Rüyada Define Bulmak Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada define bulmak görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Define Bulmak ruya tabiri ve rüya yorumları define bulmak rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada define bulduğunu görmek Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

 

Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.

Rüyasinda define bulduğunu gören hasta olur. Bir yikik yerde define buldugunu gören o hastaliktan kurtulamaz, ölür veya hastaligi uzar. Eger bir mahalle içinde bulursa hastaliktan kurtulur.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rizka ve ganimet malina isarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuga ve disan atilmis seylere isarettir.

Rüyada define görmek, ilme isaret eder. Binaenaleyh rüyada bir defineye rastladigini gören kimse, eger talebe ise ilme isarettir. Eger esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanin birçok sehirlerde nail olacagi is ve görevlere isaret eder.

Rüyada içinde az bir mal olan bir define buldugunu gören kimsenin, çabuk atlatacagi bir sikintiya isaret eder. Eger onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere isaret eder. Bazen de defineye kavusmak rüya sahibinin ölümüne isaret eder.

 

Rüyada bir define gördügünü gören kimse, zengin olur ve hakim tarafindan onun zenginligi ile hükmedilir. Rüyada büyük bir mala rastladigini gören kimse, sehid olur. Define, isleri kolaylastirmaya isaret eder.

Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kiza isaret eder.

Bazen define insanin biriktirip yigdigi ve zekatim vermedigi mala isaret eder. Define kar ve ticaret edecek yere isaret eder. Bazen hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye isaret eder. Bazen de kaybolmus bir seyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir seyi hatira getirmeye isaret eder.

Bir kimse rüyada bir define bulsa ve oraya girmeye mani bazi seyler oldugunu görse, o kimsenin cimri ve zekatim vermeyen bir adam olduguna isaret eder. Eger o kimse alimse, llminde cimrilik ettigine, eger vali ise, hükmü altinda bulunan kimseler hakkinda adaletsizlik yaptigina isaret eder.

Define soyu sopu temiz bir çocuga ve mala isaret eder. Rüyada görülen define kisinin hanimidir. Bundan dolayi hazinesinin yikildigini gören kimsenin hanimi ölür. Define

Rüyada görülen define isleri gizlemeye ve örtülü hanima ve güzel elbiselere isaret eder. Eger define üzerinde ona kavusmaya mani bir sey yoksa, o kadinin müsrif olduguna ve namusunu korumadigina isaret eder.

Bu rüya kadın olmayanlar için iyidir. Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin ya da bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Rüyada Yatsı Namazı Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

slm rüyamda büyük bir yerde ağzı kapalı bir bidon şeklinde diyim bir küp gibi açamazsın o şifreli diyorlar ben açarım ve kat kat kappaklarını açıyorum ve içi kum dolu içini karıştırtığımda içinde müceverler takılar altın mavi taşlı ve ben almadan çıkıyorum sözde lanetli olur diye bende dışarı çıktım ve gökten bir ses hem atıyor biz topluyoruz ama yorumlarsanız sevinirim


#2 ,

arkadaslarla birlikte denize dalmaya gidiyoruz, we riwayete gore orda altin oldugunu soyluyorlar...bende daliyorum kucuk kaseler icinde altin sikkeler filan buluyorum, onlari alip tekneye cikiyorum...arkadaslar da baska altin war mi diye soruyorlar bende hayir diyorum, onlarda hikayeye gore 800 kup altin we degerli taslar oldugunu soyluyorlar...bende tekrar daliyorum,,,sonra ansizin bi isik beliriyor we heryer altin icinde olan gizli kayaliklar cikiyor karsima...elmaslari dolduruyorum sepetime, yukari cikip yardim istiyorum ama sadece kuzenim yardim ediyor bana,,,diger arkadaslar kayboluyor...surekli dalip altin cikariyoruz...cok guzel bir yuzuk buluyorum, yuzuge asik olmus gibi bi his kaplamisti icimi...yuzuk parmagima taktim ama kucuk geldi sonra serce parmagima taktim we tekneye ciktim...deniz cok guzel we durgundu...ruya oylece bitti...yorumlarsaniz cok sewinirim...ii gunler :)


