 altın bilezik ve yüzük vardı


#10 ,

tanıdıgım evli bı kadının kolunda şekilli bırtane bilezik gördüm ruyamın tamamını hatırlayamıorum ama çok guzel bı bılezıktı çok begenmiştım 4 aylık evliyim bı bebek istioruz bunla bı alakası olabılırmı acaba cvbınız için şimdiden tşkrler


#11 ,

Bende rüyamda kalın süslü bir bilezik taktım ne olacağını anlayamadım


#12 ,

Kolumda birsuru bilezik vardi bilezigimin bir tanesi cok yamulmustu.bileziklerden iki tanesi benim degildi… hayirdir ins. Bide kayin babama verdigim bileziklerim i gordum... aceba borcunumu vericek:-)


#13 ,

benim rüyamda iş yerinden erkek bir arkadaşım bana artık benimsin diyerek altın bilezik uzatıyordu,içi işlemeli dışı düz bir bilezikti, erkek arkadaşım var ne anlama geliyor...


#14 ,

rüyamda bir yerdeyiz eşimle abisi patates kızartıyor görümcemde namaz kılıyor çocugu onu gulduruyor bende selam ver namazınıu boz yeniden kıl diyorum daha sonra dişlerimde yemek artıkları var bende abdest alıyım diyorum temizleniyor daha sonra eşimle kaynım bahcedeyken elektrik direğinden duman çıkıyor ve diyorumn elektrık işdaresişne haber verelim deken kıvılcım çıkıyor birden bir patlama sesi yuksek sesle yere yatıyoruz babam yere duşmuş gözleri açık ugultu var saganak yagmur bastırmış bende kelişmeyi şahadet getiriyorum öle uyandım


#15 ,

Rüyamda elimde bir tane normal bilezik bir tanede çocuk bileziği gördüm


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...