Rüyada Deniz Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada deniz görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Deniz ruya tabiri ve ruya yorumları deniz rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada DENİZ Görmek; Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine; Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye işaret eder. 

Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye, Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, Denizden su almak Allah Tealadan gelecek ihsana, Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna, Denize işemek hatalı bir davöranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye, Denizi geçmek mal ve mülke, Deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara, Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe, Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere, Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya, Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya, Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya, Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka, Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa, Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye, Denizde abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere işaret eder.

 

Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye, insanın içini daral

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.

Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir.

Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.

Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır.

Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.

Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana isarettir.

Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür.

Denizin üzerinde gezindigini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, siddetli bir sikinti içine düser. Denizde yüzmek için ugrastigini gören, bir ise girerek bununla ugrasir; bir rivayete göre tutuklanir ve mahkemelerde ugrasir.

Suyun altinda kaldigini gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarina tövbe etmeden ölür. İmam Abdulgani Nablusi ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur.

Denize girdigini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer.

Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, Allah (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar. Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veyahut dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Halay Çektiğini Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder. Denizde yüzdüğünü gören insan arka arkaya yolculuk yapar.


Denizin üzerinde durdugunu görmek, ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, yüzüp sahile çiktigini görmek, hasta ise iyilesmege,fakir ise zenginlige, keder ve sikintisi varsa feraha çikmaya, bulanik ve çamurlu denizde battigini görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmege çalismak zor bir isi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak öldügünü görmek, sehit olarak ölmege delalet eder.

Ibni Sirine göre: rüyasinda denize girip dibine kadar battigini ve kumlara gömüldügünü gören, hükümetten bir kötülük gö-rür. Denize girip yüzemedigini gören hapis olur. Denizde bogul-mak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadigini ve sahili de göremedigini gören, hükümet tarafindan bir musibete ugrar. De-nizde boguldugunu, sonra kurtuldugunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz.

Denizi uzaktan gören, bir sey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarinin islanmadigini gören, cehennem atesinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kisi olur.


#2 ,

Kirmaniye göre: Rüyada denizden su içtigini ve suyun soguk oldugunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadelesir. Denizden si-cak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtigi su kö-tü kokulu ve tadi da fena ise, düsmaninin kendisine üstün gelece-gine, bir rivayete göre de hükümet tarafindan isinde zorluga düsecegine delalet eder.

Cabirül-Magribiye göre: rüyada denizin kurudugunu gör-mek, devlet baskaninin ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasina, denizi bir damla kalmayincaya kadar içtigini görmek, rüya sahibinin islerinde basariya ulasacagina; deniz hayvanlarindan bi-rinin kendisiyle konustugunu görmek, hükümetin sirlarini açiklayacagina; denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardigini görmek, isyana, yalanin çogalmasina; denizden yenilecek bir sey çikardigini görmek, helal rizk edinecegine; denizden tuzlu su içti-gini görmek, haram mal kazanacagina; denizden tatli su içtigini görmek, helal mal edinecegine; denizden maden veya kiymetli bir mücevher çikardigini görmek, hayir ve menfaate; çikardigi sey çir-kin ise düsmana karsi üstünlügüne; rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir sey çikardigini görmek, düs-manin memleketi istilasina delalet eder.

Cafer-i Sadik a göre: rüyada deniz görmek alti sekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, iş.

Ebu Sait El-Vaize göre: tatli suyu olan denizin (göl) kurumasi, devlet baskaninin ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde bogularak ölmek, Islam dininin disinda olarak öldügüne delalet eder.

Denize düstügünü ve bazen batip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdigini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur.

Bir rivayete göre bogulma görmek, se-lametle yolculuga isarettir. Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durdugunu gören, hükümet tarafindan bir nimete kavusur. Deni-zin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet baskaninin ölü-mü demektir. Denizin küçülüp bir göl haline geldigini görmek, hükümet baskaninin degisecegine ve halkin onun elinden kurtulacaklarina; denize girip daldigini görmek, hasta ise hastaliginin artacagina; denizden çiktigini görmek, hastaliktan iyilesecegine;denizde yüzdügünü görmek, keder ve sikintiya düsecegine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çiktigini görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya ve sifaya; denizi yürüyerek karsi sahile çiktigini gör-mek, kurtulusa ve sikintidan uzaklasmaya delalet eder.