#3 ,

selam ruyada altın görmek hayra yorulmaz sıkıntı ve kedere yorumlanır altını almak sıkıntı gelecek anlamı taşır bırkmak kılpayı sıkıntıdan kurtulmak demektir deniz parlak ve ışıl ışılsa iyiye durgun ve örkütücüyse kötüye yorumlanır yüzük kısmete ancak elini sıktıysa kısmetin zorlu veya zamanı olduguna işarettir bu bilgiler annemden nenemden bildiğim bilgiler paylaşmak istedim


#4 ,

selamün aleyküm rüyamda bir düğün salonu var eski işyerinde çalıştığım patronumla birlikte o düğün salonuna gidiyoruz daha sonra bize pasta falan ikram ediyorlar düğün salonunun önünde ardından ben toprağı kazmaya başlıyorum dikdörtgen şeklinde olan toprağın kazdıkça her köşesinden altın çıkıyor ve kazdıkça daha derine iniyorum ve şifreli şekilde toprak açılıyor daha sonra burdaki altınlardan 10 tane kadar alıyorum cebime altınları kuyumcu da bozdurmaya gidiyoruz arkadaşlarla kuyumcu tanesini 1 tl gibi kıymetsiz bir miktardan bozuyor eğer rüyamı yorumlarsanız sevinirim


#5 ,

rüyamda babamın borçlarından kurtulmak için defimne arıyordum bir bahçeye girdim ev çok lüxdü bahçesi çok büyüktü bende bahçesini kazıyordum bişey bulamadım ama kazdığım topraklar aslan kafası oluyordu ve üç tane aslan kafası oldu burunlarından su geliyordu şelale gibi bu bir işarettir diyordum ama çok aradım bişey bulamadım sonra kalbi çok saf ve temiz bir arkadaşım geldi ben umudu kestim bu sefer o arıyordu ve altın diye bağırıyordu ben sus dedim kimse duymasın hemen bitane siyah poşete doldurduk beraber o sırada tanıdığım bir üçkağıtçı akrabam geldi metin altınmı buldunuz dedi bende yok amcsa bunları biz koyduk bunlar altın değil diyordum oda gitti ben ve kalbi temiz arkadaşım altınları topladık bu sırada biraz daha elimizle çamuru kazdık tencereler bulduk arkadaşım dediki buda senin dedinin eşyası rüyamda dedem ölmüştü galiba buda tarihi eserdir dedi. ve altındlar bende kaldı babamla beraber kuyumculara gittik 5 tane bozmak istedik tanesi 300 falan dedi inanmadık başka yerlere fiyat araştıralım dedik ama o sırada asla arkadaşıma ihanet etmicem diyordum bu altınların yarısı onun diyordum ve burada rüya bitti. YALVARIRIM BANA YARDIMCI OLUN 2 SENEDE BİR DEFİNE RÜYASI GÖRÜYORUM NEDİR ANLAMADIM BİR TÜRLÜ. YALVARIRIM BANA ACİL CEWAP YAZIN..


#6 ,

selamın aleyküm. ben kendisini ateşe atan bir cocuk ğördüm cocuga sen ne yapıyorsun diye bagırdım ama cocuk beni dinlemedi ve kendini ateşe attı ve onun akabine orada bulunan birkac kişi daha kendini ateşe attı bu arada da eşim yanımday dı oda bana dediki bıraksen onların vakti domuş dedi ve osırada da köylüm olan bir kadını gördüm ona baktıgım da yanakları kızarıp duruyordu hayırdır kız dedim sen aşikmısın cemal abiye diye sordum bu arada elinde mısır ekmeği vardı kaldırıp kendi omuzundan geriye doru fılatı.bu nedemek yorumlarsanız sevinirim.bu arada cemel abi de normalde o kızın 2 sene önce ölen öz abisi,


#7 ,

rüyamda 2 tarla arası nda sınır sayılıcak bir yeri kazarken büyük taşlar gördüm ve taşları kaldırdığım zaman altında ortasında büyük sayılıcak bir küp etrafında ise 4-5 tane küçük küp gömülü vaziyette bulduk çıkardık fakat küpleri çıkarttığımız yerlerin zemininde tek tük altınlarda aldım ve cebime attımm sizce bu olay neye dalalettir bilgilendirirseniz aşırı şekilde çok sevinirim teşekkür eder hayırlı gümler dileriöm......


