Rüyada Boncuk Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada boncuk görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Boncuk ruya tabiri ve rüya yorumları boncuk rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir. Meydana gelmesinden korkulan bir olayın gerçekleşmesinin habercisidir.

Her çeşit adi boncuk değersiz insanlara, Bol miktarda boncuk haram mala, Güzel boncuk asil kadına, Boncukçu, kadınların ilgilendiği işlerle uğraşan kimseye delalet eder.

Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız aşık olur. Evli kadın içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek için ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.

Yeşil boncuk başarılı olunacağına, sarı olayların planlandığı gibi gitmemesine, mavi boncuk iyi bir habere, pembe birinden yardım istemeye, kırmızı boşa para harcamaya, siyah bir hastalığa anlamındadır.

Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

Rüyadaki boncuk bekarlar için aşık olacağı anlamına gelir. Evli kadın için kocasından duyacağı güzel haber, evli erkek için ise gizli ilişki anlamına gelir.

Boncuk görmek sevinç isaretidir. Rüyasinda renk, renk boncuk dizdigini görmek, hayal kurduguna ve bu haya-lin yakinda hakikat olacagina, boncuktan bir sey isledigini gör-mek, basina garip bir olayin gelecegine isarettir.

 

Salimiye göre; rüyada bir boncuk buldugunu gören az mala ve nimete nail olur, yahut bir yolculuk sonunda eline mal geçer.

Cabirül-Magribiye göre: rüyasinda bir boncuk buldugunu veya satin aldigini gören, bir hizmetçi alir. Eger boncuk beyazsa, hizmetçi iyi bir kimsedir. Eger yesil ise dindar ve çaliskandir. Eger siyah ise dinsiz, kati kalpli ve fena huylu bir kadin olarak tabir olunur.

Bazilari demistir ki: Rüyada dizili olmayip dökme oldugu halde renkli boncuklar görmek, düsünce ve zihnin önemsiz seylerle ugrastigina delalet eder. Renkli ve dizi halinde boncuklar görmek, mal ve mülke delalet eder. Rüyada bir takim boncuklari delmekle mesgul oldugunu gören adi bir kadin ile evlenir. Boncuklari buldu-gunu gören, önemsiz bazi bilgiler ögrenir.

Cafer-i Sadika göre: rüyada boncuklar görmek dokuz sekil-de tabir olunur: Ahlaksiz bir es, ahlaksiz bir hizmetçi, önemsiz sermaye, edep, terbiye, evlat, erkek hizmetçi, yanasma, uysallik. Rüyada görülen boncuklarin çok veya az olmasi, iyi ve kötü her ha-li bu dokuz seye nispet edilerek rüyayi görenin haline ve sekline göre tabir olunmalidir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada boncuk görmek, hizmetçi, hanim veya bir mala kavusmaya isaret eder.

Bazi tabirciler boncuk, alçak ve rezil bir dosttur, demislerdir.

Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız aşık olur. Bu erkekler içinde aynıdır. Evli kadın içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek içi ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veya okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Bale Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda yerden boncuk topluyodum ve ben sık rüya gören biri değelim bu yüzden bu rüyanın yorumunu öğrenmek istiyorum


#2 ,

rüyamda evlenmişim.. annem bana bir kutu getiriyor içinden 2 sayfalık bir gazete ve küçük kağıtlara yazılmış mektuplar çıkıyor.. mektubu yazan kişi benim çok eskiden arkadaşımmış erkek ve benden hoşlanıyormuş.. gazete de bana ait olan yazılar var resimlerim var. mektuplarda yıllarca beni takip ettiğini neler yaptığımı benimle olan herşeyi anlatıyor..
hemen peşine yol boyunca yürüyorum ve yol kenarlarında havuzlar vardı.. en sonunda çok eski bir eve geldim.


#3 ,

rüyamda çarşı gibi bir yerde geziyorum bir tuhafiye gibi bir yere girdim 2 ufak cam kavanozda ufak ufak beyaz boncuk aldım bunun yorumunu istiyorum çünkü kolay kolay rüya görmem ve gördüğüm rüyalarda boşa cıkmaz bi şekilde ya bana yada yakıın cevremde olur


#4 ,

kapalı çarşıda eşimle geziyorduk sabah erken saatlerinde yani işyerlerinin açık olmadığısaatte dükkanların mazemeleri hepsi dışarıdaydı fakat dükkanlar kapalıydıeşimle gezerken ben eşimededimki ya bak helal olsun buralardahırsızlıkolmuyorherhalde insanlarhiçmazemelerini içeriyealmamışlar ordan biramcada dediki buralarda böyle hiçkimse sabahdışarıçıkardığımalını içeriye almaz yani hırsızlıkolmaz eşim ybenden braz öndeyürüyordu fakat eşimin önüne 16 17 yaşlarındabri çıktı.sankiyürümesiniengellergibiyaptı eşimgitti ben çoçuğa yaklaştım kızdım vurur gibi yaptım ama vur madım daha sonra çocuk abisine söylemiş abiside yanına 2 3 kişi alıpbanageldiler bana neden yaptığımı söylediler bendedurumu anlattım daha sonra eşimbizden 100 metre ileriden yürürken bizde hep beraber eşimin peşinden.bayağıyürüdüksonra 3.yol ayrımına geldik ama hangiyolasaptığını.farkedemedim.bendiyer.kişilerle heminşaat olan biryere hemde roman mahhallesinegeldik.sonra 4 5 tanene köpek gördüm renkleri sarı siyah beyaz fakat sarı ile siyah boğuşuyordular oesnada çocuğun absibana sen bunları gördünmü bunların önüne atayımmı dedi yükseksesle sanırımbabası onlara seslerek oğlum yapmayın dedi vede dediki eşimin önöneçıkan için büyükoğluna bağırarak söyledi nerde o ben onu hoca yapacaktım derslerindede çok bşarılıydı onlarda diyertafta gelcek dediler baba benibabasının sayesinde.bana birşey yapmadılar ama omahhalleden kendileriyle beraber çıktık çıkarken dedilerki abi senibizçıkaralım yoksa buköpekler.parçalarlardahasonra yolda yürürken çocuklar bana dedilerki abi kardeşim okuyup hoca olacaktı babam onun için çok uğraşıyor ama yine soytarılıkyapıyor abisen babama dua et yoksa seni köpeklerin önüne atacaktık şimdi.gitve buralara birdaha gelme dahasonra eşimi ararken yürüdüyümüzyol hafifyokuşluydu mahhaleden bayağı uzaklaştıktan sonra abi senburdan oyanigidersin dahasana kimsebirşey yapamaz ve zarargelmez eşinibulursun fakat bulamadım ancakevegeldiyimde evdeydi hatta eşimedekızdım sennedenbenuzaklaşarak yürüdün oda dediki bennormal yürüdüm sengelememişin ben neyapayım ondansonra uyandım
yorumlarsanız sevinirim


#5 ,

rüyada bir kadinin boynunda cok güzel böncük görüyorum bende diyorum bende de var aynisi diyorum bende yapabiliyorum diyorum boncugun rengi pembe ve beyaz


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...