Rüyada Deniz Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada deniz görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Deniz ruya tabiri ve ruya yorumları deniz rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Deniz Görmek; kuvvetli, celâdetli ve insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli ve adaletli bir sultana delalet eder. Bu rüyayı tüccar görse mala, işçi ve amele görse ustasına delalet eder.

Bir kimsenin rüyada denizin bütün suyunu içtiğini görmesi, dünyanın birçok nimetlerine malik olacağına delalet eder ve bu zatın ömrü de uzun olur.

Rüyasinda deniz görmek, arzu ve isterinin yerine gelmesine isarettir. denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer.denizin bütün suyunu ictigini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur.deniz suyundan icip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktarinca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse cok mal biriktirir. Yahut, allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar.bazi tabirdler demislerdir ki, denizden icilen su, icildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. denizi gectigini gören, düsmanin malindan ganimet alir.

 

Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigim görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isa- rettirlar.denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur.denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir.

Denizden su ictigini görenin ortagi varsa ondan ayrilir.denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer.denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve bela görür.denizin suyunun azaldigini, hatta kiyi ve kenariannin susuz kaldigim görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin cikacagina isarettir. kendisini denizin kenarinda gören dalgic, ölür. Eger hasta ise allah ona sifa ihsan eder. bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. denizin suyundan ictigini görene hüzün ve keder isabet eder. denizde yüzdügünü gören kimse, icinde bulundugu bir isten cikmaya calisir. bu isten cikmasi icin cekecegi zahmet, yüzmedeki cektigi zahmet kadardir.bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. Eger yüzerek denizden cikarsa o isin icinden de cikar. denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. suyun kendisini örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür.denize dalip su üzerine batip ciktigini buna ragmen ölmedigini gören kimse dünya mesgalelerine dalar.

Bazen de deniz rüyası dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler.mal arzusundan dolayi inci cikarmak icin denize daldigini gören, cikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur.denizden avucuyla su ahp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir cocugu olur. denizden su alip ictigini gören, ictigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. ictigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.

Denizde yikandigini ve abdest aldığını gören hasta ise allah sifa verir, borclu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina cikar.denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir.

Deniz, cehenneme dahi isarettir. bazen de bir kimseyi deniz icerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür.

Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye cikmasina; bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir.rüyada atlas okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina isaret ettigi gibi,uzun Ömre de isarettir.deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala isaret eder.denizin tatlisi, mü'mine, acisi da inancsiz birisine isaret eder.deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir.deniz, tehlike ve isarettir. deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin gec hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir.

Rüyada deniz görmek altı şekilde tabir olunur.

1) Melik ve sultan,

2) İnsanların büyüğü ve reisi.

3) Alim,

4) İlim,

5) Mal,

6) İş.

Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü ve ayaklarının ıslanmadığını gören kimse cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada salâh erbabı insanlardan olur.

Bazı kere de dünyada denizde yürüdüğünü gören, sefere çıkar, gam ve kederden kurtulur ve büyük hayra nail olur. Bir kimsenin rüyada denize gark olduğunu görmesi, dünyaya ve dünya servetine malik olmaya delalet eder.

Kişinin rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görmesi, üzüntü ve kederden kurtulacağına, selamet ve refaha erişeceğine delalet eder.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Yeşil Kazak Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

ben rüyamda annem babam ve dayılarımla birlikte bir gezintiye çıktığımızı görüyodum bu bi boğaz gezintisi idi gezinirken hızlı gidiyoduk çıkmaz yolda durduk ani fren yaptık daha sonra kardeşim denizin içne düştü çıkmaz yoldeniz kayalıklarının yaındaydı kardeşim boğul du sonra dayım ile birlikte bende atlıyordum kardeşimi kurtarmaya ama ben uçuyodum denize inemiyordum


#2 ,

rüyamda bir arkadaşımla birlikte geziniyoruz. denizi kenarına dizilmiş evleri temelinin dalganın aldıgını görüyoruyoruz.Sonra ben denize bakıyorum önce durgen olyo birden bire dev dalgalar oluyo ve evlerin yarısından aşagısınını deniz dalgayla aldıgını görüyorum.ve birden denize baktıgımda ölü insanlar görüyorumdenizin içinde.Bu rüyanın yorumu nedir söylermisiniz?


#3 ,

rüyamda arkadaşlarımla denız kenarındayım ama dnız ck dalgalı korkutuyor benı guzelde tabı bu arada denızı sweyredıyoruz ama kımse gırmıor acayıp dalgalı ben yuruyup denızın kenarı gıdıyorum uçurum var ağağıya bakamıyorumm


#4 ,

bende rüyamda 3 4 kuzenelrımle denizde yıkandığımızı gorduk ustelı su sıcaktı


#5 ,

meraba,rüyamda bir gemi içerisindeim ve gemi büyük bir dalga ile sulara gömülücek ve bunu seziyorum tam gemı batarken camdan cıkarım dıe dusunuorum ama tam dalga geldıgı zaman bulundugum yerde olan bır suru ınsan ustume dogru dusuyor ve gemı batarken,suyun ıcınde çıkmak için camı bulamıyorum.camı suyun içide ararken bogulacak gibi oluyorum ve korkuyorum,daha sonrada uyandım..


