Rüyada Bıyık Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada bıyık görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Bıyık ruya tabiri ve ruya yorumları bıyık rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bencil bir insan olduğunuzun işaretidir. Bu rüya, sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayrimeşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir. Koparılması yoksulluğa işarettir. Bıyığın uzaması üzücü, kesilmesi kötü bir haber anlamına gelir. Birinin bıyığını çekmek o kişiye zarar vereceğiniz anlamına gelir. Kara, uzun bıyık kazancın artmasıyla para bakımdan ferahlayacağınız anlamına gelir.

Hoş rızıktır. Normal büyüklükteki bıyık sünnet ölçülerinde yaşamaya, Aşırı uzun bıyık sapkınlığa, haram mal yemeye yahut kedere, Bıyığa güzel koku yahut yağ sürmek işlerin güzellik ve albenisine, Bıyığı tamamen kesmek -yadırganmıyorsa- sıkıntıdan kurtulmmaya, aksi halde kötü şöhrete yahut fakirliğe delalet eder.

Rüyayı gören erkek bıyıksız ise bir iş için uğraşmak zorunda kalır. Bıyıklı bir erkek için ise aşkta başarıdır. Rüyasında bıyıklandığını gören kadın ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

 

Rüyada bıyık gören bir insan, sefahat hayatini sürdürür. Biyigi fazla uzun ve sarkik ise, bos islerle ugrastigina, biyi-gini kesmis görmesi ise halinde dogru ve düzenli biri oldugu anlamina gelir.

Bıyıklarının noksanligi iyilige; biyik ve sakalini yolmasi, rahata, siddet ve garazkarligin geçmesi seklinde yorumlanir. Bıyıklı bir erkege asik oldugunu görmek, bu rüyayi gören genç kizin mut-lu ve basarili bir evlenme yapacagina isarettir.

Rüyasinda bıyığının tiras edildigini veya kesilip kisaldigini gören hayra erer. Borçlu ise borcunu öder. Biyiginin az kesik olmasi iyi, fazla uzun olmasi da hayirli degildir. Rüyasinda birinin kendisini biyigindan tutup çektigini görmekte hayir yoktur.

Bıyık uçlarının uzun olması kisinin haysiyetli olmasini ifade eder. Biyiginin beyaz oldugunu gören bir ise basvurur sonra ondan vazgeçer. Bir küçük çocugun biyiginin çikmis oldugunu görmek, onun artik büyüdügüne isarettir. Bir kadin kendisini biyikli görürse bir erkek çocuk doguracagina, eger hamile degilse hiç çocugu olmayacagina isarettir. Biyigin siyah ve iri olup uçlari yukari dogru kivircik ol-masi, onun kavgaci biri olduguna, tüccar ise kazanca delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen bıyık, maldir. Bir kimse biyigini kisalttigini görse, bunun sünnete uygun bir durum olduguna isaret eder. Biyiginin fazlalastigini ve uzadigini görse, sünnete karsi bir hareketinin bulunduguna isaret eder.

Bir kimse, biyiginin kisa veya çenesini bozacak bir sekilde kisaltsa, o kimse | nin gördügü eksiklik nisbetinde mali zayi olur. Biyigini adeta muhalif ve yemek yemege mani olacak derecede uzun görse, bulundugu halin ayip ve bidat olduguna isaret eder. Biyigin fazla bir sekilde uzunlugu, keder ve sikintiya, bazen de haram olan | seyleri içmekle söhret bulmaya isaret eder.

Bıyığı normal sekilde kisaltmak ve düzeltmek, sünnete uymaya isaret eder. Biyik ve sakalini kesmeyi hos gören bir kimsenin, rüyada biyik ve sakalini kesmesi, rahatliga, tasa ve sikintinin gitmesine, biyik ve sakalini kesmeyi çirkin görenin rüyada biyik ve sakalini kesmesi ise, rütbesinin gitmesine, fena bir söhret almasina, fakirlige düsmesine ve zarara ugramasina isaret eder.