Bir baska rivayete göre de: Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteginin yerine gelmesine isarettir. Denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtigim görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktannca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar.

Bazi tabirciler demislerdir ki, denizden içilen su, içildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. Denizi geçtigini gören, düsmanin malindan ganimet alir. Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigini görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isarettirlar.

Denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir.

Denizden su içtigini görenin ortagi varsa ondan aynlir. Denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve belfi görür. Denizin suyunun azaldigim, hatta kiyi ve kenarlarinin susuz kaldigini görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin çikacagina isarettir. Kendisin denizin kenarinda gören dalgiç, ölür.

Eger hasta ise Allah ona sifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtigini görene hüzün ve keder isabet eder.

Denizde yüzdügünü gören kimse, içinde bulundugu bir isten çikmaya çalisir. Bu isten çikmasi için çekecegi zahmet, yüzmedeki çektigi zahmet kadardir. Bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. Eger yüzerek denizden çikarsa o isin içinden de çikar. Denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. Suyun kendisini örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür.

Denize dalip su üzerine batip çiktigini buna ragmen ölmediginl gören kimse dünya mesgalelerine dalar, Bazen de, o, dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler. Mal arzusundan dolayi inci çikarmak için denize daldigini gören, çikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur. Denizden avucuyla su alip deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir çocugu olur. Denizden su alip içtigini gören, içtigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.


#3 ,

Denizde abdest aldigini gören hasta ise Allah sifa verir, borçlu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina çikar.

Denizin tatlisi, mümine, açisi da inançsiz birisine isaret eder. Deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir. Deniz, tehlike ve isarettir. Deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin geç hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir.

Ayrica pisliklerden temizlenmeye de isarettir. Bu rüya inançsiz için imana, günahkar için tevbeye ve yemine delildir. Deniz kötü ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de isarettir. Bazen de hapse isarettir. Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir.

Denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlann yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düser. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.


#4 ,

ben şuan 8 aylık hamileyim .rüyamda bebeğimin olduğunu ve bebeğimi doğum yaptığımda ii yıkamadıkları için sakin bi,r denzin suyuyla yıkıyordum kollarına sırtına avuçlarımla su atıyordum ve hiç rahatsız olmuyordu hoşuna gidiyordu ağlamıyordu.bu sırada elimi bi kaç defadan fazla suya attığımda susyun olmadığını denzin suyunun geriye çekildiğini gördüm


#5 ,

rüyamda kızkardeşimi denize girelim diye zorluyorum.oda benden önce giriyo.etraf hafif karanlık gibi suda dalgalı ve rengi koyu.kardeşim ay görünümünde önce suyun yüzeyinde beliriyor sonra suyun içine dalıp kayboluyor.sürekli kardeşime seslenip suyun içinde onu arıyorum çok korkmuştum.sonra uyanıyorum.teşekkürler


#6 ,

rüyamda fırtınalı bir denizde dalgakrana tutunurken gördüm şitdetli dalgalara rağmen ben boğulmuyorum ama ölüürm diye kelimei şehadet getiriyorum Ne anlama geldiğiin paylaşırsanız sevinirim


#7 ,

rüyamda denizin karşısına yürüyerek geçmeye çalışıyordum herkez karşıya yürüyerek geçiyor fakat ben korkuyordum. eşim beni karşı kıyıya yürüyerek geçmem için zorluyor.ben korktuğumu söylüyorum fakat daha sonra geçmeye karar veriyorum ve ben geçmek istediğimde deniz kupkuru oluyor ve ben karşıya üzerim başım ıslanmadan geçiyorum.Bunun için de mutlu oluyorum . Rüya yorumumu çok merak ediyorum çünkü rüyayı bir bir yaşamış gibi bir durum içindeydim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.


