Rüyada Cenabet Olduğunu Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada cenabet olduğunu görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Cenabet Olduğunu ruya tabiri ve rüya yorumları cenabet olduğunu rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyasinda cenabet olduğunu gören, islerinde hayrete düser. Bir rivayete göre yolculuga çikar ve bu yolculuktan istedigini elde edemez.

Gusül edip elbisesini giydigini gören, saskinligindan kurtulur ve arzusunu kavusur.

Ebu Sait ELVaize göre: erkeklik aletinden su renginde, fa-kat koyu olarak gelen sey malin çokluguna; rengi mavimtirak, fa-kat meni kadar koyu olmayarak gelen sey hayirsiz mala; meni ise hayirli ve kalici mala delalet eder.

Rüyasinda bunlardan üzerine bir sey bulasir veya kendinden çikarsa, söyledigimiz seylerden birine kavusur. Mezi görenin mali artar, vedi görenin eline kalici ol-mayan mal geçer, meni görenin eline de kalici mal girer. Karisinin bu seylerden biri ile bulastigini gören, ona elbise alir.

Rüyasinda üzerine sicak meni bulastigini gören hazine bulur. Menisinin ren-gini sari görenin hastalikli çocugu olur. Kirmizi meni ömrü kisa olan evlada delalet eder. Menisini siyah görmek ev halkina ve ailesine reis olacak evlada isarettir. Ibni Sirine göre: rüyada meni görmek, mal ve nimete delalet eder.

Rüyasinda bir kapta meni dolu görmek, sakli bir maldan kendisine bir menfaat gelecegine isarettir. Bir rivayete göre meni görmek, elindeki malin harcanmasidir. Eger rüyayi gören, tabirciye: "Benden meni çiktigini gördüm" derse elinden mal çikacagi ve "benden meni geldi" derse eline mal girecegi ile tabir olunur.

 

Rüya ayni ise de mana sözün söylenis sekli ile verilir.

Caferi Sadika göre (RA): Rüyada cenabet görmek üç sekil-de tabir olunur; evlat, mal ve malin elden çikmasi.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin ya da devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Ateş Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...