#6 ,

ben rüyamda bir denizin içinde yürüyorum ve denizin üstünde üçtane yılan war bu yılan kardeşimin üstüne dogru geliyor ama babam bunu görünce denizin içindeki yılanları eliyle alıp diger bir tarafa atıyor ve bize bişey olmuyor biz denizin içindeyiz ama bize denizde bişey olmuyor denizin üstünde yürüyoruz ama iç bişey olmuyor ama çoq korkunçtu neyse herkese bayyy kendinize iyi bakın arkiler


#7 ,

deniz kenarında bir evdeyiz içinde kızım eşim ve ben varız pencereden bakarken birden büyük dev dalgaların geldiğini gördük pencerede açık kapatamadık içeri kaçtık biz ıslanmadık fakat kızıma deniz suyu sıçradı


#8 ,

rüyamda bir kaç bay ve bayanla şu anda aklıma gelmio ama denizin kenarındayız ve denize taş atıyoruz ve herkes yavaş yavaş denize girio yüzmüyolar ama bir tek ben kalıorum ben girmiorum tam o sırada kalkıyorum zaten ve rüyam sona eriyo


#9 ,

dalgalı deniz gördüm.erkek kardesimle gelmişiz niye geldiğimizi tam hatırlamıyorum.birden bire sakin deniz dalgalanıyor sanırsın tsunami.ben kenarındaym hemen kacıyorum kardeşim içine girmiş sonra bir bkyrm oda kurtulmuş bir kaç insan saskın bir sekilde bakıyoruz denize sanki deniz dalgalarıyla bişeyler anlatmaya çalılıyordu kardesimi buldum ve sımsıkı sarıldım sonra uyanmışım


#10 ,

denizi uzaktan görüyorum kızm kucağımda 3 yaşında ona sarılıyorum büyük bir dalga geliyor dalga bizi götürmesin diye kızımı sıkıca sarılıp bir demir korkuluk gibi bir yere tutunuyorum dalga bizi götürmesin diye kaçışan insanlar var birden ben değilim sanırım rahmetli babannemi görüyorum o sanırım kendimde zannettim yatıyor büzüşmüş vaziyette tek önde bir iki dişini görüyorum kötü durumdaydı ölmeden önceki haline benziyordu karışık bir rüya korkuyla uyandım


#11 ,

denizkenarında sakin bir yerde eski bir evde kalarak tatil yapıyoruz fakat denizde asırı dalgalar olmaya baslıyor ben esime geri döneli diyorum fırtına kopacak buralar sular altında kalacak kurtulalım diyorum denizde 3 tane gemi görünüyor o sırada yollar sular altında kalıyor biz karada yüksek bir kısma cıkıyoruz ailecek fakat oradaki insanlar bana inanmıyor ve düzelir diye orada kalıyorlar esim gemiye binelim diyor ben deniz kabaracak binmeyelim yüksekte burada duralım diyorum ve bakarkende gemilerden 2si art arda yana yatım batıyorlar 3sü batmadan ona binelim diyor esim onada olmaz oda batacak diyorum ve oda batıyorbazı insanları dalga götürüyor ortalık karma karısık oluyor o sekilde uyandım fakat bize bir sey olmadı tabirinde yardımcı olursanız sevinirim


#12 ,

rüyamda deniz gördüm fakat denizin suyu okadar azki dibi görünüyor. bı ınsanın ayak bileklerine gelir denizin suyu.abim ve benim samimi oldugum kız arkadaşım yukardan denize dogru atlıyolar ve denizin dibindeki kumun içinee giriyorlar ve uzun süre çıkmıyorlar kumun içinden .okadar şaşırıyorumkı bakakalıyorum ve çıkıyorlar sonra arkadasım yüzüstü deniizn üstünde akıntıyla gidiyoo okadarcık suyun ustunde yüzemeszın dıyemıyorum vee hayretler ıcınde onu ızlıyorumm.cok ılgınctıı ve etkısınde kaldımm..


#13 ,

rüyamda yemyeşil hafif dalgalı bir denizde yanımda bir erkekle yüzüyordum ve kendimi çok güvende hisediyordum çok rahat kulaçlarla önümüze yosunlar gelerek yüzdük yüzdük ve 5 kilometre yüzmüşüz bu arada arkamda bir bayan vardı bu bayan bir ara önüme geçecektiki kocaman bir deniz anasının üzerine doğru yüzünce ben onu tutup çektim dedim yapışır sana dikat et ve birde baktımki ap aydınlık çok güzel bir sahile varmışız ve danizin rengi oldu masmavi çok güzeldi biz karaya çıktık birlikte ve karada bir tablacıda hediyelik eşyalar satılıyormuş çokta ucuzlardı . belirtmem gereken ben hediyelik eşyalar satıyorum rüyamın bunula ilgisi varmıdır ayrıca bu rüyayı gördüğüm akşam eşimin yeni işiyle ilgili konuşmalar yapmıştık bunada yorulabilirmi acaba nolur cevap bekliyorum


#14 ,

Görmüş olduğum rüya sakin bir deniz kenarında net olarak balık tutup tutmadığımı hatırlamıyorum fakat oltama boynu kopmuş bir çıplak kadın bedeni geliyor...Daha sonra oltama bu bedenin kafası geliyor ve bunları birleştirirken uyandım...............