#8 ,

rüyamda siyah çok güzel bi ata biniyordum.çok mutluydum.at hızlı hızlı gidiyordu.bir daha binerim inince diye düşünüyordum.sora at denizin üstüne doğru gitti.batmadan bi süre denizin üstünde koştu.çok mutluydum.sonra bitti rüya.anlamını çok merak ediyorum.teşekkürler


#9 ,

Merhabalar,
rüyamda denizin içinde paçalarım dizlerime kadar kıvrık ve giyinik vaziyetteyim, sadece ayaklarım çıplak, bulunduğum yerdeki su pırıl pırıl ancak ilerisi kirli gibi görünüyor. Teşekkür ederim


#10 ,

rüyamda deniz suyunun yükselerek su bastığını ve uzaklarda olan denizin dibimize kadar geldiğini görüyürum.
sokağa çıkar çıkmaz adımımı atınca dize kadar suya giriyorum.
deniz lacivert ve parıltılı


#11 ,

rüyamda bir odada karşıdan açık tülsüz bir pencerenin dışındaki sakin güzel denize bakıyordum.


#12 ,

rüyamda denizin dibini deldim balık topluyom sonda gene deldim deniz o delikten aktı gitti deniz bitti ve çok güzel tarlalar çıktı gül bahçeleri ve güzel yeşil sebzeler çıktı ne anlama gelir acaba


#13 ,

rüyamda tertemiz dibi görünen bir denizi seyrediyorum.beyaz bir at içinde çırpınıyor,atlıyo,sonra kafasını sallayıp,takla atıyo ve sırtüstü yatıyor denizin içinde.çok hoşuma gidiyor.


#14 ,

Benım Ruyam Bıraz Acayıptı :/

Denızı Farklı Bır renkte Gördum 2 CocugumLa Plastık Yatagın UstundeyKen Cekıım Dedım Vee.. Suya Küçük Cocugum Dustu

Gidip Icınden Cıkardım :S Sonra Uyandım BıLen Warsa Bı AnLatabıLırLermı DaıMa Sıteye gırıs Yapıcam
YorumLarınıZzı BekLıyorum


#15 ,

hocam ben 4 gece üstüste pazar yeri gördüm.ama ilk gün kuraktı,ikinci gün yine kuraktı üçüncü günde kuraktı ama 4.gün pazar çok kalabalıktı ve ve her yerde yeşillik satılıyordu.her gördüğümde yanımda birileri vardı..dün gece ise rüyamda deniz gördüm ama deniz kara idi.eşimide gördüm.eşimde beni görmüş rüyasında ve deniz görmüş.yorumlarınızı bekliyorum


#16 ,

Rüyamda dev dalgalar görüyorum ama öyle böyle degil gökyüzüne kadar biran kacamayacagimi anliyorum oglumun oldugu odaya gidiyorum ona kapanip kelimei sahadet getiriyorum sonra bize kadar dalgalarin ulasmAdigini görünce evdekilere toparlanin hadi daha yukarilara cikalim diyorum tepenin yamacinda sari bir ev görüp orayi isaret ediyorum bir kisi kabul etmiyor evde kaliyor araba ile köse bucak dolana dolana tirmaniyoruz kapiyi caliyorum kimo deyince tanri misafiri anlaminda birsey diyorum kapi aciliyor bir bayan kucamdaki oglumu aliyor icerde erkek varmi diyorum yoksa ben burada beklerim var var diyorlar iceri giriyorum camdan bakiyorum deniz cekilmis catlaklar ve dibi görünüyor insanlar uzerinde dolasiyor kiziyorum onlara delimisiniz diyorum sonra yerden tekrar deniz fiskirmaya basliyor dev dalagalar tekrar basliyor icimden demekki h NUh zamanindada böyle olmus kiyametoldugunu dusunuyorum bir taraftanda yanimdakine zaten dunya her 4000 yilda bir kendini yenilermis diyorum