Bıyık kıllarının kısalığı güzel, uzunlugu ise kötüdür. Bazen biyik killarinin uzunlugu, içki içmeye veya zekat vermemeye yahut sahibi tarafindan istenen emaneti sahibine iade etmemeye isaret eder.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Çıplak Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

etek traşımı kesilecek hale gelmiş ve aşağı doğru seyrekleşmiş şekilde


#2 ,

3 kisi gordum 2 si tanidik birini tanimiyorum 2 si adam 1 i kadin adamin tekini tanimiyorum yanlarina gittim bana tanimadigim adam gene guzelsin dedi buarada 2 oglum onumde kosturuyorlar birden esimi gordum esim biyik birakmisti sacinda ve biyiginda beyazlar vardiayni gece baska bir ruyadaga gordum ardindan camurdan yapilmis bir evdeyim disari baktim butun evler yikilmis birtek benim oldugum ev yikilmamis o evde peygamber efendimiz varmis onun icin yikilmamis sonra ordan cikmak icin cantami hazirliyorum


#3 ,

selam öncelikle

simdi ben 3 kere ayni rüyayi gördüm.
buara ben almanyadanim..bagzi kelimeler yok bende..umrarim anlamakda zorlanmasiniz :)
ben bircok tabirleri okudum ama yinede yazayim dedim rüyami..simdi ben 16 yasindayim
rüyamdada ilkinde aynaya bakariken biyiklarimin cikdigini gördüm..biraz fazlaydi normalinden
sasirdim kaldim..yinemi cikdi bunlar diye..

2. ikinci rüyamda gene aynaya bakarken yine biyiklarimin cikdigini gördüm.
bu sefer ama birazdaha siyahlardi...ve okadar cok degildi..yani hep biraz bosluk vardi aralarinda
seyrek yani..busefer elime cekmeye calisdim ..güclü duruyorlardi..

3. ücüncü rüyamdada buda dün geceydi..ondan önce ucdumu gördüm rüyamda..kanatsiz..yani kendi
kendime ucuyorum..bi kavga etigim oglanla yarisa girmisim..neyse o rüya biiti arkasina birden
evdeymisim rüyamda yine aynaya bakarken biyiklarimin uzadini görüyorum ..

TABIRLERE BAKDIM SIKINTI DIYORLAR...AMA ILK GÖRDÜGÜMDE BU AYNI RÜYAYI PEK BI SIKINTIYA UGRADIGIMI SÖYLIYEMEM..BIRAZ AILE ARASINDA TARTISMALAR VARDI BUKAADAR...HERSEFERINDE SORUYORUM
ANNEME NEDEMEK DIYE ODA BILMIYOR..INTERNETE BAKIYORUM SIKINTI SIKINITI DIYIP DURYUORLAR..
BUNUN ANNLAMINI TAM BILEN VARMI ? biyiklarimi ne kesdim ne baska bisey sadece biseferinde cekmeye calisdim..ama oda olmadi...nedemek acaba ??

cevablarinizi bekliorum :)
tesekürler


#4 ,

ölmüşüm bir oda dayı o odada hanımım annem ve başkalarıda var sohbette ediyorlar küçük bir odadan giriyorum çıkarken allahın ve peygamberi göreceğimi sanıyorum kapın açılıyor maymuna benzer çirkin bisuret okayboluyor yanında bir adam çıkıyorfırça atar tarda konuşuyor önünden geçiyorum aynı odya peygamberimizi bekliyoruz tabi ben tedirginim o geliyor ben ağlıyorum belki korkudan peygamberimizi bıyıklı omuzlarada kadar saçlı saçları ve bıykları yüzüde yağlı taranmış bakımlı saçında banta benzer birşey var anlının üzerinde yüzünü tam önden gördüm bimgibi giyinmiş ortadan birşeyler aldı tam anlayamadım belki misafirlere hizmet ediyor bana ağlarken benim sağ tarafımdaydı sol omzundan bana gözleriyla birkaç sefer baktı sert bir yüzü var ama ne öfkeli nede sefkatla bakıyordu sonra burası güzel rahat hesap verme yeri brası gibi kolay değil dediler sonra efendimizin arkasındak dışarı cıktım başka bir binaya hesap vermeye gidiyodumrüyam bitti rüyayı gördüğüm gece sıkıntılıydım kalktım gece namazımı kıldım dua dan sonra yattım tabirini kendimce yapmaya çalıştım ama kendimi tam tatmin edemedim inşallah hayırlara vesile olur


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...