#8 ,

rüyamda köyüme gitmiştim ve yanlış nasıl bulduğumu hatırlamıyorum ama bir akrabamın evinde bir hazine sandığı buldum, içini açtığımda ağzına kadar dolu değildi, içinde çoğunlukla altın yüzük ve bilezik vardı, daha sonra içinde biraz alıp cebime koydukdan sonra sandığı paylaşım yapılana kadar amcam tarafından saklanması için amcama verdim, daha sonra amcam o sandığı cami gibi bir küçük bir mescide bırakıyordu ve bende o sandığı kontrol için bir kere gidip baktım sandık orta yerde duruyordu ancak ikinci sefer gidip baktığımda sandığı saklıydı bu nedenle göremedim. Rüyamı yorumlarsanız ve yorumunu mail adresime gönderirseniz sevinirim.


#9 ,

selamun aleykum ben rüyamda kalabalık bir odanın ortasında ufak bir toprak zemini olan bir oda toprağı az bişey kazıyorum kazdıkca eski dönemlere ait üzerinde insan resmi olan demir paralar buluyorum.bir avuç buluyorum cebime dolduruyorum .başka bir tanıdığım benim küçük kazdığım yeri eşelemesiyle oda aynı paralardan buluyordu .rüyanın yorumunu bana mail atarsanız sevinirim.teşekkürler..


#10 ,

rüyamda önemli bir müzikli organizasyondaydım. Eşimle beraber. Ama bu yerde kızlar birbirleriyle uygunsuz davranıslarda bulunuyordu. Sonra bende esımle kale surlarının en tepesine cıkıyorduk. Altımızda uçsuz bucaksız bı denız. Ve ben esımle surların ustunde uzanıyorduk. Benım ayagım kayıp dusuyordum kı sur duvarına tutundum. Ve öylece uyandım. Yorumlayıp mailime gonderirseniz sevinirim.


#11 ,

rüyamda bir dağın eteğinde bir ince ve geniş kapısı olan bir girişi olan bir mağaraya girmeye çalışıyoruz. önce nasıl açıldığını bulamadık ve sonradan bulduk ve içeri girdik. önümüze hiç bir engel çıkmadan mağranın içindeki katlarda ilerledik. ve hazineyle dolu büyük bir odaya geldik ve buradan herkes biraz bir şeyler aldı ve geriye çıktık. sonra tekrardan içeri girdik ve yine bir şeyler aldık çıktık ve eve geldik evimiz hemen mağaraya girişin yanındaymış. sonra evin altından çok küçük bir delik açtım ve dışarıyı gözlüyorum acaba kimse gidiyormu diye mevsim o sırada kış olmuş ve etrafta kar var sonra kimsenin etrafta olmadığını görünce tekrar mağraya girdim ve ilerliyorum. bu sefer merdivenlerden iniyorum ve sanki bir evi andırıyor inişi sonra 4 kişi karşıma çıkıyor ve bunlardan birisi yabancı ve ben onu öldürüyorum.sonra biz dördümüz devam ediyoruz hazinenin olduğu kata indiğimizde ise kalabalık bir guruba rastlıyorum ve onlarında çoğu tanıdık ve sonradan arkalarındaki ili kişi yabancı ve çok değerli bir sandık almışlar onu götürüyorlar içerisinde ise altından çakı ve bir kaç parça bir şeyler var ve ben onları aldım onlarda vermek istemediler sonra tartışma çıktı ben onlara ellerindeki sandığın ne kadar değerli olduğundan bahsediyorum ve benim aldığım şeylere ihtiyaçlarının olmayacağını dile getiriyorum. ve onlarda gidiyor. ama o sandığı başka bir şekilde yine görüyorum artık rüyanın içinde mi rüyamda gördüm yoksa tekrar kendisinimi gördüm tam hatırlamıyorum. ve bizde hazine odasına gidiyoruz kalan hazinelerden almaya çalışırken mağaraya baskın oluyor ve biz saklanıyoruz. sonrasını hatırlamıyorum....