#17 ,

RÜYAMDA ; YÜKSEK BİR YERDEYİM...YANIMDA BİRİ VAR HATIRLAMIYORUM...OTURUYORUM ETRAFA BAKIYORUM...
MANZARA MUHTEŞEM...YEMYEŞİL DAĞLAR,OVALAR...MASMAVİ DENİZ....NE KADAR GÜZEL MANZARASI VARMIŞ BURANIN DİYORUM...ÇOK GÜZEL...HAYRAN HAYRAN SEYREDİYORM....SONRA BAKIYORUM HAFIF HAFIF DALGALANIYOR DENİZ...SONRA DALGALAR DAHADA YÜKSELIYOR...HEMEN EVEMİZE GİDİYORUM...DALGALARIN NE KADAR YÜKSELDİĞİNİ GÖRÜYORUM...VE SÖYLÜYORUM..DALGALARI GÖSTERİYORUM...EN ÜST KATTA OTURYORUZ BİZ...BİZİMKİLER BİŞEY OLMAZ DİYOR...GERÇEKTENDE DALGALAR GİTTİKÇE YÜKSELİYOR...GÖKYÜZÜNE KADAR...AMA BİZE ZARAR VERMİYOR...BİR AVUÇ YADA İKİ AVUÇ KADAR DENİZ SUYU CAMDAN İÇERİ GİRİYOR..CAM AÇIK BU ARADA...
EVİN İÇİNDE HERKES NORMAL HAREKET HALINDE...HERŞEY NORMAL DALGALARI SEYREDİYORUZ...
RÜYAMLA İLGİLİ BİR YORUM YAPARSANIZ SEVİNİRİM...
TEŞEKKÜRLER...


#18 ,

selamün aleyküm öncelikle...

Rüyamda gecenin bi vakti yola çıkıyorum yürümek için ve insanların kalabalık olduğu bi deniz kıyısına gidiyorum sonra kar yağmaya başlıyor denizin üzerine yağan karı zevkle izliyorum... içim huzurla doluyo bi aa karlar çoğalıyo karlara basıp ses çıkarmasını dinliyorum deniz kıyısında beklerken. sonra deniz kıyısında ci uçak görüyorum bi kaç kişi uçağa binmeye çalışıyo binebildimi göremiyorum bi ara anahtarımın olmadığını farkediyorum cebimde bi erkek görüyorum aynı evde kalıyormuşuz abimmiş sanırım ona soruyorum anahrat varmı sene evdekileri uyandırmayım zili çalp diyorum oda anahtarları gözteryo bana bende var diye.. dışarda karın yağmasından dolayı bi kızıllık var ve ben sigara içmek için bi arkadaşımdan sigara istiyorum vermiyo inatla derken uyanıyorum..

RÜYAM BÖYLE KARIŞIK BİRŞEYDİ...AMA ŞUAN BİLE DENİZE DÜŞEN VE YÜRÜDÜĞÜM KARDAN ÇOK ETKİLENMİŞ Bİ HALDEYİM... EĞER YORUMLANIRSA ÇOK SEVİNİRİM. ALLAH SİZDEN ŞİMDİDEN RAZI OLSUN....


#19 ,

rüyamda denizin yanında uyuyoruz eşim solumda oğlum sağ kısmımda sonra denizden siyah duman şeklinde bir hortum çıkıyor ben oğlumu hemen yanıma çekiyorum sonra onun başında dönüyor bu kara duman ben öteliyorum kaçırmaya çalışıyorum dumanı oğlum korkmasın die o sırada oğlum uyanıyor yok bişey annecim die onu telkin ediyorum.ama oğlum altına yapmış (büyük abdesttini) bua arada oğlum 5 yaşında. korkma bişey olmaz şimdi temizlerim ben seni diorum. bu kadar hayırlar olsun inş.


