Rüyada Bülbül Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada bülbül görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Bülbül ruya tabiri ve ruya yorumları bülbül rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada bülbül görmek iyi konusan, güzel sesli, güzel sözlü bir evladi, bir rivayete göre de böyle bir arkadasi olacagina delalet eder.

Bir bülbül satin aldigini veya kendisine hediye edildigini gören evladini veya sevdigi bir arkadasini kaybeder.

Bülbül eti yemek miras demektir. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada bülbül görmek, zengin bir adam veya zengin bir kadin veya Kurani ezberlemis bir evlat olarak tabir olunur.

Bir bülbülü kafeste görmek, evinde mutlu bir hayati olduguna, bülbülü öterken dinlemedigini görmek, müjdeli bir haber alacagina; bülbülü kafesinden çikarip azat ettigini gör-mek, yüreginde sikinti varsa geçecegine; bir hastasi varsa iyilese-cegine; bir sevdiginden haber alacagina isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada bülbül görmek, türkü ve sarki söyleyen veya çalgi çalan adama ya da sakaci ve güzel konusan bir kadina isaret eder. Rüyada bülbül görmek, düzgün konusan zeki veya okulda okuyan bir çocuga isaret eder.

Bülbül görmek, mal sahibi zengin bir erkege, yahut neseli zengin bir kadina isaret eder. Bazi tabirciler, bülbülü, Kuran okuyan bir çocuk veya bir oglan çocugu ile tabir etmislerdir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Köpek Kovalaması Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Merhaba ruyamda kendi besledigim beyaz renkli bir hint bulbulunu kafesinde olu oldugunu gordum. Elime alip baktim. Gercekten olmustu.yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...