Yorumunuzu bekliyorum.


#15 ,

rüyamda bir denizde üstü kapalı bir geminin dümenindeyim yanımda daha iyi bir gemi ve kaptanını görüyorum. onunla bişeyler konuşuyor tartışıyoruz. bi arada saçlarıma elimi attıpımda kökünden döküldüğünü başımın sağ kısmının giderek kelleştiğini görüyorum. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.


#16 ,

rüyamda kabataş kıyısından denize atlayım hızlı hızlı kulaç atmaya başladım sirkeci kıyılarındaki bütün cami'leri görüyodum ve akşam ezanı okunuyordu sesli olarak duymuyordum ama ezan okunduğunu anlamak için kafamı sağa sola çevirirken sol tarafımda küçük bir adacık gördüm üstünde 4 yada 5 yeşil sarıklı kişi ben geçerken ayaklandılan o zaman anladım ezan'ın okunduğuna ve uyandım


#17 ,

2 gündür rüyamda denizi görüyorum . İlk rüyamda deniz yavaş yavaş dışarı taşıyo ve pis içinde insanlar yüzüyo denizde gemilerde vardı bunda pek korkmadm ama 2. rüyamda denizin geçmemsi için bi duvar yapılmş uzun ve yüksek yine hava yağmurlu ve deniz taşıyo ama çamur olark deniz kumlarını görebiliyorum ve bu çamurla bnde sürüklenip gidiyorum bi yere tutup tırmanmaya çalışıyorum ama çıkamıorum o anda zatn uyanıyorum.


#18 ,

çok yüksek bir yerdeyim..kendi isteğimle denize atlıyorum ama bulunduğum yerin neresi olduğu belli değil,deniz koyu yeşil,yüzüyorum,zorlanıyorum,daha çabuk çıkmak için farklı yüzmeye çalışıyorum,bacaklarımın yorulduğunu hissediyorum,yine bildiğim gibi yüzeyim diye düşünüyorum...çıktığımı görmedim


#19 ,

rüyamda bir akrabamın evindayim fakat ev çok pis necaset pisliğivar çok üzülüyorum temizlemeye çalışıyorum olmuyor vaz geçiyorum kapı önüne çıkıyorum evime gitmek için heryer deniz ama çok derin deyil deniz yüzmeye çalışıyorum kıyıya yaklaştığım sırada balıklar beliriyor korkup hızla kıyıya çıktım bu rüya neye hikmettr


#20 ,

devamlı eski sözlümü görüyorum ailesini görüyorum onların olduğu rüyamda deniz çamur DA görüyorum belirgin bi rüyam yok hep onlar rüyamdlar neden acaba bazen düşündüğümden olabilir mi? lütfen cevap


#21 ,

rüyam da denizin üstün de bir kocamn bir erkek cocuk gördüm denize batıp cıkıyo
daha snra yine denizin üstün de oluyom ailem den bi akc kişide oluyo ve batmıyoz bn cok sarıyom nasıl batmıyoz die daha snra bi minibuz oluyo yarısı denizin üstü de yarsı kara ondan ugrsıyoz kara cıkarmak içim bunun ne anlam geldigini cok merak ediyom cevapınızı bekiyom


#22 ,

5_6 senedir aralıklarla rüyalarımda deniz görüyorum şelale dere bazen yüzüyorum bazen yürüyüp geçıyorum içinden bazen kenarından bazen annem bazen oğlum oluyo yanımda sizden ricam bu ruyama bi yorum yaparmısınız tşk ederim


#23 ,

rüyamda çok temiz ve içi rengarenk çiçeklerle dolu bir deniz gördüm kardeşlerim ve annemde yanımdaydı ben denize girmek istiyorum annem beni girme diye uyarıyor ama ben yinede denize giriyorum kardeşlerim girmiyor sadece ben denizde biraz ilerledikten sonra deniz çalkalanmaya başlıyor çok korkuyorum ve uyanıyorum


#24 ,

ben deniz suyunda çamaşır yıkadığımı gördüm


#25 ,

Rüyamda dibi görünen pırıl pırıl bir denizdeyim. İçine giriyorum ve denizin dipinde yürüyorum. Sonra uzanıp yatıyorum. Su çok bekkat ve mavi. Sonra birileri beni aramak için yanıma geliyorlar


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...