#20 ,

eski devire ait büyük bir gemideyim kız kardeşimle,gemi bir oraya bir buraya gidiyor bir yerde sıkışmış bi şeyler var ama algılayamıoruz yolunda gitmeyen.çok güzel bir mekanda sonunda baktık olacak gibi değil geminin batacağını anlayınca kardeşime atlıycaz diyrum hiçbişey demesine izin vermeden atlıyoruz
.tvdeki denizaltı dalgıçları gibi kocaman balıklar görüyoruz uzun bir dalıştan sonra çıkıyorum.bir bakıyorumkı uçsuz bucaksız bir okyonus.allahım diyorum kurtulduk ama bu kocaman okyonusu aşıp nasıl kutulacaz bana bir yol.kardeşim gelıyor aklıma kendımı kurtasam onu nasıl kurtarıcam çaresizim.sonra aklıma sırt üstü elimi tt ve suya yat diyorum kardeşime bu şekilde yüzebildiğimiz kadar yüzücez artık allah buyuk dedim su çok güzeldi ama beni çok etkiledi bu rüya.yorumlanırsa çok sevinirim.kardeşim şuan 8 aylık bir erkek çocuğuna hamile.inş hayırlısı olur.


#21 ,

selamın aleyküm RÜYAMDA ÇOK YÜKSEK BİYERDEN DENİZDEKİ U HARFİNİ GÖRÜYORDUM YAKLAŞYIKÇA U HARFİNİ İNSANLARIN OLUŞTURDUĞUNU GÖRDÜM DAHADA YAKLAŞYIKÇA O HARFİN ARAPÇA ALLAH YAZISI OLDUĞUNU FARKETTİM YAZIYI İNSANLAR OLUŞTURUYORDU BENDE DENİZE GİRDİM VE YAZININ EN BAŞINA YÜZ ÜSTÜ DENİZİN ÜZERİNE UZANDIM ÇOK MERAK EDİYORUM NE ACABA


#22 ,

iki haftadır 2.KEZ GÖRÜYORUM BENZER RÜYAYI, TEYZEMİN KOCASI ARABAYI KULLANIYOR VE BİZ ANNEM ANNEANNEM YEGENLER ARABANIN İÇİNDEYİZ ARABA GÜYA KESTİRMEDEN GİDECEK DİYE DENİZ YOLUNU KULLANIYORR KARŞI SIRADAN VAPURLAR GEÇİYOR BİZDE DİGER SIRADA ARABAYLA DENİZİN ÜSTÜNDE SANKİ DENİZ BİR YOL GİBİ DENİZİN ÜSTÜNDEN KARŞIYAKA GEÇİYORUZ BİZDEN BAŞKA ARABALAR KAMYONLAR DA VAR , ARABA İZMİR DENİZİNİN HAFİF GÜZEL DALGASIYLA DENİZ ÜSTÜNDE İLERLİYOR,,

GECEN HAFTADAKİ RÜYAMDA İSTANBUL BOGAZINDA GENE ARABAYLA DENİZ ÜSTÜNDE İLERLİYORUM .. BİZDEN BAŞKA ARABALAR DA VAR BU RÜYAYI ARAŞTIRDIM AMA NETİCE ALAMADIM ÇOK DA MERAK EDİYORUM ...


#23 ,

rüyamda deniz akarsu kadar küçüldü ve ben iki üç adımda denizi geçtim ve bu rüyayı defalarca gördüm acaba ne anlama geliyor.


#24 ,

Kano ile denize aciliyoruz balik tutuyorum fakat balik oldukca buyuk vikiyo ve cekerken dengemizi kaybediyoruz suyun icinde dusunce baligin yunus oldugunu goruyorum ertesi gun bidaha cikmak istiyorum denizin bi tarafi cok guzel bi tarafi bulanik bende berrak olan o denize giriyorum.


#25 ,

Ruyamda denizde dev dalgalar cereyan etmis.Dalgalar o kadar buyuk ve karmasikki urpermemek elde degil Denizin ortasinda beyaz bir merdiven goge dogru yukselmis.Bende merdivene siki siki sarilmisim dalgalardan zarar gormemek icin.Kiyamet kopuyor sanki.O kadar siki yapismisim ki merdivene kus bakisi asagi baktigimda dalgalarin korkunclugu sahadet getirmeme vesile oluyor.Birsey olmuyor bana lakin cok etkilendim.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...