#12 ,

ruyamda hergün bir magaraya girip elimle topragı acıyorum üfeliyorum külçe tasa benzeyen altın cıkarıyorum etrafıma bir bakıyorum topraklar parlamaya baslıyor yani altın cok cıkartıyorum babama soruyoru ne kadar eder diye 70 80 lira diyor :D ilerde bir kapı var 2 3 kere gitmeme ragmen içimden bir ses orda daha degerli bir sey var demesine ragmen ben girmiyorum korkuyorum oraya devam ediyorum


#13 ,

slm bn ruyamda bi tepedeyim ve tepede bi kepce kazi yapiyo bnde o kazi yapilan yerdym o sirada onume yani bir mtreden fazla uzun bi kup devrilyo kupu dikleyip icine baktigimda ici altin lira agzina kadar dolu ve sevincni yasadim anlami nedir acaba?


#14 ,

Bir mağara buluyorum bizim köyün yakınlarında.ama daha onceden kazılmıs mağara. Giriyorum bir oda girişi buluyorum odaya giriyorum ve odanın bi kenarını kazıp biraz altın buluyorum sonra bi kaç tanıdık daha geliyor.onlari içeri almak istemiyorum falan o sırada babamın geldiğini görüyorum define işiyle uğraştığım için bana kizacagini biliyorum ve bulduklarımı cebime doldurup kaçıyorum.babam beni kovaliyor falan ama en sonunda yakalaniyorum ve sonrasında uyandım. Lütfen tabirini gönderin çok merak ettim.


#15 ,

Rüyamda bir arkadaşım bana bizim komşu köyde bir ormanda çınar ağacının yanında define olduğunu söylüyor.Defineyi çıkarmaya gittiğimde ise bir ağaç görüyorum ve onu kazmaya başlıyorum ve define çıkıyor.Siyah bir bezle bağlı bir sandık çıkıyor.Siyah bezi çözdüğümde ise sandığı açıyorum ve içinden altın çıkıyor.


#16 ,

Selamlar ben 20 yaşında bir gencim sabah namazına kalkmıştım sonra namazımı kıldım ve uyudum sonra bizim gerçek köydeki bizim kahvenin önünü babamlarla altın olduguna inanıp kazmıştık ve 3 metre kazdık ve altınlar layt mezarlar ve altından heykeller tonlarca bir salon doluracak şekilde bulduk sonra bizim kahveye doldurduk ve sakladık sonra bunları satma girişiminde bulunduk gittik kime satacamızı aradık bulduk ve geri geldigimizde buldumuz heykeller yoktu kahvenin ortasında bir delik vardı girdik baktık bizim yan komşu çalmış sonra gittim gördüm komşuya susun dedik beraber ortak olalım dedim oda tamam dedi nerde kazdıgımızı sordu bende anlattım sonrada uyandım bana dogru şekilde anlatın lütfen ben define işlerinide hiç sevmem üstelikte hayatta hiç başarı saglıyamadım istediklerimin hiç biri olmadı hep hüsran neye elimi attıysam gitti kurudu resmen hayattan bıktım bu rüya çok etkiledi hiç görmedim böyle birşey :(


#17 ,

Ruyanda evimizn karsisindaki heykeli arkadasimla birlikte kaziyoruz ve beyaz bir bez cuvalin icinde hepsi yarim daire seklinde uzerlerinde isaretleri olan cok parlak sanki yenimis gibi cuval dolusu altin buluyoruz altinlari alip oradan uzaklasiyoruz heykelin karsisindaki firina gidioorad hicbirsey olmamis gibi davraniyoruz yanimdaki arkasim evine gidiyor ben ise orada duruyorum sonra onun altinlarinin birkaci hamulara karistigini goruyorum yorumlarsaniz sevinirim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...